Jump to content
[I-B-R-O]

Socijaldemokratska Partija - Bosne i Hercegovine

Recommended Posts

[quote name='[I-B-R-O]' post='197037' date='Nov 29 2007, 17:32']
Ovako, prehrljao sam forum i vidim nema slicne teme.
pa ako neko od mod-ova naleti slucajno, dajte mi ovdje link pa da je spojimo.

uglavnom:

Gledam neki dan, cini mi se bio neki kongres SDP-a Bosne i Hercegovine, i ono prica fol Lagumdzija nesto, prica neki antifasisticki borac, i na kraju Titina slika s projektora tuce i kraj ...

Ono sto mi je interesantno kad napravim paralelu izmedju ovog naseg sdp-a i hrvatskog, mislim da su oni davno odustali od toga.

okrenuli se projektima, planovima, a ne da zive od stare slave.

Ono sto vidim da SDP ciji je uglavnom obiljezavanje antifasistickih praznika, slavljenje titinog rodjendana, organizovanje odlazaka u Kumrovac i slicno.
Ok je to, fino i slicno, ali od stare slave se ne zivi ...

Sta vi mislite o SDP-u Bosne i Hercegovine a i Cazina naravno ...

Evo i nasih clanova
[url="http://www.sdp-usk.ba/authority.php?id=8"]<a href="http://www.sdp-usk.ba/authority.php?id=8" target="_blank">http://www.sdp-usk.ba/authority.php?id=8[/url]</a>[/quote]

Druze Ibraga , entiteti nas ubise.Neznam sta bi ovom nasem narodu prosvijetlilo mozak osim da se malo prisjete kak se prije zivjelo.Ova drzava nemoze dugo ovako! Da nasi mufloni od politicara pridrzavaju se 50% onog sto nam je TITO stvorio i ostavio , narod bi sretnije i bolje zivjeo.I zato drugovi iz sdp-a neka se drze stare slave,jer tu jedino i lezi bolja buducnost BiH.3 gazde u jednoj kuci nikako nemogu biti.MA ZIVIO DRUG KOMSIC I PARTIJA ! ZIVJELO BRASTVO I JEDINSTVO...

Sto se tice sdp hrvatske,pa bolan i oni ti isto obiljezavaju sve te praznike.

[quote name='[BOrG]' post='252598' date='Aug 13 2008, 01:43']
Druze Ibraga , entiteti nas ubise.Neznam sta bi ovom nasem narodu prosvijetlilo mozak osim da se malo prisjete kak se prije zivjelo.Ova drzava nemoze dugo ovako! Da nasi mufloni od politicara pridrzavaju se 50% onog sto nam je TITO stvorio i ostavio , narod bi sretnije i bolje zivjeo.I zato drugovi iz sdp-a neka se drze stare slave,jer tu jedino i lezi bolja buducnost BiH.3 gazde u jednoj kuci nikako nemogu biti.MA ZIVIO DRUG KOMSIC I PARTIJA ! ZIVJELO BRASTVO I JEDINSTVO...

Sto se tice sdp hrvatske,pa bolan i oni ti isto obiljezavaju sve te praznike.[/quote]

Cega da se prisjete,tacnije budi konkrektan ?!Ne pisi dvosmisleno,i stvari koje mozda nisi dozivjeo,ali si cuo od roditelja,koji imaju jaku potporu sa tim uredjenjem..
Nevidim sta je konkretno "tito"stvorio u BIH,i cega ima da se prisjeca Tihic,Silajdzic,nebitno kad se njihova politika,svatanja,uopste ideologija ne zasniva na "boljevizmu"..
I zato drugovi iz SDP porucujem vam da se drzite stare slave,i pripazite da ne pocnete za koju deceniju da se iseljavate sa svojih ognjista,zbog te asimillacione politike,bratsva jedinsva,autonomashenja..Stalo to vama ili ne,to sto vi zagovarate je propalo po evropi i svijetu prije pola vijeka,i samo naprijed su svi otisli a vi i dalje stagnirate,pokusavate da ozivite nesto cemu "lijeka nema",sto je bilo osudjeno na propast.Ljudi govorim kao jedna jedinska koja zdravorazumski razmislja "socijalizam",je uredjenje koje nije uspjelo u 98%slucajeva u svijetu,to je je prevazidjeno,ljudi malo nesto pocnu citati "marksa",i uzmu maha,a sami ko detaljnije ga prouci,skonta da se i sam prevario,primjer "Kapital 1,2,3"
Ti rece drug ,eto pa ja moram isto "drug Komsic",nek bude zadovoljan sa sjedenjem u ovoj fotelji sto se zavalio prije koliko godina,i ljubi sliku svojeg ideolopoklonika.Ja to takodje i nazivam kopleks nize vrijednosti,i podvojenost licnosti...

p.s Nebih rekao da "hrvati" prisno svacaju broza,nesto su mi ga brzo zaboravii i okrenuli se putem progresa,gazu tranziciju i izgleda da ce prvi ostvariti cilj zvani"evropska unija".
Eto i da ima to je vrlo mali broj ljudi,pretezno "starijih",u kojima to zivi,zive u zabludi,njima niko ne moze reci istinu,prigovoriti rijec,tih primjera ima svudje na prostoru "balkana",al svakako u BiH izgleda najvise.

[quote name='[BOrG]' post='252598' date='Aug 13 2008, 00:43']

Sto se tice sdp hrvatske,pa bolan i oni ti isto obiljezavaju sve te praznike.[/quote]

jeli svicarska uredjena kao i Bosna i Hercegovina ... ima kantone ima sedmeroclano predsjednistvo ... pa egzistira ...
nije do uredjenja vec do ljudi i njihovog odnosa prema drzavi u kojoj zive ... netreba zaboraviti znacajne datume iz istorije BiH ... ali mora se okrenuti napred i gledati kako da se stvore uslovi za bolji zivot ... a bratstvo i jedinstvo kao koncept moze opstati samo u diktatorskom rezimu koji je Tito napravio ...

[quote name='SDP-Krajina-Cazin' post='252635' date='Aug 13 2008, 09:03']U potpunosti se sla

Lucky na nasim tii se prostorima uvjek kraloo.samo nekad manje nekad vise,et u jugoslaviji se kralo kazes ti.slazem se,al opet narod je imao sta je pozeljeo.I sad neki xxxxxxxxxxx (tatin i mamin sin) dodje ovdje pametovati kako je njemu ova drzava "LIJEPA".Mnogima komunizam nije valjao jer se nije mogao bogatiti na racun naroda.xxxxxxxx JA TAKVE LJUDE BRETE.

Drugo sto je ovaj kolega gore rece da se neb narod selio bla bla...pa druze Mihajlo Stojadinovicu zvani Fico narod ti se bogme vise poceo iseljavat iz Bosne kak je zavladala SDA stranka.Saberi malo koliko je raje spicilo za ameriku i eu zemlje...nevjerujem bogam da su bjezali od Tite.Jel to neko brani "nasoj" SDA stranci da pokrene nekoliko tvornica???Ima tu mnogo ttoga sto oni mogu srediti za godinu dana da hoce,al su to pesini lopovi bore se za stolce sa kojih ce vise moc para ubrat.Pa dosad bi stado krava bolje uredilo ovu drzavu...
I zato mante se jugoslavije i Druga Tita.Mozemo biti Bogu zahvalni sto se on rodio i digao ove prostore na noge...Mnogi placu a tek ce plakat za Drugom Titom.Nevjerujem da ce za Aljusom,Tudjmanom,Milosevicem iko suze pustati...

A zelene krimanlce svezat cemo sve u lance :D , BOSNA CE OPET CVATI KAD ZELENI ODU SA VLASTI :D
I na kraju poslusajte Druga Tita nam ne dirajte :D Edited by jedancoek
Bez pretjerivanja

valja onaj zeljko komsic vise neg svi politicari bosne, steta je i sto onaj amir harbas nije u sdp.postenih ljudi nikad dosta.sad je vrijeme narode cazina izadjite na izbore i donesite pobjedu postenim ljudima.rjesite nas onih bijeda hozi i ogresa,nake je grehota i pustiti u carsiju

[quote name='MuffyDaddy' post='252755' date='Aug 13 2008, 20:53']valja onaj zeljko komsic vise neg svi politicari bosne, steta je i sto onaj amir harbas nije u sdp.postenih ljudi nikad dosta.sad je vrijeme narode cazina izadjite na izbore i donesite pobjedu postenim ljudima.rjesite nas onih bijeda hozi i ogresa,nake je grehota i pustiti u carsiju[/quote]

osim popularnosti i velikog patriotizma ... sta je Zeljko Komsic uradio kao clan predsjednistva da nam bude bolje ?

[quote name='MuffyDaddy' post='252755' date='Aug 13 2008, 21:53']valja onaj zeljko komsic vise neg svi politicari bosne, steta je i sto onaj amir harbas nije u sdp.postenih ljudi nikad dosta.sad je vrijeme narode cazina [b]izadjite na izbore i donesite pobjedu postenim ljudima[/b].rjesite nas onih bijeda hozi i ogresa,nake je grehota i pustiti u carsiju[/quote]

a ko su ti posteni ljudi?

ja mislim da i dodik kaze koju dobru za bosnu rekli bi ovaj covjek je stvarno dobar,hehe,kakvi to vjetrovi pusu po bosni samo bog dragi zna

[quote name='lucky' post='252909' date='Aug 14 2008, 11:57']osim popularnosti i velikog patriotizma ... sta je Zeljko Komsic uradio kao clan predsjednistva da nam bude bolje ?[/quote]

Osim patriotizam, he he. Ivo Miro Jović je sigurno bolje rije

Dobar je Zeljko samo steta sto ovi oko njega nisu.Sta Zeljku koristi i njegovo postenje i dobrota kad to nigdje nemoze zbog lopova realizirati.Covjek se trudi i svaka mu cast ali brate sve dok neistjera Lagumdziju sa kormila SDP ta partija nece imati neki bolji izborni uspjeh.Ako Zeljko ugrozi Lagumdzijinu poziciju vjecitog lidera SDP-a onda ce i on proci kao i ovi prije njega odnosno i Zeljka ce on odstraniti.

17.08.2008. 16 sati, druženje članova i simpatizera OO SDP Cazin. Svi ste pozvani, bujrum :D

[quote name='jedancoek' post='253534' date='Aug 16 2008, 23:47']17.08.2008. 16 sati, druženje članova i simpatizera OO SDP Cazin. Svi ste pozvani, bujrum :D[/quote]

[quote name='SDP-Krajina-Cazin' post='253546' date='Aug 17 2008, 01:08']E nisi drug rekao u kojoj je Cazinskoj organizaciji SDP-a duženje ali radi se o Stijeni[/quote]

Aj, šta je biti u žurbi, moje izvinjenje, baš sam bez veze :wacko:

[quote name='jedancoek' post='253600' date='Aug 17 2008, 12:19']Aj,

[quote name='grga' post='253606' date='Aug 17 2008, 12:36']Nek smo i od tebe doživjeli izvinjenje,kakvo-takvo :postovanje_smile:[/quote]

Da je meni dočekati, da ti ne prokomentarišeš koji moj post, i to ovako akademski i s poštovanjem :D

[quote name='jedancoek' post='253609' date='Aug 17 2008, 12:42']Da je meni dočekati, da ti ne prokomentari

Rahmetli Faruk Omanovic je jedno vrijeme bio clan cazinskog SDP-a. Vjerujem da ce sadasnji clanovi i simpatizeri znati cijeniti originalno pismo koje je on, sa lijecenja iz inostranstva, poslao komandi 5. korpusa. Iako se trudim da prema onima kojih vise nema medju nama (iz principijelnih razloga) napisem i objavim samo ono pozitivno, ovom prilikom cu djelomicno prekrsiti svoje principe i napomenuti da me vezu i neke "ruzne" uspomene na rahmetli Faruka. Ali o njima,mozda nekom drugom prilikom i na drugoj temi.

[quote name='SDP-Krajina-Cazin' post='253546' date='Aug 17 2008, 01:08']E nisi drug rekao u kojoj je Cazinskoj organizaciji SDP-a du

[quote name='SDP-Krajina-Cazin' post='254040' date='Aug 18 2008, 21:39']Dru