Jump to content
Sign in to follow this  
auslanderka zauvjek bosanka

gdje su curice nestale

Recommended Posts

[quote name='Incubus' post='198126' date='03.12.2007, 18:44']Ma da svi smo mi pametni, a omladina i djeca su glupi... daj pustite vrijeme da radi svoje i pustite omladinu da se ponasa kako zeli, sta ste se svi digli kao da ste vi divni krasni, da nikad niste kao mladi radili nesto sto vam se mozda sad cini glupim...
ali zaboravljam kako na ovom forumu su svi uvijek posteni, fini, kulturni, puritanci... <_<[/quote]

samo jedno cu reci DANNY CRANE ;)

citam temu i iskreno sta god da kazem pogresno je,mislim kako za koga,
znam samo jedno,o ovoj temi najvise mogu raspravljati roditelji,znaci oni koji imaju djecu,
sve do neke 8 godine mozes upravljati s djetetom,pazi sad ne mislim i ne zelim reci da treba odustati od djeteta i od odgoja,al sto se tice garderobe,zaboravite,ja imam curicu 9 joj je godina,i mogu reci da je proslo vrijeme kad sam ja sama birala sta ce obuci,medjutim doslo je vrijeme gdje se i ona pocela pitati sta ce se kupiti sta hoce obuci,i vecinom sama izabira odjecu,dzaba sto ja kazem Daria te hlace su ti male ,a neeee ni slucajno...
al kad sta hoce i kad odes u tu neku djeciju prodavnicu da obnovis garderobu nema vise dubokih hlaca i sta ti za znam vec,vrijeme je donijelo svoje,i djecija garderoba vecinom izgleda kao i odjeca za velike samo umanjena,pa kad ja sebi mogu naci farmerke na djecjem odjelu sta jos da kazem...
CICIBAN - nekad bilo....

i jos nesto,za mene su bolesni oni koji nazivaju djeciju guzu sexy..
bolest nad bolestinama,
kakvim se to ocima gledaju nasa djeca,
zabrinjava me to...

to je odvratno meni , fuj , meni je 16 , al ne bih pogledo curice od 14 godina to nekako nije normalno , ja ganjam starije od sebe , znam osoba 4 srednje i hodaju sa curicom iz 8 razreda osnovne, to mi ne ide u glawu , najvise mrzim one nasminkane , ne mogu da gledaju nikako na oci , klauni hahahhahaha , danasnja mladez = Shit --- takvo je nase drustvo postalo, ja imam 16 godina , molim boga da se zafrkavam i tako to , radim gluposti i to , a pola ih glumi odrasle a glupi ko ku****

[quote name='_[pile]_' post='322533' date='01.04.2009, 08:12']
samo jedno cu reci DANNY CRANE ;)

citam temu i iskreno sta god da kazem pogresno je,mislim kako za koga,
znam samo jedno,o ovoj temi najvise mogu raspravljati roditelji,znaci oni koji imaju djecu,
sve do neke 8 godine mozes upravljati s djetetom,pazi sad ne mislim i ne zelim reci da treba odustati od djeteta i od odgoja,al sto se tice garderobe,zaboravite,ja imam curicu 9 joj je godina,i mogu reci da je proslo vrijeme kad sam ja sama birala sta ce obuci,medjutim doslo je vrijeme gdje se i ona pocela pitati sta ce se kupiti sta hoce obuci,i vecinom sama izabira odjecu,dzaba sto ja kazem Daria te hlace su ti male ,a neeee ni slucajno...
al kad sta hoce i kad odes u tu neku djeciju prodavnicu da obnovis garderobu nema vise dubokih hlaca i sta ti za znam vec,vrijeme je donijelo svoje,i djecija garderoba vecinom izgleda kao i odjeca za velike samo umanjena,pa kad ja sebi mogu naci farmerke na djecjem odjelu sta jos da kazem...
CICIBAN - nekad bilo....[/quote]

Apsolutno si u pravu. Zaista treba biti roditelj da bi se najbolje moglo razumjeti ovakvu temu.
Ali sto se tice odijevanja i svega ostalog treba ipak gledati u kojem okruzenju djeca rastu i sto ce u buducnosti donijeti vise stete ili koristi. Mozes i ti zabraniti svojoj kcerki da oblaci uske hlace i obuci je u velike vrecaste hlace, ali pitanje je da li ce onda (ne)prihvacanje u drustvu od stranje njenih vrsnjaka donijeti vise problema od tih uskih hlaca. Roditeljstvo je vjerovatno jedan od najtezih poslova, mozda i najtezi, zato i treba dobro odvagnuti prednosti i mane svega i pokusati vise razgovorom utjecati na dijete.
A dobro, za tebe se ne bojim ;)

Da roditelj UTJECE na svoje dijete pokazat ce slijedeca prica :)

Isle dvije zene u kupovinu,jedna je povela svoju kcerku od nekih 9-11god. i bile su u trg sa odjecom.

Curica je sama pretrazivala po odjelu za djecu i kad bi uzela i pogledala sta je rekla bi: "ovo nije za mene"

(tj. ako je bilo usko otvoreno i kratko)

Mati te curice je pokrivena i jasno da ona svoju kcer nastoji odgojiti da ona kad bude punoljetna nosi hidzab i propisnu odjecu muslimanke.

Pa se po prici da se naslutiti da je ona to i uspjela :)

Znaci roditelj itekako ima utjecaja na svoje dijete kako u oblacenju tako i u svemu drugome.

P.s

E sad znam kakvi komentari slijede :P

[quote name='auslanderka zauvjek bosanka' post='323818' date='06.04.2009, 21:11']Da roditelj UTJECE na svoje dijete pokazat ce slijedeca prica :)

Isle dvije zene u kupovinu,jedna je povela svoju kcerku od nekih 9-11god. i bile su u trg sa odjecom.

Curica je sama pretrazivala po odjelu za djecu i kad bi uzela i pogledala sta je rekla bi: "ovo nije za mene"

Mati te curice je pokrivena i jasno da ona svoju kcer nastoji odgojiti da ona kad bude punoljetna nosi hidzab i propisnu odjecu muslimanke.

Znaci roditelj itekako ima utjecaja na svoje dijete kako u oblacenju tako i u svemu drugome.

P.s

E sad znam kakvi komentari slijede :P[/quote]
moram ja opet
po ovome

[quote name='auslanderka zauvjek bosanka' post='323818' date='06.04.2009, 21:11']Da roditelj UTJECE na svoje dijete pokazat ce slijedeca prica :)

P.s

E sad znam kakvi komentari slijede :P[/quote]

sve je ovo u redu sto si ti napisala,i ja bas i nemam neki poseban komentar na ovo tvoje,osim da kazem da da svako ima pravo da odgaja svoje dijete onako kako misli da je najbolje,
neko to radi dobro ,neko lose,al opet zavisi od samog roditelja,
ta je zena zavijena i pazi kazem opet svako ima pravo na svoje misljenje i da zivi svoj zivot kako hoce,i da odgaja dijete na taj nacin,i po ovo sto sam procitala ona je uspjela,
isto tako gledam sebe i svoju kcerku i primjetim da puno gleda kako se ja oblacim s obzirom da je vec par stvari rezervisala za buducnost kad naraste da joj ostavim,valjda joj se svidja,
i mogu samo reci da sam sretna,s obzirom da sam i ja u svakom slucaju pobornik dobri farmerki ,patika itd,sretna sam kad vidim da se to njoj svidja,znaci nisam ljubitelj roza stvari,tj, tih tipicni stvari za curice niti sam kad bila pa cak ni kao dijete..
a sto se tice sminke,farbanja kose itd . fakat nisam ljubitej toga,i pokusacu u svakom slucaju da odgodim vrijeme da do tog dodje,a isto tako misim da necu imati problema s obzirom da imam jako razumno dijete,
sto kaze incubus, vazno je pricati s djetetom,sto vise to bolje,
moja je curica neki dan htjea da joj izvucem pramen ,medjutim kad sam joj lijepo objasnila da to steti kosi i da ona ima prelijepu kosu da bi bilo steta,sama mi je rekla da ce onda pricekati,iako se ja redovno farbam i ona sve to gleda isto tako mislim da sam puno uspjela sto se tice mog djeteta..

znaci samo jedno...razgovarati ,razgovarati,razgovarati s djetetom...

moze nosit i ono zeljezno odjelo ali dosta toga se desava vjerovatno u glavi te curice ma koliko bila naviknuta ili tako odgojena,dosta televizija utjece na rast i ponasanje dijeteta pa skola i priateljice koje se suprotno oblace isto mislis da ta curica sto je zavijena nece doci u sumnju ali jedino jak karakter i istina u srcu ce je drzat.bitan je odgoj ite kako ali ja mislim da i okolina moze puno insanu dovodit svakakve misli u glavu..

[quote name='x-men' post='324296' date='09.04.2009, 10:00']moze nosit i ono zeljezno odjelo ali dosta toga se desava vjerovatno u glavi te curice ma koliko bila naviknuta ili tako odgojena,dosta televizija utjece na rast i ponasanje dijeteta pa skola i priateljice koje se suprotno oblace isto mislis da ta curica sto je zavijena nece doci u sumnju ali jedino jak karakter i istina u srcu ce je drzat.bitan je odgoj ite kako ali ja mislim da i okolina moze puno insanu dovodit svakakve misli u glavu..[/quote]

Zato se to dijete i druzi s djecom koja imaju iste poglede...ali niko ne zna sta nosi sutra mozemo samo Allaha moliti da izadje na pravi put i da pravo uputis.

A zene odrasle koje su se pokrile,skinu marame jos su one formirane licnosti,zato treba gledati kako taj odgoj odrazit na dijete ne prejako ne preslabo,naci neku sredinu,da zavoli islamsko a ne dunjajlucko.

curice koje se tako oblace, mislim na minice, su curice koje su chobani i koje slusaju DM i BN, ja sam imao X raje normalne , kad su pocele slusati cajke pocele su se sminkati i oblaciti ko *drolje* bez uvrede ali tako je !!!
Na to sve ima utjecaj drustvo, tv, roditelji -- premalo !! Mrzim kad vidim curicu 7-8 razred , tuche pivu ili gemist , vino, to samo kod nas ima, kako se ja mogu suzdrzati da ne pijem, ne pusim, a oni ne ?!
Treba da usmjere svoje misli na nesto dobro ko npr. sport , ja bi siugrno pio ,pusio da nije sporta.
Ima li sta odvratine kad curica povraca od alkohola, meni licno ne, meni se ta djevocica zagi za citav zivot !!!!!!!