Jump to content
[I-B-R-O]

Socijaldemokratska Partija - Bosne i Hercegovine

Recommended Posts

Forum mladi je ove a i protekli godina radio i bio protiv nepravdi koji se nanose radnicima i ostalim građanima i Cazina ali i BiH,To da su ta dva gospodina prvi put čujem da su kadrovi SDP ali nije do nji za

[quote name='SDP-Krajina-Cazin' post='254055' date='Aug 18 2008, 22:13']Forum mladi je ove a i protekli godina radio i bio protiv nepravdi koji se nanose radnicima i ostalim građanima i Cazina ali i BiH,To da su ta dva gospodina prvi put čujem da su kadrovi SDP ali nije do nji za

Evo i web stranice SDP-a Cazin

[url="http://www.sdp-cazin.org"]http://www.sdp-cazin.org[/url]

[quote name='GAGO2' post='253295' date='Aug 15 2008, 17:34']Dobar je Zeljko samo steta sto ovi oko njega nisu.Sta Zeljku koristi i njegovo postenje i dobrota kad to nigdje nemoze zbog lopova realizirati.Covjek se trudi i svaka mu cast ali brate sve dok neistjera Lagumdziju sa kormila SDP ta partija nece imati neki bolji izborni uspjeh.Ako Zeljko ugrozi Lagumdzijinu poziciju vjecitog lidera SDP-a onda ce i on proci kao i ovi prije njega odnosno i Zeljka ce on odstraniti.[/quote]

Potpuno se sla

Ja mislim da Lagumdzija nece moci progutati Komsicevu popularnost kad svi znamo da Zlajo zeli da ima Titovu karizmu a nikako mu se neda.Ako dodje do sukoba na relaciji Komsic-Lagumdzija onda imaju samo dvje solucije a treca nepostoji.Prva je da iz toga sukoba pobjednik izadje Zeljko i da Lagumdzija zauvjek nestane sto je prakticki nemoguce jer Zlajo se nemisli povlaciti ni sa kormila SDP ni iz politike.Druga solucija je da iz sukoba pobjednik kao i uvjek izadje Lagumdzija i da najuri Zeljka van iz SDP sto bi bio konacni i definitivan raspad SDP-a.Ostaje da se vidi sta Lagumdzija sprema za opce izbore i imali petlje da se kao i uvjek provuce kroz iglene usi i bude u parlamentu BiH.

Onaj kose UZDIZE kako ti kazes brzo sjede na guz.Socijaldemokratija je fina samo da je pravih i istinskih Socijaldemokrata.Zamene licno u BiH trenutno nepostoji Socijaldemokratska struja jer sve se to vecinom svodi na licne interese i podvaljivanja.Evo recimo taj Dodik je neki Socijaldemokrata a on i Lagimdzija se ocima nemogu vidjeti.Sve te partije su postale jednonacionalne i vecinom su sastavljene od jednoga naroda a ja licno smatram da svaka partija koja nije multietnicka u multietnickoj zemlji nemoze biti sa predznakom Socijaldemokratije.Ispravi me ako grjesim...

[quote name='SDP-Krajina-Cazin' post='255734' date='Aug 22 2008, 22:45']Koliko čujem DNZ najavljiva da ulazi u vlast u Cazinu ali skim jedino sa ASDA.Ali ja vjerujem da od te ljubavi neće biti ni

[quote name='lucky' post='255781' date='Aug 23 2008, 09:11']a šta fali zakonu o radu koji je na snazi ? kada je u pitanju peticija otisao sam do standa i djevojke koje su bile za stadnu pitao malo o tome nisu nista znale reci osim toga da im je obecano da ce ici na more da budu tu ... moja pitanja su se odnosila znali kolika je minimalna plata ?, sta je to sto bi se mjenjalu u starom zakonu i sto nevalja ... posto one nisu znale de te vi odgovorite ... neka vam peticije sluze za ono za sto ste ih i organizovali a ne da napadate na druge politicke opcije ...[/quote]

zakon o radu koji je trenutno na snazi prije svega los je kada su u pitanju sankcije. član 139. i 140. tog zakona uredjuje kaznene odredbe. najveca moguca kazna za pravno lice je 10.000 KM, tebi kao ekonomisti bar nije tesko izracunati da, poslodavac koji na crno drzi 10 radnika, godišnje samo na doprinosima ˝uspara˝ cca.40.000 KM. Inspektor rada koji uoci ovaku nepravilnost ima jedinu ovlast da napise kazneni nalog.Dok to dodje do suda, pa dok se poslodavac zali pa dok presuda postane izvrsna, covjek je na tim ljudima zaradio milion maraka.Najveća kazna koju sud moze izreci za kaznena djela iz zakona o radu je 10.000KM,( slozit ces se da to i nije neka lova za poslodavca). Naravno svaki taj poslodavac ce platiti kaznu i nastaviti po starom. Po tom starom zakonu inspektor nema ovlasti da obustavi rad pravnog lica, da mu izrece privremenu ili trajnu zabranu obavljanja djelatnosti itd..

to je samo jedna u nizu rupa u tom zakonu.

P.S. ne zamjeri omladini i ti si bio njihovih godina, sumnjam da te je u 16 godini zanimao zakon o radu.

[quote name='GAGO2' post='255977' date='Aug 24 2008, 00:27']Pa negleda se multieticnost po tome koje je nacionalnosti precjednik partije i oni oko njega vec koji narod vecinom glasa za tu politicku partiju.U ovom slucaju SDP BiH iskljucivo se moze osloniti na Bosnjacke glasove u Federaciji i to je istina.Koliki procenat Srba glasa za SDP a o Hrvatima da i negovorim.Dakle treba iznjeti istinu i reci da biracko tijelo koje glasa za SDP iznosi 95% Muslimana a ono 5% ostalih sto se za tu stranku nemoze reci da je multietnicka.Mozda je sastav celnih ljudi vise manje multetnicki odnosno precjednistva stranke ali biracko tjelo je apsolutno Bosnjacko.To se vidjelo iz primjera kada je Zeljko izabran za clana precjednistva BiH odnosno koliko je Hrvata glasalo za njega?????Mislim koliko je dobio procentualno na teritorijama gdje su Hrvati vecina???????
Dakle to su cinjenice a ne nagadjanja.[/quote]

Zanimljivo, a neki su Bo

[quote name='GAGO2' post='256354' date='Aug 25 2008, 06:49']Za koga su dasu to je njihovo pravo i koji bi to bio nas interes da glasamo za Zeljka ili su se neki naucili da namecu svoje kandidate,ideje i tako to.Mislim smjesni ste jer ja koliko vidim da bi vi nama Autonomasima odredjivali koga bismo mi trebali podrzavati i nametati nam nesto svoje.Nisu nasi biraci nizacije podkusurivanje i glasali su po svojoj zelji i najzad cime ste nas to vi zaduzili da podrzimo vaseg kandidata na tim izborima????Zeljko je dobar covjek ali oni oko njega nisu a koalicija SDP-SDA u nasem kantonu je potvrdila nasu ispravnost da neglasamo za kandidada SDP i necemo nikada.[/quote]

no, zato vam ne smeta da otvoreno podrzavate jednu drugu SDA, onu sa prefiksom :icon_cheesygrin:

[quote name='GAGO2' post='256354' date='Aug 25 2008, 06:49']Za koga su dasu to je njihovo pravo i koji bi to bio nas interes da glasamo za Zeljka ili su se neki naucili da namecu svoje kandidate,ideje i tako to.Mislim smjesni ste jer ja koliko vidim da bi vi nama Autonomasima odredjivali koga bismo mi trebali podrzavati i nametati nam nesto svoje.Nisu nasi biraci nizacije podkusurivanje i glasali su po svojoj zelji i najzad cime ste nas to vi zaduzili da podrzimo vaseg kandidata na tim izborima????Zeljko je dobar covjek ali oni oko njega nisu a koalicija SDP-SDA u nasem kantonu je potvrdila nasu ispravnost da neglasamo za kandidada SDP i necemo nikada.[/quote]

Naravno da imate pravo da glasate za koga hoćete, ali za

[quote name='jedancoek' post='256374' date='Aug 25 2008, 10:19']Naravno da imate pravo da glasate za koga hoćete, ali za

Čujem da su u trci na načelnika grada Cazina ostala samo tri kandidata....????

[quote name='jedancoek' post='256453' date='Aug 25 2008, 12:15']Čujem da su u trci na načelnika grada Cazina ostala samo tri kandidata....????[/quote]

Koji i kako

[quote name='grga' post='256463' date='Aug 25 2008, 12:34']Koji i kako[/quote]

Ne bih htio nikoga diskvalificirati. Jednostavno, priča se da je jedan kandidat odustao, ako je jo

[quote name='jedancoek' post='256476' date='Aug 25 2008, 13:10']Ne bih htio nikoga diskvalificirati. Jednostavno, priča se da je jedan kandidat odustao, ako je jo

Super, hajmo sada malo o Socijaldemokratskoj partiji BiH.
O SDP Cazin. I tako tome.
Valjda je bilo dosta nekog lutanja.

Jedna od posljednjih aktivnosti je Akcija prikupljanja potpisa građana, naziv peticije