Jump to content
Sign in to follow this  
_women_

"kasica prasica"

Recommended Posts

[center]Dragi moji forumasi i forumasice.. :unsure:

Pretpostavljam da ste svi kao maleni imali svoju "kasicu prasicu" u koju bi ste skupljali one pare sto vam neko da "kao za cokolade" pa bi kasnije kad bi se skupilo pozamasno izvadili to prebrojali pa onda pravac prodavnica sa igrackama i najvecu lutku iz izloga za ruku[img]http://forum.cazin.org/style_emoticons/default/^^.gif[/img] ili bi ipak stariji brat ili sestra uvijek potajno uzimali malo kad im zatreba pa vama nebi bilo jasno kako ono sto vise skupljas kasica sve laksa :lol: :lol:

Skupljaju li neki od vas danas pare u malo vece kasice koje mozda sad nisu prasice nego plavi nilski konji :lol: :rolleyes:

ako skupljate u koju svrhu skupljate i jeste ikad ista konkretno ucinili sa tim novcem?! Ili ste kasicu prasicu zamjenili sa stedom knjizicom ?!
[img]http://forum.cazin.org/style_emoticons/default/^^.gif[/img]ozezi
[/center] Edited by [I-B-R-O]
kolor

eh, to ti dobila od oggija i nama ... :D

ja kasice nikad imao nisam, ali sam imao neku lutku, musku, golotinja, macan do koljena i u nju sam sakrivao pare, znajuci da niko to ne barka, sviju bilo sram.
i bom kad upadnem u krizu lapim to :D

onda, kako sam vremenom rastao, otvorio racun u banci, cuo za furku zvana kartica pa poceo sve na nju mecat, tako da me to sacuva da ne kupujem gluposti koje sam inace kupovao dok sam pare drzao po dzepovima, i s time sam skontao da mogu ustedit.

ev, otkako je i meni ogi protekle sedmice dao onu kasicu, gdje god sam naletio po 10 - 20 kf ili onih ojero centova, sve sam ubacio u kasicu, tako da sad svaki dan dodjem pred nju, prekrhljam dzepove da vidim da nema sta u njima da ubacim :D

a zaraze :D

Ja sam pare uvijek u novcanik stavljao,imam ih nekoliko u isto vrijeme(kad je neko nenormalan).Ja sam uvijek jedan dio potrosio a jedan ostavljao,ali nikad nisam uspio nakupiti puno para.

Imao sam svoju kasicu ali je uvijek bila prazna jer nisam mogao ustedjeti nista, cim sam dobivao pare odmah sam trosio...

imam nekakvu sarenu loptu,kasicu,u koju uvijek kad prohrndam po dzepovima,sta nadjem ubacim,tako da ima u njoj,ako nista bar za meku drinu :wink2:

mada vecinom pare po dzepovima drzim,znam da niko nece dirnuti,a time ni izvuci :D ..pa kad se presvlacim one cvenge se razlete po sobi i onda kad cistim,ako ne pojede usisivac,bacim u kasicu...

mada mi buraz nesto se nalatio u posljednje vrijeme,pa mi se cini da mi koja cvenga i ne fali :D

Bila je zaba neka hehe kod mene,nisam pretjerano stedio al znao se nekada skupiti neki znacajniji iznos, sad "stedim" preko banke, i zacudis se kako nakon par mjeseci imas lijep iznos na racunu, pod uslovom da se stedi i da se zaradjiva :D

[color="#000000"]Recemo, ja imam 2 konta, jedan samo za racune, drugi samo za stednju i neki dan ja istresla svoju kasicu u automat za kovanice u banci i ono 46 Edited by clark gable
boja

Oduvijek sam imala tu naviku da sebi ostavim negdje po strani pare, pa mi ono kasnije bude drago kad nadjem, ili kad mi ostane negdje u jakni markica, a ja mala pa se krenem igrat ispred zgrade i nadjem je uuuh dragosti odmah nune flipsa za marku i milina :lol: Prije sam imala kasice u koje bi skupljala po malo pa na kraju dobila neku lutku ili nove cipelice od toga,a kako sam malcice porasla zamjenila sam kasu sa stednom knjizicom :icon_cheesygrin: u koju sam za 2 godine skupila oko 700 maraka i otisla kod brata za raspust, to su mi bile najsladje potrosene pare, nisam zalila ni marku koju sam dala.. Sad opet skupljam, ali kako je covjek koju godinu stariji sve manje dobije para od koga :icon_cheesygrin: a posao naci kod nas vise nego tesko tako da.. Ali one feninge od kusura uvijek ostavim u kasicu koja je bajramski poklon od Ogija :D mjesec dva i skupim za majicu, zadnji put za nadogradnju noktiju :icon_cheesygrin: :icon_cheesygrin:

uvijek imam ideje sta uraditi sa parama ali kako vrijeme prolazi sve manje ih mogu usparat pa je jedino to belaj :D ali kasica je uvijek lijep ukras u sobi [img]http://forum.cazin.org/style_emoticons/default/^^.gif[/img]

I ja sam stedio dugi niz godina.. i jednog dana se naljutim i razbatalim kasu :D,bilo je tudi lipo parica al nisam ja znao sta bi sa tim pa sam otisao uzeti PC..a sto mi je bilo drago :rofl:
Sad sam ponovo sastavio kasu i skupljam (ubaci se svaki dan oni zuti novcica)

[img]http://bihinfo.com/slike/stednja.jpg[/img]