Jump to content
[I-B-R-O]

Socijaldemokratska Partija - Bosne i Hercegovine

Recommended Posts

[quote name='mir&dobro' timestamp='1330448231' post='450219']
.............Pa očigledno je da neki ovdje još uvijek zagovaraju tezu kako je ideja "autonomije" bila dobra. Pretpostavljam iz razloga jer su iz porodica koje su na direktan ili indirektan način našle se na pogrešnoj i poraženoj strani.
Do tada,,,,neka vas dragi Bog uputi na pravi put i pojača [b]vam ljubav prema domovini Bosni i Hercegovini[/b].
[/quote]

Ona anegdota o "didovima na razlicitim stranama" kao da se je odnosila na mene. :D Isuvislo je ovdje navoditi stepen licne ljubavi prema svojoj domovini. Recimo ovako: Ja volim BiH vise nego vi. I, gdje je kraj price?! Ali vise volim Unsko-sanski kanton nego recimo sarajevski!!!! I, jesam li time manji patriota?! Nadalje, sretan sam sto "autonomija" nije zazivjela jer danas ipak imamo vise ovlasti kao kanton nego sto se je zagovaralo te kobne '93......Ali, gospodo draga: mi smo u Federaciji Bosne i Hercegovine koja je, opet u nekakvoj konfederaciji sa R Hrvatskom iliti barem ima te specijalne odnose sa njom kao sto ima Srpska sa R Srbijom.....Mi i jesmo u sustini dio Hrvatske. Nije bez smisla federacija uredjena po principu zupanija....

Ovdje je kljucno, sto je netko vec i spomenuo, da mi iz krajine po sadasnjem nacinu izbora delegata ( njih 3 max. ) i predstavljanju na nivou Federacije i nemamo neki znacajni utjecaj u kreiranju opce politike. Samo jedinstveni mozemo nesto bitno uraditi. Ali mi to nikada necemo biti i zbog toga mi je zao......Pljuvali smo po F.A. '87 godine, uzdizali ga '91....pljujemo ga ponovno. Lipovacu uzdizemo do nebesa da bi ga vrlo brzo sami rusili.....Ima tih primjera i na lokalnim nivoima na pretek. Nije problem u njima, nego u nama samima, dragi nasi krajisnici. Mi ne trpimo velicine, mi smo ti koji se trebaju mijenjati. Samo, nema od toga nista.....I dalje je sve po starom. A ne zaboravimo da smo odmah nakon rata bili na prvom mjestu po mnogim pokazateljima. Danas "debelo" kaskamo za svima.....A bit ce nam i jos gore, jer ama bas nista nismo naucili... Sto kaze PIRGO: SDP-ovci vec likuju na svojoj muci ocekujuci ne bi li nesto usicarili....Sta tek reci o ostalima?!
  • Upvote 1

opet neki najavljuju da ce svojim ne radom i opstrukcijama sprijecavati rad sadasnjeg rukovodstva SDP-a ... ne zna se koji su gori ... ovi sto likuju smjenama da bi nesto usicarili ili ovi sto opstruiraju i neradom unistavaju sadasnji SDP ...

Ovdje fakat ima forumaša koji ne posjeduju opće znanje o ustavu ove države niti opće znanje šta jednu državi čini državom.
Forumaš Punisher tvrdi da je FBiH u konfederaciji sa R Hrvatskom!!!!! HALO JARANEEEE!!! :codemafia:
Ovaj Incubus nabraja trenutne slabosti našeg društva ali zaboravlja napomenuti da je to [b]rezultat velikosrpske agresije i genocida! [/b]
Država BiH je bila izložena brutalnoj oružanoj agresiji koja je rezultirala destrukciju u porodicama, privredi, društvu, stanbenom fondu , masovnoj pauperizaciji (siromaštvu) itd.

Možda tebi nije važan sarajevski kanton ili neki drugi bh region, ali većini Bošnjaka je važan svaki kvadratni metar ove zemlje!!
Neki Bošnjaci su davno protjerani iz Beograda u Užice, pa su kasnije iz Užica prognani u Bosansku Posavinu gdje su nastali čitavi gradovi i naselja od tih ljudi. A u zadnjem ratu su protjerani i iz tih gradova.

Sinček, to je politika etničkog čišćenja koja sužavanjem našeg biološkog prostora nas svodi u jedan mali teočak koji bi se opet u nekom budućem ratu etnički očistio i time završio [b]projekat uništenja bošnjačkog naroda[/b]!
Zato, zaboravi te nebuloze o USK kao nezavisnoj kneževini jer one puno govore o tvojoj općoj ali i političkoj nezrelosti!

I ne radim u državnoj instituciji, tako mi Allaha!
  • Upvote 3

[quote name='mir&dobro' timestamp='1330501672' post='450256']
Ovdje fakat ima forumaša koji ne posjeduju opće znanje o ustavu ove države niti opće znanje šta jednu državi čini državom.
Forumaš Punisher tvrdi da je FBiH u konfederaciji sa R Hrvatskom!!!!! HALO JARANEEEE!!! :codemafia:
[/quote]

Kada vec govorite o ustavu BiH, daj te molim vas pokazite taj ustav! Jeste li ga ikad procitali? Mozete li doci na bilo koji nacin u njegov posjed?! Ili bilo tko od nas?! Ne mozete i ne mozemo jer ga i nema. Postoji samo Dejtonski mirovni sporazum za cijim se bosanskim prevodom jos uvijek traga!!! Isti taj Dejtonski sporazum u svojoj biti obuhvata i vasingtonski sporazum kao sastavni dio. A tim vasingtongskim sporazumom Federacija BiH je u konfederaciji sa Hrvatskom. Toliko o opcem znanju o ustavu BiH.

Nadalje, mi u nasem kantonu imamo svoju vladu, skupstinu.....Imamo premijera vlade, ministre...a policija, zdravstvo i skolstvo su u direktnoj ingerenciji kantona. Dakle, mi vec imamo "knezevinu" u sastavu "kraljevine" tako da nam za sada i ne treba vise :D. Sustina je u tome da ne mozemo sebi dozvoliti da i pored svih ovlasti koje imamo netko drugi na tako olak nacin manipulise nama samima. A manipulisat ce sve dok u svojim redovima imamo "Raife" i njima slicne koji zbog svoje licne promocije traze pomoc centara moci.

Dječak,

Wašingtonski sporazum koji je imao za cilj "smiriti" Hrvate i Bošnjake je imao intenciju cijelu BiH sačiniti kao Federaciju sa mogućnošću konfederalnog odnosa sa RH.
No, Dejtonski sporazum koji je danas i Ustav ove zemlje je degradirao prethodni wašingtonski sporazum!
Odredbe wašingtonskog sporazuma su van snage nakon što je potpisan Dejtonski sporazum!!
  • Upvote 1

[quote name='mir&dobro' timestamp='1330501672' post='450256']
Ovaj Incubus nabraja trenutne slabosti našeg društva ali zaboravlja napomenuti da je to [b]rezultat velikosrpske agresije i genocida! [/b]
Država BiH je bila izložena brutalnoj oružanoj agresiji koja je rezultirala destrukciju u porodicama, privredi, društvu, stanbenom fondu , masovnoj pauperizaciji (siromaštvu) itd.

Možda tebi nije važan sarajevski kanton ili neki drugi bh region, ali većini Bošnjaka je važan svaki kvadratni metar ove zemlje!!
Neki Bošnjaci su davno protjerani iz Beograda u Užice, pa su kasnije iz Užica prognani u Bosansku Posavinu gdje su nastali čitavi gradovi i naselja od tih ljudi. A u zadnjem ratu su protjerani i iz tih gradova.

Sinček, to je politika etničkog čišćenja koja sužavanjem našeg biološkog prostora nas svodi u jedan mali teočak koji bi se opet u nekom budućem ratu etnički očistio i time završio [b]projekat uništenja bošnjačkog naroda[/b]!
Zato, zaboravi te nebuloze o USK kao nezavisnoj kneževini jer one puno govore o tvojoj općoj ali i političkoj nezrelosti!

I ne radim u državnoj instituciji, tako mi Allaha!
[/quote]

Starcek,

trenutne slabosti naseg drustva nisu rezultat samo velikosrpske agresije i genocida. BiH nije jedina zemlja koja je dozivjela i prozivjela rat. U historiji je bilo puno gorih ratova (naravno da ti to znas jer si ti strucnjak u svim podrucjima osim mozda u pravopisu bosanskog jezika, ali nema veze) a uspjele su se nakon rata izvuci iz siromastva i svih problema koje je rat donio. Nemoj pricati da nas RS koci jer to nema smisla. Njemacka je bila podijeljena na zapadnu i istocnu pa je zapadna svojom ekonomijom pojela istocnu. O tome ti ja pricam. Jedino ekonomija vodi trajnom miru i ujedinjenju. Sve ostalo je suplja prica. A nikakva zastava, patriotizam i slicno nas nece spasiti ako nema ekonomije. Pa cak ako hoces i o buducem ratu jedino kroz zdravu i jaku ekonomiju mozemo biti spremni za rat. To ti je valjda isto poznato iz historije da su zemlje s najjacim ekonomijama dobivale ratove.

Ja gledam pojedinacne slucajeve. I vec sam ti napisao sta ja vidim. Ja vidim brojke o nezaposlenosti, brojke o trgovini na burzama, ja vidim ulaganja, vidim izvoz, vidim indexe inovativnosti i konkuretnosti drzave. To su sve stvari koje direktno utjecu na kvalitetu zivota pojedinca, a samim time i na snagu nacije. Ovo sto ti pricas su ciste politicke floskule.

I oprosti, bio sam uvjeren da si na drzavnoj sisi - jer obicno ljudi koji dobivaju placu iz budzeta (ili oni direktno ili indirektno ukljuceni u rad politickih stranaka) imaju takvu retoriku. Ali kao sto rekoh - oprosti.

[quote name='mir&dobro' timestamp='1330505680' post='450267']
Dječak,

Wašingtonski sporazum koji je imao za cilj "smiriti" Hrvate i Bošnjake je imao intenciju cijelu BiH sačiniti kao Federaciju sa mogućnošću konfederalnog odnosa sa RH.
No, Dejtonski sporazum koji je danas i Ustav ove zemlje je degradirao prethodni wašingtonski sporazum!
Odredbe wašingtonskog sporazuma su van snage nakon što je potpisan Dejtonski sporazum!!
[/quote]

Skrenusmo mi dobrana sa teme. Ali vam moram ukazati na ocigledno pogresno tumacenje svega ovog. Nije Dejtonski sporazum ustav ove zemlje, nego je to trebao da bude njegov anex 4 kojeg je Parlamentarna skupstina BiH trebala da, kao takvog, i proglasi i objavi na svim zvanicnim jezicima BiH u Sluzbenom listu. Dalje, Dejtonski mirovni sporazum ni u kom svom anexu nije stavio van snage Vasingtonski sporazum i to je cinjenica koju svi tumaci medjunarodnog prava vrlo cesto isticu.
A, kakve sve ovo veze ima sa SDP-om?! :D Pa, ima i to dobre veze :D

Ono sto mene posebno raduje je cinjenica da smo svojim diskusijama na ovom forumu poprilicno tacno ukazali na sustinu problema vezanih za trenutna zbivanja unutar kantonalnog SDP-a. U svom najnovijem obracanju javnosti ni sam Lipovaca nije u potpunosti nacisto sa svemu sto ga je zadesilo. Otis'o "cova" (kao i sto sam navodi) na tu istorijsku sjednicu u Cazin racunajuci kao da ide kod prijatelja na kahvicu, kad ono.... :D Trebat ce i njemu dosta vremena da se snadje u svemu ovome. Koliko se da protumaciti; Lagumdzija im je "ocit'o lekciju" i ukazao na notornu cinjenicu da bi ovim pogotovo DNZ mogao profitirati, a to se ni u kom slucaju ne smije dozvoliti. Ne salje se bez ikakvog smisla Alija B. kao povjerenik u krajinu da uredi ionako haoticno stanje :D

Neki su ljudi poodavno pokušavali ukazati na stanje u SDP-u, u Cazinu. Obraćali su se ljudi pismeno Hamdiji Lipovači i ukazivali na stanje u Cazinu. Mnogi su dali svoje ostavke na pozicije, neki su izbačeni iz stranke, desetine njih je pozivano na "informativne" razgovore. Sve je to znao Bihać, a možda i Sarajevo. Niko se nije odazvao ovim vapajima u pomoć.
Sada kada je situacija eskalirala, ja se bojim da je Sarajevo prekasno reagovalo i da će se iz ove situacije teško izaći. Najgore će biti ako se pronađe neko salomonsko rješenje koje će samo produljiti agoniju i dovesti do novih eskalacija i sukoba.
I da naravno svi moraju znati da "brod koji voze" nije samo njihov :) Edited by pirgo

Ja prihvatam odgovornost da sam dao doprinosa da se udaljimo od teme. Međutim, glavni krivac je ipak ovaj incubus što zastupa teoriju o secesiji USK od države BiH! Na to sam morao reagirati jer dečko mora znati da je u ovoj zemlji puno krvi proliveno zbog takvih ideja. Nažalost, sličnih ideja ima još i političkim, diplomatskim ali i ekonomskim putem se radi na njihovom ostvarenju.
Helem nejse.

Nego, što se tiče Lipše iz Bihaća što je "radio 20 sati u kabinetu za dobrobit građana", dobro je što ga spustiše na zemlju.
Lik se ipak bio žestoko uzoholio i umislio ulogu nekog velmože. Ovih 20 sati dnevno ako je i radio, radio je na kadrovskom popunjavanju svojih rođaka i ahbaba. Dok je njegova osnovna misija bila totalno zapostavljena.
S druge strane, dobro je što je kažnjen tako visoko pozicioniran funkcioner i zbog svojih neutemeljenih i neodmjerenih izjava.
Lipšo si fakat davao maksimalno komoditeta za davanja inih nebuloza tipa "kargo aerodroma sa 60 hiljada zaposlenih".
Političari treba da shvate da imaju odgovornost za javno izrečenu riječ ili obećanja.
Neka izvuku pouku iz slučaja "LIPŠO"!
  • Upvote 1

bice interesantno gledati kako ce teci izbori ... xD

ma poznato je kako idu demoktratski izbori u SDP-u ...

kandidirat ce ih se velik broj i onda svi povuci svoju kandidaturu u korist No.1 ... xD
  • Upvote 1

Ja sam isto kriv sto smo se udaljili od teme, ali sta ja mogu kad ovakvi nacionalisti poput ovog mir&dobro ne znaju raspravljati ni s jednim drugim argumentom nego: "Ovo je bosna!", "Mi bosnjaci!", "Islam!", "Alija!", "Tekbiiir!" i slicno. Ne znam ni ja zasto trosim vrijeme pokusavajuci ga natjerati da pricamo o konkretnim problemima ljudi koji zive u USK.
Ali takvi su ti ljudi koji ne prihvacaju ideje, pa cak i ne mogu raspravljati o njima u smislu pozitivnih i negativnih cinjenica (cinjenica, a ne floskula).

Ali onda shvatim zasto pricam i trosim svoje vrijeme ... zato sto ce kroz rasulo ekonomije i pada standarda i unistavanje i malo zdravog tkiva privatnog sektora u BiH doci i vrijeme kada ce se moci razmisljati i bez nacionalizma i kad ce narod zaista poceti boliti neka stvar za tome ko se kojem bogu moli i kakva je zastava drzave i slicna ikolopoklonstva. E kad dodje to vrijeme onda ce i ovakvi kao mir&dobro shvatiti u kakvoj su oni zabludi.

A do tada jedan mudra izreka:
[b] [size=4][font=arial,helvetica,sans-serif]“First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.”[/font][/size][/b]
  • Upvote 1

[i]Dečko,[/i]

[i]Ne inputiraj mi nacionalizam!!![/i]
[i]Do bošnjačkih vrijednosti držim ali ni tuđe ne podcjenjujem niti omalovažavam.[/i]
[i]Predmet moje kritike su velikodržavni projekti kako velikosrpski tako i velikohrvatski jer jedan drugog hrane a najveća žrtva budu Bosna i Bošnjaci![/i]
[i]To što metodološki segmentirano analiziraš samo posljedice bez uzroka je rezultat tvoje ili mladosti ili političke nezrelosti!......ili misije ciljane indoktrinacije! (Možda uopće nisi ni Krajišnik ni Bošnjak)[/i]
[i]Valjda ćeš nekad stvari posmatrati u širem kontekstu, a zato je potrebo znanje, mudrost i u tvom slučaju domoljublje![/i]
[i]Dotad, tvoje ideje o kneževini USK neće imati prođu!!! N[i]o pasaran amigo!![/i][/i]
  • Downvote 4

[quote name='mir&dobro' timestamp='1330520880' post='450285']
[i]Dečko,[/i]

[i]Ne inputiraj mi nacionalizam!!![/i]
[i]Do bošnjačkih vrijednosti držim ali ni tuđe ne podcjenjujem niti omalovažavam.[/i]
[i]Predmet moje kritike su velikodržavni projekti kako velikosrpski tako i velikohrvatski jer jedan drugog hrane a najveća žrtva budu Bosna i Bošnjaci![/i]
[i]To što metodološki segmentirano analiziraš samo posljedice bez uzroka je rezultat tvoje ili mladosti ili političke nezrelosti!......ili misije ciljane indoktrinacije! (Možda uopće nisi ni Krajišnik ni Bošnjak)[/i]
[i]Valjda ćeš nekad stvari posmatrati u širem kontekstu, a zato je potrebo znanje, mudrost i u tvom slučaju domoljublje![/i]
[i]Dotad, tvoje ideje o kneževini USK neće imati prođu!!! N[i]o pasaran amigo!![/i][/i]
[/quote]

Starcko,

Ne imputiram nista - tvoji postovi govore za tebe.
Ne znam uopce gdje sad ubaci velikosrpske i velikohrvatske projekte, ali dobro, ocito je da vidis neprijatelje tamo i gdje ih nema.

Razlika izmedju tebe i mene je sto ti mislis da domoljublje moze nahraniti narod, a ja mislim da to jedino moze zdrava privreda.

Ali hajde ti meni mladom neznalici sad objasni kako to trenutno velikosrpski, velikohrvatski i nedomoljubni faktori unutar BiH utjecu na ovo stanje u privredi cijele BiH (federacije i rs)? Hajde molim te, bas me zanima?

Ti si obicni demagog - do sada nisi nijednu konkretnu stvar ovdje rekao pa ocekujem sad neke konkretne podatke od tebe!

Hocemo svi zivjeti od domoljublja ili treba nesto i raditi?

Za razliku od tebe ja o svim idejama mogu diskutirati - meni se oci ne zakrvave na spomen nicega - dok je u tebi sjeme mrznje ipak previse jako da mozes biti objektivan ili barem smireno diskutirati.
  • Upvote 1

[sub][size=5]Jedna od najvecih mana kod naseg naroda je nesposobnost prihvatanja realnosti. Ocigledan primjer je ovaj Raskol u SDPu i isto tako nacionalisticka nastrojenost mnogih gradjana BiH[/size]. [size=5]Dok se ovako razmislja i ponasa, bolji zivot u BiH ce biti neostvariv san......[/size][/sub]

[quote name='Incubus' timestamp='1330506337' post='450269']
Starcek,

trenutne slabosti naseg drustva nisu rezultat samo velikosrpske agresije i genocida. BiH nije jedina zemlja koja je dozivjela i prozivjela rat. U historiji je bilo puno gorih ratova (naravno da ti to znas jer si ti strucnjak u svim podrucjima osim mozda u pravopisu bosanskog jezika, ali nema veze) a uspjele su se nakon rata izvuci iz siromastva i svih problema koje je rat donio. [color=#a52a2a][b]Nemoj pricati da nas RS koci jer to nema smisla. Njemacka je bila podijeljena na zapadnu i istocnu pa je zapadna svojom ekonomijom pojela istocnu. [/b][/color]O tome ti ja pricam. Jedino ekonomija vodi trajnom miru i ujedinjenju. Sve ostalo je suplja prica. A nikakva zastava, patriotizam i slicno nas nece spasiti ako nema ekonomije. Pa cak ako hoces i o buducem ratu jedino kroz zdravu i jaku ekonomiju mozemo biti spremni za rat. To ti je valjda isto poznato iz historije da su zemlje s najjacim ekonomijama dobivale ratove.

Ja gledam pojedinacne slucajeve. I vec sam ti napisao sta ja vidim. Ja vidim brojke o nezaposlenosti, brojke o trgovini na burzama, ja vidim ulaganja, vidim izvoz, vidim indexe inovativnosti i konkuretnosti drzave. To su sve stvari koje direktno utjecu na kvalitetu zivota pojedinca, a samim time i na snagu nacije. Ovo sto ti pricas su ciste politicke floskule.

I oprosti, bio sam uvjeren da si na drzavnoj sisi - jer obicno ljudi koji dobivaju placu iz budzeta (ili oni direktno ili indirektno ukljuceni u rad politickih stranaka) imaju takvu retoriku. Ali kao sto rekoh - oprosti.
[/quote]

Mislim da bi se trebao ispraviti zbog ovog boldannog,Istoca i Zapadna Njemacka nisu nikako dobar primjer jer u te dvije njemacke nije mogglo biti mjesto nekom politicaru iz suprotne strane,dvije razlicite politike dva razlicita ustava,kod nas po dejtonskom RS UBI Federaciju i Koci gdje god moze jer je po dejtonu tako,kad u Bosni bude kao sad u Njemackoj jedan zakon za sviju to ce postati Drzava..

[quote name='x-men' timestamp='1330525567' post='450295']
Mislim da bi se trebao ispraviti zbog ovog boldannog,Istoca i Zapadna Njemacka nisu nikako dobar primjer jer u te dvije njemacke nije mogglo biti mjesto nekom politicaru iz suprotne strane,dvije razlicite politike dva razlicita ustava,kod nas po dejtonskom RS UBI Federaciju i Koci gdje god moze jer je po dejtonu tako,kad u Bosni bude kao sad u Njemackoj jedan zakon za sviju to ce postati Drzava..
[/quote]

Ali po cemu nas RS koci?

Mozda usporedba i nije najbolja, ali upravo je Zapadna njemacka razlicitom pristupu ekonomiji uspjela na kraju u ujedinjenju.

A mi u federaciji imamo porezni aparat, imamo zakonski aparat, imamo dovoljno neovisnosti da napravimo od federacije CUDO koje ce na kraju pojesti RS i dovesti do krajnjeg ujedinjenja.
  • Upvote 1

[quote name='Incubus' timestamp='1330527240' post='450299']
Ali po cemu nas RS koci?

Mozda usporedba i nije najbolja, ali upravo je Zapadna njemacka razlicitom pristupu ekonomiji uspjela na kraju u ujedinjenju.

A mi u federaciji imamo porezni aparat, imamo zakonski aparat, imamo dovoljno neovisnosti da napravimo od federacije CUDO koje ce na kraju pojesti RS i dovesti do krajnjeg ujedinjenja.
[/quote]
koci u svemu,dodik i dalje siri mrznju i naj radije bi da nas nema nikako dok meni nesmetaju srbi u Bosni i nesmetaju vecini naroda u Bosni ali politika republike crpke koci normalno djelovanje jeden suverene drzave i dodik iskoristava dejtosnki sporazum I to djeluje na drzavu,politicari se komusaju mdjusobno narod ispasta i na kraju nista se nece dogovoriti ili ce se dogovoriti a opet narod ispasta,tako da ovo nije zivot normalnih ljudi u drzavi nego zivot politiicara,nfederacija osamostali ili okrene politiku jer to neda dodik,on voli ovo stanje on zna da ovo stanje skodi normlanom funkcionisanju drzave.

Ovaj decko pod nickom incubus očigledno ne shvata da je Dejtonskim sporazumom prekinut rat ali i nametnut [b]nepravedni mir[/b]!
Momak ne shvata da nam je ovakvo ustrojstvo zemlje nametnuto! Nismo mi birali ovako glomaznu administraciju koja nam pojede skoro cijeli BDP niti smo mi birali da postoji mehanizam zvani [b]"entitetsko glasanje"[/b] kojeg Srbi koriste svaki put kad je potrebno zaustaviti pozitivne reforme.
Bržeg i značajnijeg razvoja bh društva i bh ekonomije neće biti dok je ovakav ustav!
No, trenutna teška situacija u kojoj Srbi žele što više ojačati RS kao državu paralelno slabeći BiH nije razlog da tako očajno razmišljamo i ističemo ideje poput secesije USK.
Dečko, udri po kuruzi. Možda progledaš!

Da bi neka progresivna reforma odnosno zakon prošao kroz bh parlament mora dobiti [u]dvotrećinsku većinu iz svakog entiteta[/u].
Taj mehanizam je u javnom diskursu poznat kao "entitetsko glasanje" i Srbi ga konstantno koriste kočeći sve ponuđene reforme koje za cilj imaju jačanje države BiH i bolju poziciju bh građana!

Eto dobro znači krivi su srbi. Isto to priča i Dodik - doduše njemu nisi krivi srbi nego bošnjaci tj. federacija.

Nego pametni moji šta ćemo onda? Ja sam poglup vako čojk pa neznam brete šta da rečem. Hoćmo l' mi onda da ote srbe pobijemo ili šta ćemo braćo? A da se more bit odvojimo od njihke? A? Ili je najbolje da vako živimo da nam se ovi vaki političari bogate ja sam čuo onome našem bakiru sinu našeg kralja alije fali još 2 marke da ima 200 milijona pa da mu udjelimo i to. Šta vi rečete?
  • Upvote 1

Nisu krivi Srbi kao narod već [b]velikosrpska hegemonistička ideologija [/b]koja još uvijek radi na razbijanju države BiH.
Istina, takva politika opstoji zbog podrške većine srpskog naroda u BiH ali i zbog hranjenja tih ideja iz same Srbije.
No, kao što rekoh, ne treba padati u očaj niti posezati za iracionalnim i samouništavajućim rješenjima već kontinuirano raditi na jačanju države Bosne i Hercegovine kao države ravnopravnih građana na njenom cijelom području.
Mene itekako zanima kako živi Bošnjak u Trebinju ali me zanima da i Srbin bude rahat u Bihaću, Zenici, Travniku,,,,ili Hrvat u Bugojnu.