Jump to content
auslanderka zauvjek bosanka

Koliko puta jedete u danu?

Recommended Posts

Ono dorucak bi trebao biti dobar i ne bi ga trebalo preskakati :D

Ali da li je kod vas ono standard dorucak rucak vecera?

Ja rucam radnim danima,vecera ce bit sta i rucak ako je ostalo ako ne nesto se spravi il jedem nesto slatko :) dorucak je vise za vikend he he :D

Ne volim sama jesti pa tako da cekam na cojka da njupamo cuzamen :D

Skoro nikada ne doruckujem, nemam vremena, rucak je OBAVEZAN i to nikada ne propustam a i cesto veceram, mada ne redevito sada nego kada malo vise osjecm glad. A medju obroka imam vise :D :D to se ne racuna hihi ili.., uglavnom je slatko nesto, voce i tako u obilnijim kolicinama je u mene sve :D !

Sve se mislim , da li da napisem post na ovu temu, ili ne, sram me reci koliko jedem :D
Ok, oni osnovni obroci, dorucak, rucak i vecera... Ama ja veceram jos par puta :D
Ne volim se prejedati, ono odjednom, nego vise obroka na dan rasporedim, i mnogo voca i stokakvih grickalica,
tako da mi je ishrana bas sarolika... :D
Mama mi kaze kako nisam k'o brdo, a ja uvijek normalnu tezinu drzim ..:D
Ko zna, zna! :D

ima i metabolizma tu,brzi metabolizam manje sala,sporiji kontra...

sad kad je vruce u mene isto...mada se manje jede al sve u svemu isto. :rolleyes:

[quote name='auslanderka zauvjek bosanka' post='168156' date='Jun 28 2007, 14:46']ima i metabolizma tu,brzi metabolizam manje sala,sporiji kontra...

sad kad je vruce u mene isto...mada se manje jede al sve u svemu isto. :rolleyes:[/quote]

Ah, ako je do metabolizma, onda ok. :D
Imam dobru probavu, na brzinu preradi sve :D
A i non stop se vrtim oko necega, pa mi treba chudo energije, da narastem velika :D
Evo sad sam smazala 6 breskvi :D

radnim danima

od 09:00 do 09:30 imam pauzu tad jedem

onda od 12:00 do 12:30 isto tako :D

ostatak dana,nekad uzmem neki kolac il nesto pa pomalo jedem :D

kako kad fakat nemam rasporeda jes da nevalja al kad nemam vremena imam bitniji stvari da radim neg da jedem :D a mc donalds blizu pa kad stignem jedem :D

Ja nikada ne propustam dorucak a poslije uvjek se nade neki sendvic sad u vruce dan pane koji sladoled i nemam nikakvih problema:D

Obavezno doruckujem prije 12, jer ako ne doruckujem do tad,necu jesti nista cijeli dan. Poslije 12 jedem svako 3-4 sata,a imam srecu da imam ubrzan metabolizam,pa mi se nista ne pretvara u salo,vec mi sve u toku posla sagori se.
Onda racunajuci u toku 24 sata jedem,pa nekih 5 puta ...

dorucak obavezno preskocim (prespavam hehe ) , prvi put jedem oko 17-18 h , a najvishe jedem poslije kasnih nocni sati 02-03 h :D

[quote name='D`Angelo' post='168351' date='Jun 29 2007, 15:47'][color="#FF0000"]Obavezno doruckujem prije 12, jer ako ne doruckujem do tad,necu jesti nista cijeli dan[/color]. [color="#0000FF"]Poslije 12 jedem svako 3-4 sata[/color],a imam srecu da imam ubrzan metabolizam,pa mi se nista ne pretvara u salo,vec mi sve u toku posla sagori se.
Onda racunajuci u toku 24 sata jedem,pa nekih 5 puta ...[/quote]
jeli ovo sto jedes poslije 12 samo ako doruckujes , a ako nedoruckujes onda i nema poslije 12 ni ovih 3-4 puta ... :)

jedem neodredjen broj puta ... kada god mi prahne ... nekad jedem dva puta dnevno nekad jednom ... ali zato izmedju pojedem dosta voca i nesta slatko ...

Pa tako nekako.
Tako mi organizam jednostavno funkcionise. Ako ne doruckujem prije 12,cijeli dan sam na kafi i cigaretama,i onda mi bas ni ne na um pada hrana. Ali ako doruckujem,onda mi ono pravo fino u stomaku.

Dobro pa spomenu slatko,to mi je neizostavni dio obroka. Nakon jela obavezno moram pojesti cokoladicu,nekako sam ovisnik o milkama,pa mi sve pare odu na to. A sto se tice voca,uglavnom pojedem bananu u toku dana,ili kupim kilogram mandarina i sjedem pred TV pa dok sve ne stucem ne ustajem nikako. Al poslije opet ne mogu ustati :D

ja breco slabo jedem :D

ma salim se brete ....
ujutro obavezno nesto kuhano, bi to paprikas, fasirana snicla, cuftice, gulas ili nesto uglavnom corbasto ....
more se :D

onda tamo oko 3 imamo rucak ....

i to bi bilo ono glavno sto nam mati dozvoljava ...

ali moj brete, tamo negdje oko 6, 7, 8 ono organizam satare snesto, pa se vrati insan na onaj rucak sto ostane pa ga dotuce, eventualno ako ga nema, onda moram se obisiti po cevapima, a onda i moj brete na ajs skrime, kolace ili sta nesto od slatkog safacam :D

p.s.
nisam deb'o

treba jesti sto vise puta na dan.... 5 do 7 puta idealno :D
a koliko ko stigne... tesko
uglavnom ja bih mogao bez svega osim bez dorucka ...ako ne jedem ujutro nisam ni za sto

Ja sam inace Pero Zdero :D
Dorucak, preko dana dva puta i vecera
i jos jedan put kada podjem da spavam.
Kolace i te zajebancije nebrojim! :D

evo bas jedem (doruckujem) :icon_mrgreen:

jedem... kako kada. nekad jednom, nekad dva puta, nekad 5 puta. zavisi od raspolozenja. nekad mi je mrsko ici jesti.

a jooj nepitaj, kad god sam gladan.. ;)
ma zajebancija, jedem stvarno puno, mozda 4-5 puta dnevno, u zadnje vrijeme mi se povecao apetit, pa eto nabacio koju kilu(kazem koju, samo 14 :D)....

Guest
Jedem obavezno u 12.00 i posle posla to je oko 18.00.
Kad sam na poslu pojim na pauzi u 9.30 kiflu i popijem caj...nedoruckujem nikad...ili rijetko za vikend...
Posle rucka ili vecere obavezno mora biti dessert znaci nesto slatko (aj jesam poguzija :D )...inace nisam jela..nesto mi fali :D u nas ima uvjek torte ili kolaca jer mama voli kuhati...a kad nema onda bogam moram malo cokolade pojesti :D

Ovako jedem kad mi nampane...slatkisa, voca itd...

U zadnje vrijeme mi se appetit bio smanjio...sad je opet normalan..jedem masno, jedem slatko...ali nikad udebljati :D (ma da ja nisam slaba ono normalna ali brine se narod za mene kaze moras udebljat gdje su bucmasti obrazi :D )

Inace jedem 3 puta na dan obavezno(minimum)... a sad nekad i vise puta, kad kad se izgladni, inace to budu medjuobroci, kad prezalogajim slatkisima, vocem, sendvicem i tak:D

Jedem 3-4x na dan, inace nikad ne gledam kad cu jesti pa bilo to i u ponoc...

danas jeo dva puta,hmmm kako sam krenuo u skolu jedem jednom u danu a u skoli sam od 8 ujutru do 5 navece :D izdrzi se nekako

doručkujem uvjek..samo nekad u 9 nekad mi je doručak ujeno i ručak u 12 u 11...ako rano jedem pojim jos nesto oko 5-6,ako mi je rucak kasno onda nejedem veceru..

znam i sama da nije dobro,ali nemam doluceno kad mi je rucak kad dorucak.. jedem kad stignem..i izmedju sta gricnem :)
nekad znam pa jedem jednom na dan..jednom citav dan nes grickam :D :D