Jump to content

Recommended Posts

"Ja tugu svoju i jad svoj pred Allaha iznosim, a od Allaha znam ono sto vi ne znate, rece on. O sinovi moji, idite i raspitajte se za Jusufa i brata njegova, i ne gubite nadu u milost Allahovu; samo nevjernici gube nadu u Allahovu milost." ( Jusuf, 87. )

Guest
"O vjernici, zabranjuje vam se da zene kao stvari nasladzujete, preko volje njihove, i da im teskoce pricinjavate, s namjerom da nesto od onoga sto ste im darovali prisvojite, osim ako budu ocito zgrijesile. S njima lijepo zivite ! A ako prema njima odvratnost osjetite, moguce je da bas u onome prema cemu odvratnost osjecate Allah veliko dobro dao. "(An-Nisa, 19)

O sinovi Ademovi, lijepo se obucite kad hoćete molitvu obaviti! I jedite i pijte, samo ne pretjerujte; On ne voli one koji pretjeruju. (7:31)

Guest
"Zar Onaj koji je stvorio nebesa i Zemlju nije kadar stvoriti njima slicne? Jeste, On sve stvara i On je Sveznajuci; kada ne

"Reci: " Zovite : 'Allah' ili zovite: 'Milostivi', a kako Ga god budete zvali, Njegova su imena najljepsa. Ne izgovaraj na sav glas Kur'an kad molitvu obavljas,a i ne prigusuj ga; trazi sredinu izmedju ovoga." (Al-Isra',110.)

Guest
Reci: "O ljudi, ako vi sumnjate u ispravnost moje vjere - pa, ja se neću klanjati onima kojima se, mimo Allaha, vi klanjate, već ću se klanjati Allahu, koji će vam du

Guest
Oni koji se suprotstavljaju Allahu i Poslaniku Njegovu biće, sigurno, najgore poni

Guest
O ljudi, sjetite se milosti kojom vas Allah obasipa. Postoji li, osim Allaha, ikakav drugi stvoritelj koji vas sa neba i iz zemlje opskrbljuje? Osim Njega nema drugog boga, pa kuda se onda odmećete?
( Fatir 3)

"O vjernici,klonite se mnogih [b][u]sumnjicenja[/u][/b],neka [b][u]sumnjicenja su, zaista grijeh[/u][/b]. I ne uhodite jedni druge i ne ogovarajte jedni druge!"
(El-Hudzarat,12)

Za one sumnjicarke ovdje na forumu ;)

tako je pisalo na jednoj od najcitanijih islamski portala... greskica jes mala, al ok..

selam aljekum..

Allah te nagradio ..Amin

Guest
Allah zahtijeva da se svacije pravo postuje, dobro cini, i da se bliznjima udjeljuje, i razvrat i sve sto je odvratno i nasilje zabranjuje; da pouku primite, On vas savjetuje. (16, 90)