Jump to content
[I-B-R-O]

Socijaldemokratska Partija - Bosne i Hercegovine

Recommended Posts

[quote name='mir&dobro' timestamp='1330532289' post='450307']
Ovaj decko pod nickom incubus očigledno ne shvata da je Dejtonskim sporazumom prekinut rat ali i nametnut [b]nepravedni mir[/b]!
Momak ne shvata da nam je ovakvo ustrojstvo zemlje nametnuto! Nismo mi birali ovako glomaznu administraciju koja nam pojede skoro cijeli BDP niti smo mi birali da postoji mehanizam zvani [b]"entitetsko glasanje"[/b] kojeg Srbi koriste svaki put kad je potrebno zaustaviti pozitivne reforme.
Bržeg i značajnijeg razvoja bh društva i [b][u]bh ekonomije neće biti dok je ovakav ustav![/u][/b]
No, trenutna teška situacija u kojoj Srbi žele što više ojačati RS kao državu paralelno slabeći BiH nije razlog da tako očajno razmišljamo i ističemo ideje poput secesije USK.
Dečko, udri po kuruzi. Možda progledaš!
[/quote]

Slazem se sa tvojim stavom i patriotizmom,ali Incubus je u pravu. Jacanjem ekonomije smo trebali pojesti RS.
Ali ti hoces reci da je za losu privatizaciju na USK ili Ferderaciji kriv RS. Kriv je RS za gubitke BH Telecom iako drzi monopol. Kriv je RS sto je Elektroprivreda prodala zalihe uglja, pa u kriticnom periodu kupovala 3,4x skuplju struju, praveci sebi gubitke.Kriv je RS sto su se politicari obogatili i dobro snasli.Kriv je RS sto po institucijama USK-a ima svega i svacega,najmanje rada i postenja.Kriv je RS sto je Agrokomerc opljackan.I mozemo nabrajati kako je RS kriv za nasu nesposobnost,korumpiranost,losu ekonomsku situaciju dok nam ljudi od gladi ne pocnu umirati,onda cemo opet RS i Srbe optuziti da su nastavili rat i unistavanje bosnjaka.
Sigurno je RS kriv sto je meni zagorio rucak.
  • Upvote 4

Ehhh, zvjezdice,,,,sad si baš onako bljesnula!! Svaka čast. ;)

Ne, za to nabrojano nije kriv RS!! Zato je kriv sveukupni ambijent u kojem se nalazimo i naše slabosti koje nažalost posjedujemo.
Slažem se sa tobom da je sve pobrojano prisutno i loše te da snosimo odgovornost ali se ne slažem da rješenje za to treba tražiti u odvajanju USK od države BiH kao što ovaj dječak predlaže!! :vinsent:

[size=2][i]Od Une do Drine i od Save do mora, samo takva BiH ostati mora.[/i][/size]

Starček,

1) Velikosrpska hegemonistička ideologija nije neka fiktivna tvorevina - tu ideologiju mora neki narod provoditi. Ako ti kažeš da nisu krivi srbi pa ko je onda kriv? Ko bira Dodika? Ja ustvari uopće na razumijem sad ko nam je kriv po tvom :D

2) "Sveukupni ambijent ... i naše slabosti" nisu bili na vlasti od završetka rata. "Sveukupni ambijent ... i naše slabosti" nisu privatizirali. "Sveukupni ambijent ... i naše slabosti" ne vode BH Telecom, elektroprivredu, bosnalijek, fds... "Sveukupni ambijent ... i naše slabosti" se nisu obogatili u ovih 15 godina na račun naroda. "Sveukupni ambijent ... i naše slabosti" ne donosi zakone i ne ubire poreze.

Ajd budi objektivan i priznaj da nije kriva ni RS ni neke ove fiktivne tvorevine koje ti pokusavas ugurati u svoju demagogiju nego da su krivi upravo bosnjacki politicari koji su izrasli iz krila velikog Alije I.

A ideja o odvajanju USK je bila u skroz drugom kontekstu.

Pitanje je kako naprijed? I daj probaj po prvi put otkako si došao na forum biti konkretan: "[color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif]kontinuirano raditi na jačanju države Bosne i Hercegovine kao države ravnopravnih građana na njenom cijelom području." je ista floskula koju i političari naši prodaju već 15 godina dok svoj dzep podebljavaju. [/font][/color]

Posted · Hidden by barca, March 1, 2012 - vrijedjanje na nacionalnoj osnovi
Hidden by barca, March 1, 2012 - vrijedjanje na nacionalnoj osnovi
Heheheheh,,,,,incubuse,

Dobro glumiš Bošnjaka!!
Samo moraš znati jedno: nema tog Bošnjaka koji kaže "[b]Ajde[/b]" :rtfm:

Dobro došao brate Srbine na cazinski forum. Nemaš potrebe glumiti nešto što nisi kad možeš normalno komunicirati sa nama takav kakav jesi! :codemafia:

Posted · Hidden by barca, March 1, 2012 - odgovor na izbrisani post
Hidden by barca, March 1, 2012 - odgovor na izbrisani post
[quote name='mir&dobro' timestamp='1330536675' post='450316']
Heheheheh,,,,,incubuse,

Dobro glumiš Bošnjaka!!
Samo moraš znati jedno: nema tog Bošnjaka koji kaže "[b]Ajde[/b]" :rtfm:

Dobro došao brate Srbine na cazinski forum. Nemaš potrebe glumiti nešto što nisi kad možeš normalno komunicirati sa nama takav kakav jesi! :codemafia:
[/quote]

Da si iole sposobniji na jednoj temi na ovom forumu sam se čak i predstavio pa bi mogao vidjeti da eto srbin nisam i tu sam otkako postoji cazin.net i nekad davno sam s [I-B-R-O]-m radio na cazin.netu dok je još na geocitiesu bio ... i dosta me ljudi na ovom forumu zna uzivo...

Ali za tvoje potrebe pretpostavimo da sam srbin ustvari meni nacionalnost ne znači ništa još uvijek nisi odgovorio ko je konkretno kriv za stanja u bh telecomu, elektroprivredi, bosnalijeku, privatizaciju itd itd itd... ?

[quote name='mir&dobro' timestamp='1330532289' post='450307']
Ovaj decko pod nickom incubus očigledno ne shvata da je Dejtonskim sporazumom prekinut rat ali i nametnut [b]nepravedni mir[/b]!
Momak ne shvata da nam je ovakvo ustrojstvo zemlje nametnuto! Nismo mi birali ovako glomaznu administraciju koja nam pojede skoro cijeli BDP niti smo mi birali da postoji mehanizam zvani [b]"entitetsko glasanje"[/b] kojeg Srbi koriste svaki put kad je potrebno zaustaviti pozitivne reforme.
Bržeg i značajnijeg razvoja bh društva i bh ekonomije neće biti dok je ovakav ustav!
No, trenutna teška situacija u kojoj Srbi žele što više ojačati RS kao državu paralelno slabeći BiH nije razlog da tako očajno razmišljamo i ističemo ideje poput secesije USK.
Dečko, udri po kuruzi. Možda progledaš!
[/quote]
Puno ti nesto se vracas na Dejton i prikazujes ga kao losu stvar a onda ga uzimas kao okvir za Ustav BiH. de ti nama odgovori ko je sve bio potpisnik Dejtonskog sporazuma i u ime koga. I nemoj vise pisati nikakve nebuloze kad ga je i Alija pl. Izetbegović potpisao. A što se tiče velikosrpskog projekta koji razara Bosansko tkivo da krenemo opet od pocetka. Preko koga je velikosrpski projekat bio uveden u BiH krajem osamdesetih. reci cemo samo preko potpisnika Dejtonskog sporazuma. nema potrebe vise da se vracas na to kada smo vec jednom elaborirali tu temu.

[quote name='Incubus' timestamp='1330537125' post='450317']
---------
[/quote]
BiH uopće. Edited by barca
uredjen quote

[quote name='Incubus' timestamp='1330537125' post='450317']

............ nisi odgovorio ko je konkretno kriv za stanja u bh telecomu, elektroprivredi, bosnalijeku, privatizaciju itd itd itd... ?
[/quote]
RS potpomognuta domaćim izdajnicima :O Edited by grga
  • Upvote 1

a koliko je pritisaka bilo prije dejtona koji nisu isto bili prihvaljivi,pa ih nije Rahmetli Alija potpisao,i dejton mu je namjestit,naravno poiticari se ogate kao svi politicari od Hrvatske Srbiije ustvari kao svi politicari bivse Juge,zasto Hrvati evo uspjeli,sad ce u eurozonuzasto su Hrvati ocistili sve svoje teritorije od srba?mi smo mogli zivjeti sa srbima i hrvatima u svojoj domovii ali oni nisu htjeli snama zivjeti,mozda da tako razmisljate,SDP je po meni ispocetka imao perspektivu dok se nisu vukovi uvukli i u njega pa unistili ugled stranke.

[quote name='x-men' timestamp='1330543816' post='450324']
......................................................................................................
SDP je po meni ispocetka imao perspektivu dok se nisu vukovi uvukli i u njega pa unistili ugled stranke.
[/quote]

Slazem se sa ovim. Radi se o tipicnim karijeristima koji su cak 90-tih godina mahom presli u SDA, da bi potom napravili jedan zaokret u pravcu SBiH, i na kraju ponovno zavrsili u SDP-u. To potvrdjuju i protekli izbori u kojima je SDP dobio upravo onoliko vise glasova (govorim o nasem kantonu) koliko je SBiH na njima izgubio. Bit ce da je Bahto rijesio Lipsu da potkopa odozdo. :D

[quote name='lucky' timestamp='1330513132' post='450277']
ma poznato je kako idu demoktratski izbori u SDP-u ...

kandidirat ce ih se velik broj i onda svi povuci svoju kandidaturu u korist No.1 ... xD
[/quote]
sdp demokratija : svi smo jednaki i ravnopravni samo ja kao veliki vođa sam ravnopravniji .Tako to funkcioniše od predsjednika predsjedništva do predsjednika M.O. To pokazauje nezamjenljivi veliki vođa više od decenije Edited by Spartak1

[quote name='Incubus' timestamp='1330432250' post='450193']2) Federacija ciji smo mi dio je centralizirana da ne moze biti centraliziranija.[/quote]

Ovo nije tačno. Federacija je užasno decentralizirana. Pored federalne vlasti, postoji 10 kantona koji imaju neke ingerencije koje u normalnim okolnostima pripadaju državi (obrazovanje i zdravstvo), koji su različite veličine i, hajde da kažem, logičnosti (koliko se sjećam, bile su neke inicijative da se neke općine iz Livanjskog kantona priključe USK; nisam baš siguran ni da BPK ima smisla kao takav).

@mir & dobro

[quote]Ovaj decko pod nickom incubus očigledno ne shvata da je Dejtonskim sporazumom prekinut rat ali i nametnut [b]nepravedni mir[/b]!
Momak ne shvata da nam je ovakvo ustrojstvo zemlje nametnuto! Nismo mi birali ovako glomaznu administraciju koja nam pojede skoro cijeli BDP niti smo mi birali da postoji mehanizam zvani [b]"entitetsko glasanje"[/b] kojeg Srbi koriste svaki put kad je potrebno zaustaviti pozitivne reforme.[/quote]

I jedna i druga administracija (i federalna i državna) su potpisane u Washingtonu i Daytonu od strane ratnog rukovodstva RBiH.

[quote]Da bi neka progresivna reforma odnosno zakon prošao kroz bh parlament mora dobiti [u]dvotrećinsku većinu iz svakog entiteta[/u].[/quote]

Ustavom je propisano da je dovoljna 1/3 delegata sa područja svakog entiteta.

@ Punisher

[quote]Isti taj Dejtonski sporazum u svojoj biti obuhvata i vasingtonski sporazum kao sastavni dio. A tim vasingtongskim sporazumom Federacija BiH je u konfederaciji sa Hrvatskom. Toliko o opcem znanju o ustavu BiH.[/quote]

Nije tačno. Kao što reče m & d, Vašingtonski sporazum ostavlja mogućnost za konfederaciju Federacije BiH sa Hrvatskom. Konfederacija je složena država. Što se tiče posebnih veza sa Hrvatskom, Ustav (Aneks 4 Dejtonskog sporazuma, postoji tekst na netu, nije ga problem naći) entitetima daje nadležnost da sklapaju paralelne odnose sa susjednim državama bez narušavanja suvereniteta i teritorijalnog integriteta BiH te da sklapaju određene sporazume sa državama i međunarodnim organizacijama, uz saglasnost Parlamentarne skupštine.

[quote name='Vento' timestamp='1330651051' post='450378']
Ovo nije tačno. Federacija je užasno decentralizirana. Pored federalne vlasti, postoji 10 kantona koji imaju neke ingerencije koje u normalnim okolnostima pripadaju državi (obrazovanje i zdravstvo), koji su različite veličine i, hajde da kažem, logičnosti (koliko se sjećam, bile su neke inicijative da se neke općine iz Livanjskog kantona priključe USK; nisam baš siguran ni da BPK ima smisla kao takav).
[/quote]

Kako ide s porezima?
Da li mi mozes reci ko je zaduzen za koji dio poreza?

Sto reci sad na sve ove glasine oko osnivanja nove stranke od strane Lipovace?! Nije valjda da ce i SDP krenuti stopama kojim je i raskol unutra SDA isao. Ako do toga i dodje, a vrijeme ce pokazati svoje, idemo ka jos visem usitnjavanju onih progresivnih snaga u nasem kantonu koji su barem nesto pozitivno mogli uciniti da nas izvucu iz stanja u kojem se nalazimo. Sto smo razjedinjeniji to sa nama lakse mogu manipulisati. Pa kad je tako zasto ne stvorimo jedan jak blok (svi za jednog - jedan za sve :D ) koji ce zajedno nastupati na predstojecim izborima?! Ili cemo opet po onoj staroj: "..u se i u svoje kljuse...."
  • Upvote 1

Glasine.Eto šta reći.To montiraju oni koji se boje da nebi ope pobjedio.Nevrijem da će on ikud iz SDP al more biti da će tražiti izbore i u Opštinskim organizacijama. Jer tamo je isto jal gore nego na kantonu.

Neće on (Lipovača H.) nikuda, a ove tzv političke kauboje tipa maršala i drugih koji su vodili SDP i prije Hamdije i nisu bili nikakav politički faktor bar ne na USK-u, će doubiti izbori u oktobru...

"maršal" prica o najvećoj demokraciji u sdp-u, i tajnom glasanju zamislite, ali samo za Hamdijin izvještaj, dok je on ostao pognute glave dok su njega birali za predsjednika, kad je neko tražio da se on izjasni zašto je promjenio odluku iz tajnog u javno glasnje.

[quote name='Punisher' timestamp='1330683612' post='450388']
Sto reci sad na sve ove glasine oko osnivanja nove stranke od strane Lipovace?! Nije valjda da ce i SDP krenuti stopama kojim je i raskol unutra SDA isao. Ako do toga i dodje, a vrijeme ce pokazati svoje, idemo ka jos visem usitnjavanju onih progresivnih snaga u nasem kantonu koji su barem nesto pozitivno mogli uciniti da nas izvucu iz stanja u kojem se nalazimo. Sto smo razjedinjeniji to sa nama lakse mogu manipulisati. Pa kad je tako zasto ne stvorimo jedan jak blok (svi za jednog - jedan za sve :D ) koji ce zajedno nastupati na predstojecim izborima?! Ili cemo opet po onoj staroj: "..u se i u svoje kljuse...."
[/quote]

A šta je to Lipovača učinio dobro za konton, navedi mi primjere(nešto što se razlikuje od dosadašnji premijera)? Možda to što je došao u situaciju da nemože isplatiti plate službenicima jer priliv sredstava od PDV nije ni upola ko prošle godine .
  • Upvote 1

[quote name='MEDICINSKI BRAT' timestamp='1330694111' post='450392']
A šta je to Lipovača učinio dobro za konton, navedi mi primjere(nešto što se razlikuje od dosadašnji premijera)? Možda to što je došao u situaciju da nemože isplatiti plate službenicima jer priliv sredstava od PDV nije ni upola ko prošle godine .
[/quote]

Inace sam do sada napadao Lipovacu jer smatram da nije nista ozbiljno napravio, ali moram ga braniti od ovih ABC-SDA-OGY-JE-NAJBOLJI fanova:

[quote]MEDICINSKI BRAT, datum 24 January 2012 - 22:13 , kaže: evo krenut cemo od kad je nerko na vlasti :

90 % putni pravaca u Cazinu pokriveno asfaltom
sve i jedna MZ dobila igralište i obnovljene prostorije MZ i uredenje skole
drustveni dom čizmići i majetici
rasvjeta ćuprija mala lisa sa tratoarima
učesce u izgradnji gimnazije
asfaltiran krug oko dvorane
zavrsena zgrada za borce kod vatrogasnog i ova pri kraju kod četkare
tratoari ostrozac
mnogobrojne rasvjete
vodovodi ljubijankici i tahirovici
ucesce u sanaciji nisko naponske mreze
renoviran stadion krajine i velika zasluga za ovakvo stanje krajine kakvo je sad
kruzni tok
novi park
rijesava se kanalizacija
opcina i organ uprave u puno boljem stanju nego prije(šalter sala u novom ruhu)
i mnogo brojin drugi projekti koji su u nadleznosti kantona koji nikad nebi uradenji da općina nije pomogla...........
Nađite slike i pogledajte kako je Cazin izgledo prije 8 godina a kako sad i kako će ako bgd izgledati u budućnosti......

nemam vise vremena tarziti sta se sve radilo...........[/quote]

Ovakvu istu listu se moze napraviti za Bihac pa onda i za kanton... te trg, te korzo, te poneka skola, te neki lokalni put, te neki vodovod, malo neka kanalizacijica i tako dalje i tako dalje, a ustvari sve je to veliko nista s novcem poreznih obveznika i velikim bogacenjem (i lipovace i ogija i slicnih) i zaposljavanje podobnih.

Vi iz drugih stranak nemate pravo kritizirati ni lipovacu ni sdp jer ste isti ili gori!

[quote name='Incubus' timestamp='1330695576' post='450394']
Vi iz drugih stranak nemate pravo kritizirati ni lipovacu ni sdp jer ste isti ili gori!
[/quote]
A imamo li ga pravo braniti... :acute:
  • Upvote 1

[quote name='grga' timestamp='1330696169' post='450395']
A imamo li ga pravo braniti... :acute:
[/quote]

Pa imate, ali ne vidim razloga :buba:

[quote name='Incubus' timestamp='1330695576' post='450394']
Inace sam do sada napadao Lipovacu jer smatram da nije nista ozbiljno napravio, ali moram ga braniti od ovih ABC-SDA-OGY-JE-NAJBOLJI fanova:

Ovakvu istu listu se moze napraviti za Bihac pa onda i za kanton... te trg, te korzo, te poneka skola, te neki lokalni put, te neki vodovod, malo neka kanalizacijica i tako dalje i tako dalje, a ustvari sve je to veliko nista s novcem poreznih obveznika i velikim bogacenjem (i lipovace i ogija i slicnih) i zaposljavanje podobnih.

[/quote]
jebga jarane nije insan kod nas nicim zadovoljan,i narod je pohlepniji od politicara..
  • Upvote 1

[quote name='x-men' timestamp='1330699820' post='450399']
jebga jarane nije insan kod nas nicim zadovoljan,i narod je pohlepniji od politicara..
[/quote]

Narod i smije biti pohlepan.
Pohlepa kod naroda je dobra ako pravda u državi funkcionira jer onda će čovjek raditi više, bolje, truditi se, štedjeti, ulagati, inovirati i svi će profitirati od toga.
Ali kad je političar pohlepan on samo propiše novi zakon kojim legalizira pljačku od naroda ili poveća poreze. I sve legalno, a ustvari ukradeno.

To je velika razlika! Jer narod zivi od svog novca, a političar živi od novca tog istog naroda! Ustvari to je OGROMNA razlika!

1.Prema gospodinu Lipovači nemam nikakvih obaveza,ovdje mislim sa stanovišta moje političke pripadnosti,s porodične tačke gledišta i sa svake druge tačke,gospodinu Lipovači nisam ništa dužan i u životu mu nisam bio nikad bliže od jednog kilometra najmanje.
2.Gospodin Lipovača je ostavio udobnu i sigurnu(ne može ga smjenuti niko osim Visokog predstavnika) fotelju državnog poslanika,za klimavu i nesigurnu fotelju kantonalnog premijera(toliko o ličnim interesima u ovom slučaju),a sve u interesu svoje partije i po mom mišljenju interesu kantona(znači općem)
3.Upravo dijametralno suprotni stavovi o njemu govore o njegovoj posebnosti u ovoj općoj političkoj žabokrečini
4.Njegova smjena je podigla veliku prašinu na niovu FBIH,ali i BiH u cjelini

Utjeha na kraju
Dovoljno je mlad da se može očekivati njegovo dizanje iz pepela koji mu je namjenjen
  • Upvote 3

Lipovaču su smijenili ili bolje rečeno izvršili egzukuciju dotrajali i polovični političari (bihaćki pijevač i cazinski kipar) po instrukcijama velikog vođe.
Sjetimo se Durakovića (tvorca SDP-a) Komšića ,Lazovća,Avdića,Tokića ,Markovića , Pećanca (idejnih tvoraca SDP) i mnogi drugih koji su u interesu domokratičnosti SDP-a pokušali osporiti autoritet velikog vođe i gdje su završili? Van SDP-a zahvaljujući odanim vođinim poltronima.
Na Hamdiji nije izvršena egzikucija zbog lošeg rada u SDP.u . Egzukuciju je isplanirao i inicirao veliki vođa . Hamdija je sebe elminirao ili bolje rećeno zapucao autogol svojim govorom na kongresu SDP-a u kojem se prepoznao veliki vođa i normalno za neposlušne slijedi odmazada , a i previše se izdigao , a to vođa nedozvoljava.

[b]Ne kažu džabe:Ubi me prejaka rječ[/b]
[color=#000000][font=Arial,Helvetica,sans-serif][size=3][left]„[/left][/size][/font][/color][color=#000000][font=Arial,sans-serif][size=3][left]Obeshrabren sam. Neka (Nermin Nikšić, predsjednik Vlade FBiH, op.a.), u tvome ekspozeu ni riječi o Krajini, ni riječi o Agrokomercu, o ubijenim firmama... Šta je sa cestama prema Sarajevu? Ukinut nam voz. Nemamo plina. Pet sati do Sarajeva kao našeg glavnog grada... U ime svih ljudi iz Krajine tražim od predsjednika SDP-a, premijera Federacije i ovoga Kongresa, podršku za Krajinu. Bez te podrške SDP nema više šta tražiti na idućim izborima ni u Krajini ni nigdje drugo u Bosni i Hercegovini... Taj narod ja neću lagat. A ja, da vam budem iskren, neću biti prvi iz svoje porodice koji je otišao iz politike zbog Krajine“, dio je govora Hamdije Lipovače na vanrednom kongresu SDP-a na kojem je izazvao ono što će se kasnije dogoditi u Cazinu[/left][/size][/font][/color]
  • Upvote 1

H. Lipovača priča svakom ono što ta grupa ljudi želi da čuje. Koliko je govorio istinu i koliko se je borio za pravednost i ekonomiju znamo svi, nema potrebe da se lažemo. Mislim da ovdje nije niko retardiran da mu se može prodavati neka priča. Idući predsjednik K.O. SDP-a Bihać je Albin Muslić (koliko ja mogu zaključiti i prema meni dostupnim informacijama).