Jump to content
3rror

CoD2 pitanja i odgovori

Recommended Posts

Iskrene čestitke svima

i pitanje: Zanima me koji bi mi adsl brzina odgovarala za online igranje
trenutni rezultat speed testa mi je: down 3,16 Mbps i up 198,48 kbps
jel nude bolje u t-com ili negdje drugdje?

[quote name='adasa' post='204524' date='Jan 5 2008, 17:02']Iskrene čestitke svima

i pitanje: Zanima me koji bi mi adsl brzina odgovarala za online igranje
trenutni rezultat speed testa mi je: down 3,16 Mbps i up 198,48 kbps
jel nude bolje u t-com ili negdje drugdje?[/quote]
Rezultat ST-a :
[url="http://www.speedtest.net"][img]http://www.speedtest.net/result/218792989.png[/img][/url]

I nije lose za online gaming .... Ali posto bihnet od drugog mjeseca ove godine smanjuje cijene adsl-a .... prelazim na 9G aBd.
Sve je OK dok ti ping ne prelazi 80 .... kada predje 80, onda to nije bas za igranje.Iako ni to nije dovoljno dobro, ali ipak se moze nekako igrati s tim pingom.

Za online igranje dovoljan ti je bilo koji ADSL paket bilo koje kompanije.

Guest
de ti meni reci savjet jedan posto ja tebe smatram najaceg u selu.................
kod opcija ima li kakva razlika, jer nekad pucam 3 puta pumparcom da bi on umro
teba li sta tamo namjestati?

ma to ti pretezno zavisi od pinga,ako ti je ping visok onda ti metci kasne i tako da ga ne pogodis uvijek :)

[quote name='MECA' post='204789' date='Jan 7 2008, 10:14']de ti meni reci savjet jedan posto ja tebe smatram najaceg u selu.................
kod opcija ima li kakva razlika, jer nekad pucam 3 puta pumparcom da bi on umro
teba li sta tamo namjestati?[/quote]

kako ide komanda za ono lockanje na 150 (ili 125 - nisam siguran) FPS-ova
i ono maxpakets?

@MECA, moze biti i do pinga kao sto alien kaze a moze biti i da jednostavno nekad ga bolje pogodis, preciznije i na vecoj blizini, a nekad s vece daljine i manje ga metaka pogodi - jer u CoDu pumparica puca oko 5-6 metaka odjednom. Nema se tu sta namjestiti.

@IBRO, fps mozes lockati na bilo koju vrijednost, ne mora biti 125 ili 250, ali najbolje je na jednog od toga dvoje...

/com_maxfps 125 (ili neki drugi broj)

i /cl_maxpackets 60 (ili neki drugi broj).

@ Meca - Kao sto suhi rece, "to ti je do pinga" .... Znaci, ako je velik ping, onda ce se desavati da ti puknes prvi pa onda on ali on tebe ipak ubije.Ebiga, to je tako.:(

@ Ibro - Komandu za lock frejmova ti je 3rror vec naveo .... ali ja bi dodao samo jos koju sitnicu.Hehe.
NPR : Ako imas 130 - 200 FPS, onda lockaj na 125 jer ces tako imati 125 konstantnih frejmova (rijetko kad ce padati ispod 125).
Uglavnom, /com_maxFPS moze ici od 0(otkljucano skroz) do 1000 (zakljucano na 1000FPS), a cl_maxpackets moze od 30 do 100.

Meca, stavi manje cl_packetse za manji ping, ali to samo ako te ping stvarno zeza ,npr 80 - 100+. Po misljenju mnogih najbolje je staviti cl_maxpackets 63, to je kao idealni omjer, jer ako stavis manje cl_packestse dobit ces manji ping ali to takodjer ima i losu stranu...

btw. denoM, cl_maxpackets po defaultu CoD-a moze ici i na 10, samo sto to nijedan server/mod ne podrzava :)

[quote name='3rror' post='204965' date='Jan 8 2008, 00:06']btw. denoM, cl_maxpackets po defaultu CoD-a moze ici i na 10, samo sto to nijedan server/mod ne podrzava :)[/quote]
Pa zato sam i rekao da je 30-100 .... Zasto da navodim nesto sto se ne moze koristiti.;)

[quote name='MECA' post='206325' date='Jan 15 2008, 21:04']mogul se botovi da ubace u multiplajer cod2[/quote]
Mogu.
Imas botove na netu.Najbolji su ti "UK bots".
Samo taj jedan fajl koji skines ubacis u main folder i to je to.
Kada kreiras server moras napraviti TDM jer samo na taj GAME TYPE se botovi sami ubace u igru i jedina mana je sto su botovi uvijek GERMANS.

Guest
mozes li mi staviti link dje da skinem taj fail i kad se napravi server sta se kuca da se ubace

[quote name='MECA' post='206487' date='Jan 16 2008, 19:54']kad pokrecem igricu COD2 pojavi se ovaj error na slici, mozeli se to kako rijesiti[/quote]

moze, reinstaliraj cod 2 :D

[quote name='MECA' post='206487' date='Jan 16 2008, 19:54']kad pokrecem igricu COD2 pojavi se ovaj error na slici, mozeli se to kako rijesiti[/quote]
Istina, pokusaj reinstall, ak to ne ide, pokusaj format pc, pa stavi si XP :P

(ak se ne varam, to je vista - skidaj, trosi ti resurse compa, te imat ces slabije performanse - osim ak imas core2duo il quatron sa 3.0ghz i 4gb ddr2 il vi

[quote name='MECA' post='206486' date='Jan 16 2008, 19:50']mozes li mi staviti link dje da skinem taj fail i kad se napravi server sta se kuca da se ubace[/quote]
Uploadat cu ja kasnije botove jer ne mogu se sjetiti s kojeg linka sam ih downloadao.

....
A taj problem sa CoD-om mozes rijesiti reinstalacijom cod-a kao sto su ti Player i Take_down vec rekli.

Nema potrebe za formatiranjem ili sl. , reinstallacija sve rjesava...

btw. tesko da je ono vista, prije da je xp samo stavio themu drugu :)

morat ces reci nesto vise, sta nece, u cemu je problem...

Guest
ne pojavi se nikakav 3rror:) samo kad pokrenem multiplayer crn ekran se pojavi i samo se iskljuci a singlepalyer ide .. jel do drivera il cega

ocigledno nisi instalirao patch 1.3 , inace ti nebi radio signe player (osim ako se kopirao cod2 folder za single na drugo mjesto)... instaliraj patch.

kako da se rijesi problem s cheaterima na cod2, koji sad ima masovno, ocigledno im pb nemoze nista!!!!!!!
nadam se da i na to imate odg..... <_< <_< <_<

lol

nismo ti mi PB team ili GameViolations^^

Za public nema rjesenja, ali srecom za CB ima djelomicno rjesenje, imaju mnogobrojni nacini da se uhvate cheateri, tako se i na CB warovima snimaju demo-i kasnije pregledavaju i sl.

Guest
kako se napjesti da bombe mogu pukanti u ruci, da drzis nekoliko sekundi u ruci i pukne