Skok do sadrĹľaja

Slika

Značenje boje ruža

• Please log in to reply
3 odgovora na ovoj temi

#1 DOCTORE

DOCTORE

Hobbit Foruma

• ÄŚlanovi
  • 1799 Poruke

Objavljeno 24 October 2007 - 23:24

Evo naletio ja slučajno sta znaci koje boja ruze pa reko da podjelim, dakle

CRVENA

Najraširenija i najpoznatija od svih ruža – crvena! Ah, da je barem svijet pun ljubavi kakvu šalje crvena ruža. Naime, ona znači jednostavno i obožavano: 'Volim te!' Želiš li 'podebljati' svoju ljubavnu poruku, morat ćeš podebljati i novčanik i svojoj omiljenoj osobi poslati ne samo jednu, već buket crvenih ruža.

NARANČASTA ILI KORALJNA
Narančasta boja je povezana sa strašću, pa slanjem ovakve ruže šalješ nedvosmislenu poruku: 'Želim te!' ili 'Tako si seksi!' Dakle, želiš li curi koja te jako, jako privlači to i reći, umjesto riječi joj daj ili, još bolje, pošalji narančastu ružu (ili buket, svejedno!).

BIJELA
Bijela boja je boja nevinosti, čistoće i svetosti. Iako ti se ovo možda čini kao elegantan poklon, curi je daj samo ako želiš platonsku ljubav, a inače je pošalji baki, mami ili teti. Naravno, ovisi kako shvaćaš svijet i gledanje na stvari, možeš je dati i curi za kojom žudiš ne baš platonski, ali samo da joj pokažeš koliko je tvoja ljubav sveta (ha-ha).
PS. Neide boja na podlogu :-)

RUŽIČASTA
Tamnoružičasta ruža znači 'hvala', dok svijetloružičasta označava radost, slatkoću, ljupkost. Dakle, za tamniju varijantu se odluči ako ti dobra frendica pomogne na testu ili ti mama skuha odličan ručak za kojim žudiš već mjesecima, a za svijetloružičastu... Hm, bolje budi pravo muško i zaboravi na svijetloružičaste ruže!

ŽUTA
Nikad, ama baš nikad nemoj slati žute ruže nekome tko te romantično zanima jer žuta ruža označava prijateljstvo - jednostavno i iskreno prijateljstvo, i samo to!
No, kad se radi o buketu žutih ruža, stvar je 'malčice' drugačija – buket možeš poslati ili uručiti onoj koju želiš nogirati vrlo, vrlo skoro. Samo se nadaj da će ona shvatiti njihovu poruku, a ne se još više zaljubiti u tebe zbog divnog buketa koji si joj uručio!

CRNA
Tehnički gledano – crne ruže zapravo nisu crne, već vrlo tamna nijansa crvene boje, no tehniku na stranu, crne se šalju i poklanjaju za tužne događaje – sahrane, Sve svete i slično. Jasna je povezanost crnih ruža i smrti i žalovanja. Dakle, možeš je poslati curi nakon raskida (s njene strane!). Sreća tvoja ako ne dođeš u priliku da ih moraš poklanjati!

PLAVA
Plave ruže su povezane s tajnama i nemogućnošću dolaska do nečeg žarko željenog. Ovo je jedna od najrjeđih ruža i zato nije ni čudna njena povezanost s tajanstvenošću. Pošalji je osobi koju promatraš izdaleka i tek se pripremaš poduzeti prvi korak.

Iako ima ruža u još nekim bojama i nijansama, ovo su neke od najčešćih. Sada se samo moraš odlučiti što ružom želiš poručiti dragoj (ili pak manje dragoj osobi), kupiti je, uručiti ili poslati. Neka ruža govori umjesto tebe!

• 0

#2 *Anela*

*Anela*

Stariji majstor

• ÄŚlanovi
  • 80 Poruke
  • Spol:Muško
  • Interests:sve i svasta.

Objavljeno 25 October 2007 - 02:24

kakve veze ima boja? meni je svejedno roze ili crvene ili bijele :rolleyes:
  • 0

#3 _MORRISON_

_MORRISON_

Metalhead & Bionconero!

• +PREMIUM MEMBER
  • 1612 Poruke
  • Interests:History,poetry,sport,metal music...
  • Ljubavni status:Slobodan/na

Objavljeno 26 October 2007 - 19:05

Ja uvijek poklanjam crvene :) ...

Kazu da ako poklanjas vise ruza uvijek nek budu u neparnom broju jer parni donosi nesrecu, samo se na mezarluke nosi parni broj...
  • 0

Slika

-

#4 FaRuK

FaRuK

-- == xXx == --

• +PREMIUM MEMBER
  • 2443 Poruke
  • Interests:sPiriT oF deSigN

Objavljeno 26 October 2007 - 19:21

ja kad uzmam kolko dodje za oniliko sice sto izvadim za tolko i uzmem :D hahahaha a nije mi bitna boja bitno je da je od srca :D
  • 0

----=== ] Ja ona i mala LariSsA [ ===----
Slika

0 Korisnik(a) pregleda ovu Temu

0 Gosti i 0 Anonimnih korisnika