Jump to content
Sign in to follow this  
[I-B-R-O]

Caffe Bar Tito u Cazinu

Recommended Posts

"]
ja sam samo postavila retoricko pitanje: "Cemu vojska?". mislis da ce sutra, nakon ovog rata, biti moguca zajednicka vojska? da li ces ti, prvi, stati rame uz rame srpskom ili hrvatskom kolegi? s obzirom na tu dozu nacionalizma, tesko mi je da povjerujem.

Igrom slucaja sa mnom su sluzili dva Hrvata i jedan Srbin. Vujic, Mitrovic, i srbin Blazevic. Prvo sto nam je narednik rekao prvog dana u vojsci je bilo, ako neko rece nekom na osnovu nacionalne pripadnosti il nedaj boze na osnovu toga da je autonomas (mislio je na Kladuscane) da ce dobiti zatvor i ribanje WC-a! Itekako da bih stao! Ovdje se govori o Bosni i Hercegovini! Nema bas mnogo Hrvata i Srba u 5 KVFBiH al ima ih dovoljno, to su ljudi iz Bihaca i Petrovca koji vole Bosnu i Hercegovinu. Ja sam eto sa njima 6 mjeseci svako jutro gledao dizanje i spustanje zastave!

Jednog sam pitao zasto ne sluzi u Hrvatskoj jer je imao hrv. pasos, odgovorio mi je "osobni razlozi". Al u glavnom, itekako je moguca i to ti je jedino moguce rjesenje. Jedinstvena vojska u BiH.

profac sine koji je bolji cafe taj u cazinu ili onaj na ljusni tito

sinee nebi ti znao reci, nisam bio jos kod tite u cazinu al moracemo ja i ibro otici da provjerim :)

Caffe barovi su mjesta gdje se raja okuplja da bi se opustila, uzivala uz dobro drustvo...sto asocira na bratstvo i jedinstvo sto opet asocira na Druga Tita
Bravo djevojke ,a svi oni koji gledaju u kafic kao mjesto gdje ce se potuci i nalokati a ne naci se sa prijateljima na mjestima koja odgovaraju njihovom ambijentu ili se kose sa politickim uvjerenjima nek ne izlaze.Za koga je vlasnik lokala-nebitno,bitno je daa drzi lokal pod kontrolom ,da ima neke svoje standarde
i svoj imidz a o usluzi i ostalim ugostiteljskim standardim nesmijem ni razmisljati jer tako nesto u BiH ne postoji pa ni TITI u kojem rade konobarice zbog kojih Kemi zena neda ni da zaviri tamo. Kemo zbog tvog komentara o ovom lokalu ZALIM TE,tako se ne govori o imenima ljudi koji su pisali TVOJU istoriju ma kakva ona bila nije nista bolja od moje a jos uvijek zivim i radim zato sto to hocu i mogu

mi smo bili u bratstvu i jedinstvu sa srbima i hrvatima i vidi sad sta se desava.zasto bratstvo i jedinstvo sa ljudima koji danas na utakmicama reprezentacije bih il na finalu kupa bih okrecu ledja drzavnoj zastavi i zvizde himni i pjevaju cetnicke pjesme.mi bi bratstvo i jedinstvo a oni nebi.

Neupitna je Titina uloga u istoriji Bosne i Hercegovine, i dalje mislim sve pozitivno o ovome velikome covjeku koji je drzao sviju nas ujedinjene. Nemoze mu Pedi Esdaun pera odbit

[i-B-R-O],jel ti zelis biti ujedinjen sa cetnicima koji i dan danas vicu da mrze muslimane i pjevaju cetnicke pjesme.Svi srbi danas glume svetce a kad se treba postavljati temelj ferhadije il kad je kakva utakmica svi slave cetnicke vodje Karadzica i Mladica i vicu noz,zica,Srebrenica.Jel ti zelis s njima bratstvo i jedinstvo?

Pa kako ti vidis bosnu u buducnosti???? Onda najbolje da im damo republiku srpsku, hrvatima herceg bosnu i mi imamo svoje trun federacije i zivimo u svom musimanskom jedinstvu i pobijmo ovo malo srba sto su nam komsije i eto..... zar ti mislis da je to rjesenje ?

vidim je kao drzavu Bosanaca i Hercegovaca a ne bratstva i jedinstva tkz Srba i Hrvata.Ovo je BiH i moze biti samo kapitalisticka i demokratska i ni u kom slucaju socijalisticka ni komunisticka i ne moze biti ujedinjena sa jos 5 istorijskih drzavnih cjelina.

a pod Bosancima i Hercegovcima podrazumjevas samo muslimane ili .....
jebga ili te nisam skonto ili mi nisi napisao kako stvorit tu tvoju BiH.

Ibro, nasu Bosnu i Hercegovinu moramo urediti tako sto cemo poturciti sve Srbe i Hrvate! Et, takva ce biti nasa Bosna. :wink:

e kemo kad se svi tvoji postovi procitaju covjek moze shvatiti da si ti jedno extra glupo nacionalisticko bice da ga veceg nema... sta bi ti uradio?? ono sto i cetnici? klao one koji ne predju na vjeru??? pa de se malo saberi. fakat valjas gluposti vise nego svi iz sda zajedno...
zbog takvih kao sto si ti, sto hoce sve na svoju stranu je i izbio rat. sta je falilo tome da zivimo zajedno u istoj drzavi? vidite gdje su nas doveli nacionalisticki papci, vidite kakav je sad zivot? prije su barem ako nista place i penzije bile redovne a sad??? sad je bas lijepo. ovi koji su u titino vrijeme zaradili penzije u austriji, njemackoj, sloveniji.... sada dobivaju redovne penzije pa im je zato lijepo, a ostali proklinju i aliju i sda i samo zale za bivsom jugom.

eh fade, nebi ja tebe zaklo al bih osiso!
A ona drzava da je valjala imala bi jaku penziju. Za tvoj info penzije u FBiH su redovne a i plate su. U Jugoslaviji je penzija bila kao otprilike sad 200 KM, imas isto sranje! Federacija gradjanima duguje jednu polovinu penzije iz oktobra 2000. godine, upravo je dijele. A plata, kome kasni plata u Bosni?

Njemacka, Austrija i sl. zemlje su ti kapitalisticke i kako bi ti od socijalisticke Jugoslavije pravio ravnopravnu njima?

Vodi racuna da poslije II svjet. rata pa sve do pocetka 80-ih u Jugi su bile velike krize, glad i nestabilnosti! A Bosna je izasla prije 9 godina iz rata. A u Bosni nema vecih socijalnih nemira ni nista slicno cazinskoj buni.

Tebi bi bilo pametnije da manje pricas. Pomislice ljudi da je u ljudi sa dugom kosom kratka pamet. Hajd, eto zivio ti i SDA!

Pazi kemo jednu stvar. Tito je vlast preuzeo 1946. godine od kralja. preuzeo je drzavu koja je prvi put u svojoj historiji izlazila iz feudalizma. Preuzeo je drzavu koja je puno puno puno vise razrusena bila II svjetskim ratom nego ovim i sagradio je mnogo toga. Sta ti mislis u kojem vremenu je sagradjena cesta kojom idemo do bihaca, krupe, sarajeva itd... Znas li da alija i njegova vladavina poslije 1990 nijednu postenu cestu nije napravila (par kilometara i krpanje rupa se ne broji). Nabroj samo koliko je tvornica u cazinu i u BiH otvoreno od 1950 do 1990. , a koliko od 1990 do 2004. Naravno da je to dosta duze vrijeme, ali ovo sad vrijeme se ne moze porediti sa onim jer te 1950. ovaj nas prostor nije imao apsolutno nista vrijednog i korisnog osim starih turskih gradjevina koje ipak nicemu sluzile nisu. Ova vlada je isto naslijedila zemlju izaslu iz rata, ali zemlju koja je bila u svom punom ekonomskom razvoju i koja je imala sve preduvijete za uspjesnu privatizaciju i prelazak u kapitalizam ( a vjerujem da svi znamo u cijim su dzepovima zavrsili novci od te privatizacije ). Njemacka, Engleska, Austrija i slicne su jos tamo 1800. dozivljavale prve industrijske revolucije dok su nas ovdje turci drzali pod timarskim sistemom i zanatskom proizvodnjom i opet Tito je uspio da Jugoslavija bude po razvijenosti blizu tim zemljama a cak i ispred nekih.
I nemoj molim te pricati o platama u BiH jer se zna da u Jugoslaviji plate nisu smjele kasniti nijedan dan.
I jos nesto, svi pricaju o nekom dugu velikom. Da se je tito zaduzio kod svijeta i da cemo mi svi to morati vracati. Te price su suplje da suplje biti ne mogu, jer mi ne da cemo placati dug nego cemo mi pri raspodijeli dobara stare juge u svicerskoj dobiti i svoj dio. Tako da i to razrijesimo.
I zato nemojte srati o nekim stvarima. Vidite dokle nas je nacionalizam samo doveo. Danas su hodze glavne face i biznismeni.

Ne znam ni jedne fabrike u Cazinu otvorene od 1950. godine do 1975. godine! Ako ima koja recite! Mi smo tek 9 godina nakon rata a rade ajd recemo dvi fabrike: Ciglana, ona begijeva sto pravi plastiku... i ima ovih manjih sto proizvode stiropol i namjestaj. Ipak, samo je 9 godina iza nas. U nas je industrija 90% unistena a u Hrvatskoj 30%.

ZA BIZNISMENE U CAZINU:imam jos dobri imena za caffe barove..npr. IMT 507 ili ako je veci kafic onda FERGUSON,YUGO 45,KPJ,JNA,BATA ZIVINOVIC,CRVENA ZVEZDA i sve ostale znacajnosti iz stare SFRJ...zamalo sam zaboravio GORENJE

Imas Kemo u Historiji, Historija Cazina fabrike negdje pa nadji...
tU SU INCEL, Cetkara, Bosna...... i kijamet jos

Imas Kemo u Historiji, Historija Cazina fabrike negdje pa nadji...
tU SU INCEL, Cetkara, Bosna...... i kijamet jos

ma mi govorimo od 1950-75. godine. a naso si i lose primjere jer Incel je jos i prije rata poceo slabije raditi cini mi se nakon sto je onaj njemac se povukao. A, Cetkara i Bosna je jedno te isto ja mislim! :wink:

ja ne znam kemo, al fakat nastojis da nas saopstavas sa dez-informacijama...
znas da je cazin imao industriju koja je 80-tih godina zaposljavala 10.000 radnika (preko 15 industrijskih, proizvodnih preduzeca)... govorim samo o Cazinu, a tako uspjesan je bio skoro svaki grad ex-Yu

imali smo jednu finu buducnost pred vratima, al... ne zasluzujemo mi takvu zemlju, takvu ljepotu.... to nam se samo jednom desilo u ovih 1000 godina, i mogu reci ... samo tad smo zivjeli dostojanstveno kao ljudi... mi ne zasluzujemo takav zivot, jer smo strasno pokvaren narod..