Jump to content
[I-B-R-O]

Socijaldemokratska Partija - Bosne i Hercegovine

Recommended Posts

[quote name='CheGuevara' post='197802' date='Dec 2 2007, 20:43']Da SDP-eovci u Hrvatskoj nisu prekinuli odnose sa Titom dokaz je stozer SDP-a u Zagrebu nakon proglasenja rezultata u izbornoj noci. Ponosan sam sto sam clan te stranke a sto se pjevalo mozete vidjeti ovdje u skracenoj verziji!

[url="http://www.24sata.hr/index.php?cmd=show_clanak&tekst_id=38812&_no_browse=1"]http://www.24sata.hr/index.php?cmd=show_cl...mp;_no_browse=1[/url][/quote]

Ne nasjedaj na neprijateljsku demagogiju :D , jednostavno nemaju pravih argumenata pa se hvataju istorije iz doba paramecijuma i amebe.

[quote name='jedancoek' post='197804' date='Dec 2 2007, 21:45']Ne nasjedaj na neprijateljsku demagogiju :D , jednostavno nemaju pravih argumenata pa se hvataju istorije iz doba paramecijuma i amebe.[/quote]

Ha,ha,ha nemaju pravih argumenata. SDP-e na celu sa drugom Zoranom skrenuo je najzad lijevo gdje mu je i mjesto i zato je nagradjen sa najvise mandata u povjesti. A kako su prosli neki nacionalisti poput HSP-a dovoljno govori njihov jedan mandat u Saboru. Hrvatskom narodu je dosta fasizma i nacionalizma.

Lijepo je na zapadu imati takve komsije, mada dosta znači i

[quote name='snake' post='197452' date='Dec 1 2007, 11:21']ko kaze da se SDp-ovci srame svog selama...
ja se ne sramim i svaki put kad mi neko nazove selam ili merhaba na isti nacin uzvratim, samo je razlika sto ja nikad nikome prvi ne nazivam selam, pogotovo nakon jedne neugodne situacije kad sam u jednom drustvu nazvao selam svima i pruzio ruku prvom do sebe koji je bio srbin !? od tad sam sebi reko, "prvi ne nazivas jedino ako ne uletis skup hodza" :) ...znaci u vecini smo, al se uvjek moze desiti situacija u kojoj se onda moras cupati , ko ja tada...sreca pa je bio razuman covjek, socijalista :lol:[/quote]

Svjedoci smo da su danas najvi

[quote name='lucky' post='197658' date='Dec 2 2007, 13:16']Zar svaki sistem nema huligane kojima je namjera samo rusiti i unistavati ...[/quote]

ima svaki sistem huligane, tacno.... samo sto su tada huligani imali svoj sistem, a imaju ga i danas ...

sistemski je rusena bista Nurijina, sistemski je prefaraban na skoli, sistemski je promijenjen naziv skole i sistemski je skinuta petokraka sa titovog spomenika na raskrscu...pa je na inicijativu SDP-a vracena..al naravno nakon rata...

pa sto im spomenici smetaju majku mu...nisu talibani :lol:

OO SDP Cazin obnovio je spomenike u Rastelima, Rujnici, Pecigradu, Centru, itd. Svake godine organiziraju izled u Kumrovec, Drvar, Jajce, Mrkonjic...i u glavnom preferijaju da omladina ide. Istina je da mladi kadar teze se probija u rukovodstvo stranke, ali i veliki broj mladih i skolovanih nije zainteresiran za bavljenje politikom. Svi se hvataju Bihaca-kako su oni pomladili, a ko bolje poznaje politiku u Bihacu zna da tamo Lipovaca drzi glavnu rijec i da tamo vlada jednoumlje. Ko se osim Lipovace jos probio, Albin Muslic kojeg su forsirali prosle izbore Lipovacin je pijun i radi sve sto mu ovaj kaze. Mislim da u cazinskom SDP ima prostora za mlade samo se moraju boriti a ne sjediti i cekati da im neko ponudi da budu politicari.

[quote name='left_side' post='197924' date='Dec 3 2007, 08:30']OO SDP Cazin obnovio je spomenike u Rastelima, Rujnici, Pecigradu, Centru, itd. Svake godine organiziraju izled u Kumrovec, Drvar, Jajce, Mrkonjic...i u glavnom preferijaju da omladina ide. Istina je da mladi kadar teze se probija u rukovodstvo stranke, ali i veliki broj mladih i skolovanih nije zainteresiran za bavljenje politikom. Svi se hvataju Bihaca-kako su oni pomladili, a ko bolje poznaje politiku u Bihacu zna da tamo Lipovaca drzi glavnu rijec i da tamo vlada jednoumlje. Ko se osim Lipovace jos probio, Albin Muslic kojeg su forsirali prosle izbore Lipovacin je pijun i radi sve sto mu ovaj kaze. Mislim da u cazinskom SDP ima prostora za mlade samo se moraju boriti a ne sjediti i cekati da im neko ponudi da budu politicari.[/quote]
cudi me da SDP nije organizirao u srebrenicu, keraterm, visegrad, bijeljinu, hasin vrh il metlu neku ekskurziju il im to nije bitno

meni je licno zao svega sto se urusi bio to spomenik il ts vec, na titinom sponmeniku sam znao svojevremeno nasloniti jedan fin curetak tako da je tito imo neku i svrhu

kad su prefarbali nuriju samo je lipsi bio ozbiljo i oni su se bunili kako je fino izbijao ispod plave podloge nemoj da ko svati ovo kao segu ozbiljan sam.

tacno je da SDP ima prostora za mlade samo treba napraviti nove prostore (recimo drmeljevo ili il potocare)

u bih je rijetkost naci roditelje koji djeci daju sansu kamol politicara da bi uveo mlade dragovoljno to ide samo kad mora i nikako drugacije

poco sam jopet pusiti ne valja

[quote name='zilho' post='197942' date='Dec 3 2007, 10:00']cudi me da SDP nije organizirao u srebrenicu, keraterm, visegrad, bijeljinu, hasin vrh il metlu neku ekskurziju il im to nije bitno

meni je licno zao svega sto se urusi bio to spomenik il ts vec, na titinom sponmeniku sam znao svojevremeno nasloniti jedan fin curetak tako da je tito imo neku i svrhu

kad su prefarbali nuriju samo je lipsi bio ozbiljo i oni su se bunili kako je fino izbijao ispod plave podloge nemoj da ko svati ovo kao segu ozbiljan sam.

tacno je da SDP ima prostora za mlade samo treba napraviti nove prostore (recimo drmeljevo ili il potocare)

u bih je rijetkost naci roditelje koji djeci daju sansu kamol politicara da bi uveo mlade dragovoljno to ide samo kad mora i nikako drugacije

poco sam jopet pusiti ne valja[/quote]
Neozbiljno je reci da SDP nije stalo do srebrenice, potocara idr. Prvo, nikad se nije desilo da su odali pocast borcima NOB-a a da nisu prije toga odali pocast i polozili cvijece na sehidsko obiljezje. SDP Cazin ucestvovao je u izgradnji spomen-obiljezja Faruku Omanovicu, svakodnevno pomaze socijalno ugrozenim porodicama, demobilisanim borcima idt. Svaka aktivnost iziskuje financijska sredstva a SDP nije na vlasti pa ne moze tako lako doci do novaca, ali ideja o odlasku u Srebrenicu i potocare nije neostvariva, pokreni zilo inicijativu, ukljuci se!!!

[quote name='left_side' post='197979' date='Dec 3 2007, 12:44']Neozbiljno je reci da SDP nije stalo do srebrenice, potocara idr. Prvo, nikad se nije desilo da su odali pocast borcima NOB-a a da nisu prije toga odali pocast i polozili cvijece na sehidsko obiljezje. SDP Cazin ucestvovao je u izgradnji spomen-obiljezja Faruku Omanovicu, svakodnevno pomaze socijalno ugrozenim porodicama, demobilisanim borcima idt. Svaka aktivnost iziskuje financijska sredstva a SDP nije na vlasti pa ne moze tako lako doci do novaca, ali ideja o odlasku u Srebrenicu i potocare nije neostvariva, pokreni zilo inicijativu, ukljuci se!!![/quote]

niko nije ni rekao da sdp-u nije stalo do srebrenice i svega onoga sto nam je ostavio ovaj rat ali cinjenica jeste da sdp samo posjecuje odnosno pravi ekskurzije na lokacije koje su u vezi sa titom i ex yu, pa stvarno bar radi promjene ako ne zbog nekog drugog razloga bi trebali malo "siriti" horizonte, jer konkretno iz cazina uglavnom isti ljudi idu na te ekskurzije i ne znam kako im ne dosade te jedne te iste lokacije. kad vec sdp trosi novac na takve ekskurzije po meni bi bilo bolje da malo vise provode vremena i obilaze bih i posjecuju spomenike nedavne proslosti a ne necega sto je bilo odnosno cega je bila dio bih a vise nikad nece biti. ne kazem da se tito treba zaboraviti, daleko od toga, ali svi smo apsolvirali te "titovske" teme a pogotovo sdp-ovci

[quote name='left_side' post='197979' date='Dec 3 2007, 11:44']Neozbiljno je reci da SDP nije stalo do srebrenice, potocara idr. Prvo, nikad se nije desilo da su odali pocast borcima NOB-a a da nisu prije toga odali pocast i polozili cvijece na sehidsko obiljezje. SDP Cazin ucestvovao je u izgradnji spomen-obiljezja Faruku Omanovicu, svakodnevno pomaze socijalno ugrozenim porodicama, demobilisanim borcima idt. Svaka aktivnost iziskuje financijska sredstva a SDP nije na vlasti pa ne moze tako lako doci do novaca, ali ideja o odlasku u Srebrenicu i potocare nije neostvariva, pokreni zilo inicijativu, ukljuci se!!![/quote]
nisam reko da nije stalo vec da ne organiziraju ekskurzije
vec nekoliko godina KES LIMIT organizira odlazak u srebrenicu na bajkovima i planianri isto tako kad smo kretali iz bihaca nacelnik lipovaca prvo nije htio doci a ove godine je cak i drsko komentirao

"SDP Cazin ucestvovao je u izgradnji spomen-obiljezja Faruku Omanovicu, svakodnevno pomaze socijalno ugrozenim porodicama, demobilisanim borcima idt. Svaka aktivnost iziskuje financijska sredstva a SDP nije na vlasti pa ne moze tako lako doci do novaca" bila je na vlasti i sta se desilo

[quote name='left_side' post='197979' date='Dec 3 2007, 10:44']Neozbiljno je reci da SDP nije stalo do srebrenice, potocara idr. Prvo, nikad se nije desilo da su odali pocast borcima NOB-a a da nisu prije toga odali pocast i polozili cvijece na sehidsko obiljezje. SDP Cazin ucestvovao je u izgradnji spomen-obiljezja Faruku Omanovicu, svakodnevno pomaze socijalno ugrozenim porodicama, demobilisanim borcima idt. Svaka aktivnost iziskuje financijska sredstva a SDP nije na vlasti pa ne moze tako lako doci do novaca, ali ideja o odlasku u Srebrenicu i potocare nije neostvariva, pokreni zilo inicijativu, ukljuci se!!![/quote]

Inicijativa je već bila, pismeni zahtjevi su ismijani, a Zilho sa ekipom je neovisno o tome odpedalio do Srebrnice

Ovo sa spomen obilježje Faruku je OK al za Srebrnicu je čista jedinica

[quote name='bubamara' post='198008' date='Dec 3 2007, 13:15']niko nije ni rekao da sdp-u nije stalo do srebrenice i svega onoga sto nam je ostavio ovaj rat ali cinjenica jeste da sdp samo posjecuje odnosno pravi ekskurzije na lokacije koje su u vezi sa titom i ex yu, pa stvarno bar radi promjene ako ne zbog nekog drugog razloga bi trebali malo "siriti" horizonte, jer konkretno iz cazina uglavnom isti ljudi idu na te ekskurzije i ne znam kako im ne dosade te jedne te iste lokacije. kad vec sdp trosi novac na takve ekskurzije po meni bi bilo bolje da malo vise provode vremena i obilaze bih i posjecuju spomenike nedavne proslosti a ne necega sto je bilo odnosno cega je bila dio bih a vise nikad nece biti. ne kazem da se tito treba zaboraviti, daleko od toga, ali svi smo apsolvirali te "titovske" teme a pogotovo sdp-ovci[/quote]
SDP-ov program zasniva se na ideji socijaldemokratije, antifasizma, Narodnooslobodilacke borbe, principima ZAVNOBIH-a, i na osnovu tog programa SDP-ovci njegiju datume i licnosti iz proslog perioda. Zbog toga sto su mnogi zaboravili koliko je ljudi poginulo u 2.svj.ratu desio nam se ponovno rat. Predpostavljam da ti nikad nisi bila na tim ekskurzijama kad tako govoris. Znam isto da sdp organizuje svake godine i besplatan izlet na more, i u Sarajevo i rostiljade... Svaka ideja je dobro dosla pa tako i tvoje odi u sdp pa im predlozi, vjerovatno ce ih uvaziti.

[quote name='zilho' post='198013' date='Dec 3 2007, 13:34']nisam reko da nije stalo vec da ne organiziraju ekskurzije
vec nekoliko godina KES LIMIT organizira odlazak u srebrenicu na bajkovima i planianri isto tako kad smo kretali iz bihaca nacelnik lipovaca prvo nije htio doci a ove godine je cak i drsko komentirao

"SDP Cazin ucestvovao je u izgradnji spomen-obiljezja Faruku Omanovicu, svakodnevno pomaze socijalno ugrozenim porodicama, demobilisanim borcima idt. Svaka aktivnost iziskuje financijska sredstva a SDP nije na vlasti pa ne moze tako lako doci do novaca" bila je na vlasti i sta se desilo[/quote]
U Cazinu sdp nikad nije bio na vlasti (otkako je rat stao) tako da tvoja konstatacija nije na mjestu. Necudim se sto lipovaca nije se odazvao jer bas i nevoli cazinjane, to bi vec trebao znati ( glasajte za biscane bez obzira iz koje su stranke-lipovaca septembar 2006)
uvjeren sam da cazinski sdp nece odbiti organizaciju takve ekskurzije, poznajem dosta ljudi tamo i znam da bi izisli u susret takvim prijedlozima

[quote name='left_side' post='198018' date='Dec 3 2007, 14:57']SDP-ov program zasniva se na ideji socijaldemokratije, antifasizma, Narodnooslobodilacke borbe, principima ZAVNOBIH-a, i na osnovu tog programa SDP-ovci njegiju datume i licnosti iz proslog perioda. Zbog toga sto su mnogi zaboravili koliko je ljudi poginulo u 2.svj.ratu desio nam se ponovno rat. Predpostavljam da ti nikad nisi bila na tim ekskurzijama kad tako govoris. Znam isto da sdp organizuje svake godine i besplatan izlet na more, i u Sarajevo i rostiljade... Svaka ideja je dobro dosla pa tako i tvoje odi u sdp pa im predlozi, vjerovatno ce ih uvaziti.[/quote]

a je li to znaci da se sdp.ov program ne zasniva, bar malo, na ideji demokratske, nezavisne, suverene BiH koja je sve ovo postigla krvlju nevinih ljudi? jer tako ispada iz tvog posta. da nismo zaboravili koliko je ljudi poginulo u I svj. ratu ne bi doslo do II svjet. rata, da nismo zaboravili zrtve II svjet. rata ne bibi doslo do ovog rata, sad kad zaboravimo koliko je ljudi poginulo u ovom ratu sigurno cemo opet zaratiti s nekim i tako u krug. kamo srece da se ratuje samo iz ovih razloga, natjerali bi se mi da pamtimo.
a sto se tice prijedloga za trosenje budzeta sdp, ne pada mi na pamet, vise ne volontiram, sorry

[quote name='bubamara' post='198032' date='Dec 3 2007, 14:40']a je li to znaci da se sdp.ov program ne zasniva, bar malo, na ideji demokratske, nezavisne, suverene BiH koja je sve ovo postigla krvlju nevinih ljudi? jer tako ispada iz tvog posta. da nismo zaboravili koliko je ljudi poginulo u I svj. ratu ne bi doslo do II svjet. rata, da nismo zaboravili zrtve II svjet. rata ne bibi doslo do ovog rata, sad kad zaboravimo koliko je ljudi poginulo u ovom ratu sigurno cemo opet zaratiti s nekim i tako u krug. kamo srece da se ratuje samo iz ovih razloga, natjerali bi se mi da pamtimo.
a sto se tice prijedloga za trosenje budzeta sdp, ne pada mi na pamet, vise ne volontiram, sorry[/quote]
Deklaracija ZAVNOBIH-a u kojoj je BiH priznata u danasnjim granicama dio je sdp-ova programa. Da ukoliko dopustimo da se zaborave zrtve proteklog rata opet ce nam se desiti rat. Mi smo narod koji olako zaboravlja heroje i zlocince i zato nam se proslost vraca. Niko ne bi trebao i smio zaboraviti sve one koji su poginuli u proteklom ratu ali mislim da to nije tema razgovora. Bit je da sdp jedini ovih dana brani ideje o Bosni kao zemlji svih njenih naroda, Bosna nije ni srpska ni hrvatska ni muslimanska, vec i srpska i hrvatska i muslimanska...
Glupo je komentirati kako oni nerade ovo ili ono a niko od nas nece da se ukljuci pa da iznese svoje ideje i vizije. Naravno svi prvo pitaju za novac, otud i to da neces da volontiras.

[quote name='bubamara' post='198008' date='Dec 3 2007, 13:15']niko nije ni rekao da sdp-u nije stalo do srebrenice i svega onoga sto nam je ostavio ovaj rat ali cinjenica jeste da sdp samo posjecuje odnosno pravi ekskurzije na lokacije koje su u vezi sa titom i ex yu, pa stvarno bar radi promjene ako ne zbog nekog drugog razloga bi trebali malo "siriti" horizonte, jer konkretno iz cazina uglavnom isti ljudi idu na te ekskurzije i ne znam kako im ne dosade te jedne te iste lokacije. kad vec sdp trosi novac na takve ekskurzije po meni bi bilo bolje da malo vise provode vremena i obilaze bih i posjecuju spomenike nedavne proslosti a ne necega sto je bilo odnosno cega je bila dio bih a vise nikad nece biti. ne kazem da se tito treba zaboraviti, daleko od toga, ali svi smo apsolvirali te "titovske" teme a pogotovo sdp-ovci[/quote]

BUBI, primjećujem neki nagli zaokret ili mi se samo čini...
Mada su knstatacije na mjestu u većem dijelu posta...

[quote name='imola' post='198043' date='Dec 3 2007, 16:18']BUBI, primjećujem neki nagli zaokret ili mi se samo čini...
Mada su knstatacije na mjestu u većem dijelu posta...[/quote]

cini ti se sto se ideje socijaldemokratije tice ali mislim da je vrijeme da se okrenemo buducnosti i da pustimo proslost da bude tamo gdje joj je mjesto jer nikakve koristi od posjecivanja spomenika proslosti, ne kazem da ih ne treba posjecivati ali svake godine nidje veze..

a za left_side, kada sdp prima hiljade i hiljede km-ova iz budzzeta vlade za svoje parlamentarne grupe i kad ima novaca sto bi bilo ko volontirao za njih, a s druge strane zasto bi volontirala za sdp kad me druga pol.partija isto socijldemokratska, znaci po nekim mojim mjerilima, placa za isto to sto bi u sdp besplatno radila. nije novac najbitniji, volontirala sam za pol. stranke godinama ali kad mogu biti placena za nesto zasto to ne bi i iskoristila. naravno da trebas da se pokazes da bi te placali a hvala bogu taj sam dio prosla

[quote name='bubamara' post='198051' date='Dec 3 2007, 14:27']cini ti se sto se ideje socijaldemokratije tice ali mislim da je vrijeme da se okrenemo buducnosti i da pustimo proslost da bude tamo gdje joj je mjesto jer nikakve koristi od posjecivanja spomenika proslosti, ne kazem da ih ne treba posjecivati ali svake godine nidje veze..
..
nije novac najbitniji, volontirala sam za pol. stranke godinama ali kad mogu biti placena za nesto zasto to ne bi i iskoristila. naravno da trebas da se pokazes da bi te placali a hvala bogu taj sam dio prosla[/quote]

Prošlost treba staviti na njeno mjesto , historija se uči i pamti (učiteljica života), a popravljanje sadašnjosti i okretanje budućnosti jesu praktične životne stvari.
Pretjeran folklor oko posjećivanja ovih ili onih spomenika je gubitak osjećaja mjere.

Novac nije najbitniji al je poprilično bitan, raditi nešto vrijedno još je vrijednije ako se to plaća.

Razlika izmedju ovog rata i 2.svjetskog rata je ogromna odosno i sami znate o cemu se radi da vam nebih razlagao sada o ta dva potpuno drugacija pojma.Kod nas je izgleda tradicija nakon svakog rata dizati spomenike i obilaziti razna revolucionarna mjesta ito u narednih 50.godina odnosno dok se sve to neohladi da bi na kraju izbio novi rat koji kao da nasi narodi zele da se desi svakih 50.godina.Izgleda da neki ljudi zive za spomenike,manifestacije,revolucije i sve ostalo sto ide uz ote stvarcice.Jedan rat smo imali pa smo za njim patili 50.godina i zivjeli u njegovoj proslosti i divili se sto smo ucestovali u njemu.Drugi rat smo dobili jer kako kazu ove nase domace politicke BUDALE I MAJMUNI
nismo se dovoljno iskrvili u ovome prvom.Sada slavimo ovaj zadnji rat i pomalo se prisjecamo onoga predhodnog.Neznam sta ce biti za sljedecih 50.godina odnosno kada se opet zarati jer cemo i tada ici u rat posto se nismo dovoljno obracunali u ova dva predhodna.Bitno je da se zivi za proslost i da je slavimo.O danasnjici i ne razmisljamo a sreca nasa da za buducnost i nasu djecu planiramo neki novi rat.Valjda ce i otim generacijama trebati neki spomenici,ekskurzije,revolucije.
Sve u svemu jedna bolesna generacija i bolestan narod koji zivi u proslosti koju tako zarko zeli da promjeni a nikako mu to neide od ruke.......................cist promasaj moj narode.

[quote name='bubamara' post='198051' date='Dec 3 2007, 15:27']cini ti se sto se ideje socijaldemokratije tice ali mislim da je vrijeme da se okrenemo buducnosti i da pustimo proslost da bude tamo gdje joj je mjesto jer nikakve koristi od posjecivanja spomenika proslosti, ne kazem da ih ne treba posjecivati ali svake godine nidje veze..

a za left_side, kada sdp prima hiljade i hiljede km-ova iz budzzeta vlade za svoje parlamentarne grupe i kad ima novaca sto bi bilo ko volontirao za njih, a s druge strane zasto bi volontirala za sdp kad me druga pol.partija isto socijldemokratska, znaci po nekim mojim mjerilima, placa za isto to sto bi u sdp besplatno radila. nije novac najbitniji, volontirala sam za pol. stranke godinama ali kad mogu biti placena za nesto zasto to ne bi i iskoristila. naravno da trebas da se pokazes da bi te placali a hvala bogu taj sam dio prosla[/quote]
Kao sto sam ti i prvi put rekao-svi pa i ti gledaju zaradu, onda isto tako mozes glasati za lijanovice i uzeti stotku bez obzira sto ne zastupaju tvoje ideje. SDP u Sarajevu vjerovatno i ima novac ali cazinski sdp sigurno nema, mada znam da da su u prosloj kampanji svojim mladim aktivistima svaki dan davali novac i da nisu dopustali da idu raditi bez para, znam da je dosta momaka i djvojaka iz grada radilo u kampanji ida su bili placeni.
Slazem se da se treba okrenutui buducnosti, ali zar to znaci da treba zaboraviti sve poginule borce, sve invalide, raseljene....

[quote name='left_side' post='198236' date='Dec 4 2007, 06:07']Slazem se da se treba okrenutui buducnosti, ali zar to znaci da treba zaboraviti sve poginule borce, sve invalide, raseljene....[/quote]

Ima

[quote name='left_side' post='198236' date='Dec 4 2007, 08:07']Kao sto sam ti i prvi put rekao-svi pa i ti gledaju zaradu, onda isto tako mozes glasati za lijanovice i uzeti stotku bez obzira sto ne zastupaju tvoje ideje. SDP u Sarajevu vjerovatno i ima novac ali cazinski sdp sigurno nema, mada znam da da su u prosloj kampanji svojim mladim aktivistima svaki dan davali novac i da nisu dopustali da idu raditi bez para, znam da je dosta momaka i djvojaka iz grada radilo u kampanji ida su bili placeni.
Slazem se da se treba okrenutui buducnosti, ali zar to znaci da treba zaboraviti sve poginule borce, sve invalide, raseljene....[/quote]

dijete drago da zivis odvojeno od roditelja, bude te naprosto stid svako dva dana zvati tatu da posalje za hranu pitala bih te ja koliko bi volontirao, volontirala bih ja da mi tata ima centralnu banku ali nema. nismo mi ekonomski razvijena zemlja da sebi mozes priustiti volontiranje, mislim mozes volontirati kad imas osiguran stali prihod. i normalno da pol.partije, ne samo sdp placaju rad za vrijeme predizbornih kampanja. a sto se tice sdp cazin, i dalje smatram da imaju novca jer kad sdu koji nema vjecnike u OV i kantonalnoj skupstini USK ima novac, mislim iz centrale sdu, da ga nema sdp - to je prica za malu djecu, vjeruj mi.
nisam nikad ni rekla da treba zaboraviti poginule, raseljene i sl., ne treba ali kad vec ne zaboravljamo hajmo sta uraditi za njih i njihove porodice jer kao sto sam i rekla nikakva korist od posjecivanja spomenika

[quote name='bubamara' post='198266' date='Dec 4 2007, 10:45']dijete drago da zivis odvojeno od roditelja, bude te naprosto stid svako dva dana zvati tatu da posalje za hranu pitala bih te ja koliko bi volontirao, volontirala bih ja da mi tata ima centralnu banku ali nema. nismo mi ekonomski razvijena zemlja da sebi mozes priustiti volontiranje, mislim mozes volontirati kad imas osiguran stali prihod. i normalno da pol.partije, ne samo sdp placaju rad za vrijeme predizbornih kampanja. a sto se tice sdp cazin, i dalje smatram da imaju novca jer kad sdu koji nema vjecnike u OV i kantonalnoj skupstini USK ima novac, mislim iz centrale sdu, da ga nema sdp - to je prica za malu djecu, vjeruj mi.
nisam nikad ni rekla da treba zaboraviti poginule, raseljene i sl., ne treba ali kad vec ne zaboravljamo hajmo sta uraditi za njih i njihove porodice jer kao sto sam i rekla nikakva korist od posjecivanja spomenika[/quote]
bubi je prava pametnica
od spomenika ipak ima malo koristi jer bude sjecanje a samim tip i pobudu da se pomogne nekom

volontiranje nebih praktikovo u smislu da se kaze haj ti volontiraj pa mozda sta bude jer uvijek je na jednom mjestu korist na drugom steta
onak ko ima primanja neka moze da u nekoj drugoj grani volontira ako mu to pricinjava zadovoljstvo

SDP ima najvise para od svih stranaka i to naj naj naj vise jer svi prostori od nekadasnje CK sad su u njihovom vlasnistvu pa tako i federalna vlada placa musltimilionske kirije za koristenje istih izvor je jedna sjednica kad se raspravljalo o tome sto se ne zavrsava zgrada vlade jer su za kirije vec potroslili nekoliko takvih zgrada ali to bakiru pase jer je SDPovac pa neobjavljiva

SDU je sad puno zdravija srtranka i meni lico se socialdemoktratija svidja kao pravac a nikako KPSK (komunisticki pokret saveza komunista za ove mladje sto neznaju)

[quote name='zilho' post='198283' date='Dec 4 2007, 10:06']onak ko ima primanja neka moze da u nekoj drugoj grani volontira ako mu to pricinjava zadovoljstvo

[b]SDU[/b] je sad puno zdravija srtranka i meni lico se socialdemoktratija svidja kao pravac a nikako [b]KPSK [/b](komunisticki pokret saveza komunista za ove mladje sto neznaju)[/quote]

Po

Zar i jedan vjecnik ili poslanik volontira? Svi su oni placeni, a kako doci do tog da udjes u Vjece to je druga prica. Uvjek moras od neceg poceti pa tako i u politici. Ja poznajem ljude koji su volontirali i svasta radili a sad su u vrhu stranackog rukovodstva. Niko ne kaze da SDP Cazin nema novaca ali ne toliko da placa svakog ko udje u kancelariju. Cak znam da od Kantonalnog odbora ne dobijaju nista a ni iz Sarajeva, uglavnom se financiraju od prihoda vjecnika i od clanarine.
Mislim da ovo nije tema razgovora, tesko ce me neko ubjediti da cazinski sdp radi nesto lose a niko drugi nenudi rjesenje, svi znamo samo kritikovati. Sto se tice bubamare pokazali su prosli izbori koliko sdu vrijedi u Cazinu.