Jump to content
divlji_andjeo

kojem historijskom dogadjaju bi voljeli prisustvovati

Recommended Posts

kako tema kaze...povijest je bogata,gdje bi vi voljeli da ste bili... sta vas je fasciniralo,sta vas fascinira i danas...bujrum pucati :D

[quote name='divlji_andjeo' post='171164' date='Jul 20 2007, 15:52']kako tema kaze...povijest je bogata,gdje bi vi voljeli da ste bili... sta vas je fasciniralo,sta vas fascinira i danas...bujrum pucati :D[/quote]

II-om zasjedanju AVNOJ-a... :D

iskreno svim pregovorima koji su prethodili dejtonskom mirovnom sporazumu, iako je to malo bliza proslost

Bitci na Termopilu, Grci protiv Perzijanaca i bitkama Alexandra Makedonskog... Onda gradnji piramida u Egiptu... I ima jos ali ne mogu se sad sjetiti...

gradnji KOSOG TORNJA U PIZI da im recem da malo bolje potpuntaju i da kupe vise zeljeza i cimenta kod I-CRNY salim se ... puno e tih dogadjaja npr Bitka na Bedru, Uud, osvajanje Carigrada, i naravno Kosovska bitka ...aha da se ne zaboravi TIGAR SLOBODA::::kisi kisi hehe selam

Eh fakat dobro pitanje, toliko mnogo je bilo zanimljivih historijskih dogadjaja, tesko se odluciti stvarno, al` eto ja bih volio biti prisutan, mislim samo prisutan, ne da radim :D, kad su se pravile piramide u Gizi i naravno kineski zid !

1.Oktobarska revolucija - grijeh je ubijati djecu kao

1. Bitci na Neretvi ...
2. Bitci na Sutjesci...
:D :D

PovijestIslama

1. Noci rodjenja Poslanika savs
2. Bitkama na Uhudu, Bedru, Hendeku... et cetera
3. Ulasku u Mekku i ciscenju Kabe
4. Oprostajnom Hadzu
5. Govorima Ebu Bekra i Omera ra kad su preuzimali hilafet (rado bih im dao bejat tj zakletvu)
6. Rado bih prosetao Alhambrom
7. Prisustovao ulasku Salahuddina u Kuds
8. Bitci kod Beca ( radi ispravljanja taktickih greski otomasnkih vojskovodja)
9. Slusao predavanja Imama Hanife, Gazalija, Sejhul Islama Ibn Tejmije...

Povijest BiH

1. Krunisanje Kralja Tvrka
2. 1832. godine Husein kapetanovoj borbi ( rado bih Aliju Rizvanbegovica lisio glave)
3. Dzenazama mladomuslimanskih sehida pogubljenih od strane rigidno ateistickog komunistickog rezima u bivsoj Jugoslaviji
4. Sudjenjima Bosnjackim intelektualcima (Ne Vento, ne bih bio u ulozi tuzitelja ili tamnicara, ili partijskog poslusnika)
5. Pred potpisivanje Daytona da uvjerim tadasnje vodje da nam valja cetnicki problem rijesiti zavajkada pacifikacijom Banjaluke i prostora pod kontrolom paravojnih formacija RS-a po ugledu na Tudmanjov tretman Krajine... pripredili bi Srbima traktorsku utrku to Srbije
6. Fikretu Abdicu noc pred proglasenje autonomije metak u celo

7.

Pa ne bih ratovao da su pobijedili kod Beca... B) B)

ps

Pristajem na mjesto sefa UDB-E ali ako se tebi slucajno sta desi (pod misterioznim okolnostima naravno) da zajednem na tvoje mjesto

Volio bih da sam bio tu kada je Fikret Abdic proglasio APZB da ga prvo napucam nogom u guzicu i sto Falkon rece onda metak u celo!!!

joj ja kontala to ce biti par navoda,a falcon razvezo :D ko teraviju ... interesantna misljenja imate...

et ja bih licno voljela da sam prisustvovala kolnijalnim osvajanjima...kleopatrinom dobu..rimskoj imperiji,i tako tim gurackama, krunidbi tvrtka prvog :D ...a od novije historije...pa voljela bihda sam prisustvovala onoj imaginarnoj podjeli bosne na srpsku i hrvatsku,zatim,drugom svjetskom ratu ...onda...

hadzdzu sa imolinim didom 1904 il 1914 :unsure: :lol:

i sto je onako,najvaznije...atentatu na franca ferdinanda ;)

meni izgleda nista nije promaklo jer jasm bio

kad je tiot umro nrio kad kuce alk se sjecam jer me nesto bilo smijesno i odmah bio bjen
kad formirana autonomija bio u klausi
23.04 1994.bio na metli jedva je odbranili tad sam ranjen a poginula mi dva dobra prijatelja
docekao kraj rata to mi je najdraze bilo
jedino mo zao sto nisam bio snimatelj i scenarista severini tako da cura dobioje pravo na autorska prava

volio bi prisustvovati danu da oni sto su maznuli lovu moraju vratiti pa da to gledam i da ovi sto su to omogucili odu na duzi odmoru zenicu

a sad opet proslost volio bih da sam mogao upoznati teslu
kakva neretva kakva sutjeska ko nije ratovo na autonomiji taj nema pojma pa sa bilo koje strane (strasno)

[quote name='zilho' post='171352' date='Jul 22 2007, 10:08']meni izgleda nista nije promaklo jer jasm bio

kad je tiot umro nrio kad kuce alk se sjecam jer me nesto bilo smijesno[b] i odmah bio bjen[/b][/quote]

Stare provjerene pedago

PovijestIslama

1. Noci rodjenja Poslanika savs
2. Bitkama na Uhudu, Bedru, Hendeku... et cetera
3. Ulasku u Mekku i ciscenju Kabe
4. Oprostajnom Hadzu
5. Prisustovao ulasku Salahuddina u Kuds

Povijest BiH

1. Krunisanje Kralja Tvrka
2. 1832. godine Husein kapetanovoj borbi ( rado bih Aliju Rizvanbegovica lisio glave)
3. Pred potpisivanje Daytona da uvjerim tadasnje vodje da nam valja cetnicki problem rijesiti zavajkada pacifikacijom Banjaluke i prostora pod kontrolom paravojnih formacija RS-a po ugledu na Tudmanjov tretman Krajine... pripredili bi Srbima traktorsku utrku to Srbije
4. Fikretu Abdicu noc pred proglasenje autonomije metak u celo
5. Cazinska buna

Ostala povijest
1. Napoleonovoj krunidbi za cara
3. Gledao sletanje covjeka na mjesec na crno-bijelom tv-u
3. Operacija Barbarosa
4. D-Day
5. Pravljenje piramida

Evo ja sam malo uzeo od kolege falcona,nadam se da se ne

Bitka na Neretvi ..Bitkama na Uhudu, Bedru, Hendeku

et toliko...

bit cu skroman... da sam bogdo bio bar na jednom koncertu ekv-a. samo sad recite da to nije historijski dogadjaj pa da vas odmaH davim :icon_mrgreen:

koncert balasevica ;)

svom rodjenju :D

okrsaju kod O.K korala :D

i dakako, koncertu D.Balasevica, no to sebi ispunim..

[quote name='black tattoo' post='172342' date='Jul 31 2007, 10:57']bit cu skroman... da sam bogdo bio bar na jednom koncertu ekv-a. samo sad recite da to nije historijski dogadjaj pa da vas odmaH davim :icon_mrgreen:[/quote]

Za mene je druze historijski dogadjaj Woodstock '69, tamo bih volio da sam bio sa kakvom dobrom rajom pa bih vodio i tebe da se razvaljujemo...

[quote name='_MORRISON_' post='172506' date='Aug 1 2007, 21:37']Za mene je druze historijski dogadjaj Woodstock '69, tamo bih volio da sam bio sa kakvom dobrom rajom pa bih vodio i tebe da se razvaljujemo...[/quote]

kako ovo prije ne vidjeh... da smo bogdo bili na woodstocku :rolleyes: a ne smijem sad pricati sta bi se sve radilo, posti se :lol: