Jump to content
Sign in to follow this  
_B_u_d_A_

Iskustva sa 3D desktopom: Beryl

Recommended Posts

hahahaha ev mene samo postavljam teme na ovom forumu. ah ušao neki "šejtan/džin"(čitao maloprije temu) u mene pa sam pukooooo.
ljudi ili šta već ovako:
ja sam sebi instalirao linux(naravno) i ima 3D desktop, Beryl, i pošto moj jadni kompić zaostaje za konkurencijom, pa je i hardware malo zaostao(grafička 32MB!!!) naravno da mi ta opcija ne dolazi u obzir!!! pa se pitam ima li koja lista fgrafičkih krata koje su podržane za te stvari. tražio sam na netu, al ništa!!! nisam našao, šteta. da li je itko od vas našao tu listu jer mi treba, da vidim koje su grafičke poržane ako bi kupovao neš polovno itako da li bi moglo.

haj ako neko naiđe na to nek napiše link ili šta već.

PS: slobodno pišite i mišljenja, probleme i ... u vezi 3D desktopaaaaaa... Beryl-aaaa

Danke

Evo link nadam se da ce pomoci [url="http://spearhead.wordpress.com/2007/05/28/gpus-beryl-what-is-needed/"]http://spearhead.wordpress.com/2007/05/28/...what-is-needed/[/url]

Ja dok sam koristio Suse nije bas na KDE-u radilo kako treba sve, kad se prabacim na Gnome lako je sve podesitit i bolje mnogo radi, jer mi se cesto beryl rusio po KDE-om, graficka je nvidia 6600 gt, bila, i nisam imao nikakvih belaja, kad se spalila (citaj, previse overclocking) onda sam nabavio ati x1650 pro, al ne mogu da je sada natjeram da pogoni beryil, hardware-ski moze da pogoni naravno jer je bolja i od moje prijasnje , al neko se sranje desilo sa draiverima pa ne mogu da osposobim beryl.
Zato je prodajem, i ne moze se namjestiti da sve radi kako treba jer su i driveri od ATI-ja

hahah dobar link koji sam sada našao : [url="http://www.linuxmonitor.net/blog/2007/03/windows-vista-aero-vs-linux-ubuntu.html"]Vista VS Ubuntu.[/url] Pogledajte nije loše!!!

Kil3r hvala al nije ono što tražim, sorry. lista na kojioj imaju grafičke koje su mogu pogoniti Beril ili Compiz. eto

[quote name='_B_u_d_A_' post='180312' date='Sep 18 2007, 22:47']hahah dobar link koji sam sada na

ma ja već radim sa linuxom sa njom. nema potrebe da je tražim na netu, al pitam da i neko zna ima li gdje lista grafičkih kartica koje Beryl/Compiz podupiru, tj da se na tim grafičkim karticama može izvoditi 3D efekti. na mojoj nemože. ona je NV Riva TNT32MB i na njoj se mogu samo po..., hahahaha.... izbaciva mi xserver kad god pokušam 3D desktop!!! mdrugu sam instalirao linux(Mepis) na laptop i on ima integrisanu Inelovu grafičku, i Beryl radi bez problema!!! a lipo za vidjeti...

nadam se da ste shvatili???

[quote name='_B_u_d_A_' post='180507' date='Sep 19 2007, 21:14']ma ja već radim sa linuxom sa njom. nema potrebe da je tra

jos nije to sto trazim... al haj hvala na trudu. mozda i ja nadjem sam??? nikad se nezna???

men se deslo neki dan da mi se racunar skrsio (ugasio)
kad sam stimo to 3d i one kocke :D whaha
i onda se nagovorio da uzmem si graficku jacu....