Jump to content
[I-B-R-O]

Socijaldemokratska Partija - Bosne i Hercegovine

Recommended Posts

[quote name='grga' timestamp='1348124431' post='464127']
Samo istine radi..
Preovladava stav da DNZ ima neki tajni pakt sa ASDA u Cazinu.
U pogledu mandatnog perioda koji ističe činjenice govore da je SDP bio u javnom savezu sa ASDA,a da je DNZ preuzeo ulogu parlamentarne većine u zadnjih 15-16 mjeseci.U tom periodu saradnje ASDA-DNZ u vjeću sklapa se i koalicija ASDA+SDP i na nivou kantona.
U pogledu nekih natpisa o tome da se saradnja ASDA-DNZ u vjeću odvija isključivo u ličnom interesu pojedinaca samo konstatiram da takav eventualni odnos ima sva obilježja krivičnog djela pa upućujem sve koji imaju takva saznanja na [url="http://protest.ba/v2/krimolovci-prijavi-kriminal/"]http://protest.ba/v2...ijavi-kriminal/[/url] ili na besplatni telefon 080020505, a može i osobno na više načina...
Neću na ovom mjestu ni na kojem bilo drugom da zloupotreljavam osobne prepiske s svojim drugovima o razlozima i načinima kandidiranja pojedinih kandidata za načelnika općine Cazin.
Ogranak u Cazinu nema konkretan stav o tome kojeg će kandidata podržati i na koji način,kada taj stava bude donešen,biće i poznat javnosti. U pogledu stvaranja buduće parlamentarne većine u OV Cazin,jasno je da DNZ neće ni na koji nači izbjegavati formiranje te većine,čak suprotno..
[/quote]

Meni nije jasno zašto bi politička suradnja na privatnom nivou bila krivično djelo i ne vidim uopće načina da je to dokazivo (osim ako se nekog ne snimi kako prima hrpu love da glasa u vijeću za nekog).
Bezveze.

[quote name='Incubus' timestamp='1348124903' post='464129']
Meni nije jasno zašto bi politička suradnja na privatnom nivou bila krivično djelo i ne vidim uopće načina da je to dokazivo (osim ako se nekog ne snimi kako prima hrpu love da glasa u vijeću za nekog).
Bezveze.
[/quote]
Ne govori se o saradnji na privatnom nivou,nego o saradnji zbog ličnog interesa.To su dva različita pojma.

[quote name='grga' timestamp='1348125637' post='464131']
Ne govori se o saradnji na privatnom nivou,nego o saradnji zbog ličnog interesa.To su dva različita pojma.
[/quote]

Svejedno ne razumijem kako se to ikome može dokazati. Edited by Incubus

[quote name='grga' timestamp='1348124431' post='464127']
Samo istine radi..
Preovladava stav da DNZ ima neki tajni pakt sa ASDA u Cazinu.
U pogledu mandatnog perioda koji ističe činjenice govore da je SDP bio u javnom savezu sa ASDA,a da je DNZ preuzeo ulogu parlamentarne većine u zadnjih 15-16 mjeseci.U tom periodu saradnje ASDA-DNZ u vjeću sklapa se i koalicija ASDA+SDP i na nivou kantona.
U pogledu nekih natpisa o tome da se saradnja ASDA-DNZ u vjeću odvija isključivo u ličnom interesu pojedinaca samo konstatiram da takav eventualni odnos ima sva obilježja krivičnog djela pa upućujem sve koji imaju takva saznanja na [url="http://protest.ba/v2/krimolovci-prijavi-kriminal/"]http://protest.ba/v2...ijavi-kriminal/[/url] ili na besplatni telefon 080020505, a može i osobno na više načina...
Neću na ovom mjestu ni na kojem bilo drugom da zloupotreljavam osobne prepiske s svojim drugovima o razlozima i načinima kandidiranja pojedinih kandidata za načelnika općine Cazin.
Ogranak u Cazinu nema konkretan stav o tome kojeg će kandidata podržati i na koji način,kada taj stava bude donešen,biće i poznat javnosti. U pogledu stvaranja buduće parlamentarne većine u OV Cazin,jasno je da DNZ neće ni na koji nači izbjegavati formiranje te većine,čak suprotno..
[/quote]
Ovo za krivicno djelo i neciju eventualnu prijavu bi bilo mlacenje prazne slame, jer kako vec Incubus rece ako je i bilo takvih pokusaja ili djela onda je to zasigurno uradjeno bez i jednog pisanog traga koji bi mogao biti eventualni dokaz. Ali u ovoj drzavi postoje institucije kojima je upravo ispitivanje takvih stvari u opisu zadataka pa neka rade svoj posao. Da je bilo odredjene hemije na relaciji DNZ - ASDA, bilo je vidljivo skoro svima, ali svaka stranka koja ima udio u radu OV ima isto tako i puno pravo da svoju politiku formira na nacin kako misli da je najbolje za nju samu i njene birace.
Takav neodredjen stav DNZ Cazin mene podsjeca na odrzavanje u vakumu izmedju dvije, sad vec javno konfrontirane strane, strane unutar samog DNZ-a u Kladusi i cekanje momenta kad ce prevagnuti koja u odnosima snaga da se cazinski ogranak stranke prikljuci pobjedniku. Ispravi me ako grijesim, a moram priznati da je takav potez vrlo mudar. Po prvi put da se neko na pametan nacin, u duzoj istoriji ovog kraja, ogradjuje od "sranja" koja nisu inicirana u Cazinu i tako iskljucuje mogucnost da se krivica za sve lose strane tih poteza prebaci na Cazin i cazinjane.

[quote name='Spartak1' timestamp='1348069334' post='464083']
E moj Assker . Ti si izgleda isuviše mlad neiskusan i politički neobrazovan, Razimove šanse da u ovoj godini postane načelnik odnosno pobjedi smaju i nerku su jednake nuli.
[/quote]

ne radi se o pobjedi , radi se o tome da je najbolja lista sdp-a ikad :) priznao ti to ili ne tako je :)

[quote name='lucky' timestamp='1348118144' post='464122']
ozbiljno ... ja nisam znao ... jel od uvodjenja povjerenistva cijelo vrijeme bila prica kako ce povjerenik na kantonalnom nivou biti i premijer a na opstinskom nivou kandidat za nacelnika ...

i sada kada znamo da je Jasko prihvatio i bio sedam dana povjerenik u cazinskom sdp odjednom otisao sa objasnjenjem da ne zeli biti zrtveno janje da Nerko dobije izbore ... znas narod jeste naivan al ima ga i sto nije naivan ...

A Razim Halkic je uradio ono sto bi svatko uradio , iskoristio je priliku i prihvatio se posla ... vidjet cemo sta ce i kako da uradi ... al nezelim ga unaprijed osudjivati ...
[/quote]
Ja neznam ko su ti svatko . Pa valjda znaš to što je Razim prihvatio nije ništa drugo nego samoubistvo. Pa valjda svi znamo ko vrši samoubistvo još za nečiji račun i interes.

[quote name='ASSKER' timestamp='1348144663' post='464138']
ne radi se o pobjedi , radi se o tome da je najbolja lista sdp-a ikad :) priznao ti to ili ne tako je :)
[/quote]
Vjerojatno je sastavljena od najboljih kadrova skojim SDP raspolaže ali da je do sad najbolja nebih se složio stom konstatacijom . Možda si assker mlad pa nepamtiš bolja vremana i ljude SDP-a.koje je maršal i drugi rastjerali.

[quote name='Spartak1' timestamp='1348152828' post='464146']
Vjerojatno je sastavljena od najboljih kadrova skojim SDP raspolaže ali da je do sad najbolja nebih se složio stom konstatacijom . Možda si assker mlad pa nepamtiš bolja vremana i ljude SDP-a.koje je maršal i drugi rastjerali.
[/quote]

poznajem ja dobro zato i kazem , al eto i marshal je oso :)

ali iskreno bolja je od sda liste :) duplo

[quote name='Spartak1' timestamp='1348152505' post='464144']
Ja neznam ko su ti svatko . Pa valjda znaš to što je Razim prihvatio nije ništa drugo nego samoubistvo. Pa valjda svi znamo ko vrši samoubistvo još za nečiji račun i interes.
[/quote]

svatko je i ja i ti i svi koji rade i ponudi im se prilika da nesto naprave ...
Ne znam zasto je samoubistvo preuzeti stranku ... de mi to pojasni malo sire ako nije problem ...

[quote name='lucky' timestamp='1348294862' post='464224']
svatko je i ja i ti i svi koji rade i ponudi im se prilika da nesto naprave ...
Ne znam zasto je samoubistvo preuzeti stranku ... de mi to pojasni malo sire ako nije problem ...
[/quote]
Kad sam rekao samoubistvo mislio sam na preuzimanje kandidature za načelnika i zaista je to samoubistvu jer ići u naprijed izgubljenu bitku sa demoralisanom vojskom je samoubistvo. . Međutim preuzeti ovakav SDP ni9je nikakvo samoubistvo. jer Razim je četiri godine u SDP- u. i to govori o kvalitetu i kvantitetu kadrova SDP.

Zašto članovi SDP-a lijepe Smailove plakate u centru grada u sred bijela dana?! Članovi nisu ovi novi, niti neiskusni, nego članovi koji su u stranci od kako je tito zadnji put dolazio u Cazin ( da malo karikiram ozbiljnost situacije). Jel ovo znači da je SDP stao uz SDA??? Ako jeste, nisam očekivala od Razima da povuče ovakav potez...iskreno nekako mi je on u mojim očima iznad ovog i ovakvog načina vođenja kampanje.

[quote name='Nubian Queen' timestamp='1348641540' post='464406']
Zašto članovi SDP-a lijepe Smailove plakate u centru grada u sred bijela dana?! Članovi nisu ovi novi, niti neiskusni, nego članovi koji su u stranci od kako je tito zadnji put dolazio u Cazin ( da malo karikiram ozbiljnost situacije). Jel ovo znači da je SDP stao uz SDA??? Ako jeste, nisam očekivala od Razima da povuče ovakav potez...iskreno nekako mi je on u mojim očima iznad ovog i ovakvog načina vođenja kampanje.
[/quote]

to lijepe sad ovi s liste socijal demokrata tako nekako se zovu , jer oni podrzavaju Smaila Toromanovica .

nisu to sad ovi "sadasnji" sdp cazin :)

Pa dobro ljudi znal se tu uopste ko je u kojoj partiji i ko lijepi a ko guli plakate???Mislim treba da se zna red ko ce sta da radi....hahaha

u sve jedni imaju zaduzeni jedni za lijepljenje a drugi za gulenje plakata ... organizacija na nivou ...

[quote name='GAGO2' timestamp='1349144180' post='464634']
Pa dobro ljudi znal se tu uopste ko je u kojoj partiji i ko lijepi a ko guli plakate???Mislim treba da se zna red ko ce sta da radi....hahaha
[/quote]

Gago u kladusi babini gule plakete od DNZ-a,dobro si rekao neznas ko pije ko placa.

Ja sam pokusao to objasniti jednom Amerikancu ovdje onako nabrzinu.I ljudi moji kad smo poceli pricati ni nakon par sati nisam mu fakticki nista objasnio oko politike u nasoj zemlji mada sam se trudio.Na kraju sam dosao do zakljucka da nista zakljucili ni objasnili NISMO.Kaze mi da smo cudan narod i jedino oko toga smo se razumjeli..Ispada na kraju da mi Bosanci i Hercegovci ustvari zbog politike vise ni sami sebe uopste nerazumijemo..

Vlažni poljubac Miće i Zlaje koji je će koštati državu BiH:

[url="http://www.6yka.com/novost/30064/buka-karikatura-milorad-i-zlatko-posljednji-poljubac-bih-socijaldemokratije"]http://www.6yka.com/novost/30064/buka-karikatura-milorad-i-zlatko-posljednji-poljubac-bih-socijaldemokratije[/url]

Ekrem Prošić, kao poslanik u Skupštini USK  svojim  postupcima krši  programska načela i ciljeve te šteti ugledu SDP Bosne i Hercegovine.  I nakon više usmenih upozorenja Ekrem Prošić je nastavio kršiti stranačku disciplinu i djelovati protiv odluka organa SDP BiH, od samovoljne političke podrške Nezavisnoj listi CSD za OV Cazin i kandidatu SDA za načelnika općine Cazin, do istupanja u Skupštini USK kojima protivpartijski djeluje. Definitivnu odluku o isključivanju Prošića iz SDP, donijeli  smo nakon posljednje sjednice Skupštine Unsko-sanskog kantona na kojoj se Prošić javno priklonio stavovima SDA USK,  te Mirvetu Beganoviću i  Elviri Abdić Jelenović u njihovu pokušaju rušenja Rebalansa Budžeta USK kako bi svjesno  blokirali funkcionisanje Kantona te doveli do nemogućnosti isplate plaća građanima Kantona. 

Takvo djelovanje, direktno usmjereno protiv dobrobiti 300 000 građana, SDP USK ne može i neće tolerisati te isključujemo Ekrema Prošića iz članstva SDP BiH.

SDP USK, ovim obavještava javnost da Ekrem Prošić više ne zastupa interese SDP BiH te se unaprijed ograđujemo od svih njegovih budućih istupa. Ekrema Prošića javno pozivamo da, kao moralni čin, vrati poslanički mandat SDP-u BiH.

Ekro frcio iz esdepeja jer je opstruirao isplatu plata  u kantonu .... i kako se ovdje kaze da je takvo djelovanje usmjereno protiv  300 000 gradjana.... jel vi ostali primate platu od kantona? Ja ne primam... kako se na to nakaci? :D

Moze li mi neko od forumasa objasniti pojam "nepotizam" jer sam ocito do sad imao potpuno krivu percepciju tog pojma i posljedica koje donosi???

Krv nije voda, kum nije dugme, ko ce kome ako ne svoj svome,...i tako u nedogled.
U bivsem sistemu napredovali su podobni, u ovom rodjaci.

Nepotizam - koliko ja znam to je upošljavanje članova porodice, tj,. stavljanje članova porodice ispred svega i sviju prilikom zapošljavanja. To je rodilo kod nas.

Krv nije voda, kum nije dugme, ko ce kome ako ne svoj svome,...i tako u nedogled.
U bivsem sistemu napredovali su podobni, u ovom rodjaci.

Nepotizam - koliko ja znam to je upošljavanje članova porodice, tj,. stavljanje članova porodice ispred svega i sviju prilikom zapošljavanja. To je rodilo kod nas.

E i ja sam tako mislio, al samo do danas jer me jedan ugledni SDP-ovac ubijedi da tri oca, dva sina i jedna cerka u jednom te istom odboru stranke, koja je usput i pozicija u OV Cazin, nije nepotizam vec slobodno izrazena volja clanova te stranke na demokratskim osnovama.

Vas dvoje imate krivo misljenje :D

• Upvote 1

E i ja sam tako mislio, al samo do danas jer me jedan ugledni SDP-ovac ubijedi da tri oca, dva sina i jedna cerka u jednom te istom odboru stranke, koja je usput i pozicija u OV Cazin, nije nepotizam vec slobodno izrazena volja clanova te stranke na demokratskim osnovama.

Vas dvoje imate krivo misljenje :D

Hahaha, nek' su oni u pravu. Tačno insan uči dok je živ.  :D