Jump to content
[TaKe_dOwN

Windows 7

Recommended Posts

Da jos dodam, beta izlazi za 2 sedmice.. "Microsoft has confirmed that a Windows 7 Beta DVD will be given out at the Microsoft Developer Conference on 13th January 2009, or sent to attendees afterward. According to Windows 7 News, the public beta is scheduled to be released on January 7, 2009 with the build number 7000."

Ovo do sad je sve bilo:

[url="http://en.wikipedia.org/wiki/Development_of_Windows_7"]http://en.wikipedia.org/wiki/Development_of_Windows_7[/url]
Ispravite me ako grijesim:D

evo prije par dana je izisla i verzija bete windows 7, nisam je skidao al vidjecu sa nekim ko ima wi-fi ili kablovski pa nek stavi da skida, bezze mi da dajem limit za 2 GB i nesto za BETA verziju koja je official i tacno ovako glasi ko zeli skinuti sebi ima na tornetima a mogu mu na pp dati provjerite rapid linkove kome su bezze terronet serveri!!!

Windows 7 Beta 1 Build 7000

[center][size=3][b]Malo Video Prezentacije[/b][/size][/center]

[center][/center]

[center][/center]

[center][/center]

[center][/center]

[center][/center]

[code]http://www.winsupersite.com/win7/[/code]Stranica koja sadrzi pregrst informacija o Win7...
Neki lik testira pa javlja dojmove...

[quote name='TequilA' post='298316' date='04.01.2009, 18:39'][code]http://www.winsupersite.com/win7/[/code]Stranica koja sadrzi pregrst informacija o Win7...
Neki lik testira pa javlja dojmove...[/quote]

taj lik sam ja bio kod nas al nekako sam izgubio volju a nije do mene Bogami...

Evo i ja sam podigao Windows 7 Beta 1 build 7000 X64 tj 64 bitna verzija, jos je mocnija od prvi verzija ali ovo je prva official beta pa tako da su neke stvari ustimali, drugaciji je boot menu kao i par sitnica, ima jos dosta sitnica koje moraju rijesiti, po meni licno nebi trebali nista dirati oko ovih tab aktivnih programa, nekako je sporiji rad na racunaru, u sedmici ako otvoris par win explorera on to sve stavlja u jedan kos i onda samo kursorom naneses na taj folder koji se nalazi u quick traki pored start ikonice i onda otvaras koji hoces prozor tj prebacivas se na koji hoces, isto je sa internet explorerom ili mozilom, ako otvoris vise preglednika stavlja ih takodjer u jedan kos sto mi najvise smeta i smeta mi kad je msn messenger otvoren uvjek mi stoji dolje do tih quick folder-a tj menija, i kao da je uvjek otvoren ili maksimiziran na desktopu nije ko kod viste ili xp-a lijep pored sata aktivan uz ostatak windows zadataka, al to je smo moja primjedba mozda nemo pase al evo jos par informacija koje sam naletio...

naime microsoft kompanija je na CES-u demonstrirala nove Windowse te najavila partnerstvo sa Dell-om Facebook-om i Verizon-om. Dell bi trebao napraviti neke aplikacije koje ce vec poceti raditi od februara ove godine , sto se tice facebook-a on bi trebao biti integriran sa windows live aplikacijom dok bi se live search trebao ponuditi korisnici Verizon Wirelessa u SAD-u, ovo je sve lijepo dokumentovano i potpisano na 5 godina te ukljucuje mobilno pretrazivanje i oglasavanje!!!

AMD Ati je izdao beta drivere za Windows 7 a osim toga AMD je ponudio i novi hotfix za Catalyst 8.12 koji pobolj

Microsoft je odlučio da omogući svim zainteresovanim preuzimanje prve javne bete Windows 7 operativnog sistema do 10. februara ove godine.
Prema navodima iz Microsofta, novi downloadi sa Microsoftovih servera neće biti mogući nakon 10. februara, dok će svi koji su započeli download prije naznačenog datuma, isti imati prilike da dovr

[img]http://www.hardwarebase.net/slike/vijesti/m/w7screen.jpg[/img]

Microsoft je danas objavio da će tr

sto niste, kad ste testirali betu od windows 7 uzeli x64 bit verziju? Vidim da onaj jedan PC sto su napravljene screenshots 4GB rama a 32bit windows 7. Dzabe sve testirate kad je vam onda 20% sporiji.

[quote name='makcode' post='309126' date='04.02.2009, 09:44']sto niste, kad ste testirali betu od windows 7 uzeli x64 bit verziju? Vidim da onaj jedan PC sto su napravljene screenshots 4GB rama a 32bit windows 7. Dzabe sve testirate kad je vam onda 20% sporiji.[/quote]

jesam i doslovce windows leti al neki bezze sitni programi seru, npr neki codeci, il converteri, tak da se okanio, dosta prograama skidam sa neta i testiram al ako ga ne mogu instalirati a svom compu ne mogu vidjeti o cemu se radi pa tako ni skladistiti na svom compu, tak da sam se vratio na vistu, al planiram sad kad mi dodje disk staviti na njega windows 7 i poceti ga koristiti dok ne izidje final, mislim da bi trebala stabilno raditi...

Kad instaliram ovu final verziju da je tako nazovem, ostaviću vam utiske ma da .. po mome mi

[quote name='makcode' post='309126' date='04.02.2009, 08:44']sto niste, kad ste testirali betu od windows 7 uzeli x64 bit verziju? Vidim da onaj jedan PC sto su napravljene screenshots 4GB rama a 32bit windows 7. Dzabe sve testirate kad je vam onda 20% sporiji.[/quote]
Ne mogu ti puno pametovati, jer sam x64 bitnu verziju koristio nekih 2 sata. Ako ces vjerovati da je meni na 768MB DDR 1, Celeronu 3200 letilo, onda znas koliko je sati :) Iskreno, moje misljenje je da je Vista x64 brza od Windows 7 x64, bar mi se tako ucinilo. Dok kod x32 bitnih verzija, prednosti idu na stranu Windows 7, gdje je znatno brzi od Viste

preporucujem da se 64bitna verzija koristi od 4GB rama, ispod 4GB nece vam 64bitna verzija nista koristiti vec ce biti sporije.

sto se tice codeca i softwarea. Svaka 32bit software sto radi na 32bit ce vam raditi i na 64bitnoj verziji. Jedino driveri nece. Driver mora biti u 64bitnoj verziji.

Mislim da i Windows 7 ima (vjerovatno ima) WoW64 Mode, tako da sve programi ili codeci rade na 64bit verziji.

ali dosta toga, stigao mi je mail da testiram zadnju betu od snow leoparda :) moram ici tu makinu skidati i instalirati.

poz

jest brzi win al nikako se ne osjecam da je onako ustiman ko 32-bit, cak mi se desilo da teze naloda neke stvari iz program files x86, et vidjecu kad dodje disk koju da verziju stavim, najradije bi XP al ne treba ici sa konja na magarca, mislim da cu radije staviti Windows 7 32 bit i cekati RC pa Final, opet neznam

[quote name='makcode' post='309252' date='04.02.2009, 14:54'][b]preporucujem da se 64bitna verzija koristi od 4GB rama, ispod 4GB nece vam 64bitna verzija nista koristiti vec ce biti sporije.[/b]

sto se tice codeca i softwarea. Svaka 32bit software sto radi na 32bit ce vam raditi i na 64bitnoj verziji. Jedino driveri nece. Driver mora biti u 64bitnoj verziji.

Mislim da i Windows 7 ima (vjerovatno ima) WoW64 Mode, tako da sve programi ili codeci rade na 64bit verziji.

ali dosta toga, stigao mi je mail da testiram zadnju betu od snow leoparda :) moram ici tu makinu skidati i instalirati.

poz[/quote]
Ovo boldano je netacno :) Ostalo /sign

sta je tu ne tacno? nisu ljudi napravili 64bitnu verziju da je neko koristi sa 1GB, 2GB, 3GB rama, 64bit aplikacije trebaju vise memorije posto im je veci registar nego u 32bit. Jednostavno instaliraj jednu vistu 32bit i jednu vistu 64bit pa ces vidjeti koja vise treba memorije. Od 4 GB preporucujem da se koristi 64bit vista. Jer ti kad imas 4GB rama i instaliras Vistu 32bit pisat ce ti u properties da ima 4GB ali otvori taskmanager i vidjet ces da je samo 3GB tu, jer ne podrzava vise. Ono sto sam ja napisao je tacno 100% jer je logicno, a i testirao sam vec odavno i znam o cemu pricam.

Instalirati Vistu X64 ili bilo koji 64bitni OS na Celeron sa 786rama, to nemozes nikako usporediti sa nekim Core2Quad procesorom sa 4GB rama ili vise. Za to je XP 32bit. I gotovo. On ce ti raditi ali to nije to.

Sto se tice Windows 7, to je sad u beta fazi i samo za testiranje, niko ne preporucuje da se to koristi kao produktivni sistem. Za produktivni instalirate sebi Vistu ili XP (ako je 4GB rama onda XP 64bit Edition)

"preporucujem da se 64bitna verzija koristi od 4GB rama, ispod 4GB nece vam 64bitna verzija nista koristiti vec ce biti sporije. " ovdje nisi nigdje naveo da se radi o Visti, sto je sasvim druga stvar od Linuxa i XP-a. To sto si rekao, da 32 bitne ne ocitavaju vise od 3gb, to je tacno, ali to ne mora odmah znaciti da je zbog toga i napravljena 64 bitna verzija. Zar moram porediti Celeron sa c2q ? Ja govorim kako je meni bilo, bez obzira na konfiguraciju compa, iznosim ono sto se desilo u praksi i zasto mogu garantovati. "Za to je xp 32-bit i gotovo" cemu takva arogancija pri postu, jesi probao kad x64 XP ? Ocito nisi. I fakat se ne mogu nacudit zasto poredis Celeron sa c2d, normalno je da se to ne moze porediti, ali mi ovdje ne radimo nikakav test koja ce konfiguracija dobiti vise bodova da bi to usporedjivali. Vjerujem da nisi instalirao x64 bitnu Vistu na slabiji racunar, pa vidio kako ona radi, naravno da necu dobiti perforamnce u igrama jer konfiguracija smece, ali sto se tice "desktop" rada i ostalih stvari, dobio sam iste perforamse ili cak nekad i brze od xp 32 bit. O 64 bitnom xpu, necu pricati jer zadnji koji sam koristio je bio sp1, koji me je zadivio, nakon instaliranja sp2 sve mi se sjebalo, tako da sam izgubio volju, ali cu se ubrzo vratiti.

nema veze koji je windows 64bit, vista ili 7. oba windowsa sa 64bit tehnologijom nisu za konfiguracije ispod 4GB. za sad nema ni jedne 64bit aplikacije koju bi ti mogao instalirati na tvom racunaru da bi primjetio da sve bolje radi ili ne, ustvari imas adobe photoshop cs4,ali opet smo tu da je samo 786MB rama tako da u najgorem slucaju zablokira cijeli komp kad otvoris sliku od 20MB. ja sam rekao da to ne preporucujem zbog performance. ali kad kazes da 64bitna verzija radi na tvom celeronu sa 786 rama bolje nego 32bit onda ti se to samo cini. sto se tice xp 64bit, s njim radim odkad je on izasao u microsoftov msdn developer program da se downloaduje i moram reci po mom misljenju je to super os sto se tice microsoftovih i nisam jos nikad imao problema s njim.. instalirao sam ja vise windowsa i ms-dosova, amiga os-ova - kickstart baze, bsd i linuxa ili sta god hoces na 8086 80286, pentium, amd, win2k3 srv na itanium procesorima, powerpc procesorima amd intel cyrix... nego ti do sad i isprobavao sam stvari sto niko nebi imao zivaca niti vremena niti sta ja znam za to ovdje. (npr davno 94' godine instalirati windows 3.11 na 286 a treba 386 procesor ili na amigi sa turbokartom instalirati mac os 7.1 itd.) znam o cemu pricam, sa softwareom imam svaki dan posla, tako i sa hardwareom. ne znam sto bi ti instalirao na tvoj celeron koji je jedan od prvih modela koji ima EMT64 sa 786MB rama kad ti je za njega najbolji XP32bit.

sa core2quad sam mislio reci, da je s njim interesantno testirati to. jer za ljude koji imaju celeron ili pentium4 ili core duo windows 7 nije operativni sistem za njih, vec xp nije nikako bitno radi li na njemu ili ne niti koga interesuje. vjeruj mi, ja sam prije isto tako kao ti to isprobavao da vidim radi li. ali u praxi to niko nece koristiti jer je taj hardware ostario i ljudi ce prije kupiti novi komp nego muciti se onda s nekim problemama koji se mogu pojaviti zbog tog nejackog hardware koji nije za taj operativni sistem (u tom slucaju 64bit verzija)

poz

istom sam misljenja, ono super mi je win xp al mi je comp prejak da bi sad instalirao XP, koristi 4 gb sli memorije da bi mi vidjelo samo 3 GB ito ne radi kako treba tj punim kapacitetom, stoga radije sam na visti a sad prelazim na sedmicu, a vijacemo samo dal 64 il x86, kad obje prikazuju preko 4 GB

[quote name='PC_DoctorE ' post='309371' date='04.02.2009, 22:05']istom sam misljenja, ono super mi je win xp al mi je comp prejak da bi sad instalirao XP, koristi 4 gb sli memorije da bi mi vidjelo samo 3 GB ito ne radi kako treba tj punim kapacitetom, stoga radije sam na visti a sad prelazim na sedmicu, a vijacemo samo dal 64 il x86, kad obje prikazuju preko 4 GB[/quote]

windows vista (32bit) ti prikaziva u System properties da ima 4GB. ali otvori taskmanager npr i vidjet ces da ti windows moze samo koristiti 3GB od tih 4GB sto imas.

Ali zato ima Windows XP 64bit Edition, taj radi i sa 8GB - probao sam. radi bez problema i superrr brzo!

[quote name='makcode' post='309377' date='04.02.2009, 22:25']windows vista (32bit) ti prikaziva u System properties da ima 4GB. ali otvori taskmanager npr i vidjet ces da ti windows moze samo koristiti 3GB od tih 4GB sto imas.

Ali zato ima Windows XP 64bit Edition, taj radi i sa 8GB - probao sam. radi bez problema i superrr brzo![/quote]

u pravu si tako je i sa vistom, isti shit, hvala znaci ipak dizem 64 bitni, et odluceno, samo jos da disk uglavim i to je to...