Jump to content
[TaKe_dOwN

Windows 7

Recommended Posts

[quote name='GTI_Tuning' post='276678' date='16.10.2008, 23:20']GTI-sta ti imas protiv diesela,kod nas je puno diesela vrlo jakih,preko 200konja...

znam ja da ima,al ipak diesela ne mozes porediti sa benzincem,znas i sam, ja samo kazem da kod mene u dvoristu samo stari ima diesel,ja necu nikad,jes da ga i ja provozam ponekad :lol:
Svak po svom ukusu ;)[/quote]

al to ljudi nije isto, nije isto kad kazes da ima oficijalnu betu ili kako sanel kaze public beta, ili samo ovi testeri, ja sam imo longhorn pa nije ni izisao, kad izidje prva beta onda se mozes nada finalnom proizvodu a do tada su samo nagadjanja, dakako i ja znam za te verzije al badava mi je skidati nesto sto mozda nece ni biti tako...

Nedo bog da se mora kupovati windowse, pa covjek bi bankrotiro, kako je Microsoft, ufatio Edited by Guest

[quote name='ka5an' post='276566' date='16.10.2008, 20:12']Ne moram biti legalni tester da bi testirao nesto.Ima drugih koji rado dijele pa zato ti predlazem da iskoristis dzoker GOOGLE+torrent mozda i naletis na nesto.Zavisi samo od toga koliko duboko kopas.

Zbog smijeha u prvom dijelu posta ti necu poslati direktan link :lol: :lol: :lol:[/quote]

nema jos beta verzije, ono sve sto je bilo to su pre-alfa verzije.

ja mislim da bi trebao jos malo dobiti isto betu preko microsoft partner programa. kad je dobijem javit cu vam kakvo je stanje te verzije i sta valja i sta ne, testirat cu je..

molim vas da ne postavljate linkove illegalnih torrent stranica na ovom forumu. zabranjeno je a i post ce biti izbrisan odmah.

hvala

poz
mujo

[quote name='makcode' post='276864' date='17.10.2008, 14:01']nema jos beta verzije, ono sve sto je bilo to su pre-alfa verzije.

ja mislim da bi trebao jos malo dobiti isto betu preko microsoft partner programa. kad je dobijem javit cu vam kakvo je stanje te verzije i sta valja i sta ne, testirat cu je..

molim vas da ne postavljate linkove illegalnih torrent stranica na ovom forumu. zabranjeno je a i post ce biti izbrisan odmah.

hvala

poz
mujo[/quote]
A kad tebi daju link onda nije zabranjeno heh

[quote name='HitcH' post='276963' date='17.10.2008, 15:05']A kad tebi daju link onda nije zabranjeno heh[/quote]

zato roknes link na pp :D

ne trazim ja linkove od ovako kompleksni programa po forumu. (javno na podforumu software)

Microsoft je najavio izlazak Windows 7 OS-a za kraj 2009. godine, a korisnici se mogu nadati kako će tvrtka konačno napraviti iskorak u poprilično slabom programiranju. [b]Sedmica bi tako trebala imati novi sustav datoteka baziran na databaseu, a bilo bi sjajno kad bi programeri ovaj put poku

zanimljivo

[url="http://www.youtube.com/watch?v=GL4hyATkQ74"]http://www.youtube.com/watch?v=GL4hyATkQ74[/url]

[quote name='HitcH' post='276963' date='17.10.2008, 16:05']A kad tebi daju link onda nije zabranjeno heh[/quote]
[quote name='makcode' post='276983' date='17.10.2008, 16:26']ne tratim ja linkove od ovako kompleksni programa po ovom forumu. (javno na podforumu software)[/quote]
On se odnosio vjerojatno na situaciju kad si trazio rapidshare linkove za album od metallice. Da odmah razrijesimo, RAPIDSHARE je javni download servis, a ne warez :)

Dalje, sto se sedmice tice, vec je predstavljena m3 verzija, to je onaj prereleaseAlpha, koju samo Microshitovci imaju :)
U svakom slucaju postoje zanimljive stvari na novim prozorima. Receno je kako se stvar sasvim solidno vrti na gigahercnom procesoru i sa 1gb radne memorije. To je kao produkt mukotrpnog rada kad se krece od NULE. Dosadasnji windowsi su uvijek bezveze vukli hrpu nepotrebnog koda radi kompatibilnosti sa starijim aplikacijama. Uglavnom, sve je to sredjeno kao i radi ko podmazano zasad.

To je bila demonstracijaska verzija za koju jos postoji mogucnost promjene, ali kao cilj im je ekonomicniji pristup resursima. Onda navodno stvar se super integrise sa tabletima, ilitiga slaze se sa monitorima osjetljivim na dodir. Cak se i task bar poveca ako imamo doticni ekran.

Design je izmjenjen u odnosu na Vistu... naravno. Nisam s Vistom bas najbolji, ali kao ispravljene su neke ogromne rupe.

Feedback korisnika ipak pomaze :)

Jucer sam skinuo beta verziju win 7, nista posebno, malo se razlikuje od viste, ali opet isto sranje, moguce sto je beta, ali meni nista posebno nije, isto vala. Vjerovatno je ovo samo optimizirana verzija viste, nista drugo.

32-bitna verzija

downloading right now on

[url="http://d01.megashares.com/?d01=ee61dd6"]http://d01.megashares.com/?d01=ee61dd6[/url]

:icon_cheesygrin:

[quote name='Na_BrDu_GaNgStEr' post='284065' date='12.11.2008, 04:50']32-bitna verzija

downloading right now on

[url="http://d01.megashares.com/?d01=ee61dd6"]http://d01.megashares.com/?d01=ee61dd6[/url]

:icon_cheesygrin:[/quote]
Ma daj, ovaj filehost sranje, maksimalno 250 mb mozes skinuti i regaj se onda, ako nemas nesto na ftp serveru kakvom ilegalnom, nemoj ni ovo postati :P

[quote name='sanel87' date='12.11.2008, 10:23' post='284094']
Ma daj, ovaj filehost sranje, maksimalno 250 mb mozes skinuti i regaj se onda, ako nemas nesto na ftp serveru kakvom ilegalnom, nemoj ni ovo postati :P
[/quot]
Toga ja imam uvijek :icon_cheesygrin:

super windows, evo samo sto sam instalirao novu verziju beta verzije, public valjda sad neka v6956, pa et meni je cool, puno brza od Viste, jos je tek beta al ima neki sitnih nedostataka, al et nadam se da ce ljudi koji ucestvuju u beta testiranju primijetiti te neke sitnice al meni je ljepa odmah na prvi look, posebno mi se svidja sto negdje npr explorer nema nekih namudaja, doslovce sminke prevelike, ono ko u viste sepet detalja i onda sve izgleda tromo ili pod naski troljavo, meni evo jedino smeta sto je dolje kod start izbornika poredani neki quick launch, al npr ako otvoris vise explorera on ih svrstava u jedan kos, al cim se nanese mis pojave se mali prozori koliko si otvorioi sta, ev npr

[attachment=2383:7tab.png] [attachment=2384:7tab1.png]

evo kako explorer izgleda,

[attachment=2385:7exp.png]

u devices and printers se nalazi sve oko naravno printera i usb prikljucaka pa cak i usb car reader kao

[attachment=2386:7printer.png]

evo kako sad izgleda control panel po meni bezze al

[attachment=2387:7cp.png]

na polju network podesenja nema nekih vecih promjena bar sto se izgleda tice, naglasavam da sam samo instalirao windows 7 tako da nisam sve ispitao ako sta dokucim lako updatujem jos koji screen i komentar ili postupak podesenja, evo slika

[attachment=2389:7network.png]

kod specifikacija compa u odnosu na vistu se takodjer nije puno promijenilo, jedino to da mi dalje bolje ocjene odnosu na vistu, evo slike jedino sto mi je ocjena za HDD transfer jadna jer sam uzeo neki disk samo da dignem windows 7 za test, logicno kad stavim svoj sata II da ce dati cjenu preko 5, u visti sam imo all score 5.9 a evo kako ovdje vista smeka moj comp

[attachment=2391:7spec.png]

[attachment=2392:7score.png]

P.S. moj zakljucak je da idu u pravom smjeru, sto se tice izgleda i fleksibilnosti samo operativnog systema, jos uvjek guta puno performansi racunara al Boze moj ne moze i jare i pare, veliki minus bar sto se mene tice je nedostatak opcije SHOW THE DESKTOP, ruku na srce ima kad kliknes desnim klikom u donji rub i ima ta opcija al kao i prethodnim verzijama je bila ikonica na koju lako i brzo pristupas i svi prozori bivaju minimizirani, nekom to nije nesto al ko imalo zna sta je to i navikao se na to, onda zna kakav je to nedostatak, ne mozes se uvjek u toj brzini sjetiti da kliknes desnim pa onda opali, neznam valjda ce neko od beta testera i to zamijetiti do tada nam samo ostaje da cekamo i nadamo se sto boljem windozeru u ciji final ishod sad nimalo ne sumnjam, jer iovako je bolji od Viste a XP ne mogu racunati jer ono je nesto sto se ne ponavlja, da nije tako nebi razmisljali i o cetvrtoj zakrpi, peace!!!

bravo druze ... ti si pravo osvjezenje i uzivanje je citati tvoje postove ... al samo ove vezane za kompjutore ... :D :D :D

P.S. svaka cast druze

Ja sam prije par sedmica testirao isto pub beta verziju, mislim, nisam siguran jel pub bila posto sam je sa torrenata skinuo al haj, uglavnom meni nista posebno, sto drug kaze, ima malo pomaka u brzini i sminki i to bi bilo to, bojim se da cu se isto razocarati kao i sa vistom koju sam uspjesno preskocio :D.
Po meni nece donijeti nista novo ni revolucionarno, samo ce optimizirati vec postojeci kod viste uz male promjene koje ce se vecinom na GUI odnositi i koristenje resorsa. Trebali bi i hardware-sku podrsku poboljsati jer dosta starijeg hardware.a ne radi kako treba, izgleda mi kao da novi hardver koristim na linuxu :icon_cheesygrin:.
Ne treba mi nista od XP-a za sada, sve radi savrseno.

90% korisnika sa Viste ce preci na 7 :)

[quote name='TequilA' post='295629' date='25.12.2008, 23:34']90% korisnika sa Viste ce preci na 7 :)[/quote]

super zato sam i napisao recenziju, jedva cekam da izda se final ko zna cim mi dodje ovaj disk novi mozda stavim betu i patim se snjom do final verzije, vista me je smorila vise!!!

[quote name='TequilA' post='295629' date='26.12.2008, 00:34']90% korisnika sa Viste ce preci na 7 :)[/quote]

i ja sam u tih 90%

pa jestel vas dvojica na visti kad zako zeljno zelize prelaz, ja se sa sanelom slazem al ja sam jos uvjek na visti i trpim velike gubitke performansi al bolje i to nego kad mi stoji tamo 3 gb rama a kupio vrhunski overclock model tako da je bolje nek ima koliko ima, sta kezeeze o novom winu, jestel imali priliku raditi, zaboravio sam spomenuti da se u win7 gadgetsi pomjeru bilo gdje na desktop mada sto vec znali ali vrijedno je spomena, mislim malo je proslo od finalne verzije viste to izlazka prve verzije win7, tako da samo kazem svaka cast, koliko je trebalo xp-u da ispane nesto savrseno misim da bi se moglo ponoviti sa sedmicom pa vijacemo nije to tako daleko!!!

ja radim na visti vec godinu dana i nekako sam se navikao ali da sam bas skroz zadovoljan nisam. ono sto mi smeta je da mi zauzima puno ram-a al u sustini moze proci. nemoze i jare i pare.
nisam radio jos sa windows 7 ali hocu dok izadje final version jer mi sve te beta-verzije malo nesigurne.
ali ima do toga jos tako da valja jos cekati

Nisam na Visti nit' cu kad biti. Al uzmi u obzir da se korisnici Viste uglavnom zale na stvari, koje je Windows 7 poboljsala. Samim tim ce trositi manje resursa i compjuter ce radit jos brze nego na Visti.

[quote name='TequilA' post='295904' date='27.12.2008, 00:09']Nisam na Visti nit' cu kad biti. Al uzmi u obzir da se korisnici Viste uglavnom zale na stvari, koje je Windows 7 poboljsala. Samim tim ce trositi manje resursa i compjuter ce radit jos brze nego na Visti.[/quote]

napokon dodje ti na karar, hehe, to je kompliment samo da kazem!!!