Jump to content
Sign in to follow this  
auslanderka zauvjek bosanka

*Respekt*

Recommended Posts

Evo da se vratimo malo na ovu temu..

U skoli sam dosta puta mislila da neki insani nisu normalni..
osjecali su se kao da je citav njihov svijet..oupste nisu imali
repekta prema profesorima.. ili nastavnicima.. kako god.
I sad kad neko to sa strane gleda.. kako to samo ruzno izgleda! :rolleyes:

moja rijecenica je: "svakom svoj obraz.. ja svoj cuvam, a ako ce drugi da prostite sjediti na njemu, nek izvole!"

nista mi mrze nejma kad vidim kako se narod prosipa, kako nema respekta pred starijem narodu.. pa bio to otac, bila mati, profesor, nastavnik, il neko nepoznat..
ja respekta imam pred svom stricevicu, koji je 4god stariji od mene, kamol da nejmam pred npr. profesorom..
za mene je bezobrazluk kad vidim djecu, koja odgovaraju nastavniku na svaku sitnicu, koja moraju biti svakom loncu poklopac.. al do cega je to narode? do niceg drugog nego do odgoja.. kako se kod kuce nauci, kako roditelji puste, tako ce i biti..
iz malehna ako se djeci pusti da rade kako hoce, da budu "sef" i da uvijek imaju zadnju rijec, eh pa bom se onda treba i pretrpiti malo nesto u zivotu.. jer takvoj djeci sigurno nece biti lahko.. a kad porastu nemozes im nista..
kakav respekt onda kakvo sto..

Novorodjence je prazan list. Mi smo ti koji vremenom dopunjavamo isti, tj. formiramo jednu licnost, naravno koliko je to u nasoj mogucnosti. Dakle, respekt je stvar odgoja.

Okolina takodjer igra veliku ulogu po pitanju odgoja. Djete kada krene u vrtic, skolu, tada vec gubimo jedan dio kontrole nad istim.
Nista nam ne preostaje nego da pratimo razvoj te male licnosti, "uskocimo" kada je potrebno da se popune nedostatci.