Jump to content
bebacha

zivot bez djece

Recommended Posts

Eh, da je meni dočekati taj život bez djece, da se odmorim bar jedan vikend. :)

Roditeljstvo ima dvije strane, beskrajna radost i doživotna robija.

Eh, da je meni dočekati taj život bez djece, da se odmorim bar jedan vikend. :)
Roditeljstvo ima dvije strane, beskrajna radost i doživotna robija.

Onda ces unucad cuvat. Tako da nema odmora.

Dugo sam bila jedina roditeljima, i oni su me gušili ljubavlju, pažnjom, titranjem, kad se brat rodio ja sam dihnula, a porodica je dodatno živnula.  Na to sve, nedostatak sestre i dan danas osjećam, što je dodatno ojačalo moju odluku da imam više djece. :)

Neka djece, Bog im dao svako dobro, svačijoj pa i mojoj, oni su bogastvo. Jes' da nije llahko u današnjem zemanu hraniti ih, odgajati, posebno u državi nesređenoj kao što je naša, ali kakv bi život bio bez njih. :)

Bog nekom daruje sinove, nekom kćeri, nekom i jedno i drugo a neke ostavlja bez potomstva.

On je Mudri i Sveznajući i prema tome sve određuje.

Biti bez potomstva je veliko iskušenje a imati potomstvo danas je također veliko iskušenje.

I jednima i drugima želim puno sabura i vjere. 

• Upvote 1

Sabura treba i to dosta. Mala djeca mala briga, velika djeca velika briga. Poslije svega sto sam prezivjela uvjek kazem da su mi djeca najvece blago. Sve ono sto sam tamo imala pa izgubila sve je to dunjaluk i nicega mi nije zao. Zivimo u vremenu raznih iskusenja i tesko je djecu odgajati, ako hoces da od njih ljude napravis.
Kad su bili mali imala sam puno vise obaveza oko njih ali sam mirnija bila. Moj stariji sin polaze vozacki i ja unaprijed brinem i razmisljam kako ce to izgledati kad on negdje ode sa autom. Kako cu ja izdrzati da on dodje kuci. Mladjeg pomalo ucim da dolazi sam iz skole i ja vec razmisljam semafori, raskrsnice, autobusi, moze li to on.?
Ovo sto Ciklameta kaze, djeca jesu trosak ali ujedno i najbolja investicija. Znam da je nama ovamo lakse ali nije mi zao ni jedne jedine krune za sve nepotrebne i bezvezne igracke, za svu tehniku koja sakuplja prasinu po kuci, za skolu ili bilo sta drugo, nista od toga ih nije pokvarilo. Nisu perfektni ni predivni ni najbolji ali su odrasli i rastu u dobre i postene ljude.
Odgajamo ih u tudjoj zemlji gdje se susrecu da tudjon/drugom i dosta razlicitom kulturom od one u kojoj smo mi odrasli ali smo od pocetka pokusavali i nadam se uspjeli ugraditi u njih najbolje iz obadvije kulture.
Neka su oni nama zivi i zdravi i neka ih Bog cuva.
  • Upvote 1