Jump to content
[LoLLipop]

Ne valja to... praznovjerje

Recommended Posts

ja sam cula da ne valja novcanik prati ako je zorli prljav,kao neces imati para u njemu,pa sam onda cula da u cazinu ima jedan dan kad se peru novcanici,i ako ga tad operes uvijek ces imati para u njemu :lol:

de hocel neko reci koji je to dan :D???

Koliko ste vi tih stvari nabrojali onda bi covjek u zivotu trebao samo da sjedi i da razmislja o takvim glupostima odnosno sta smje a sta nesmije i sta su Babetine sve izmislile.Vecina tih praznovjerja Muslimani su primili od krscana koji vjeruju u takve stvari.Zato nemojte se zamarati glupostima.....

[quote name='GAGO2' post='179840' date='Sep 17 2007, 14:16']Vecina tih praznovjerja Muslimani su primili od krscana koji vjeruju u takve stvari.Zato nemojte se zamarati glupostima.....[/quote]

da! nemojmo se zamarati glupostima i pricati kako su muslimani to preuzeli od krscana. :D dostu, islam se razvio [mislim na doba od muhameda a.s.] na paganskoj kultiri koji su se zamarali tim kojekavim praznovjerjima. to se tradicionalno prenosilo. onda se sjeti nasih predaka, patarena/bogumila koji su isto tako zamarali se takvim praznovjerijima - glupostima. tako je pricanje da su to muslimani preuzeli od krscana... ne, ne, ne. nije smijesno, i vise je od toga :D

da, ne zamarajte se glupostima...

:D

[quote name='divlji_andjeo' post='179778' date='Sep 17 2007, 10:23']ja sam cula da ne valja novcanik prati ako je zorli prljav,kao neces imati para u njemu[color="#FF0000"],pa sam onda cula da u cazinu ima jedan dan kad se peru novcanici[/color],i ako ga tad operes uvijek ces imati para u njemu :lol:

de hocel neko reci koji je to dan :D???[/quote] :D ma haj brete bice da peru novac :D kakvi novcanici...

I ja sam cula dosta toga..kao ne smije se prelazit preko djeteta nece rasti..ili ako nekom das neki lijek nesmje se ta osba zahvalit..
ma da ja u to slabo vjerujem..:)

Sto je Zelka napisala kad se dobije djete tek onda cujes svasta, ili kau nevalja ovo-ono ili fino je ovo-ono uraditi. Ne obracam paznju na takve price. Izgleda da te babe prije zimi nisu imale sta raditi pa tako izmisljale. <_<

[quote]Sto je Zelka napisala kad se dobije djete tek onda cujes svasta, ili kau nevalja ovo-ono ili fino je ovo-ono uraditi. Ne obracam paznju na takve price. [b]Izgleda da te babe prije zimi nisu imale sta raditi pa tako izmisljale[/b].[/quote]

hehe Eve izgleda bas da nisu :)

Ja sam bila kriva sto se moj sin razbolio, prehlada obicna, jer sam navodno ves naopako vjesala i nastrgla ga prije suneta.

Ja zablokirala, a samo da mi nije svekrva bila... Uh..

To su babije price bolan, ka neznam odkud narodu vremena da se zamara sa tim, nepada mi na pamet da jos i to moram pratiti i strahovati od neki ludih izmisljeni duhova...

Prije x mjeseci, cojk zamalo poginu ispred mene izbjegavajuci crnu macku :D

kazu, das sahat dragoj osobi i rastacete se
hemijsku, upaljac i sve sto se trosi
(naravno, ne racunajuci pare - njih kome god das, niko ne kaze da ne valja)
jedino mi iz rata ostalo nesto, ono ko god pogine, pitaju jesul bile njegove cizme.

valjda kad uzmu tuđe čizme, to je nesreca.

isto, kad je nekom dzenaza, pada kisa, valjda ce neko blizak umrloj osobi brzo umriti.

ako predjes preko djeteta i ne vratis se istim putem - umrice ti mati

Fakakt ja za to neznam da ima kod nas.. ali u kineza ima to.. mislim znam da nevalja poklanjati sat jer ako mu pokolnish sat onda mu zelish smrt..

On 9/26/2007 9:09:21, Floresita said:

Fakakt ja za to neznam da ima kod nas.. ali u kineza ima to.. mislim znam da nevalja poklanjati sat jer ako mu pokolnish sat onda mu zelish smrt..

jest,tako je i stvarno ce umriti-final destination

sta se u Bosni treba poklonti da umre ?

4 sati , Remzudin said:

Metak

• Upvote 1

On 9 November 2015 at 19:58:28, Remzudin said:

20 sati , viking said:

Metak

pored @viking prijedloga mozes poslati i 10000 eura isto ce imati efekat kao i metak ... 

eeeeh moj Lakiju,moras ti jos raditi na modifikacije.

Neda se staviti video iz youtuba,pa da vidis kako beba pojela Metak :crazy:

Edited by lucky
@remzudin ne zna postaviti youtube video