Jump to content
Sign in to follow this  
[LoLLipop]

Nazivi ulica u Cazinu

Recommended Posts

Posto je u nasem Cazinu doslo do promjene skoro svih naziva ulica, a da pri tome nije bilo javnih rasprava i prijedloga, mene interesuje ko je, po vama, zasluzio da dobije ulicu u cazinu.

Po meni, ulicu treba da ima[b] prim.dr. sead pozderac[/b], a zatim i[b] hamdija[/b] (iako je to za ove nove malo skakljivo pitanje). dalje, bilo bi fer da se jedna ulica zove po [b]bajri redzicu[/b].

voljela bih da normalno i kulturno razmijenimo misljenja na ovu temu.

pozdrav :)

[quote name='[LoLLipop]' post='165596' date='Jun 11 2007, 20:40']Posto je u nasem Cazinu doslo do promjene skoro svih naziva ulica, a da pri tome nije bilo javnih rasprava i prijedloga, mene interesuje ko je, po vama, zasluzio da dobije ulicu u cazinu.

Po meni, ulicu treba da ima[b] prim.dr. sead pozderac[/b], a zatim i[b] hamdija[/b] (iako je to za ove nove malo skakljivo pitanje). dalje, bilo bi fer da se jedna ulica zove po [b]bajri redzicu[/b].

pozdrav :)[/quote]
slazem se sa tvojim prijedlogom,ali ne treba zaboraviti ni Hasan-agu Peckog,Muju Hrnjicu.

svoju ulicu treba da dobije i Ibrahim Perviz.

ne bi trebalo zaboraviti ni Husku Miljkovica,premda mnogi imaju o njemu podijeljeno misljenje.a mogli bi se Bogami vratiti i u dublju proslost,tamo iza 1463.godie.

ja bih licno volio da postoji u Cazinu ulica Bosanskih Kraljeva pa se onda mogu davati imena ulica po njihovim imenima.

fina tema ... ako je ovo istina da nema nijedna ulica sa nazivom Hamdije i Seada Pozderca ... to je onda velika sramota za opstinu Cazin i sve nas ...
bar imamo dovoljno ulica da mozemo po svima koji su zasluzili dati naziv ...

[quote name='lucky' post='165620' date='Jun 11 2007, 23:03']fina tema ... ako je ovo istina da nema nijedna ulica sa nazivom Hamdije i Seada Pozderca ... t[b]o je onda velika sramota za opstinu Cazin i sve nas [/b]...
bar imamo dovoljno ulica da mozemo po svima koji su zasluzili dati naziv ...[/quote]

naravno da je sramota... sramota je isto sto su stari nazivi ulica skroz izbaceni... ti ljudi kao da su zaboravljeni, kao da ih nikad nije ni bilo.. i to je velika sramota... valjali su nam nekad, sada vise ne cccc

[quote name='[LoLLipop]' post='165596' date='Jun 11 2007, 19:40']Po meni, ulicu treba da ima[b] prim.dr. sead pozderac[/b], a zatim i[b] hamdija[/b] (iako je to za ove nove malo skakljivo pitanje). dalje, bilo bi fer da se jedna ulica zove po [b]bajri redzicu[/b].[/quote]

Slazem se s tobom, Bajro je definitivno zasluzio da neka ulica nosi njegovo ime.

Definitivno Ibrahim Perviz zasluzuje, da se koja ulica po njegovim imenom nazove.. :)

[quote name='[LoLLipop]' post='165596' date='Jun 11 2007, 20:14']Posto je u nasem Cazinu doslo do promjene skoro svih naziva ulica, a da pri tome nije bilo javnih rasprava i prijedloga, mene interesuje ko je, po vama, zasluzio da dobije ulicu u cazinu.

pozdrav :)[/quote]
da malo ozivim ovu temu

cazin je mala opcina i nema ulica onoliko koliko ima zaslutnih
medjutim desava se opet politicka zezancija i promjene naziva ulica i naziva skola sto dovodi samo do dodatnih zabuna

ev npr. hasana mujezinovica ja sad izta nanica
potpuno bezveze iako je izet nanic zasluzio 10 ulica bezvzez je mijenjati naziv jer je to jako zbunjujuce samo zbog adrese u papirima
recimo u registraciji firmr pise hasana mujezinovica u PDC i ID broj ova druga kad sam predao za visu odmah to primijetili

pozdravljam uvodjenja novih imena za ulice kojih nije bilo

recimo srebrenicku i gorazdansku

dr.sead pozderac je zasluzio ulicu i asteta ako je nema

hocemol pisati kakve peticije za dodjele ulica? :D

Ev dobar prijedlog, Bajri i Seadu Pozdercu :)

Pozdravljam sve prijedloge i dajem i ja svoj doprinos:
- ulica Sultana Mehmeda Fatiha

[quote name='[I-B-R-O]' post='315459' date='04.03.2009, 21:54']

Ev dobar prijedlog, Bajri i Seadu Pozdercu :)[/quote]

[quote name='[LoLLipop]' post='315461' date='04.03.2009, 21:56']
hajmo![/quote]

Dobar je to prijedlog i za sve nas, jer se vjerujem nešto može korigovati a nešto uvrstiti od tih eventualnih prijedloga.
Evo jedan "apsurd" ( ne želeći pritom da nedo bog pomislim da je i sadašnji naziv ulice po rh. Čarugi upitan) gdje je po rh. komandantu Salihu Omerčeviću dobila ime neka ulica gore u Baščama čini mi se, a ulica od Šedrvana (nekadašnja Safeta Krupića) gdje mu je i kuća bila (sadašnji SCHWARZ) nije bila u kombinaciji. Sasvim logično je bilo, pošto se radi o dvije različite ulice jednoj koja ide od Šedrvana prema stočnoj pijaci(pored koje se i nalazi kuća rh. Kasima LJ.-Čaruge) da bude nazvana po njemu., a ova druga pomenuta( koja ide od Šedrvana ravno i skreće pored Schwarza) da se nazove po rh. Salihu.
Neko će reći da je to subjektivno mišljenje, ali i o tom je neko morao voditi računa jer je to minimum koji se mogao dati tim ljudima koji su dali svoje živote., ali kad nema ulice Hamdije Pozderca i još nekih onda nije ni čudno kakvih se sve "gafova" moglo desiti.

selam

ima jos neko ko je zasluzio da se po njoj nazove ulica ,.... KEPUSA

ona prasinja neki 50-tak godina ako ne i vise nasim Cazinskim ulicama i mislim da je to zasluzila.
kakav bi bio Cazin bez Kepuse

KEPUSINA ULICA

:lol:

selam

[quote name='huso_nl' post='315542' date='05.03.2009, 12:38']selam

ima jos neko ko je zasluzio da se po njoj nazove ulica ,.... KEPUSA

ona prasinja neki 50-tak godina ako ne i vise nasim Cazinskim ulicama i mislim da je to zasluzila.
kakav bi bio Cazin bez Kepuse

KEPUSINA ULICA

:lol:

selam[/quote]

slazem se samo da dopunim Ulica Fatime Delalić-Kepu

[quote name='imola' post='315513' date='05.03.2009, 10:10']Dobar je to prijedlog i za sve nas, jer se vjerujem ne

Po Seadu Pozdercu se zove dom zdravlja pa prema tome ulicu dajm npr Nuriji Pozdercu.Ali staces kad se mi nepitamo za to i da se pitamo jedna ulica bi imala 180 imena pa bi ja predlago ovo,onaj ono itd.Najbolje bi bilo mjestanima ponuditi nekoliko naziva pa da glasaju za svoju ulicu,recimo kao izbori,ko dobije najvise glasova njemu ulica.:)

[quote name='tomahawk' post='315563' date='05.03.2009, 14:44']Po Seadu Pozdercu se zove dom zdravlja pa prema tome ulicu dajm npr Nuriji Pozdercu.Ali staces kad se mi nepitamo za to i da se pitamo jedna ulica bi imala 180 imena pa bi ja predlago ovo,onaj ono itd.Najbolje bi bilo mjestanima ponuditi nekoliko naziva pa da glasaju za svoju ulicu,recimo kao izbori,ko dobije najvise glasova njemu ulica.:)[/quote]

Ulica Nurije Pozderca postoji. Nedamo je nikome, tra

...... imena ....al sve na teret opstine.... a ne na racun gradjanja sta mislite koliko kosta zamjena vozacke psosa licne slikanje .... cekanje uredu i to sve se placa....treba razmisliti prvo ja sam za al na teret opstine ili onoga ko je dao takav predlog.. da da ....ko nezna taj haman i nejma :unsure: :o

[quote name='[I-B-R-O]' post='315649' date='05.03.2009, 20:52']
a ko je zadu

[quote name='lucky' post='315548' date='05.03.2009, 14:08']slazem se samo da dopunim Ulica Fatime Delalić-Kepu

[quote name='[I-B-R-O]' post='315459' date='04.03.2009, 20:54']

Ev dobar prijedlog, Bajri i Seadu Pozdercu :)[/quote]
prvo se moraju nove ulice napraviti

il evo prave trotuare pa hajmo trotuarima isto dati imena

sramota je sto imena ulica nisu prijavljena pa kad ljudi sa strane dolaze sa navigaciom isto nisu u stanju naci trazenu adresu. treba vidjeti kako se moze napisati sluzbama za izrade GPS mapa da se nase ulice uvrste na iste

sead pozderac i bajro su zasluzili ulice po meni ako mi ko jos nampane budem stavio