Jump to content
[I-B-R-O]

Socijaldemokratska Partija - Bosne i Hercegovine

Recommended Posts

obećanje je bilo besplatan interenet za svako domaćinstvo...

neka im malo vremena da vidimo hoće li stići signal dalje od kina do benzina[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/tongue.gif[/img][img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/tongue.gif[/img]
  • Downvote 1

nije valjda da vas dvojica jos uvjek niste smirili politicke strasti izmedju sebe..
  • Upvote 1

[quote name='snake' date='15 July 2010 - 09:27 ' timestamp='1279182447' post='383628']
nije valjda da vas dvojica jos uvjek niste smirili politicke strasti izmedju sebe..
[/quote]

"Strast" je te

[quote name='jedancoek' date='15 July 2010 - 11:02 ' timestamp='1279184524' post='383630']
"Strast" je te

dobro bi bilo da se ista okrece( citaj radi ,gradi ) ovde kod nas, a od cega ce gradjani imati koristi, ovako se sve svodi na setnju po onoj handrmolji od trotoara ( tamo gdje ih ima ) sa pola rasvjete koja ne radi..
ruku na srce ali bar se rasvjeta kraj bivse robne kuce moze urediti bez nekih velikih troskova..

[quote name='snake' date='15 July 2010 - 14:50 ' timestamp='1279198254' post='383667']
dobro bi bilo da se ista okrece( citaj radi ,gradi ) ovde kod nas, a od cega ce gradjani imati koristi, ovako se sve svodi na setnju po onoj handrmolji od trotoara ( tamo gdje ih ima ) sa pola rasvjete koja ne radi..
ruku na srce ali bar se rasvjeta kraj bivse robne kuce moze urediti bez nekih velikih troskova..
[/quote]

sneki, sneki, ti si i dalje uporan u nastojanjima da doka

kao uvjek pogresno si me razumio..
ne nastojim ukazati na to da se nista ne radi,radi se, ali su prioriteti cudni..
ne dvojim da nije bitno urediti rasvjete po okolnim mjesnim zajednicama, trotoare,sportska igralista, ali majka mu stara sto je previse previse je, da u 21 vijeku u jednoj opstini ne radi rasvjeta u strogom centru kojeg koristimo svi ( cca 15 metara od zgrade nacelnika uz carsiju ne radi jedna ili dvije ulicne lampe; kod robne kuce prema donjem dijelu grada ne radi 1 ili 2, postoji rizik po pjesake jer je vidljivost smanjena ) to mi je apsolutno neprihvatljivo i neshvatljivo, o trotoarima i rupama se necu ponavljati,..
ne mogu se oteti utisku da sadasnja vlast grad "koristi" samo u vrijeme do zalaska sunca, kao da ih nije nimalo briga sto postoji toliko "mracnih dzepova" u strogom centru..

stanje prema gimnaziji je katastrofa iako sama gimnazija to nije..

[quote name='snake' date='16 July 2010 - 11:10 ' timestamp='1279271422' post='383852']
kao uvjek pogresno si me razumio..
ne nastojim ukazati na to da se nista ne radi,radi se, ali su prioriteti cudni..
ne dvojim da nije bitno urediti rasvjete po okolnim mjesnim zajednicama, trotoare,sportska igralista, ali majka mu stara sto je previse previse je, da u 21 vijeku u jednoj opstini ne radi rasvjeta u strogom centru kojeg koristimo svi ( cca 15 metara od zgrade nacelnika uz carsiju ne radi jedna ili dvije ulicne lampe; kod robne kuce prema donjem dijelu grada ne radi 1 ili 2, postoji rizik po pjesake jer je vidljivost smanjena ) to mi je apsolutno neprihvatljivo i neshvatljivo, o trotoarima i rupama se necu ponavljati,..
ne mogu se oteti utisku da sadasnja vlast grad "koristi" samo u vrijeme do zalaska sunca, kao da ih nije nimalo briga sto postoji toliko "mracnih dzepova" u strogom centru..

stanje prema gimnaziji je katastrofa iako sama gimnazija to nije..
[/quote]

ma nisam te pogre

Novi portal SDP-a BiH, puno informacija, od programa stranke, platforme za predstojeće izbore, budžeta stranke itd, itd.
Moderan design, pregršt informacija. Možda ćemo na ovaj način biti bliži mladima :)

[url="http://www.sdp.ba"]www.sdp.ba[/url]

[img]http://img838.imageshack.us/img838/6765/sdpq.jpg[/img] Edited by jedancoek

[quote name='jedancoek' date='19 August 2010 - 12:14 ' timestamp='1282212879' post='391102']
Novi portal SDP-a BiH, puno informacija, od programa stranke, platforme za predstojeće izbore, bud

[quote name='zilho' date='19 August 2010 - 13:01 ' timestamp='1282219308' post='391111']
bez erotike tesko ce to ici

ev zanimljivog pisma http://www.sdp.ba/novost/11409/Otvoreno-pismo-Predsjedavajuem-Vijeu-ministara-BiH-dr.-Nikoli-piriu

iako imaju svoje kadrove koji su po inteligenciji i radu slicni spiricu ili gori odlucili su se pisati spiricu a nije ni to lose

neg da kazem zasto treba glasati za SDP na ovim izborima

1. jer su bili protiv povecanja plata mandatarima
2. jer su predlozili zakon o porijeklu imovine
3 jer su javno progovorili o korupciju u SDPu konkretno opcina novi grad ASA auto i Damir nacelnik te opcine svi su rekli da barem nesto ne stima i da ce sudom traziti pravdu dok kod drugih sve stima

zasto ne treba glasati za SDP mozda kasnije napisem
[/quote]

Evo ja cu napisati svoje razloge zasto ne glasati za SDP, a ti nadopuni ;)

1. Bili protiv povecanja plata mandatarima, ali njihovi isti ti mandatari nisu se odrekli tog povecanja plata.
2. Zakon o porijeklu imovine (pozitivno od njih) ali je predlozen jer su unaprijed znali da nece proci, a i kod njih ima te imovine za preispitati da ne kazem za oduzeti.
3. Stranka u kojoj vlada autokratija i koja ce najvjerovatnije dozivotno da ima jednog te istog predsjednika Zlatka Lagumdziju
4. Stranka koja ce u kampanji i u ovakvoj losoj ekonomskoj situaciji potrositi oko 1.300.000 KM moj glas ne moze dobiti
5. SDP Cazina i USK je posebna prica i nakon opcinskih izbora ulaze u ne principijelne koalicije na nacin da su u Cazinu formirali O.V sa ASDA, a na kantonalnom nivou ruse kadrove ASDA ali ovaj put zajedno sa SDA a sve to sa ciljem nekih licnih interesa.
.
.
.
itd :icon_eek:

[quote name='OBER SDA' date='24 August 2010 - 08:33 ' timestamp='1282631633' post='392104']

1. Bili protiv povecanja plata mandatarima, ali njihovi isti ti mandatari nisu se odrekli tog povecanja plata.
2. Zakon o porijeklu imovine (pozitivno od njih) ali je predlozen jer su unaprijed znali da nece proci, a i kod njih ima te imovine za preispitati da ne kazem za oduzeti.
3. Stranka u kojoj vlada autokratija i koja ce najvjerovatnije dozivotno da ima jednog te istog predsjednika Zlatka Lagumdziju
4. Stranka koja ce u kampanji i u ovakvoj losoj ekonomskoj situaciji potrositi oko 1.300.000 KM moj glas ne moze dobiti
5. SDP Cazina i USK je posebna prica i nakon opcinskih izbora ulaze u ne principijelne koalicije na nacin da su u Cazinu formirali O.V sa ASDA, a na kantonalnom nivou ruse kadrove ASDA ali ovaj put zajedno sa SDA a sve to sa ciljem nekih licnih interesa.
.
.
.
[/quote]

Da ti odgovorim na ovu tvoju jeftinu pricu ((nabrajanje).

1. Parlamentarci SDP-a sumu od svoje plate odvajaju za dobrotvorne svrhe (ne dolazi mi samo pricom da je izmisljotina, to mozes provjeriti).
2. Naravno da treba provjeriti imovinu svakog pojedinca, od toga SDP ne bjezi, cak sta vise treba pitati gospodu iz vladajuce strukture zbog cega ne zele da usvoje taj zakon (a svi mi dobro znamo zasto - kriminal).
4. U SDP-u ne vlada autokratija, to je termin s kojim nacisticke stranke zele SDP da stave na njihov nivo, ko biva svi smo isti. Da umres od smijeha.
5. SDP USK ide na ove izbore s jasnim ciljem: BITI NAJJACA POLITICKA OPCIJA NA KANTONU. NAravno da ce pregovarati sa svim strankama koje zele da sprovedu pomocu SDP-a ovu politiku [url="http://www.sdp.ba/home/sadrzaj/166"] 5 politika SDP-a[/url]

Mislim da nema razloga se praviti ovdje puno pametan oko toga zbog cega ne glasati za sadasnju vlast na nivou FBiH i drzave. Sve se vidi, tako da bi i hiljadu i jedan razlog bio nesto sasvim malo. Jednostavno mi je dosta huskanje naroda, mrznje, Bahtica, Brankovica, Dodika i kako se vec sve zovu. Trebamo gledati naprijed, a ne kako cemo se prodati za 50KM za izbore. DA se bavimo obrazovanjem, socijalnom politikom, zdravstvom, pravima radnika itd. Dovoljno smo bili primitivci, hajmo zasuci rukave...

[quote name='OBER SDA' date='24 August 2010 - 08:33 ' timestamp='1282631633' post='392104']

.
.
.
[/quote]
1. odreko se nermin niksic i kako su izracunali to ga je kostalo vise desetina hiljada maraka
2. mogo je on proci da su se druge ruke digle ja bi je digo nama kad bi se osusila a nekzam ti sta drugo
3. slazem se
4. slazem se
5. slzem se

ima tamo razim halkic na broju 7 za federalni parlament to je da tom kruz mozda bi dobio potrebne glasove ovako nemoguca misija traje do 3.10 ja mu iskreno zelim srecu a na forumaskom iftaru je dobio nesu podrsku reko je ce vajk biti dostupan za obicene ljude, reko je on mnogo sta

[quote name='socijalista' date='24 August 2010 - 10:22 ' timestamp='1282641730' post='392124']
Da ti odgovorim na ovu tvoju jeftinu pricu ((nabrajanje).

1. Parlamentarci SDP-a sumu od svoje plate odvajaju za dobrotvorne svrhe (ne dolazi mi samo pricom da je izmisljotina, to mozes provjeriti).
2. Naravno da treba provjeriti imovinu svakog pojedinca, od toga SDP ne bjezi, cak sta vise treba pitati gospodu iz vladajuce strukture zbog cega ne zele da usvoje taj zakon (a svi mi dobro znamo zasto - kriminal).
4. U SDP-u ne vlada autokratija, to je termin s kojim nacisticke stranke zele SDP da stave na njihov nivo, ko biva svi smo isti. Da umres od smijeha.
5. SDP USK ide na ove izbore s jasnim ciljem: BITI NAJJACA POLITICKA OPCIJA NA KANTONU. NAravno da ce pregovarati sa svim strankama koje zele da sprovedu pomocu SDP-a ovu politiku [url="http://www.sdp.ba/home/sadrzaj/166"] 5 politika SDP-a[/url]

Mislim da nema razloga se praviti ovdje puno pametan oko toga zbog cega ne glasati za sadasnju vlast na nivou FBiH i drzave. Sve se vidi, tako da bi i hiljadu i jedan razlog bio nesto sasvim malo. Jednostavno mi je dosta huskanje naroda, mrznje, Bahtica, Brankovica, Dodika i kako se vec sve zovu. Trebamo gledati naprijed, a ne kako cemo se prodati za 50KM za izbore. DA se bavimo obrazovanjem, socijalnom politikom, zdravstvom, pravima radnika itd. Dovoljno smo bili primitivci, hajmo zasuci rukave...
[/quote]

Bas se i ne slazem sa tom tvojom pricom da oni odvajaju te pare u dobrotvorne svrhe.(Izuzetak je Niksic kako Zilho rece) Ukoliko odvajaju i ako su napravili kakav fond za dobrotvorne svrhe postavi nam ovdje racun tog fonda pa da i ja uplatim koju marku u taj fond. I bas me zanima koliko je para iz tog fonda otislo ili gdje. A prica da oni daju u hdobrotvorne svrhe je prica za malu djecu. Samo je dovoljno pogledati te parlamentarce ne samo SDP nego i ostale i vidjeti koliko su stanova nekad imali a koliko i sta imaju sad.

Da li je Lagumdzija imao protukandidata za predsjednika na kongresu??? Ne sjecam se ali mislim da nije. Koliko je godina on predsjednik??? Ne postoji li niko bolji ili pametniji od njega u SDP-u?

Kad sam spomenuo neprincipijelne koalicije mislio sam na trenutnu situaciju u Cazinu i USK izmedju SDP-a i ostalih. A ne sprovodite vi trenutno SDP politiku nego sluzite kao mehanizam za dizanje ruku kako bi ASDA mogla pokriti svoj kriminal poput KSF, a vi ili neko od vasih clanova usicariti nesto sitno.

Sto se tice huskanja naroda pa nije bas ni Komsic daleko od huskanja. Iako sam glasao za njega i mozda cu opet ali zar nije on neki dan huskao pricu kako je on za Srbiju bez Kosova??? Sta nama licno znaci Srbija bez Kosova??? Pa isti ti kosovari su protjerali Bo

Novi predizborni spot SDP-a, poslušajte

[media]http://www.sdp.ba/slike/video/sdp%202010.mp3[/media] Edited by pa3um

divno krasno,ali iskreno , ja u te poruke vise ne vjerujem...

Od predizbornih SPOTOVA I PJESAMA se "nezivi".To rade skoro sve stranke ne samo SDP ali ljudima vise nije do spotova i nekakvih udarnih parola.Mislim da se sada trazi jedino jedno a to je SPOSOBNOST KO MOZE DA POKRENE EKONOMIJU NASE ZEMLJE?????????
Dakle samo posao a sve drugo danas pada u vodu.Mislim da ce biti dobro ako na izbore izadje i 50% biraca jer dosta je narodu parola,obecanja i lazi sve ove godine.

[quote name='GAGO2' date='01 September 2010 - 14:34 ' timestamp='1283348093' post='393937']
Od predizbornih SPOTOVA I PJESAMA se "nezivi".To rade skoro sve stranke ne samo SDP ali ljudima vise nije do spotova i nekakvih udarnih parola.Mislim da se sada trazi jedino jedno a to je SPOSOBNOST KO MOZE DA POKRENE EKONOMIJU NASE ZEMLJE?????????
Dakle samo posao a sve drugo danas pada u vodu.Mislim da ce biti dobro ako na izbore izadje i 50% biraca jer dosta je narodu parola,obecanja i lazi sve ove godine.
[/quote]

Nadam se da nece niko izaci na izbore :D

[quote name='Jiggy Bau' date='01 September 2010 - 18:34 ' timestamp='1283362468' post='393969']
Nadam se da nece niko izaci na izbore :D
[/quote]

Na izbore treba izici i glasati po svom ubjedjenju i naodjenju

ma nije valjda vječiti sindikalista mustafa čatak na listi sdp-a...

nikako ne mogu vjerovati[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/tongue.gif[/img][img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/tongue.gif[/img]

a dje pa3um na ovoj listi ??
da on nije za federalni parlament ??