Jump to content
EcI PeCi PeC

Buduce supruge, majke, snahe ......

Recommended Posts

ja ne znam razvijati..znam kuhati i volim kuhati,znaci od kolaca pa nadalje,znam i sloziti pitu od gotovi jufki naravno, al razvijati ne znam,i iskreno ,nemam bas ni volju da ucim,jednom sam pokusala i na kraju napravila pizzu od tjesta,jednostavno mi ne ide a valjda zato sto nemam uopste volju da je ucim razvijati,ne trudim se oko pite ni sekunde,al je volim jesti...I NIJE ME SRAMOTA...
znaci nije zbog nokata jer kad koji zafali ja ga sredim samatako da mi to najmanji belaj nego jednostavno meni razvijanje tabu tema...nemam pojma sto...a ubila bi insana za komad pite.. :D

Nekada je bila ona podjela ko sta radi u kuci. Zena neka kuha, a muz neka zaradjuje. Srecom, danas to vise nije tako. Danas oboje rade i oboje zaradjuju. Nije to bas neko opravdanje, ali je to nazalost jedan od razloga zasto malo danasnjih zena (cura) zna da kuha, tj. zbog cega veci broj ne stigne nauciti kuhati..
Ja nikad ne bi volio da imam zenu koja ne zna nista napraviti za jesti. Moze se pita sloziti i od kupovne jufke, al ipak domace je domace.. Trebala bi da zena zna i taj "zanat". Ipak, zena puno vise vrijedi ako zna i da kuha i da razvija. Meni je licno to vazno...

Ima ona stara izreka da ljubav prolazi kroz zeludac... Ima istine u tome ;)

Zao mi te cure tvog rodjaka,dosla na kafu a ti je ispitujes :rolleyes: :rolleyes:

Tvoj rodjak se zeni za nju jer je voli a ne zato sto ona zna da razvija pitu,ako mu je to
najvaznije onda nek se cura kupi i bjezi :rolleyes:

Drugo ni ja nisam znala,naucila sam jer sam zeljela a ne zato sto je to dio moje kulture :rolleyes: :rolleyes:
ili sto cu se lakse udati jer znam pravit pitu :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

A trece ako hocu da je pravim pravicu je ako ne kupicu gotove jufke.

kome se jede nek je jede,kome se nejede nek ceka dok dodje kuci pa nek sebi razvija :lol: :lol:

[quote name='Zahebana' post='250339' date='Jul 29 2008, 19:47']Zao mi te cure tvog rodjaka,dosla na kafu a ti je ispitujes :rolleyes:

Tvoj rodjak se zeni za nju jer je voli a ne zato sto ona zna da razvija pitu,ako mu je to
najvaznije onda nek se cura kupi i bjezi :rolleyes:

Drugo ni ja nisam znala,naucila sam jer sam zeljela a ne zato sto je to dio moje kulture :rolleyes:
ili sto cu se lakse udati jer znam pravit pitu :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

A trece ako hocu da je pravim pravicu je ako ne kupicu gotove jufke.

kome se jede nek je jede,kome se nejede nek ceka dok dodje kuci pa nek sebi razvija :lol:[/quote]

Jednim dijelom se slazem sa tobom... Ali kao sto vidis.. danas cijene divljaju. Puno isplatnije i lakse je kad insan zna nesto skuhati? :)

Sta ako ti se neko najavi iznenada. Prodavnice ne rade, nemas gdje otici kupiti gotove proizvode da bi skuhala nesto?? :)

Slazem se ja sa tobom.. Nekada se insanu ne da kuhati pa skokne do prodavnice, al nije fino da je to neka navika i da se uvijek ide kupiti gotovu hranu...

Daleko od toga da je kuhanje glavni faktor kod odabira zivotnog saputnika, ali Bogam je puno bolje kad zena zna skuhati... :)

[quote name='Zahebana' post='250357' date='Jul 29 2008, 21:38']Pa vidi u danasnje vrjeme i muskarac moze da nauci da kuha,nije sve ovisno o zeni a ni o kuhanju.[/quote]
kako si ti meni benasta brete..... jedino sto muskarac trazi od vas je da sredite kucu i napravite jesti a i to vam tesko..... kazes gore u postu ne zeni on nju sto ona zna praviti jesti, to je ok naravno da je ne zeni zbog toga ali njena ce sramota biti kada budu o njoj pricali kako samo lezi nece guzicom da mrdne :D :lol: ja poznajem jedan bracni par gdje muz crnci ko vilen da zaradi nesto para za zivot dok zena sjedi kod kuce gleda serije po cijele dane ispija kafe po komsiluku a on radi od 07- 7 ili kasnije i kada krene kuci nosi sebi kilu kruha da ima za veceru.... to je po tebi jelde sve ok Edited by BeLaY

[quote name='Zahebana' post='250357' date='Jul 29 2008, 20:38']Pa vidi u danasnje vrjeme i muskarac moze da nauci da kuha,nije sve ovisno o zeni a ni o kuhanju.[/quote]

Ne kazem ja da ne treba i muskarac da zna kuhati, ali nije bas fino kad zena ne zna.. Kao sto sam rekao, lijepo je kada zena zna.. Ja sam to vec ovdje pisao, nije belaj da muskarac isto ponekad napravi neku vecericu ili rucak.. Sta tome fali? Ali 90% zena se bolje snalazi u kuhinji i one imaju neki osjecaj za to (naravno, one koje znaju)...

[quote name='BeLaY' post='250396' date='Jul 30 2008, 03:49']kako si ti meni benasta brete..... jedino sto muskarac trazi od vas je da sredite kucu i napravite jesti a i to vam tesko..... kazes gore u postu ne zeni on nju sto ona zna praviti jesti, to je ok naravno da je ne zeni zbog toga ali njena ce sramota biti kada budu o njoj pricali kako samo lezi nece guzicom da mrdne :D :lol: ja poznajem jedan bracni par gdje muz crnci ko vilen da zaradi nesto para za zivot dok zena sjedi kod kuce gleda serije po cijele dane ispija kafe po komsiluku a on radi od 07- 7 ili kasnije i kada krene kuci nosi sebi kilu kruha da ima za veceru.... to je po tebi jelde sve ok[/quote]

I ja znam par slucajeva da muz radi kao crnac, a ona samo kafe ispija.. Bas kao sto edo maajka kaze u svojoj pjesmi BOMBA..

Al ne slazem se da je to jedino sto muskarac trazi.. Svi smo mi drugaciji i imamo drugacije zelje i drugacije zahtjeve... Onaj ko dopusti da zena samo sjedi u kuci, ona ce i sjediti po cijeli dan i noc i nece dignuti nista teze od kasike (naravno ako imadne sta da jede kasikom)...

[quote name='Zahebana' post='250357' date='Jul 29 2008, 21:38']Pa vidi u danasnje vrjeme i muskarac moze da nauci da kuha,nije sve ovisno o zeni a ni o kuhanju.[/quote]

[quote name='BeLaY' post='250396' date='Jul 30 2008, 04:49']kako si ti meni benasta brete..... jedino sto muskarac trazi od vas je da sredite kucu i napravite jesti a i to vam tesko..... kazes gore u postu ne zeni on nju sto ona zna praviti jesti, to je ok naravno da je ne zeni zbog toga ali njena ce sramota biti kada budu o njoj pricali kako samo lezi nece guzicom da mrdne :D :lol: ja poznajem jedan bracni par gdje muz crnci ko vilen da zaradi nesto para za zivot dok zena sjedi kod kuce gleda serije po cijele dane ispija kafe po komsiluku a on radi od 07- 7 ili kasnije i kada krene kuci nosi sebi kilu kruha da ima za veceru.... to je po tebi jelde sve ok[/quote]

Njena sramota ako nezna kuhati :rolleyes: jel ti zivis u kamenom dobu :lol: :lol:

a to ko i sta ce pricati o njoj i tome sto ona nezna da kuha nije moj problem jer ja nezabadam
svoj nos u zivot drugih zena :rolleyes: :rolleyes: al vidim da ti pratis zivot tog bracnog para cim znas
sta zena radi po citav dan :lol:

A prvo ja sam rekla da kuhanje nije najvaznije.
To kako taj muskarac crnaci po citav dan a zena samo ispija kafe on treba da sredi sa svojom zenom :rolleyes:

A uostalom ako zena ne zeli da nauci da kuha nije nas problem i drugi netreba da se zamaraju sa tim,momak (te gore navedene cure o kojoj ide ova tema) garant zna da ona nezna da razvija pitu i garant mu to nije najvaznije :icon_biggrin:

ako cojk bude kuho nek zena onda radi na bausteli. samo joj izbaci televiziju iz kuce jer ces krepati od gladi. najbrzi put do muzevog srca je nozem kroz prsa, ovaj, kako se to kaze, preko ukusnih jela. ove ogromne sitnice i unistise brak, kad se izlize intima i udovolji strastima, kad se vise negleda ljepota i istureni djelovi tjela e tad na scenu istupa zenino kuhanje. pa ako skuha da se nemore jesti ili ispegla da se nemore nositi eto belaja,(PJEVAM) eto belaja... eto belaja. neko one djevojke koje su u oblacima, spustite se vi na zemlju, imate sad pampers nemorate prati pelene, nego budite zene i domacice a ne sekretarice u kuci svog muza.

Ja se vise ponavljam ko pokvarena ploca..
Ali polahko mi idemo u kuruze.
Nisam zagovornica muskog sovinizma i da zene su predmet izrabljivanja, da se gledaju samo kao radna snaga, samo kao sexualni objekat ili nesto trece..
Ali treba da se zna ko kosi, a ko vodu nosi.

Pa mene bi bilo stid udati se i ne znati napraviti jesti ili kad mi covjek dodje s posla reci, ako si gladan ti pravi ja nisam imala vremena danas napravit..
Bas bi trebala biti hrabra da to uradim.

Po meni je sramota da jedna bosanka, djevojka, zena nebitno ne zna razviti, ne zna kruh napraviti i skuhati.
Ustvari to je sramota za bilo koje zensko, odakle god da je..
Treba da zna prvo zbog sebe, pa onda zbog svojih roditelja jer ne misle pojedine valjda zivjeti kod roditelja dok se ne udaju da mama kuha i priprema hranu ? :unsure: Pa onda zbog svog supruga buduceg, jer ona je to na neki nacin duzna prema njemu, i prema svojoj djeci koju ce izroditi. Naravno da ce i covjek nekad pomoci zeni ko kaze da nece, ali hiljade nasih nana i mama i tetki je radilo i u njivi i radilo hiljadu puta teze poslove nego sto cemo mi i sto danas zene sa zavrsenom skolom i fakultetom rade, toliki fizikalci su bili i opet su stigle u njivu i donijeti skuhano frisko i nikad nije bilo ni neslano ni preslano, a Allah znam najbolje kakve su uslove imale za sve to i kako su stizale, i da mi danas ne mozemo to uraditi i da ne mozemo nauciti razvijati pa daj molim te..

Svaka Cast Irma na odgovoru! :ay:

Mene bi bilo sramota furati se snescim i hvalit se kako si dobra pametna ovo ono, a ustvari neznas sebi ni ono jaje ispeci. Ko sto Irma kaze za sebe treba da znas nesto skuhati, il npr. kad ti kad gosti dodju da ih mozes fino ugostiti sa vecerom ili sta ja znam, a ne samo donosit gotovo jelo iz restorana.

Zensko koje nije sposobno u kuhinji i koje nezna docekati, skuhati, spremiti ugostiti...

Ta nema pravo da se zenskom naziva..
Mozemo biti emance koliko hocemo, al nam je ipak mjesto u kuhinji!! I ne ovo sa bukvalno shvatiti.. Nego to su nasi zadatci u zivotu..

Ja uzivam u kuhinji, kad imam najvise belaja zatvorim se u kuhinju i kuham, pecem :) odmorim se razmisljam.. Merak :)

[quote name='Zahebana' post='250357' date='Jul 29 2008, 19:38']Pa vidi u danasnje vrjeme i muskarac moze da nauci da kuha,nije sve ovisno o zeni a ni o kuhanju.[/quote]
nemoj se naljutit al nije tesko ni sa pola lopate bacat u mjesalac ili pola mistrije nabacivat fasadu ili sa manjim kramopm u kanal otic ili uzet manju motoruku pa pilat drva,to sve zensko moze naucit,hihih,bas muskarci netraze puno od vas,ja inace znam kuhat,za rucak neki normalan treba 20 minuta,kupi covjek usasivac kupi mashinu za sudze kupi za ves pa za susit ves onda ostale sitnice koje pomazu zeni da manje radi,i sto je gore pored te tehnike mnoge zene lijene i za to,svaka cast eci i jos nekim curama ovdje jer su napisale jedan realan i normalna post.neke bi volile robote da im rade po kuci da se nevrte u krugu od 10 metara po kuci jer ito je tesko..i negledam tudze zivote al zensko mnogo svojih sitnih poslova prebaci na muskarca samo da bi imalo jos vise vremena za neke svoje bezpotrebne stvari,.i istina je da su mnoge lijene.

Nisam ja ni cura na udaji ili sl. daleko od toga :D meni ima josh par godina do toga ali sto se tice tog kuhanja ucim se, kao prvo to je valjati meni jes da sam ja ovako brza na jeziku i kad u shali ovako nesh spomenu ja odmah nesh brbnem ali da nije bitno, jest pogotovo kad ti se najave neki gosti, nemozesh za svaku sitnicu zvati mamu ili sta ti ja znam..

[b]Ja mislim da je i do roditelja, tj. do majke ona treba da se potrudi da svoju kcerku to nauci, jest da ona ako nece dzaba je ali vrijedi pokushati.

Sta vi mislite o tome?[/b]

Ja licno, cesto pricam mamom i ajd me nauci ovo ili ono jer moja mama stvarno sto zna dobro skuhati to je nemoguce, nije sto mi je mama ali zna..

Meni nije muka nish napraviti, razviti pitu, skuhati nesh, samo belaj je kad one sude poslje moram prati :D na moju srecu imam mashinu ali sve to spada u jedno :)

Mislim da u danasnje vrijeme to nije toliko bitno.Ja iskreno nisam znala razvijati kad sam se udala,ali je zato moj dragi znao, medjutim ja recimo Kolace pecem od svoje 13 godine i tu mi nema ravne..a kad sam se udala postepeno sam i naucila razvijati.Ne zato sto sam morala vec sto me zanimalo to mi je jedino bilo sto nisam znala...a inace kod mene u mojoj kuci nema nikakvih podjela poslova ko sta stigne to i radi.Znaci nije samo moje cistiti,prati,brisati ili kuhati sve radimo zajedno pa sta koga zapane..