Jump to content
[I-B-R-O]

Socijaldemokratska Partija - Bosne i Hercegovine

Recommended Posts

[quote name='šaban' timestamp='1323084616' post='445690']
samo što ZZO i hamdo svoje provedeše i uzeće lovu, a [b]asda je povukla prijedlog[/b].....
[/quote]Nije morala. Ja da sam bio na njihovom mjestu ja ne bi povukao prijedlog pa nek pukne kud pukne :D

[quote name='pirgo' timestamp='1323086107' post='445691']
Pa hajmo se buniti, pa građanska neposlušnost, pa ispitivanje ustavnosti. Asda je dala saopćenje za javnost po ovom pitanju (ZZO), [b]to je prvi korak[/b], čestitam :)
[/quote]I jedini, poslušaj mene :D

[quote name='pingvin' timestamp='1323092610' post='445694']
Nije morala. Ja da sam bio na njihovom mjestu ja ne bi povukao prijedlog pa nek pukne kud pukne :D

I jedini, poslušaj mene :D
[/quote]

Možda je nekad dovoljan i znak da se neka stranka brine o interesima građana koji glasaju za nju. Ja sam siguran da za Asda, ljudi ne glasaju samo zbog liht zelene zastave i polumjeseca.

Kakva oarticipacija i priče, prvo je reko onome samo digni ko jebe narod. ja cu malo na tv biti protiv toga i kasnije nikom nšta sve ostaje. Taj se lipšo prodo esi basagicu i tome iz zdravstvenog, a onda samo ostaje da vide kako će djeliti pare od nabavke ljekova jer će sad kesa biti veća. Lopov je to i priodana duša, jebe se njega zanarod i sdp. samo pareeee

[quote name='Snoopy' timestamp='1322957109' post='445582']
[b]Hamdija lipovača politički makro [/b]- [u]ovo bi trebao znati svaki pošteni SDP-ovac[/u]

Nevjerovatno je kako se ljudi koji dođu do vlasti mogu izopačiti kada osjete moć u kombinaciji sa pohlepom. Ovdje je doslovno opravdana stara izreka: ''Daj mu vlast pa ćeš vidjeti kakva je osoba''.

A osoba je očito bolesne psihologije koja najbolje odgovara svodniku ili makrou, samo u ovom slučaju političkom makrou.
Do sada je bilo poznato da je ova osoba vrlo teške naravi i sa nezajažljivim prohtjevima, ali kako je sjeo u premijersku stolicu sve loše osobine su naprosto eksplodirale. Posmatrajući njegove postupke, odnos prema svojim saradnicima i tzv. odluke vlade, imalo pažljivijem posmatraču u oči upadaju brojne lukavštine i kriminal koji ne bi bio moguć bez prethodne ''pripreme'' žrtava.
Izraz makro nisam slučajno upotrebio upravo zato što se do cilja, u ovom slučaju stiže istom tehnikom.

Sve prvo počne slatkoriječivošću, obećanjima, ručkovima, večerama, tobožnjim privilegijama, katkad novcem itd. sve dok žrtva ne podlegne tom ''šarmu'', a nakon toga počinje horor iz kojeg se ne izlazi lako.
Milom ili silom, pretnjom, zloupotrebom autoriteta ili položaja kao pretpostavljeni, prevarom, lažima, prislom i drugim oblicima prinude, počinje iskorišćavanje i eksploatacija dojučerašnjih prividnih prijatelja i saradnika, prvenstveno radi vlastitog profita, i uspostave apsolutne kontrole nad njima. U njegovoj glavi osnovna je tema [i]kontrola nad drugim licima[/i] kao izraz međuljudskih odnosa u kojima jedna osoba, on, satire i uništava sve druge radi vlastitog interesa i bolesne pohlepe. Sa druge strane puna su mu usta zajedništva i partije iz koje dolazi, demagogije koju svakodnevno prosipa naokolo, s ciljem da prikrije prave namjere , ''šarmira'' i stavi pod svoju kontrolu što i koga želi.

U krajnjoj instanci, a to su osjetili i osjećaju oni koji su mu najbliže, bez ikakvog obzira nastoji ukinuti bilo kakvu osobnost i ljudskost kod svojih žrtava, dojučerašnjih prijatelja, sada obične robe pod njegovom apsolutnom kontrolom, koji samo treba da postoje dok rade ono što on želi, a pri tome njega, naravno ''nema nigdje''.
Upravo zato osobe iz njegovog najbližeg okruženja su lišene svega ljudskog jer im, zaboga to i ne treba, oni su tu samo da ispunjavaju bolesne želje svoga makroa.

Postaju osobe koje bez ikakvog otpora podnose njegovu neograničenu vlast, u stvari postaju robovi koji ćutke rade i podnose obespravljenost, ponižavanja, nepravde, grubosti, to je u biti posljednja faza, kada više nema mogućnosti da se iko pored njega ostvari u svojoj osobnosti, ponosu i ugledu.

Najgora stvar je što u početku niko ne razmišlja na ovaj način, i olako pristane da uđe pod njegov uticaj i kontrolu, ne znajući da je unaprijed osuđen na gubljenje ljudskosti i osobnosti i da će postati obična igračka, sve radni njegove lične pohlepe i interesa.
U cijeloj priči se još najbolje drži dio vlade iz SDA, oni mu ne daju baš tako lako blizu, jer znaju šta su im ovlasti i prava, a [b]što se tiče ministara iz ''njegove'' partije postali su obične igračke ili žrtve koje se izvrsno uklapaju u opisanu sliku.[/b]
Ako se bolje zagledate u rad vlade i čudne odluke onda ćete primjetiti da je odmah na početku, dok se svi nisu ni snašli, preuzeo ovlasti da se niko ne može zaposliti bez njegove privole, radi čega zaključite sami.

[b]Dobro je obratiti pažnju na zakone koji su donošeni na njegovo inzistiranje, pa onda, ubrzo pojedine odredbe stavljene van snage. Pitanje je samo radi koga i pod kojim ''uslovima'', a za čiji interes, zna se.[/b]
Ili javne nabavke, pa razni preokreti kad započinje medijsku harangu protiv nekih osoba što su se drznuli da nešto kupuju bez njega, da bi nakon diskretnih ''susreta'' s njima okrenuo priču za 180 stepeni.

Svakodnevno discipliniranje svojih direktora i prisiljavanje na stvari koje su svakom pametnom potpuno neprihvatljive. Oni u svojim ustanovama slobodno mogu raspustiti službe za nabavke opreme i materijala, jer oni ne trebaju, pa zaboga, on je tu da to za njih čini. Velikodušno od njega nema šta.

Kad se malo pogleda u kadrovsku politiku, teško se oteti dojmu i ne zaključiti da je i tu trgovina na prvom mjestu, a da mu nije one značke na reveru čovjek bi pomislio da je SDA pobjednička stranka na kantonu, a on njihov premijer. Ko će znati možda značka samo služi za zbunjivanje protivnika, a može mu se kad je uspio sve oko sebe preveslati i potčiniti, a od njih napravit igračke s kojima se po potrebi poigra.

Ja se ipak nadam da ovo sve neće dugo potrajati.
[/quote]
Danas je opet isto ponovio na skupštini usk, svo što je bilo od sda ide ono što je bilo od sdp ministara pada, fuj *ebo ga onaj ko ga upisa u sdp

[quote name='Snoopy' timestamp='1323125329' post='445713']
Danas je opet isto ponovio na skupštini usk, svo što je bilo od sda ide ono što je bilo od sdp ministara pada, fuj *ebo ga onaj ko ga upisa u sdp
[/quote]
Ubuduce kad budes stavljala copy/paste tekstove potrudi se da navedes i autora istih.

Ono sto me osobno zabrinjava kod SDP-a je ostavljeni utisak o nedostatku rijesenja za nagomilane probleme. Svjestan sam toga da je prosla godina mahom upotrebljena za raznorazna kadrovska rijesenja ali u vremenu u kojem se nalazimo se ni po koju cijenu ne smije ponasati nonsalantno. Vremena za gubljenje nema niti smije biti. Osvrnimo se na desavanja u nasem kantonu. Problemi u zdravstvu, skolstvu, javnoj upravi, komunalnim poslovima, infrastrukturi, a prije svega u domeni zaposljavanja mladih ljudi......Imam utisak da se nije ni korak odmaklo od stanja od prije nekih godinu dana. Broj nezaposlenih se ne smanjuje. On, dapace, jos uvijek raste. Zabrinjavajuca je brojka o porastu nezaposlenosti kod mlade populacije. Gdje su rijesenja za ovo?! Nitko i nije ocekuje da ce kantonalna vlada na celu sa SDP-om sve probleme rijesiti preko noci. Ali da je negdje zapelo, zapelo je!!! A vremena za gubljenje niti strpljenja nezaposlena populacija nema. "Drugovi moji...." Dajmo se uhvatiti u kostac sa time vec jednom. I ostali dio populacije bi rado da uziva u blagodatima zivljenja. Nadu koju su polozili u vas, vi im ne smijete iznevjeriti......Ako to uradite: ucinili ste im jos gore nego sve vlasti do sada. Ona umire zadnja, zar ne?! Nakon toga slijede samo masovni protesti. A lavina kada se pokrene tesko da ce se zaustaviti. Edited by Punisher

ja sam se haman poceo vise sikirati za politicku situaciju i kako ce se nova vlada uhvatiti u kostac sa problemima, nego za situaciju u nasoj zemlji.. :)
od ovih nasih bez obzira kojoj partiji pripadaju nikakve vajde nema.. Edited by snake
  • Upvote 1

[quote name='snake' timestamp='1323162263' post='445724']
ja sam se haman poceo vise sikirati za politicku situaciju i kako ce se nova vlada uhvatiti u kostac sa problemima, nego za situaciju u nasoj zemlji.. :)
od ovih nasih bez obzira kojoj partiji pripadaju nikakve vajde nema..
[/quote]

Bojim se da je bas tako. Ali ne mozemo cekati jos 3 godine u nadi da ce doci "neki novi klinci...". Treba izvrsiti pravi presing na ove koje vec imamo. Ne dozvoliti im da se uspavaju i neuspjehe opravdavaju opcom svjetskom krizom. Ja jos uvijek vidim nesluceni potencijal u nasem kantonu koji samo treba pametno iskoristiti.
  • Upvote 1

[quote name='Punisher' timestamp='1323163212' post='445725']
Bojim se da je bas tako. Ali ne mozemo cekati jos 3 godine u nadi da ce doci "neki novi klinci...". Treba izvrsiti pravi presing na ove koje vec imamo. Ne dozvoliti im da se uspavaju i neuspjehe opravdavaju opcom svjetskom krizom. Ja jos uvijek vidim nesluceni potencijal u nasem kantonu koji samo treba pametno iskoristiti.
[/quote]
ovde sam gore ispustio da se to odnosi na novu hrvatsku vladu :)
kao sto rekoh, domaca buranija nije nista drugo doli buranija :) Edited by snake

[quote name='ZeroStyle' timestamp='1323196375' post='445773']
Sto se onaj crveni sad ne javlja?Za(h)vali (se) Hamdiji u moje ime.
[/quote]
moras napomenuti koji crveni ima nas vise ovdje,al predpostavljam da si mislio na mene.
Ovako neko je ovdje napisao da je nas premijer izgubio kompas i da je psihicki bolestan,pazite i ja se slazem s tim jer dosada je obecao svega i svacega sta je bilo zamislivo,ali i onog sto sam i najboljom voljom pokusao zamisliti ali nisam to nikako mogao,a da je malo ili gotovo nista uradjeno toga smo svijesni svi mi ovdje.Kao sto se i vi ljutit sto ce se povecati premije ljutim se i ja,nemora znaciti sto sam ja crveni da podrzavam sve sto se dosad radilo,gore sam stavio link jer sam ga pronasao na portalu a takodje sam to gledao na dnevniku,jos jedne godine su bile podignute premije pa su vracene zbog toga mislim da ce tako biti i ove godine jer ministar zdravstva u svojoj strategiji zdravstva nije predvidio povecanje premija i ocigledno je opet u pitanju samovolja direktora i odbora ZZO.A nije iskljuceno da je to i dirigirano da bi nas premijer ispao faca kako on neda da se to poveca.I ako sam pripadnik ove stranke nemora znaciti da mislim isto kao i oni,hvala Bogu da nam je svakom dao razum pa da mozemo svi misliti svojom glavom. Edited by Krokodil Dundee
  • Upvote 3

[quote name='Krokodil Dundee' timestamp='1323203997' post='445791']
jos jedne godine su bile podignute premije pa su vracene zbog toga mislim da ce tako biti i ove godine jer ministar zdravstva u svojoj strategiji zdravstva nije predvidio povecanje premija i ocigledno je opet u pitanju samovolja direktora i odbora ZZO.A nije iskljuceno da je to i dirigirano da bi nas premijer ispao faca kako on neda da se to poveca.
[/quote] trebao si gledati u ponedjeljak emisiju razgovor s povodom na rtvca pa bi vidio od koga dolazi povećanje premije. Ministar je sam rekao da je to njegova odluka i odluka UO ZZO i da to nije skupo, tobože pa on plaća parking 100 KM godišnje, a narod se žali da mu je premija od 25 KM skupa. Ministar je rekao da nemora se to usvojiti al da će onda dosta toga morati ukinuti. Isto tako reče da će morati porazgovarati sa premijerom, no da ga razumijer jer et premijer dolazi iz socijademokratske partije pa on vodi brigu o socijalnom karakteru stanovništva, samo nije rekao iz koje onda on partije dolazi. Da ne bude da branim premijera, i njega i ministra sam javno pozvao da podnesu ostavke zbog sramnih odluka koje su donijeli (ukidanje zdravstvenog osiguranja nezaposlenim, povećanja premije za 80%) i da prestanu sramotiti partiju koja ih je postavila. Vjerovatno ću platiti cijenu javnog prozivanja premijera i njegovih jurišnika, no dugo mi već pokušavaju svašta naplatiti al im ne ide od ruke, tako da...

takodje nevjerovatno zvuci komentar direktora zavoda da pravno gledano odluka o premiji nema pravnu utemeljenost ( on je inace pravnik ) ali eto ona je uvedena za dobrobit gradjana , hahahahahah :)
pa covjece, drzavni sluzbenici predlazu i uvode odredjene namete kao sto je ova premija, mimo zakona i mi to sve placamo bez pogovora !?
nas ovakvih kakvi smo nema nigdje vise na planeti, sto god nam uvedu, povecaju, nametnu mi platimo bez pogovora..
pa nek nas ljudi uzimaju kad mogu...
  • Upvote 3

[quote name='snake' timestamp='1323251088' post='445827']
takodje nevjerovatno zvuci komentar direktora zavoda da pravno gledano odluka o premiji nema pravnu utemeljenost ( on je inace pravnik ) ali eto ona je uvedena za dobrobit gradjana , hahahahahah :)
pa covjece, drzavni sluzbenici predlazu i uvode odredjene namete kao sto je ova premija, mimo zakona i mi to sve placamo bez pogovora !?
nas ovakvih kakvi smo nema nigdje vise na planeti, sto god nam uvedu, povecaju, nametnu mi platimo bez pogovora..
[/quote]
To sve neka ide nama na obraz jer mi sutimo i placamo. S druge strane ja sam prosle godine zaboravio platiti premiju i vec prvi odlazak u bolnicu me kostao tri premije. Ne opravdavam je jer sam osiguran i smatram da je moje osiguranje dovoljno za moje lijecenje ali bolje ju je imati nego nemati. Zna se ko je i kad uveo premiju a isti ti danas govore kako to treba ukinuti a ubirali su plodove dok su bili dio cirkusa zvanog Vlada USK.

[quote name='snake' timestamp='1323251088' post='445827']
[/quote]

Pa imamo valjda vlast kakvu zasluzujemo. Sta ces kad kod nas ljudi stalno vjeruju u nekog mesiju ili spasitelja drzavnika koji ce doci na vlast i sve popraviti. Niko se ne pita kako i otkud?

Nase jedino rjesenje je:
1. Ukidanje kantona
2. Reforma opcina i regionalizacija zemlje ide po kljucu:[list]
[*]opcina sama odredjuje svoj budzet a time i place svojih sluzbenika, poslanika u skupstini itd...
[*]ako opcina ne moze placati svoje obaveze drzava ne pomaze nego opcina ako je premala ujedinjuje se sa susjednim opcinama dok ne postignu velicinu i definiraju budzet koji je na 0 ili suficitu
[*]ako opcina bankrotira drzava ne pomaze
[/list]
3. Smanjenje svih nameta privredi i operezivanje placa
4. Oslobadjanje skroz poreza od dobiti koja se reinvestira
5. Privatizacija uz ucesce gradjanja - davanje udjela i dionica gradjanjima
6. Totalna fiskalna odgovornost - ako neka javna institucija posluje s gubitkom nema pomoci od organa vlasti nego vidi se moze li se privatizirati i ide se u racionalizaciju troskova zaposlenih itd...

Mi moramo shvatiti da nema drzava otkud se pobrinuti za nas. Ako nastavimo ovako ljudi moji porezi i sve ce biti samo veci i veci, nameti veci i veci jer drzava je postala jedino cemu se mi nadamo...
  • Upvote 3

ovo je lopovska drzava utemeljena iza rata od lopova i nesposobnjakovica, ko se god nadje u ovim mojim rijecima sta cu mu ja..
  • Upvote 1

[quote name='snake' timestamp='1323257063' post='445835']
ovo je lopovska drzava utemeljena iza rata od lopova i nesposobnjakovica, ko se god nadje u ovim mojim rijecima sta cu mu ja..
[/quote]

Ali neko im je morao obezbijediti to. A taj neko je narod. Koliko god oni krali na izborima i radili razne muljacke ipak je narod taj koji ima moc promijeniti to, ali ne cini.
Fino su oni to organizirali:
1. Oni fanatici koji u srcu imaju samo (Aliju, islam), (Milosevica, pravoslavlje), (Tudjamana, katolicizam) koji ce uvijek glasati za njih sta god bilo (pa i ako nemaju sta jesti) jer su to "jedini domoljubi i jedini mogu spasiti ih od druga dva naroda".
2. Zaposleni u drzavnoj sluzbi preko veze - oni ne vjeruju nuzno u nista, ali placa je tu i boli ih briga - nazalost velika vecina mladih zudi za necim ovakvim.
3. Privatnici koji rade za drzavu i kojoj se oprasta porez i sve ostalo samo da doniraju stranku na vlasti - uzajamna korist - tu ne moram puno objasnjavati.

Ovo je prisutno u sva tri naroda i u oba entiteta.

I onda se na to sve nadoveze nesposoban i neodlucan SDP koji isto izgleda samo gleda svoju korist.

Eto ti ga na :D
  • Upvote 2

ma jasta, sprega lopova i njihove administrativne podrske, na kraju dobijes ovaj kretenizam od drzave u kojoj samo nepravilnosti imaju vrijednost, sve ostalo i svi ostali koji ukazuju na te nepravilnosti su budale i neprijatelji drzave..
realno gledajuci, kad si se vec dotakao i naroda, ne treba generalizirati ali ni narod nije puno posteniji i moralniji od svojih vodja, kud god se okrenes svugdje nemoral i lopovluk a svi se kunu u "svog" Boga...
  • Upvote 1

[quote name='snake' timestamp='1323259624' post='445842']
ma jasta, sprega lopova i njihove administrativne podrske, na kraju dobijes ovaj kretenizam od drzave u kojoj samo nepravilnosti imaju vrijednost, sve ostalo i svi ostali koji ukazuju na te nepravilnosti su budale i neprijatelji drzave..
realno gledajuci, kad si se vec dotakao i naroda, ne treba generalizirati ali ni narod nije puno posteniji i moralniji od svojih vodja, kud god se okrenes svugdje nemoral i lopovluk a svi se kunu u "svog" Boga...
[/quote]

Pa naravno, slažem se s tobom. Ništa ne treba generalizirati jer društvo pa i država nisu neke fiktivne tvorevine nego su skup pojedinaca - različitih u svim pogledima. Tako da i ljudi na vlasti predstavljaju sliku tog istog naroda i to je to.

p.s. Jedna druga stvar što se tiče zdravstvenog osiguranja i premije koju niko nije spomenuo. Mene izrazito smeta što svi plaćamo ISTU premiju osiguranja. To nije u redu. Zašto bih ja npr. koji se trudim živjeti zdravo - ne pijem, ne pušim, ne drogiram se, bavim se sportom, hranim se zdravo, pazim na kilažu itd... plaćao istu premiju kao neko ko ne pazi na svoje zdravlje? Praktički ispada da mi koji živimo zdravo i pazimo na sebe velikim dijelom plaćamo za one iste koji to ne rade.
Opet sam mišljenja da jedino privatizacija i zdrava konkurencija može donijeti dobro na tom području. Ovako na dužem roku svi najebemo....(oprostite na izrazu)
  • Upvote 1

[quote name='left_side' timestamp='1323244452' post='445822']
trebao si gledati u ponedjeljak emisiju razgovor s povodom na rtvca pa bi vidio od koga dolazi povećanje premije. Ministar je sam rekao da je to njegova odluka i odluka UO ZZO i da to nije skupo, tobože pa on plaća parking 100 KM godišnje, a narod se žali da mu je premija od 25 KM skupa. Ministar je rekao da nemora se to usvojiti al da će onda dosta toga morati ukinuti. Isto tako reče da će morati porazgovarati sa premijerom, no da ga razumijer jer et premijer dolazi iz socijademokratske partije pa on vodi brigu o socijalnom karakteru stanovništva, samo nije rekao iz koje onda on partije dolazi. Da ne bude da branim premijera, i njega i ministra sam javno pozvao da podnesu ostavke zbog sramnih odluka koje su donijeli (ukidanje zdravstvenog osiguranja nezaposlenim, povećanja premije za 80%) i da prestanu sramotiti partiju koja ih je postavila. Vjerovatno ću platiti cijenu javnog prozivanja premijera i njegovih jurišnika, no dugo mi već pokušavaju svašta naplatiti al im ne ide od ruke, tako da...
[/quote]
Nazalost ne moze svak gledati RTV Cazin zbog nedostatka signala.Ma ja razumijem ministra jer premijeru nije strano da vrsi razno razne pritiske na svoje ministre ja ne bih na njegovom mjestu izdrzao ni 2 dana.Ne znam ocigledno ne dostaje komunikacije izmedju njih sviju sto nije dobro nikako.A to sto je rekao sigurno je premijerovo maslo kako bi on ispao jedino dobar u ovoj prici.

Cinjenica je da ministar zdravstva jedino ponudio reformu zdravstva,dok ostali nisu nista i ako su obecavali svasta.

[quote name='Krokodil Dundee' timestamp='1323289455' post='445870']
Nazalost ne moze svak gledati RTV Cazin zbog nedostatka signala.Ma ja razumijem ministra jer premijeru nije strano da vrsi razno razne pritiske na svoje ministre ja ne bih na njegovom mjestu izdrzao ni 2 dana.Ne znam ocigledno ne dostaje komunikacije izmedju njih sviju sto nije dobro nikako.A to sto je rekao sigurno je premijerovo maslo kako bi on ispao jedino dobar u ovoj prici.

Cinjenica je da ministar zdravstva jedino ponudio reformu zdravstva,dok ostali nisu nista i ako su obecavali svasta.
[/quote]

Ma nema to veze sa ministrom sve je to premijerovo maslo samo što ima televiziju na raspolaganju i može to natovariti kome god hoće, a narod sluša. šta god zajebe odmah to svali na neke od ministara, al uglavnom na ove iz SDP-a, ponekad na onog lijanovićevog. Kad ga slušaš najbolji su mu oni iz SDA. šta god koji iz SDP-a predloži to propadne, evo zadnja skupština ministri pravde, zdravstva i građenja, ništa im nije prošlo, a šta predloži SDA to ide. Jeli to ikako normalno??
  • Upvote 1

[quote name='Krokodil Dundee' timestamp='1323203997' post='445791']
moras napomenuti koji crveni ima nas vise ovdje,al predpostavljam da si mislio na mene.
Ovako neko je ovdje napisao da je nas premijer izgubio kompas i da je psihicki bolestan,pazite i ja se slazem s tim jer dosada je obecao svega i svacega sta je bilo zamislivo,ali i onog sto sam i najboljom voljom pokusao zamisliti ali nisam to nikako mogao,a da je malo ili gotovo nista uradjeno toga smo svijesni svi mi ovdje.Kao sto se i vi ljutit sto ce se povecati premije ljutim se i ja,nemora znaciti sto sam ja crveni da podrzavam sve sto se dosad radilo,gore sam stavio link jer sam ga pronasao na portalu a takodje sam to gledao na dnevniku,jos jedne godine su bile podignute premije pa su vracene zbog toga mislim da ce tako biti i ove godine jer ministar zdravstva u svojoj strategiji zdravstva nije predvidio povecanje premija i ocigledno je opet u pitanju samovolja direktora i odbora ZZO.A nije iskljuceno da je to i dirigirano da bi nas premijer ispao faca kako on neda da se to poveca.I ako sam pripadnik ove stranke nemora znaciti da mislim isto kao i oni,hvala Bogu da nam je svakom dao razum pa da mozemo svi misliti svojom glavom.
[/quote]

Potpis
  • Upvote 1

[quote name='Incubus' timestamp='1323279293' post='445860']
Pa naravno, slažem se s tobom. Ništa ne treba generalizirati jer društvo pa i država nisu neke fiktivne tvorevine nego su skup pojedinaca - različitih u svim pogledima. Tako da i ljudi na vlasti predstavljaju sliku tog istog naroda i to je to.

p.s. Jedna druga stvar što se tiče zdravstvenog osiguranja i premije koju niko nije spomenuo. Mene izrazito smeta što svi plaćamo ISTU premiju osiguranja. To nije u redu. Zašto bih ja npr. koji se trudim živjeti zdravo - ne pijem, ne pušim, ne drogiram se, bavim se sportom, hranim se zdravo, pazim na kilažu itd... plaćao istu premiju kao neko ko ne pazi na svoje zdravlje? Praktički ispada da mi koji živimo zdravo i pazimo na sebe velikim dijelom plaćamo za one iste koji to ne rade.
Opet sam mišljenja da jedino privatizacija i zdrava konkurencija može donijeti dobro na tom području. Ovako na dužem roku svi najebemo....(oprostite na izrazu)
[/quote]
naravno..
ne radi se o premiji, ali u v.britaniji npr doktor kod kojeg se na kraju njihovog obracunskog perioda pokaze da prosjecno ima najmanje bolesnih osoba, osoba sa malim krvnim pritiskom, holesterolom, manje pacijenata sa prekomjenom tezinom , nepusaca itd, biva dodatno subvencioniran iz drzavne kase..
medjutim za nasu drzavu sve je to bezveze, preopsirne su te statistike iako od privrede traze mali milion nebitnih statistickih podataka koje na kraju niko ne koristi za neke analize jer naprosto ne zna sta ce s njima..

[quote name='che guevara' timestamp='1323290663' post='445872']
Ma nema to veze sa ministrom sve je to premijerovo maslo samo što ima televiziju na raspolaganju i može to natovariti kome god hoće, a narod sluša. šta god zajebe odmah to svali na neke od ministara, al uglavnom na ove iz SDP-a, ponekad na onog lijanovićevog. Kad ga slušaš najbolji su mu oni iz SDA. šta god koji iz SDP-a predloži to propadne, evo zadnja skupština ministri pravde, zdravstva i građenja, ništa im nije prošlo, a šta predloži SDA to ide. Jeli to ikako normalno??
[/quote]
Slazem se i ja isto tako mislim,premijer nam pozelenio izgleda,pa neda nista da prodje od ovih nasih ministara.