Jump to content
3rror

CoD2 pitanja i odgovori

Recommended Posts

@ adasa, sto se tice pinga ... jeli ti stalno ping 999 ili je to bilo samo jednom na trenutak ?
To se najcesce desi ako ti pukne konekcija tokom igranja. Inace nije do igre i vecinom reinstall nece pomoci.

@meca, tu komandu nemozes koristit na normalnom serveru, udji na server pa promjeni mod na developer's map ( /devmap mp_carentan ) , zatim ukucaj /noclip.

Takodjer mozes napravit da komandu ukljucujes i iskljucujes na bindove (to smo koristili mi u xtreme-u na treninzima), ukucaj ovo u konzolu: /bind 5 noclip , i svaki put kad stistnes tipku 5 noclip ce se ukljuciti, ne moras staviti bas na broj 5, mozes bilo koje slovo i to mozes uraditi za bilo koju komandu.

Isto tako mozes bindati say komandu, sto se cesto koristit na net-u, ukucaj /bind h say HaHaH ... znaci bind, pa slovo na kojem hoces da ukljucujes i iskljucujes bind i onda say pa text koji hoces da se napise.

[quote name='MECA' post='200328' date='Dec 10 2007, 10:05']a mozeli se kako igrati single player ako je instaliran patch 1.3[/quote]

ja kad sam ga prije instaliro nisam mogo igrati neznam sto :S samo me je izbacivalo

[quote name='PlaYeR' post='200367' date='Dec 10 2007, 13:07']ja kad sam ga prije instaliro nisam mogo igrati neznam sto :S samo me je izbacivalo[/quote]
Zato sto je crackovana igra ! :rofl:

Instaliranjem patch-a SP ne radi, nije greska nikakve vec je jednstavno tako. Najbolje prije instaliranja patch-a kopirati cijeli CoD2 folder na drugo mjesto... a na stari folder instalirati patch i onda ce raditi...

[quote name='3rror' date='Dec 10 2007, 06:25' post='200287']
@ adasa, sto se tice pinga ... jeli ti stalno ping 999 ili je to bilo samo jednom na trenutak ?
To se najcesce desi ako ti pukne konekcija tokom igranja. Inace nije do igre i vecinom reinstall nece pomoci.

Konstantno je bio visok
Mislim da je zbog trojana, očistio i opet ide ok
hvala

Guest
[quote name='3rror' post='200414' date='Dec 10 2007, 16:22']Instaliranjem patch-a SP ne radi, nije greska nikakve vec je jednstavno tako. Najbolje prije instaliranja patch-a kopirati cijeli CoD2 folder na drugo mjesto... a na stari folder instalirati patch i onda ce raditi...[/quote]
e ova ti je dobra, vak osamo radi, jer treba mi patch za online a single player za prelazenje,
jos mi objasni kako da se rjesim problema kod online igre...
il trazi kljuc il punkbaster il te gluposti ?????????

[quote name='MECA' post='200441' date='Dec 10 2007, 17:13']jos mi objasni kako da se rjesim problema kod online igre...
il trazi kljuc il punkbaster il te gluposti ?????????[/quote]
Incorect cd key - treba ti original cd key (oko 30 KM kosta)
Inwalid password - pogresan password za server (ima sifra na serveru [private server])
Trebas isto update punkbuster (komanda je /pb_update 1 ili je /update_pb 1)
Moze te server izbaciti i ako imas ne dozvoljen LOCK frejmova ili poligone namjestene onako kako server ne dozvoljava .......

To su 3 moguca slucaja, a moze ih na stotine biti.

Ako trazi kljuc znaci da si pokusao uci na original server, a ne mozes uci na taj server s piratskim kljucem, to nemoj ni pokusavati nego jednsostavno igraj na piratski serverima (cracked), tipa bihnet i sl... imas na temi CoD2 serveri malu listu crackanih i original servera...

Ako ti je reklo nesto za PunkBuster, prvo sto trebas uraditi jest otici na Multiplayer options i vidjeti jeli ukljucen PunkBuster (mora biti da bi mogao online igrati), mora pisati PunbBuster: Yes.

Guest
a koj je standardni server za TDM online dje idu svi ovi cazinjani

ima i ovo udjem na online igram 2 min pise server disconected player kicked punk baster

server gdje idu svi je

195.222.33.244:28960

a nakon sto skines punk buster i apdejtujes ga

unidji u igru, pocni igrat i upisi sljedece

/fx_sort 1

nakon toga ne bi trebalo biti kakice

[url="http://www.evenbalance.com/index.php?page=pbsetup.php"]http://www.evenbalance.com/index.php?page=pbsetup.php[/url]

Tu imas PB update client - PBsetup, klikna na taj: [i]For Windows: pbsetup.exe[/i]

Instaliraj, pokreni program, klikni "Add game", izaberi "Call of Duty 2" zatim klikni na "Check for Updates" i skinuce ti se najnovija verzija PunkBustera.

Medjutim, ja kad sam prije skinuo najnoviji PB na nekim serverima uopste nisam mogao igrati. Zato sto sam ja imao noviju verziju PB-a, a server je radio na starijoj verziji. To moze biti slucaj i s bihnetom tako da ne mora znaciti da ce ti ovo rjesiti problem.

Pravo da ti kazem mislim da tvoj problem nije u ovome. Da ti je PB star vjerovatno bi pisalo: "Server running different PB version" ili nesto slicno.

Mislim da te je PB kickao zbog neceg drugog, npr: (nick s znakovima/slovima koji nisu dozvoljeni, cl_maxpackets na pogresnoj vrijednosti (o ovome vidi temu na kojoj pisem tips&tricks o codu - dio s Cvarovima, moze biti i ono sto Ibro kaze - fx_sort da ti je iskljucen, moze bit da te je PB uhavatio s nekim cheatom...itd)

Ja recimo ovdje u Rijeci ne mogu uci ni na jedna bihnetov server, samo pise 'Server disconnected'. To je zato jer su admini htjeli bannati nekog preko IP adrese, ali nisu bannali IP adresu od te osobe nego su bannali IP adresu od Hosta pa onda cijela ovo podrucje nemoze uci na bihnetove servere.

ev da se i ja malo ukljucim u temu hehe. poshto ja dosta puno vremena igram cal off duty 2 na ovom bih.net-ovom serveru znam podosta... moj nick je nekad bio heineken` a sad je d0br0v0ljac[size=1]

[quote name='CAZINJANIN' post='200955' date='Dec 13 2007, 23:48']ev da se i ja malo ukljucim u temu hehe. poshto ja dosta puno vremena igram cal off duty 2 na ovom bih.net-ovom serveru znam podosta... moj nick je nekad bio heineken` a sad je d0br0v0ljac[size=1]

Guest
[quote name='3rror' post='178817' date='Sep 14 2007, 02:38'][size=4][color="#000080"]Cvars / Cvarovi[/color][/size]

[b]fx_sort:[/b]
Ova komanda ce vam omoguciti da dim (od dimne bombe) bude malo prozirniji - bolje cete vidjeti kroz dim:

ukucajte u konzolu:

[i]/fx_sort 0[/i] (po defaultu je na 1 ali vi stavljate na 0)

Na svim serverima na kojim radi PAM mode, ako ukljucite /fx_sort 0 , PB ce vas kickati sa servera (nista strasno) ali nece vas kickati PB na serverima s obicnim Pub modom (kao sto su LAN serveri u nasim internet centrima)[/quote]

meni se dogodi kad stavim /fx_sort 0 da izbaci PB sa servera kako da ne izbaciva slabo nisam bas skonto

[quote]Na svim serverima na kojim radi PAM mode, ako ukljucite /fx_sort 0 , PB ce vas kickati sa servera (nista strasno) ali nece vas kickati PB na serverima s obicnim Pub modom (kao sto su LAN serveri u nasim internet centrima)[/quote]

Ne znam sta je tu ne jasno, ali ok... PB ce te kickati na svakom serveru koji ima noviju verziju PB-a i koji koristi noviji PAM mod (bihnet, etc...). U tom slucaju ne mozes nista ti napraviti da te ne izbaciva... na nekim serverima, gdje je stariji PB ili ga uopce nema i gdje nema PAM-a se moze koristit fx_sort 0, a takvih je malo...

[quote name='suhi' post='202816' date='Dec 25 2007, 10:05']fx_sort mora bit na 1 uvijek

HF[/quote]

3rror se pogresno izrazio

taj fx sort mora biti na jedinici

znaci kad unidjes u igru, u konzolu ukucaj /fx_sort 1

Ajd ukucaj /fx_sort 0 na LAN serveru pa vidi hoce li te izbacit...

fx_sort sam ubrojao na onoj temi CoD2 online igranje jer je i to jedan od cvarova i lijepo sam objasnio da se to ne moze svugdje koristit, pretpostavljam da moze i online na nekim lijevim modovima...