Jump to content
[I-B-R-O]

Socijaldemokratska Partija - Bosne i Hercegovine

Recommended Posts

[quote name='hadzi' date='08 December 2009 - 19:16 ' timestamp='1260292560' post='350618']
vrijedio ili ne vrijedio on je placen toliko.

Nadzorni organ nikad nije potpisao da je most urađen kako treba a pare isplacene.

eh, da je ovo u cazinu bilo pa ne bi nacelnik ostao ziv, ali kad je SDP -ovac onda svi cute.

eh, gdje su pare načelniče-sdp-ovski? gdje su pare drugovi?
[/quote]

Vi ste visoko funkcionirani dužnosnik, a još pravnik, ukoliko ste sigurni da u ovom slučaju postoje obilježja krivičnog djela Vaša moralna i građanska dužnost je da isto prijavite nadležnim institucijama.

Budite primjer ostalim građanima i pokažite šta znači boriti se za pravnu državu.

Nemojte brkati kruške i jabuke, i pokušati opravdati cazinskog načelnika retorikom "vidite šta bihaćki radi", svakom njegov uspjeh i neuspjeh.

ma hadzi politizira...
bolje mu je da da kakav odgovor na renti, da vidim da se nije sta u medjuvremenu promijenilo :icon_cheesygrin:

[quote name='left_side' date='09 December 2009 - 07:30 ' timestamp='1260340255' post='350645']
Vi ste visoko funkcionirani du

[quote name='pa3um' date='09 December 2009 - 09:31 ' timestamp='1260347508' post='350653']
A zar nije citava prica oko mosta, projekat, izvodnjenje, nodzor i placanje vezano za Federalnu direkciju cesta...
[/quote]
@hadzi misli na onaj most sto vodi na otoku.

@left side oteo si mi rijec iz usta.
Hadzi se "igra" skretanja pa

Ma nije tema, al ovo je bio direktni poziv da se diskutira o kvaliteti loklanih puteva rađenih u režiji Nermina Ogreševića. Asfalt koji kokoši mogu iščeprkati, klizišta koja se pojavljuju na nekim dionicama itd. Cifra je takođe ogromna, načelniče, i vama pitanje od člana @hadzi: Načelniče gdje su pare???

[quote name='pingvin' date='09 December 2009 - 09:37 ' timestamp='1260347856' post='350656']
@hadzi misli na onaj most sto vodi na otoku.

[/quote]

Moja greska, nisam procitao njegov post, dakle gdje su pare, odnosno serafi...

[quote name='pa3um' date='09 December 2009 - 15:16 ' timestamp='1260368162' post='350699']
[/quote]
haj dobro nisi ti jednom pogrijesio oko SDPa, a pare odnosno serafi su nestali magiom

pricajte vi sta hocete , Bihac je dobio od donaciju u visini 17, 5 miliona eura od njemacke vlade , projekat jacanja mehanizma za preciscavanje otpadnih voda, radi se o najvecem pojedinacnom projektu u BIH, u Bihacu ce se garditi najveca fabrika za preciscavanje otpadnih voda u BIH..

radi se o bespovratnim sredstvima..

a sta je dobila nasa opstina ??
nece nikad nista ni dobiti..

[quote name='snake' date='10 December 2009 - 09:49 ' timestamp='1260431371' post='350802']
pricajte vi sta hocete , Bihac je dobio od donaciju u visini

[quote name='pa3um' date='09 December 2009 - 16:16 ' timestamp='1260368162' post='350699']
[/quote]

pusti ti tu pricu o bihackim dugovima, oni su bar imaju neku perspektivu da te dugove mnogo brze saniraju..
sta ce biti sa dugovima nase opstine, zbog problema sa ne/radom OV-a, @left_side je nekoliko puta trazio odgovor..

nisam ja uopste mislio reklamirati lipovacu i bihac, na isti nacin bih pohvalio i nasu opstinu kad bi dobila ovakva sredstva, medjutim ovde vec zalazim u domen naucne fantastike jer tako nesto u ovom kapacitetu je nemoguce ocekivati..

[quote name='snake' date='10 December 2009 - 14:33 ' timestamp='1260448416' post='350847']
pusti ti tu pricu o bihackim dugovima, oni su bar imaju neku perspektivu da te dugove mnogo brze saniraju..
[b]sta ce biti sa dugovima nase opstine, zbog problema sa ne/radom OV-a,[/b] [b]@left_side je nekoliko puta trazio odgovor..[/b]

[/quote]

Interesantna je stvar da niko od silnih vladajućih jataka nije odgovorio na postavljena pitanja, mogu samo konstatitrati da su svjesni činjenica na koje sam upozoravao i da im je bolje ćutati nego dati odgovore na pitanja. Zaista je toliko prozirno i jadno pričati o kojekakvim dugovima općine Bihać od koje mi imamo koristi koliko i od Temišvara a ne pričati o stanju u općini Cazin.

Odgovorite ljudima!

[quote name='snake' date='10 December 2009 - 14:33 ' timestamp='1260448416' post='350847']
sta ce biti sa dugovima nase opstine, zbog problema sa ne/radom OV-a, @left_side je nekoliko puta trazio odgovor..

nisam ja uopste mislio reklamirati lipovacu i bihac, na isti nacin bih pohvalio i nasu opstinu kad bi dobila ovakva sredstva, medjutim ovde vec zalazim u domen naucne fantastike jer tako nesto u ovom kapacitetu je nemoguce ocekivati..
[/quote]

koja je to perspektiva za brzo saniranje duga od 18 miliona???

koliki su to i koji su to dugovi na

[quote name='šaban' date='10 December 2009 - 22:06 ' timestamp='1260475570' post='350896']

koliki su to i koji su to dugovi naše općine???

[/quote]

1. Koliko je ostvaren prihod Općine u proteklih 10 mjeseci, u procentima u odnosu na planirani godišnji budžet u iznosu od 17,8 miliona KM?

2. Da li je Općini potreban rebalans budžeta?

3. Koje su posljedice ne donošenja rebalansa?

4. Šta će biti sa [b]obavezama[/b] koje su planirane za tekuću budžetsku godinu ukoliko se ne isplate, a ne izvrši rebalans budžeta do 31.12.?

5. Koji je trenutno iznos potraživanja 3.lica prema Javnim preduzećima koja su u nadležnosti Općine i kolika su [b]dugovanja [/b]Općine u ovom trenutku?

Za početak šabane mogao bi na ova pitanja dati odgovor, ako ne znaš odgovore raspitaj se kod svojih drugova u zelenoj zgradi.

Kažite nama običnim smrtnicima koliki će biti dug općine Cazin u 2010.godini?

[quote name='left_side' date='11 December 2009 - 08:23 ' timestamp='1260512592' post='350918']
1. Koliko je ostvaren prihod Općine u proteklih 10 mjeseci, u procentima u odnosu na planirani godi

[quote name='pingvin' date='11 December 2009 - 11:28 ' timestamp='1260523683' post='350932']
I ti si dobio karmin da sminkas [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/biggrin.gif[/img]

Sinoc, sumiranjem price nacelnika nema krize (recesiju spominje redovno, valjda je to trend kod njega jer njegovi poltroni su se smijali kad smo mi prije vi

[quote name='pingvin' date='11 December 2009 - 13:09 ' timestamp='1260529754' post='350956']
Pusti bihac vise kraju.Mi u Bihac samo idemo trositi pare a nemam nikakve koristi od njihovog nacelnika.

I dalje se pitam u sta odose pare,Ne bi bilo lose da se poredaju planirani projekti i realizacija cisto da vidimo.Malo mi previse 4 miliona, bojim se da je tu bilo dugova, a i dug je realizacija :D
[/quote]

Istini za volju ima mjesta ova i njoj slične izjave.Trebali bismo ovdje razgovarati prije svega o lokalnim temama,tj.o Cazinu ponajvi

[quote name='grga' date='11 December 2009 - 12:35 ' timestamp='1260531342' post='350957']
Moj je prijedlog svima kojih nešto interesuje,a vezano za općinske odluke,općinske finansije i slično,da zajedno sastavimo listu pitanja i na osnovu zakona o slobodi pristupa informacijama tražimo odgovore.
Evo moj prilog:
Koliko je ostvarenje budžeta za prvih 11 mjeseci u apsolutnom iznosu,koliko je to u odnosu na plan i kakav je odnos tih prihoda u odnosu na prošlu godinu.
Kad lista bude gotova izvlačićemo klipe,ko izvuče najmanju nosi pitanja na protokol u općinu ;)
[/quote]
[b]1. Koliko je ostvarenje budžeta za prvih 11 mjeseci u apsolutnom iznosu,koliko je to u odnosu na plan i kakav je odnos tih prihoda u odnosu na prošlu godinu.[/b]
[b]2. Realizacija projekata u 2009 godini KSF-a.[/b](sinoc sam slusao ali mi je ostalo nedoreceno par stvari)

Eto neka drugi nastave dalje :D Edited by pingvin

3. Koliko je sredstava do sada prikpuljeno po osnovu protuzakonite naplate renti na privatno gradjevinsko zemljiste :icon_cheesygrin:

zar tema nije SDP ???

et left_side de nam odgovori sta je sdp u proteklih godinu dana uradio ?

[quote name='lucky' date='11 December 2009 - 15:35 ' timestamp='1260542141' post='350988']
zar tema nije SDP ???

[/quote]

Svaka partija ima svoju temu na ovome forumu, pa bih zamolio da se isto pitanje postavi svima. Hvala lijepo.

[quote name='lucky' date='11 December 2009 - 16:35 ' timestamp='1260542141' post='350988']
zar tema nije SDP ???

[/quote]

ja jesam prometno temu,ali vjeruj da tek kad sam procitao tvoj post,skontao sam da sam na promašenoj temi.međutim,kad pogledam mnoge postove ispred moga,vidim da nisam jedini koji je na pogrešnom mjestu...:ap:
uostalom ko pogodi u centar promaši sve ostalo :icon_cheesygrin:
P.S
Ako te budem slušo nikad neću dogurati do hiljade,a kamoli tebe stići Edited by grga

[quote name='lucky' date='11 December 2009 - 16:35 ' timestamp='1260542141' post='350988']
zar tema nije SDP ???

[/quote]

Ovo je proziran pokušaj skretanja sa diskusije i pitanja koja su upućena tvojim ideolozima.

Ok tema jeste SDP ali dopustićete da smo iste prozivali skoro na svim temama ali su ostali gluhi i nijemi.

Evo odgovoriću ti na pitanje samo ga moraš bolje preformulistati: Šta je SDP uradio kao politička partija u Cazinu ili šta je SDP uradio kao opozicija trenutnoj vlasti?

Kao politička partija uradio je mnogo na svom kadrovskom i organizacijskom jačanju, odradili nekoliko humanitarnih akcija, održali nekoliko kulturno-sportskih manifestacija u sklopu "majskih dana" itd...da ti ne nabrajam opširno kad te to i onako ne interesuje.

Šta je SDP uradio kao opzicija trenutnoj vlasti u Cazinu, održali nekoliko pregovora u cilju formiranja OV, nekih od njih bili i inicijatori, kroz klub vjećnika nudili konkretna rješenja, ukazivali na stanje koje nas očekuje zbog neformiranja OV.

SDP je opozicija u općini Cazin, apsolutnu vlast imaju tvoji mentori tako da svaki pokušaj prebacivanja loptice pričom "a šta ste vi uradili" ne pije vode kod iole pismenog čovjeka.