Jump to content
[I-B-R-O]

Socijaldemokratska Partija - Bosne i Hercegovine

Recommended Posts

[quote name='left_side' post='198305' date='Dec 4 2007, 12:46']Zar i jedan vjecnik ili poslanik volontira? Svi su oni placeni, a kako doci do tog da udjes u Vjece to je druga prica. Uvjek moras od neceg poceti pa tako i u politici. Ja poznajem ljude koji su volontirali i svasta radili a sad su u vrhu stranackog rukovodstva. Niko ne kaze da SDP Cazin nema novaca ali ne toliko da placa svakog ko udje u kancelariju. Cak znam da od Kantonalnog odbora ne dobijaju nista a ni iz Sarajeva, uglavnom se financiraju od prihoda vjecnika i od clanarine.
Mislim da ovo nije tema razgovora, tesko ce me neko ubjediti da cazinski sdp radi nesto lose a niko drugi nenudi rjesenje, svi znamo samo kritikovati. Sto se tice bubamare pokazali su prosli izbori koliko sdu vrijedi u Cazinu.[/quote]

ti si rekao da sdp cazin nema novca, vratio se koji post gore pa ces vidjeti, a naravno da su poslanici placeni, kad ne bi bili placeni onda bi vidjeli kome je do BiH a kome do novca. i ja sam pocela od volontiranja i to bas u sdp za koje nisam nikad bila placena ali u tom trenutku nisam ni htjela da mi se bilo sta plati jer jos sam bila premlada da bise ozbiljno bavila politikom i bilo mi je bitno uciti i nauciti nesto o funkcionisanju pol.partija, a danas kada sve znam zelim to znanje unovciti i logika je jednostavna.
a za sdu cazin si donekle u pravu, mogli bi sada naglabati danima zasto je to tako ali nije to tema rasprave, iako i o tome mozemo raspravljati.
posto je ova tema prerasla u chat izmedju mene i left_side-a izvinjavam se onima koji su primorani da citaju a koje bas i ne interesuje sve ovo

Pored ˝zelenih˝akcija sdp Cazin uradio je dosta toga samo sto oni nisu poput nekih da svaki put kad ucine nesto zovu televiziju da to snime. Znam da su pomogli u izgradnji kuce porodici Gasi, pomazu mnoge cazinjane koji su oboljeli a za cije lijecenje treba dosta novaca, pomogli u obnovi doma za nezbrinutu djecu itd, samo oni o tome nepricaju.
ZA bubamaru, mjesecni budzet od 1000 km koliko se dobije na osnovu 5 vjecnika i nisu neke pare, a ako smatras da si zrela za ozbiljno bavljenje politikom a zelis nesto promjeniti u sdp-u ukljuci se, sumnjam da ce te odbiti. Evo ja sam u ponedjeljak bio u njihovoj kancelariji (ponukan ovom diskusijom) i tamo radi jedna djevojka koja me ponudila kafom i sokom, pricala samnom, i sumnjam da je ona arhiva komunjara jer nije bila ni rodjena kad je tito umro.

[quote name='left_side' post='198344' date='Dec 4 2007, 12:37']Evo ja sam u ponedjeljak bio u njihovoj kancelariji (ponukan ovom diskusijom) i tamo radi jedna djevojka koja me ponudila kafom i sokom, pricala samnom, i sumnjam da je ona arhiva komunjara jer nije bila ni rodjena kad je tito umro.[/quote]

Izvini Liva strano ako sam neupućen , ne sumnjam da tu radi ( ili volontira) djevojka, ja sam pisao o meni poznatim javnim funkcionerima SDP ( kojima izuzev par ne zamjeram ni

[quote name='ober_snake' post='198351' date='Dec 4 2007, 13:59']Izvini Liva strano ako sam neupućen , ne sumnjam da tu radi ( ili volontira) djevojka, ja sam pisao o meni poznatim javnim funkcionerima SDP ( kojima izuzev par ne zamjeram ništa već godište)

Ako bihaćku šifru za uspjeh gledamo , Cazin nije ni blizu[/quote]
Vec sam jednom rekao al evo ponovicu, od mladjeg kadra u Bihacu samo je Lipovaca, drugih NEMA, a vjerujte i nece naskoro biti jer on neda nikom ni progovoriti a kamo li sta drugo. Ima i Albin al on je prica za sebe. Ni cazinski sdp nije nesto bogat mladjima al znam da ih ima par i da su poprilicno utjecajni.

[quote name='left_side' post='198353' date='Dec 4 2007, 13:03']Vec sam jednom rekao al evo ponovicu, od mladjeg kadra u Bihacu samo je Lipovaca, drugih NEMA, a vjerujte i nece naskoro biti jer on neda nikom ni progovoriti a kamo li sta drugo. Ima i Albin al on je prica za sebe. Ni cazinski sdp nije nesto bogat mladjima al znam da ih ima par i da su poprilicno utjecajni.[/quote]

Ja pomalo radim i surađujem sa pet

[quote name='ober_snake' post='198356' date='Dec 4 2007, 14:11']Ja pomalo radim i surađujem sa pet šest bišćana SDP funkcionera (il je podperesjednik, il je vijećnik il je neki štih) uglavnom mladi (cc 25 godina),obrazovani bez ikakvih predrasuda i pardona ) Svi su uglavnom Lipovaci suradnici.

Jesam čuo i za " obračun" sa starom ,oportunističkom gardom.

Ono što sam u Bihaću vidio je da se Hamdom klete haman svaki SDP-ovac, al i SDA-ovac.
Da, na kraju, on vlada Bihaćom, za razliku od SDP u Cazinu

Oko ovih mladih SDP cazinjana, molim imena da se informišem[/quote]
Gladis ruku koja te hrani, tako ti je to u Bihacu, naravno da sekletu u njega i sdeaovci kad je njihov partner, samo tesko ce neko u bihacu dobiti rijec, on ti tamo odredjuje ko ima pravo pricati, bas ko u titino vrijeme.
Sto se tice cazinskih mladih sdp-vaca evo ti par imena: Zlatan Abdic,prof, predsjednik osnovne org.sdp centar, Nihad Dzelalagic, prof, član predsjedenistva oo sdp Cazin, Belkisa Coralic dipl.ecc, clan odbora, Mesud Keranovic dipl.ecc, clan nadzornog odbora, Jasmin Abdagic dipl. pravnik clan predsjednistva itd...sve to mozes pogledati na sdp-ovoj stranici ako nisi informisan

[quote name='ober_snake' post='198291' date='Dec 4 2007, 11:14']Po

[quote name='ober_snake' post='198291' date='Dec 4 2007, 11:14']Pošto je poznato da se zadovoljstvo plaća ja bih za takve volontiranje naplaćivo.

Neka nama skraćenica ( bolje se razumijemo). Ja bih uvijek rekao da je KPSK - Komunistička partija Skoplja.[/quote]
samim tim sto radi i trosi svoj novac da bi radio znaci i da placa naki dio za volointiranje ako bi ti poveco onda OK
KPSK nije komunisticka partija soplja vec komunisticni pokret saveza komunista to je bio savez ko ovih u SDA malo malo hemo svak svojim putem

u SDP isto Nijaz Durakovic kaze da je lagumdzija Jebivjetar (pisel se to velkim slovom) pa svak svojim putem u odose u SDU

lagumdzija i tihic komotno mogu npraviti kolaliciju to se vidilo kad su htijeli itmene ustava a i po tome sto kad izgube izbore nedaju ostavku aljudi vape za tim funkcijama

[quote name='zilho' post='198385' date='Dec 4 2007, 16:19']samim tim sto radi i trosi svoj novac da bi radio znaci i da placa naki dio za volointiranje ako bi ti poveco onda OK
KPSK nije komunisticka partija soplja vec komunisticni pokret saveza komunista to je bio savez ko ovih u SDA malo malo hemo svak svojim putem[/quote]

Zao nam je Zilho, ali niko od nas nije čuo za ovu gore stranku, da to nije neka u osnivanju, pa da odemo ljudima potpisati, zna

[quote name='jedancoek' post='198387' date='Dec 4 2007, 16:23']Zao nam je Zilho, ali niko od nas nije čuo za ovu gore stranku, da to nije neka u osnivanju, pa da odemo ljudima potpisati, znaš i sam da zato uvijek fali potpisa.

Ja sam potpiso za E-5, red je i ovim drugima, nebil izbasrljali sta... :D[/quote]
sta si ti imo iz titzovim stazama revolucije

bom sam ja iso na takmicenje
al dzabe

[quote name='left_side' post='198369' date='Dec 4 2007, 13:40']Gladis ruku koja te hrani, tako ti je to u Bihacu, naravno da sekletu u njega i sdeaovci kad je njihov partner, samo tesko ce neko u bihacu dobiti rijec, on ti tamo odredjuje ko ima pravo pricati, bas ko u titino vrijeme.
Sto se tice cazinskih mladih sdp-vaca evo ti par imena: Zlatan Abdic,prof, predsjednik osnovne org.sdp centar, Nihad Dzelalagic, prof, član predsjedenistva oo sdp Cazin, Belkisa Coralic dipl.ecc, clan odbora, Mesud Keranovic dipl.ecc, clan nadzornog odbora, Jasmin Abdagic dipl. pravnik clan predsjednistva itd...sve to mozes pogledati na sdp-ovoj stranici ako nisi informisan[/quote]

Znam neke i iako za njih imam samo komplimente , ne vidim osobu koja se nameće

[quote name='ober_snake' post='198395' date='Dec 4 2007, 17:15']Moj Zilho , te Titine staze su u međuvremenu zarasle u šikaru , tuda malo ko

[quote name='ober_snake' post='198503' date='Dec 4 2007, 22:52']Naiđoh

[quote name='jedancoek' post='198506' date='Dec 4 2007, 21:54']Meho je nešto pogriješio, pelgar je jedan od jačih konaca za goblene i ručne radove. To se bez zuba il makaza ne kida :D[/quote]

Nije Meho pogriješio , samo ima nadasve zanimljiv stil izražavanja. Jakost pelgara nije upitna. Moj post nije bio u lošoj namjeri prema opoziciji ni SDP.

[quote name='jedancoek' post='198379' date='Dec 4 2007, 14:47']Ovo je za ove starije koji nisu dobro informisani ine zaju ko ih je tlačio pro

[quote name='left_side' post='198342' date='Dec 4 2007, 14:37']Pored ˝zelenih˝akcija sdp Cazin uradio je dosta toga samo sto oni nisu poput nekih da svaki put kad ucine nesto zovu televiziju da to snime. Znam da su pomogli u izgradnji kuce porodici Gasi, pomazu mnoge cazinjane koji su oboljeli a za cije lijecenje treba dosta novaca, pomogli u obnovi doma za nezbrinutu djecu itd, samo oni o tome nepricaju.
ZA bubamaru, mjesecni budzet od 1000 km koliko se dobije na osnovu 5 vjecnika i nisu neke pare, a ako smatras da si zrela za ozbiljno bavljenje politikom a zelis nesto promjeniti u sdp-u ukljuci se, sumnjam da ce te odbiti. Evo ja sam u ponedjeljak bio u njihovoj kancelariji (ponukan ovom diskusijom) i tamo radi jedna djevojka koja me ponudila kafom i sokom, pricala samnom, i sumnjam da je ona arhiva komunjara jer nije bila ni rodjena kad je tito umro.[/quote]
djevojka koja te ponudila kafom i sokom je kcerka mustafe coralica koja je u stalnom radnom odnosu kao sekretar stranke, ovo cisto radi informacije.

uglavnom sva prica se svodi na to, da je sdp u cazinu jako slab i da im treba novih ljudi da malo probude stranku, a ne pet vijecnika koji su stalno na pol sceni.

na kongresu sdu usvojen je proglas po kome se tezi objedinjenju svih socijaldemokratskih opcija radi stvaranja jace opozicije pa ako bude srece i pozicije, gdje je u igri i sdp kao najjaca opoziciona stranka ali bez lagumdzije kako to sdu naglasavaju. mozda nesto i bude konkretno na ovom planu ali vrijeme ce naravno pokazati

[quote name='jedancoek' post='198379' date='Dec 4 2007, 15:47']Ako se baviš nekim sportom, parolu "važno je učestvovati" treba proglasiti neprijateljskom demagogijom. Lipovača je pobijedio u Bihaću, hrabrom i otvorenom, ponekad i drskom kampanjom i rezultati se vide.

Sada kada je SDP osvojio vlast u Bihaću, lako je ići na izlete i družiti se.[/quote]
Javna je tajna da je u kapanji za opcinske izbore u Bihacu potroseno milion km, lipovacu je pripremala firma koja se bavi iskljucivo poslom promovisanja politicara, govore mu sta ce reci, raditi, kakose oblaciti itd. Za opce izbore '06 bihacki sdp opet je potrosio ogromne novce a rezultat je bio samo 3 poslanika u skupstini. Cazinski sdp osvojio je 2 mjesta u skupstini i 1 u federalnom parlamentu. od 6700 glasova koliko je dobio sdp u Bihacu Komsic je dobio 3000 a u cazinu od 3200 sdp-ovih Komsic je dobio 2800, toliko o Biscanima i njihovoj ljubavi prema sdp-u. Upuceniji kazu da je jedan od tih mladjih koji je vodio cijelu sdp-ovu kampanju u cazinu, dobio nagradu na posljednjem Kongresu SDP za postignute rezultate. Usporedbe radi: izbori 2004. sdp u cazinu osvojio 1800 glasova, 2006 osvaja 3200, ruku na srce i to treba cjeniti.

[quote name='bubamara' post='198623' date='Dec 5 2007, 07:51']djevojka koja te ponudila kafom i sokom je kcerka mustafe coralica koja je u stalnom radnom odnosu kao sekretar stranke, ovo cisto radi informacije.

uglavnom sva prica se svodi na to, da je sdp u cazinu jako slab i da im treba novih ljudi da malo probude stranku, a ne pet vijecnika koji su stalno na pol sceni.

na kongresu sdu usvojen je proglas po kome se tezi objedinjenju svih socijaldemokratskih opcija radi stvaranja jace opozicije pa ako bude srece i pozicije, gdje je u igri i sdp kao najjaca opoziciona stranka ali bez lagumdzije kako to sdu naglasavaju. mozda nesto i bude konkretno na ovom planu ali vrijeme ce naravno pokazati[/quote]
bubi nja ja ga nest ne volim mislim lagumdziju
a cerka mustafe cralica njuke znam necu sad komentarisati

opzizicija je jako bitna jer se nikad nista nebi izdemokratizovalo da nema kritike i da ti nepusu za vrat

pazi sta cu sad reci

DOBRO JE DA SE I VLAST MIJENJA JER NA TAJ NACIN LJUDI KOJI SU NA VLASTI ZNAJU DA SU TRENUTNO TAMO I DA MI MOGLI ODGOVARATI ZA SVOJA NE DJELA A I DJELA BOME

a ljudi sto ja komunjare ne volim....

[quote name='bubamara' post='198623' date='Dec 5 2007, 07:51']djevojka koja te ponudila kafom i sokom je kcerka mustafe coralica koja je u stalnom radnom odnosu kao sekretar stranke, ovo cisto radi informacije.

uglavnom sva prica se svodi na to, da je sdp u cazinu jako slab i da im treba novih ljudi da malo probude stranku, a ne pet vijecnika koji su stalno na pol sceni.[/quote]
Otisao sam u njihovu kancelariju bas iz razloga da vidim kako bi se mogao ukljuciti a i da vidim sta se tamo radi. Djevojka koja tamo radi ( to sam sinoc saznao,bilo mi neugodnjo nju pitati ko je) zove se Elvisa i iz Stijene je, Mustafina kci navodno je otisla.
Usput ta djevojka mi je rekla da se mogu ukljuciti kad god zelim, a ako bi volio popricati s nekim iz rukovodstva da dodjem oko 12h kad dolazi taj njihov mladi buduci sef.

[quote name='zilho' post='198629' date='Dec 5 2007, 07:04']pazi sta cu sad reci[/quote]
Jel ovo saobraćajni znak
[quote name='zilho' post='198629' date='Dec 5 2007, 07:04']DOBRO JE DA SE I VLAST MIJENJA JER NA TAJ NACIN LJUDI KOJI SU NA VLASTI ZNAJU DA SU TRENUTNO TAMO I DA MI MOGLI ODGOVARATI ZA SVOJA NE DJELA A I DJELA BOME[/quote]
Nije dobro , tamam se čovjek navikne , ubjedi sebe da bez njega vi

[quote name='ober_snake' post='198633' date='Dec 5 2007, 08:09']Jel ovo saobraćajni znak

Nije dobro , tamam se čovjek navikne , ubjedi sebe da bez njega više ne ide i smjene ga - gdje je tu pravda

Pa koga onda voleš[/quote]
nije bas ono saobracajni ali upozoravajuci jer sam pod inspiraciom
ljuljo sam malog jednu sahat i sad spava

dobro je ober da se minjaju taman ima pauzu da smisli kako bi drugi put

volim obicne ljude koji nebi otimali i nebi zagadjivali onoliko koliko je neophodno

po posljednjim istrazivanjima UNDP-a SDP je najjaca partija u FBiH i druga u cijeloj BiH iz SNSD-a. Da su danas izbori za sdp bi glasao 15% glasaca, sda 13, sbih 10%. Napreduju crveni!!! P.S. Komsic bi trebao oko nove godine biti u Cazinu.

[quote name='zilho' post='198634' date='Dec 5 2007, 07:14']nije bas ono saobracajni ali upozoravajuci [b]jer sam pod inspiraciom
[/b]ljuljo sam malog jednu sahat i sad spava

dobro je ober da se minjaju taman ima pauzu da smisli kako bi drugi put

volim obicne ljude koji nebi otimali i nebi zagadjivali onoliko koliko je neophodno[/quote]

Opet droga, al hvala na upozorenju

[quote name='ober_snake' post='198659' date='Dec 5 2007, 10:17']Opet droga, al hvala na upozorenju

Što ne skineš motor sa ražnja i priključiš bešiku na akumulator iz auta - onda spavo ne spavo , radi radio

Dobro je da se mijenjaju, al pitanje je je li to humano.

Ja sam mislio kad izbaciš komunjare šta ti ostaje[/quote]
nije droga to je ono protiv kila

mali ima besiku na struju centrifugalni motor u excentru
humano bilo ili ne nek se mijenjaju

ako izabcimo komunjare nek nista ne ostane samo hi hemo izbaciti eto nek ostanu socijaldemokrate