Jump to content

Recommended Posts

<3 I osloni se na Vječno

"[b]U Njega su ključevi gajba (nepoznatog), samo ih On zna.[/b]'' (Prevod značenja, El-En'am / Stoka, 59)

"Allah neće izmijeniti stanje jednog naroda dok taj narod ne promijeni sebe." (Er-R'ad, 11).

"U mjesecu ramazanu počelo je objavljivanje Kur'ana, koji je putokaz ljudima i jasan dokaz pravog puta i razlikovanja dobra od zla".
(Kur'an, El-Bekare - Krava, 185.)

"Covjece, oprastat cu ti grijehe, ne obaziruci se na njih, sve dok Me budes zvao i molio. Covjece, kada bi imao grijeha koliko do neba pa Me zamolio za oprost, oprostio bih ti! Covjece, kada bi Mi dosao sa grijesima velikim kao Zemlja, i susreo Me bez imalo sirka, obasuo bih te sa isto toliko oprosta." Kur`an
  • Upvote 1

Allah će sigurno poslije tegobe slast dati.

(Kur`an, At-Talaq, 7 ajet )

[b]Trebam pomoc...[/b]

Radim na jednom projektu koji ce sluziti aBd u dobrobit mnogih i mnogim olaksati.
Projekat je Islamskog sadrzaja i potrebna mi je pomoc u pisanom tekstu:
- nekoliko ajeta i hadisa koji govore o sadaki, davanju zekata ili kako ojacati zajednicu ( opcenito o zajednici )

Ako vam je vec neki napameti bio bih vam zahvalan da napisete...

Selam Aleykum

[quote name='scooby-doo' timestamp='1296144952' post='416504']
[b]Trebam pomoc...[/b]

Radim na jednom projektu koji ce sluziti aBd u dobrobit mnogih i mnogim olaksati.
Projekat je Islamskog sadrzaja i potrebna mi je pomoc u pisanom tekstu:
- nekoliko ajeta i hadisa koji govore o sadaki, davanju zekata ili kako ojacati zajednicu ( opcenito o zajednici )

Ako vam je vec neki napameti bio bih vam zahvalan da napisete...

Selam Aleykum
[/quote]
Sadaka:[quote]http://www.n-um.com/?q=node/1925[/quote]
Hutba na temu jacanje zajednice:
[quote]http://www.miz-mostar.com/web/hutbe/50-jusuf-ef-kafadar/237-hutba-jaanje-zajednice[/quote]
  • Upvote 1

[quote name='TequilA' timestamp='1296163861' post='416538']
Sadaka:
Hutba na temu jacanje zajednice:
[/quote]
Hvala puno, ovo je super

[b]35. I ne budite kukavice i ne nudite primirje kad ste jači, jer Allah je s vama, On vas neće nagrada za djela va

Rekao je Uzviseni Allah:"Ne povodi se za onim sto ne znas!I sluh,i vid i razum,za sve to ce se ,zaista,odgovarati."(El-Isra,36.)
  • Upvote 1

[b]
''O vjernici , kada se u petak na molitvu pozovete, kupoprodaju ostavite i pođite da molitvu obavite; to vam je bolje, neka znate!'' (Kur'an, sura; El-Džumu'a: 9).[/b]

[b]
Pitaju te o smaku svijeta kada ce se zbiti. Reci:»To zna jedino Gospodar moj, On ce ga u njegovo vrijeme otkriti, a težak ce biti nebesima i zemlji, sasvim neocekivano ce vam doci«. Pitaju te kao da ti o njemu nešto znaš. Reci: »To samo Allah zna«. (Sura El-A’raf 7:187)[/b]

Da Allah kažnjava ljude prema onome što zasluže, ništa živo na površini Zemljinoj ne bi ostavio; ali, On ih ostavlja do roka određenog, i kad im rok dođe - pa Allah dobro zna robove Svoje.
(Fatir - Stvoritelj, 44.)

[font=verdana,geneva][i]„A da su stanovnici sela i gradova vjerovali i grijeha se klonili, Mi bismo im blagoslove (kišu) i iz neba i iz zemlje slali, ali oni su poricali pa smo ih kažnjavali za ono što su radili.“[/i](El-A'raf, 96.)[/font]

Bismillahi r-rahmani r-rahim

"A kad ih talas, kao oblak, prekrije, mole se Allahu iskreno Mu vjeru ispovijedajući; a čim ih On do kopna dovede, samo Mu neki zahvalni ostaju. A dokaze Naše samo izdajnik, nezahvalnik poriče." (Prijevod značenja, Luqman, 32.)

"Ne volite nešto, a ono može biti dobro za vas; nešto volite, a ono ispadne zlo po vas. – A Allah zna, a vi ne znate." (El-Bekare, 216)