Jump to content
_women_

Promatrate li ikad nocno nebo posuto zvijezdama..

Recommended Posts

[center][color="#ff0000"][i][font="Franklin Gothic Medium"][size=3]..i o cemu onda razmisljate ?!

cesto gledam nebo posuto zvijezdama... i ne razmisljam bas o nicem prizemnom... totalno se opustim i predam tom predivnom osjecaju opustenosti, pripadanja... topline... mira... zadovoljstva... [/size][/font][/i][/color]
[/center]

[quote name='elo' post='194273' date='Nov 18 2007, 18:55']ja mislim da to pitanje ide previse u privatnost ... teme boze dragi[/quote]

WTF?????????

A ono koliko ste se puta sexali, kad ste se prvi put sexali, kolika su vam primanja, kad ste zadnji put plakali, sta ste jeli, kad ste zadnji put prnuli ne zadire u privatnost, nedaj ti Boze..

Elo fasciniras me <_<

Kad gledam zvijezde(veoma rijetko) ne razmisljam o nicemu,jednostavno se divim tom nebeskom ukrasu i njegovoj ljepoti.

U srednjoj skoli posjetili smo zvjezdarnicu u Zagrebu, naucio sam tada dosta toga oko sazvjezdja i polozajaja pojednik zvijezda i oblika, (mala, velika kola idr.) i to me tad jako interesiralo.
U zadnje vrijeme ne gledam u zivjezde.

ja sam visoko kvalificirani brojac zvijezda i onda pokusavam svatiti kolihni smo mi u stavari svi skua a neko misli da je velik

[quote name='zilho' post='194284' date='Nov 18 2007, 19:04']ja sam visoko kvalificirani brojac zvijezda i onda pokusavam svatiti kolihni smo mi u stavari svi skua a neko misli da je velik[/quote]

Brojčanik zvjezda u moje znanje mo

tako cesto to radim,pogotovo kad legnem spavati i onda onako bacim pogled kroz prozor,i pustim mu na volju...

razmisljam o danu koji je prosao,onom koji ce doci,ljudima i ljudskosti,opcenito razmisljam o zivotu..zasto je nesto ovakvo ili onakvo...kontam sta rade dragi ljudi...

cesto vidim da zvijezda pada,pa onda i zelju zamislim...nebuloza,al eto :D

nekad me ponese ona,da kad neko umre pretvori se u zvijezdu,pa onda trazim :crying:

nekada sam gledao u nebo trazio svoju zvijezdu, ljeti obicno, lezim naplju i gledam u beskrajno nebi, i kazem, damn, da mi je biti gore :D hehe, btw, nisam oravio vidio zvijezde, bit ce da ih ne vidim od rasvjete il necega !

[b][color="#8B0000"]Ja cesto imam obicaj citirati..

Covjece,
pazi
da
ne
ides
malen
ispod
zvijezda!

Eto, o tom razmisljam.. Razmisljam o velicini Onoga koji je stvorio tu ljepotu..

Cini se kao da su visoke, nedokucive, a ustvari i nisu.. I covjek je nedokuciv dok ga ne upoznas.. Cini se malen, bas kao i zvijezda, dok mu ne upoznas dusu i njen raspon, sta krije u sebi.. I zvijezdi kad bi se priblizili vidjeli bi njenu stvarnu velicinu i pravi sjaj, tako je i sa covjekom. Tek kad mu dozovlis da ti pridje i kada ti povjeri svoje snove znas koliko je velik i spoznas njegovu vrijednost..

Kako god mi posmatramo zvijezde sa divljenjem i zeljom da ih dosegnemo, tako i zvijezde gledaju nas odozgo.. I pitaju se, kako je biti covjek, osjecati i kretati se zemljom?! Neki ljudi svijetle, njihove duse svijetle, dok neki ostanu neprimjeceni.. Bas kao i zvijezde.. One najbolje medju njima su i najslajnije, dok neke i ne vidimo, iako ne postoje, jer su male.. Mali je njihov znacaj..

Covjece, trudi se da budes Danica, trudi se da budes Sunce, trudi se da budes vise od toga, da tvoj sjaj zaslijepi cijeli svemir, da tvoja svjetlost dopire kroz sve sfere.. Da tvoja dusa zraci tolikom dobrotom i ljubavlju ..
[/color][/b]

:aw:

kaze, "suvise star da brojim zvijezde",

ma mislim,kakvo gledanje u vzijezde, to jos u filmovima ima, bice da sam prerastao i taj dio..

[quote name='clark gable' post='194393' date='Nov 19 2007, 15:05']kaze, "suvise star da brojim zvijezde",

ma mislim,kakvo gledanje u vzijezde, to jos u filmovima ima, bice da sam prerastao i taj dio..[/quote]
[b][color="#8B0000"]
Da si prerastao to, znacilo bi da si prerastao covjeka, ljudsku vrstu i postao nesta vise.. Mi smo ljudska bica koja imaju potrebu da traze utjehu u necem, da traze slicnost, da razmisljaju i da razvijaju u sebi onaj osjecaj za lijepim.. Mozda ne sjedes maksuz da gledas zvijezde i mastas o nekim nedokucivim stvarima, ali sigurno ti za oko zapne kad se vracas navecer sa kafice kako je lijep taj prizor gore, a nista ne kosta! Mozes ga gledat do zore, mozes uzivat koliko ti dusha ishte..

Zar nisi ti do skora bio onaj sto je pjevao i imao u potpisu:

'Opet bih uzeo kostim vjecnog djecaka...' ;)

Ali prerastao si ti to :)

To je u nama, ne mozes pobjeci tome ;) Opusti se, nije to nista loshe, ne boli :D[/color][/b]

[quote name='Hugolina' post='194405' date='Nov 19 2007, 15:31'][b][color="#8b0000"]
Da si prerastao to, znacilo bi da si prerastao covjeka, ljudsku vrstu i postao nesta vise.. Mi smo ljudska bica koja imaju potrebu da traze utjehu u necem, da traze slicnost, da razmisljaju i da razvijaju u sebi onaj osjecaj za lijepim.. Mozda ne sjedes maksuz da gledas zvijezde i mastas o nekim nedokucivim stvarima, ali sigurno ti za oko zapne kad se vracas navecer sa kafice kako je lijep taj prizor gore, a nista ne kosta! Mozes ga gledat do zore, mozes uzivat koliko ti dusha ishte..

Zar nisi ti do skora bio onaj sto je pjevao i imao u potpisu:

'Opet bih uzeo kostim vjecnog djecaka...' ;)

Ali prerastao si ti to :)

To je u nama, ne mozes pobjeci tome ;) Opusti se, nije to nista loshe, ne boli :D [/color][/b][/quote]

kakva je razlika izmedju gledanja u jedan coshak sobe ili gledanja u zvijezde ?

ja ne nalazim nikakvu satisfakciju u gledanju zvijezda, mislim da je to sve malo uvelicano, malo filmovi, malo knjige i tako to..

taj osjecaj o kojem vi pricaate covjek moze imati kad gleda na cestu, na park..

malo kad gledam gore u nebo jedino kad slutim kisu inace ne ... nemam razloga i uvijek imam nesto prece da radim

[quote name='clark gable' post='194416' date='Nov 19 2007, 17:38']kakva je razlika izmedju gledanja u jedan coshak sobe ili gledanja u zvijezde ?

ja ne nalazim nikakvu satisfakciju u gledanju zvijezda, mislim da je to sve malo uvelicano, malo filmovi, malo knjige i tako to..

taj osjecaj o kojem vi pricaate covjek moze imati kad gleda na cestu, na park..[/quote]

[b][color="#8B0000"]Sto bi rekao onaj iz cazinskog novogodisnjeg programa, bezobrazno, ali istinito:

Mores li se ti burazeru napaliti na bostan?!
[/color][/b]

[quote name='Hugolina' post='194420' date='Nov 19 2007, 17:52'][b][color="#8b0000"]Sto bi rekao onaj iz cazinskog novogodisnjeg programa, bezobrazno, ali istinito:

Mores li se ti burazeru napaliti na bostan?!
[/color][/b][/quote]

haha, pusti cazinski novogodisnji i stvari za sire narodne mase, ne pricamo o njima.. ja sam samo htio skrenuti paznju da je prokleto gledanje zvijezda ili kako vec zelite da ga nazovete, nekome isto kao i gledanje u coshak.. individualna stvar, pa nismo svi isti, srecom..
bostan nekad zna biti jako primamljiv, u odnosu na alternativu, no, to je vec topic za sebe :lol:

[b]prokleti kli

[quote name='clark gable' post='194422' date='Nov 19 2007, 17:55']haha, pusti cazinski novogodisnji i stvari za sire narodne mase, ne pricamo o njima.. ja sam samo htio skrenuti paznju da je prokleto gledanje zvijezda ili kako vec zelite da ga nazovete, nekome isto kao i gledanje u coshak.. individualna stvar, pa nismo svi isti, srecom..
bostan nekad zna biti jako primamljiv, u odnosu na alternativu, no, to je vec topic za sebe :lol:

[b]prokleti kli

[quote name='Hugolina' post='194425' date='Nov 19 2007, 18:02'][b][color="#8b0000"]
Princip je isti, sve su ostalo nijanse.. Pozivam se na onog koga ti jako cijenis ;) Jedino ako si prestao vjerovat da 'ces jednom obuc kostim vjecnog djecaka' :)
Htjedoh rec, da onaj coshak sobe nema nista lijepo u sebi, ima ako si tamo pricepio nesto :lol: Nisi budala da ne shvatis.. Ne mora ti zvjezdano nebo biti toliko lijepo kao meni, ali ne mozes ni porec da ne pruza nikakvo zadovoljstvo pogled na zvjezdano nebo ;) Jednostavno je lijepo i to je to :D

Mislim da je primjer sa bostanom jako lijepo se ovdje uklopio :) Nema veze sto je iz novogodisnjeg, i te kako je istinit :) razumes :D [/color][/b][/quote]

vjeruj mi, gledao u coshak, ili zvijezde, dodje na isto, ono sto zelim da kazem jeste da mozak percipira tu sliku, naime, coshak ili zvijezda, je samop referentna tacka za sve ono sto si ti bnavela u svome prvom postu, prema tome..

[quote name='clark gable' post='194427' date='Nov 19 2007, 18:10']vjeruj mi, gledao u coshak, ili zvijezde, dodje na isto, ono sto zelim da kazem jeste da mozak percipira tu sliku, naime, coshak ili zvijezda, je samop referentna tacka za sve ono sto si ti bnavela u svome prvom postu, prema tome..[/quote]

[b][color="#8B0000"]Istina, percepcija je stvar pojedinca, i ako ja dozivljavam nebo puno zvijezda, po moucnosti na nekom mirnom mjestu, priroda, tisina, nothing else but cista romanchika.. Ne mora znaciti da je i tebi to lijepo.. Ti vise volis sjedit i gledat u cosak :D Ej, ono bez sale, svako ima nesta sto je njemu licno lijepo, samo vala da postoji covjek koji se moze otet ljepotama zvjezdanog neba i rec, znas sta, to je isto kao da gledas u zid.. :eyebrow:

Et, odoh ja gledat zvijezde, veceras se smijesi vedro nebo..

:D[/color][/b]

[quote name='Hugolina' post='194433' date='Nov 19 2007, 18:29'][b][color="#8b0000"]Istina, percepcija je stvar pojedinca, i ako ja dozivljavam nebo puno zvijezda, po moucnosti na nekom mirnom mjestu, priroda, tisina, nothing else but cista romanchika.. Ne mora znaciti da je i tebi to lijepo.. Ti vise volis sjedit i gledat u cosak :D Ej, ono bez sale, svako ima nesta sto je njemu licno lijepo, samo vala da postoji covjek koji se moze otet ljepotama zvjezdanog neba i rec, znas sta, to je isto kao da gledas u zid.. :eyebrow:

Et, odoh ja gledat zvijezde, veceras se smijesi vedro nebo..

:D [/color][/b][/quote]

eto, napokon i ti nadodje :lol: ma znao sam ja da ces se ti sloziti samnom :lol:

samo sto zvijezde, priroda, tisina, (u ovom kontekstu nije nista drugo nego ofucan kli

[quote name='clark gable' post='194436' date='Nov 19 2007, 18:32']eto, napokon i ti nadodje :lol: ma znao sam ja da ces se ti sloziti samnom :lol:

samo sto zvijezde, priroda, tisina, (u ovom kontekstu nije nista drugo nego ofucan kli

[quote name='Hugolina' post='194440' date='Nov 19 2007, 18:42'][b][color="#8b0000"]Ti trazis nacin da bi pobegla
a to je stari ofucan klise
samo si ramenima slegla
i rekla s tobom ne mogu vise..

Klise je sve, ako cemo tako.. Klise je zivot, jer su ga zivjeli i oni prije nas.. Klise je i ljubav jer su voljeli i oni prije nas.. Klise je i tuga jer svaki je covjek nosi u srcu.. Klise je da je klise klise, ako me kontas, sta zelim rec ;)

Smisao o ljepoti se nalazi u svima nama.. [/color][/b][color="#8b0000"]Ja sam i dalje uvjerena da je zvjezdano nebo uvijek bilo ljepsa atmosfera za sjest s nekim na dekicu i popricat, nego soba i cetiri zida..[/color][b][color="#8b0000"] Mrtvilo i svakodnevnica zamjenjena prelijepim nebom.. Inspiracija za poete, dobra podloga za barenje cure :D i onima koji lolaju razmisljat izvor ideja..

Tvrd orah, malen, al' tvrd :D [/color][/b][/quote]
pa i nije istina..

svoj zivot zviis onako kako zelis, znaci nije klise..

nije ni ljubav, svi mi volimo na svoj nacin, srecom..

eto vidis da si nepopravljiv romanticar :)

lijek: teziti onome sto te izdvaja od drugih, pusti dekice i slicne bakrace :D

orah, ma kako malen bio, na pravom mjestu puca, samo moras znati sa silama :lol:

[quote name='clark gable' post='194441' date='Nov 19 2007, 18:50']pa i nije istina..

[b]svoj zivot zviis onako kako zelis, znaci nije klise..

nije ni ljubav, svi mi volimo na svoj nacin, srecom.. [/b]

eto vidis da si nepopravljiv romanticar :)

lijek: teziti onome sto te izdvaja od drugih, pusti dekice i slicne bakrace :D

orah, ma kako malen bio, na pravom mjestu puca, samo moras znati sa silama :lol:[/quote]

Vidis ono gore poboldano, mirise na romantiku, borba da budes nesta drugo, posebno, da budes unique, da nisi kao ostali.. :D
Ne mozes se poistovijetit sa nekim ko ti nije slican, a na kraju smo opet ljudi, koji padaju na nesta, svaki covjek ima slabu tacku, ali gdje je ona,, tesko je nac..
Gledala sam strasan film, djevojcica ostala bez roditelja, ubili joj ih pred ocima, i majka joj na samrti kaze: Budi muskarac, budi jaka, ne dozvoli da te ista pokoleba, onog dana kad zaplaces zbog muskarca, tad ces postat zena i tad ces osjetit sta je ljubav. Kad budes imala snagu da places za njim, znaj da je to ljubav..

Zapjevaj mi, opet, 'Ti si zadnji romantik na ovom svijetu sto se sporo krece i ceka raj' :)

Nije mi vazno, ja to jesam, ali i ti si :)

Znas sta sad vidim na nebu? Nema zvijzda, ima ovo:

Ja sad volim vjesticu na metli, sve druge zene sad za mene su rahmetli hahahah..

joj cure, pa nisam ja rekao da nema romantike, ali sam rekao da romantika nije i ne zelim da mi bude kli

[b][color="#8B0000"]Jea, da zakljucimo, kuruza se ne mere praviti bez kuruzovog brashna :D

Znaci, svako ima svoj nacin da intepretira ono sta mu je lijepo.. Bilo to zvijezdano nebo, bio to coshak okrugle sobe :D Sve u svemu, and they lived happy and 4-ever.. Kako bilo da bilo, zvijezde uvijek gledaju na nas, i da nema njihovog shaja, poezija koja je slucajno tvoja tema :) bi bila jako siromasna.. Fakta..

Best whishes..

Hugolina

:aw:
[/color][/b]