Jump to content
Sign in to follow this  
_MORRISON_

Desert

Recommended Posts

Sta najvise nakon jela volite pojesti za desert?

Jeli to neki kolac, puding, neko voce ili samo neka cokoladica?

kod mene vecinoma nista ono da jedem posle rucka ... ali kad sam u bosni neznam sto ali imam naviku uvijek kompot pojesti posle jela :) mozda navika :)

sad kad sam bila u cazinu pre neki mjesec dana .. bas kod tetke bila na bajramskom rucku i posle jela se napucala jos pilava(mislim da se tako rece ono mlijeko i riza saaaaaa puno cokolade odozgo) :D hehehe

Hm, desert poslije jela? Ili onak nesta usput slatko?

Anyway..

Na kraju obroka obicno dodje kolac, kompot, sladoled ili vocna salata.. Sta god tebi licno predstavlja desert bome njupas..

Meni uz ramazan nekako najdraza ravanija, mmm, samo poreni :) I kompot od malina volim jako..
Vocne salate i jogurte non-stop buckurisam, a i experimentisem sa kolachima :)

Kad pocnem ovo citat, odmah izgladnim :D

[quote name='_MORRISON_' post='196039' date='Nov 25 2007, 19:45']Sta najvise nakon jela volite pojesti za desert?

Jeli to neki kolac, puding, neko voce ili samo neka cokoladica?[/quote]

joj, nampade mi da sam juce nakon rize i teletine safac'o 2 vocna kolaca koji su nestali negdje u ustima :D

a de stas, kad ono necu vis cudo da jedem, pa me samo nadopune kolacici :D

a inace ovako kad gdje sa strane po kakvim restoranima jidem, najbolje sjednu palacinke :D

Evo sad za vrijeme Bajrama najvise ima slatkog, koga god posjetis nosi baklavu ili neki kolac ;)

meni je cigareta desert ako se to broji. obavezno poslije jela prvo zapalim pa onda nesto slatko pojedem i u vecini slucajeva je to cokoladica

nista mi draze nema kad se dobro najedem pa onda ocekati neki slab sat vremena i ona napraviti sebi babanu split po mom cejfu staviti sladoleda i slaga :9 mm :)

Sta god ima slatko, nadje se u mojim ustima.Ne mogu izdrzati 2-3 sata a da ne pojedem nesto slatko. U dzepu uvijek neka cokoladica, jednostavno sam ovisnik o slatkom ... :drool:

hehe babana split daj recept
slatko ne jim poslije već prije jela dok brat nije smazo al zato onda popslije jela dobijem jednu "swatku" porciju...paaa, uglavnom po obrazima... i onda se bratac i ja nako pravo potučemo(kako nas je babo učio) tako da ja potro

ma uvijek nesto drugo...u glavnom sta se fino nadje...hahha
al najbolje neka dobra cokolada

Ja eto volim cokoladu :D, bas volim, sa keksom najvise i kad su cijeli ljesnjaci i sa grozdjicama i mmmm volim sve vrste cokolade osim mlijecne, u njima nema nista <_< :D

[quote name='sanel87' post='212639' date='Feb 9 2008, 09:46']Ja eto volim cokoladu :D , bas volim, sa keksom najvise i kad su cijeli ljesnjaci i sa grozdjicama i mmmm volim sve vrste cokolade osim mlijecne, u njima nema nista <_< :D[/quote]

mmm...sa keksom...njam....sa grozdjicama ne volim nikako...a i mlijecne mogu proci....:D