Jump to content
Sign in to follow this  
safet susic

Kvalifikacije za SP 2010 (Juzna Afrika)

Recommended Posts

[quote name='safet susic' post='196003' date='Nov 25 2007, 17:32'][b]Grupa 5 [/b]

[quote name='safet susic' post='196003' date='Nov 25 2007, 17:32'][b]Grupa 5 [/b]

kako SADA stvari stoje, nema sanse.

sjecam se da smo prije svakih kvalifikacija potcjenjivali one koji su se nalazili ispod nas po jakosti, a na kraju smo redovno gubili od takvih. mi viziramo pasose za prvenstvo nakon zrijeba, a onda na kraju kvalifikacija smisljamo izlike...

[quote name='[LoLLipop]' post='196045' date='Nov 25 2007, 19:51']sjecam se da smo prije svakih kvalifikacija potcjenjivali one koji su se nalazili ispod nas po jakosti,[/quote]

Da, evo sad protiv Moldavije, ljudi nas uzeli na nasem terenu...

Mi uvijek kiksamo u pocetku kvalifikacija i onda lovimo izgubljeno...

ono protiv moldavije ako nije stela na kladionicama onda smo bas loshi...

ali inace nasi ce mozda uzeti i bod spanjolcima, mozda pobjediti turke, ali nemamo mi kontinuiteta, od bljeskova se ne zivi...
ima vremena do tih kvalifikacija, ali mislim da mi nemamo igrace za neki veci pothvat

ako ne dodje do promjena u samom fudbalskom savezu, jos uvijek cemo sanjati o SP i EP. budimo realni, kvalitetom igraca slobodno mozemo pariratii belgiji i turskoj, dok su spanjolci klasa za sebe. sto ne znaci da ih mozemo izneaditi dobrom igrom.

ali sve dok budemo imali ovako "motivirane igrace, koji izgaraju na terenu", SP i EP ce i dalje biti nedosanjani san.

Prosli put smo imali sanse da izbacimo Spaniju i da se mi kvalifikujemo, zasto ovaj put da ne uspijemo!
Samo jos nas savez da se malo ujedini i sve je moguce, imamo publiku (BHF) imamo 1. klase igrace jos nam samo fudbalski savez fali!

[quote name='Patriot' post='196081' date='Nov 25 2007, 22:31']Prosli put smo imali sanse da izbacimo Spaniju i da se mi kvalifikujemo, zasto ovaj put da ne uspijemo!
Samo jos nas savez da se malo ujedini i sve je moguce, imamo publiku (BHF) imamo 1. klase igrace jos nam samo fudbalski savez fali![/quote]

cuj zasto ! gdje su nam barbarez, salihamidzic i ostali?
ne moze se otici na svijetsko prvenstvo sa ovim igracima,satrace nas prvo spanjolci, pa turci pa belgijanci i bicemo opet 4. kao i u EP-kvalifikacijama.
ako pravda postoji - nemamo sta traziti na SP dok se ne nadju bolji igraci. mi mozemo pobjediti mozda jednom spaniju pa i tursku ali od tako rijetkih pobjeda se ne moze nikuda!

Ali eto opet daj Boze da se kvalificiramo,jes da je Juzna Afrika "malo" daleko ali ebga... :)

Nevjerujem da ce se uspjeti plasirati,trebali bi nam MALO cudo.Pitam se dali je moguce da upanemo u neku grupu bez Turske ili Spanije,uvijek sa njima moramo.Hravto ponovo sa englezima u grupi.

ne znam rezultate koji ce se desiti, al nekako osjecam da ce uvijek prije utakmica kad nas selektor ili neki livi igrac bude davao izjavu za novinare reci nesto ovako:

"Nadam se da cemo sa Armenijom vidjeti dobru igru, u Evropi nema vise slabih ekipa, pokusat cemo dati sve od sebe i vidjet cemo..." :lol:

[quote name='Kemal_S' post='196127' date='Nov 25 2007, 22:56']ne znam rezultate koji ce se desiti, al nekako osjecam da ce uvijek prije utakmica kad nas selektor ili neki livi igrac bude davao izjavu za novinare reci nesto ovako:

"Nadam se da cemo sa Armenijom vidjeti dobru igru, u Evropi nema vise slabih ekipa, pokusat cemo dati sve od sebe i vidjet cemo..." :lol:[/quote]

objektivno gledajuci ekipe kao turska spanija i belgija su trenutno jace od nase reprezentacije i tu nemamo sta trazito iako su iznenadenja moguca
Belgija je uzdrmana dobro u sada kvalikacijama ako se ne srede imamo sanse protiv njih ali mi stalno kiksamo bas na nekim slabijim i tu se treba plasiti tu nam odose bodovi.
Zavisi kakav bude raspored utakmica ako bi igrali prve utakmice sa ove tri ekipe i eto izgubili uh toliko bi pao moral da se nema sta nadati pobjedama vise.
Tursku smo dobili kuci i dokazali su se sad u gostima da se mogu braniti i to je nesto minimalan poraz kada znamo da nekad gol razlika igra veliku ulogu.Spanija sta reci za nji vele sila kojoj svaki sudija mora nastimati pa bilo koliko imaju dobri igraca ali nisu toliko da se nemogu pobjediti da nismo imali onakve sudije zadnji put izvukli bi pobjedu ali kada sudija produzi njima utakmicu za 5 minuta a niko nezna otkud mu toliko i jos daju gol u tim minutama onda ebi ga uvjek ce mali biti mali a veliki veliki to je dokazato u toj utakmici BIH Spanija.

Ja bi bio sretan da se kvalifikuju ali sa ovakvim savezom i igracima koji dodu po necijoj preporuci samo da odigraju par utakmica i da se prodaju ne nema sanse.
Odakle da uzmemo mlade igrace kada nasa mlada reprezentacija nemoze pobjediti ni Maltu???Nekad se i nesto moglo prebaciti u A tim ali sad vidi se da nema.A drugi koji bi mogli igrati za BIH kada vide stanje u savezu i kako rejting pada svaki put eh onda ko ga drugi pozove napr Hrvatska,Srbija ode on ne razmisljajuci.
Ali sve u svemu podrzavam one koji se trude igrajuci za Bosnu i kazem
Hajmo Bosno Bosno

a koliko ja znam da su oni sto su potpisali ono pismo imali sa savezom neki sastanak i da ce se ponovo vratiti igrati za BiH..haj ne bil bilo sad bolje pa da i mi sta uspijemo..
ma mozemo mi pobjediti ove sto smo dobili jedino spanijom da se malo mucimo ali mi cemo opet protiv ovih slabih kiksati ko uvijek..i ko rece da bi isao u afriku na SP pa to je 18 sati leta avionom koliko ja znam..nije to malo..

BiH u srcu

englezi opet hrvate dobili bice vatre..jedva cekam da se sastanu.. ;)

kakav je sad raspored u nasoj grupi, takav ce biti i kad se zakljuci ciklus kvalifikacija ( sa mogucim rokadama izmedju turske i belgije )
nasi fudbaleri nemaju ono sto je najbitnije, a to nije ni savez ni talenat nit bilo sta drugo, vec pobjednicki mentalitet...

[quote name='Patriot' post='196081' date='Nov 25 2007, 21:31']Prosli put smo imali sanse da izbacimo Spaniju i da se mi kvalifikujemo, zasto ovaj put da ne uspijemo!
Samo jos nas savez da se malo ujedini i sve je moguce, imamo publiku (BHF) imamo 1. klase igrace jos nam samo fudbalski savez fali![/quote]

Ti patriot, u skladu sa nickom razmišljaš...dobro je to,tako zbori i Ušanović i ekipa ali da ostanu na pozicijama...
Stvarnost je sasvim drugačija i šanse su nam da se borimo sa ove dvije navodno "slabije" reprezentacije da bar budemo ispred njih., a nezaboravimo da imena neigraju, već presudan je moral,želja, homogena cijelina i zdrav savez...

[quote name='imola' post='196179' date='Nov 26 2007, 08:46']Ti patriot, u skladu sa nickom razmi

svi pisu o nekom moralu i homogenosti i zelji ... ali vidim da mi ko navijaci se neusudimo zeljeti da se nasa reprezentacija plasira na SP ili EP ... sto onda da ocekujemo od nasih igraca da izgaraju na terenu zbog nas ...

Dragi rodjak pa ja i mnogi mi već odavno želimo da putujemo bez viza pa nam to ostaju samo puste želje...
Nemojte da se zavaravamo sa apstraktnim patriotizmom i lažnim obećanjima., a svako normalan ko je slušao onaj izvještaj revizije u NS-u zna da još zadugo ljudi neće vjerovati savezu i reprezentaciji u njihove ozbiljne namjere ili još više njihovu želju da naprave ekipu koja će ostaviti srce na terenu za svoju domovinu...

[quote name='imola' post='196199' date='Nov 26 2007, 12:36']Dragi rodjak pa ja i mnogi mi već odavno

[quote name='safet susic' post='196241' date='Nov 26 2007, 17:07']Mislim da bolju grupu nismo mogli ni zamisliti.

lopta je okrugla, sto znaci da spanci, turci i belgijanci, kao i voi "autsajderi" mogu stvoriti milion prilika, ali ako se lopta ne nadje u nasoj mrezi, a mi uz neku srecu damo neki ofrlje gol, eto nam 3 boda. to je nasa ideologija fudbala.

[quote name='black tattoo' post='196302' date='Nov 26 2007, 19:33']lopta je okrugla, sto znaci da spanci, turci i belgijanci, kao i voi "autsajderi" mogu stvoriti milion prilika, ali ako se lopta ne nadje u nasoj mrezi, a mi uz neku srecu damo neki ofrlje gol, eto nam 3 boda. to je nasa ideologija fudbala.[/quote]

do sada smo daleko dogurali s tom ideologijom

[quote name='Incubus' post='196310' date='Nov 26 2007, 19:53']do sada smo daleko dogurali s tom ideologijom[/quote]

tako stvari stoje, ne pravi od tuge nauku...