Jump to content
Sign in to follow this  
imola

sigurnost na cesti...

Recommended Posts

[quote name='[-A-D-E-M-]' post='319978' date='21.03.2009, 13:34']
Koja marka guma,da nije Hankok? :) Jesu li R17 ista jeftinije,jesu li bar 150 KM ?[/quote]

Firenza, Kormoran i sl. :) Pa cijene su tu negdje :D

Nečeg je omanjilo, auta ili para? :) Vremenske ne/prilike su izgleda ohrabrile vozače, pa se jo

I pored svega, strašne klizačke su viđene prethodnih dana, i nije zamjeriti sirotinji već tzv. poduzetnicima koji su nespremni dočekali snijeg i onda "kukljavina" po cestama.

bom ja ne spadam ni u jednu ni u drugu kategoriju, fala bogu, al sam se na vrijeme obuo :icon_cheesygrin:

Bez auta ne mogu funkcionisati, zato je sve po propisima, a posebno u zimskim uslovima. Imam nove gume, ali me strah onih

[quote name='snake' date='16 December 2009 - 10:40 ' timestamp='1260956412' post='351502']
bom ja ne spadam ni u jednu ni u drugu kategoriju, fala bogu, al sam se na vrijeme obuo :icon_cheesygrin:
[/quote]

Svakako, i to bitno napomenuti da je bilo tačno na vrijeme, tj. "švicarska preciznost"...

Opreza nikad dovoljno,posebno u zimskim uslovima voznje :)

[quote name='hacy' date='30 December 2009 - 19:19 ' timestamp='1262197160' post='352823']
Opreza nikad dovoljno,posebno u zimskim uslovima voznje :)
[/quote]

Opreza nikad dovoljno, posebno kad su ceste pune auta registarskih oznaka SLO, bar kod nas u Kladu

[quote name='kladusanka' date='30 December 2009 - 20:19 ' timestamp='1262200741' post='352826']
Opreza nikad dovoljno, posebno kad su ceste pune auta registarskih oznaka[color="#FF0000"][size="4"][b] SLO,[/b][/size][/color] bar kod nas u Kladu

mislim , stvarno netreba pregoniti i optuzivati nase sugradjanje na privremenom radu u sloveniji ...
prvo pogledajmo sebe i svoja auta i u kakvom smo stanju pa onda uprimo prstom u druge a o nasem stilu voznje i da negovorim ...

zbog stila voznje kojim vozim , stalno imam dobre gume na autu ljeti i zimi a i ostale stvari na autu drzim urednim ... kako bih ja bio siguran a i ostali ucesnici u saobracaju da budu sigurni od mene ...

[quote name='lucky' date='03 January 2010 - 08:37 ' timestamp='1262504240' post='352983']
mislim , stvarno netreba pregoniti i optuzivati nase sugradjanje na privremenom radu u sloveniji ...
prvo pogledajmo sebe i svoja auta i u kakvom smo stanju pa onda uprimo prstom u druge a o nasem stilu voznje i da negovorim ...

zbog stila voznje kojim vozim , stalno imam dobre gume na autu ljeti i zimi a i ostale stvari na autu drzim urednim ... kako bih ja bio siguran a i ostali ucesnici u saobracaju da budu sigurni od mene ...
[/quote]

moje mi

[quote name='lucky' date='03 January 2010 - 08:37 ' timestamp='1262504240' post='352983']

[/quote]

Čuj, naravno da ne treba , ali kad je tako. Nema to veze sa staro

ja mislim da su izuzeci ti sto nepostivaju nikakva pravila ... i da se na osnovu tih izuzetaka nemoze generalizirati ... bar ja tako mislim ... :P

[quote name='lucky' date='03 January 2010 - 21:58 ' timestamp='1262552335' post='353044']
ja mislim da su izuzeci ti sto nepostivaju nikakva pravila ... i da se na osnovu tih izuzetaka nemoze generalizirati ... bar ja tako mislim ... :P
[/quote]

hm. to si u pravu, ali u dana

kakvi su vasi utisci sa protect gumama,čujem da ih ima samo u Stijeni-kod Jaske.znate li koja im je trenutno cijena,i ima li ko broj od te vulkanizerske radnje...

[quote name='PENTIUM4' date='01 February 2010 - 11:47 ' timestamp='1265021254' post='357194']
kakvi su vasi utisci sa protect gumama,čujem da ih ima samo u Stijeni-kod Jaske.znate li koja im je trenutno cijena,i ima li ko broj od te vulkanizerske radnje...
[/quote]

To ti je isto kao kad kupiš patike u FIS-u, i onda aminaj koliko će ti dugo biti., a broj ti je 061-155-509.

[quote name='racing/7005/' date='30 December 2009 - 22:02 ' timestamp='1262206937' post='352827']
podržavam za ovo slo, i ne voze oni ludo već GLUPO, PIJANO I BEZOBRAZNO, ne smiju u sloveniji glumiti frajere pa dođu da probaju biti frajeri u BIH (u sloveniji ako imaš retrovizore koji nisu došli tvornički namontirani na automobil a nemaš posebnu dozvolu za to tj. nisu uvedeni u saobraćajnu dozvolu platit ćeš kaznu zbog njih 160 eura, a ostale veće prekršaje kao i kazne za njih mislim da nije ni potrebno da spominjem.....). probajte se sjetiti ako možete saobraćajnih udesa unazad 4 godine (koje ste vi vidjeli u prolazu) i vidjet će te da je u sve i jednom od tih udesa učestvovao barem JEDAN neki naš čoban u autu slovenskih registarskih oznaka.
čast pojedincima, ali takvih je ne malo, nego premalo.
[/quote]

To za retrovizor nije istina, govorim ti iz iskustva, samo mora da ima TUV certifikat. Ostale guračke koje se stavljaju na auto moraju da budu homologirane i nitko ti a neće reći. A ovo što seljaci bisne, ti isti bisne i u Sloveniji, jer budala je budala pa gdje god da bila. Meni više ide na k**** frajer sa golfom kecom GTI i kočnicama slabijima nego na biciklu, u uživi se u tom autu i vozi kao da vozi WRC auto. Edited by imola
samo trun više uvažavanja

u tome i jeste problem,sto ljudi gore kupe auto za 150 eura neispravno i gone po maksimuma nekog,drugo je kad covjek ima kvalitetno i skupo auto,i kad ga malo vise stisne,lako stane,stabilan je u krivini nece izletiti na koga drugog,i slicno tome,nego ljudi uzmu krseve i gone i onda kad osne,aj mati,e ja bi takvima oduzeo vozacku na 5 godina,cobanima,ne razmisljaju,kao sto kolega VIZIOS kaze uzive se ko da voze F1 a ne kantu od 150 €, :unsure:

[quote name='VIZIOS' date='01 February 2010 - 17:02 ' timestamp='1265040171' post='357215']
To za retrovizor nije istina, govorim ti iz iskustva, samo mora da ima TUV certifikat. Ostale guračke koje se stavljaju na auto moraju da budu homologirane i nitko ti a neće reći. A ovo što seljaci bisne, ti isti bisne i u Sloveniji, jer budala je budala pa gdje god da bila. Meni više ide na k**** frajer sa golfom kecom GTI i kočnicama slabijima nego na biciklu, u uživi se u tom autu i vozi kao da vozi WRC auto.
[/quote]

jel to znači da je policija u sloveniji kao i ova naša ovdje, znači mog rođu uhvatili na livoj i naplatili mu kaznu za retrovizor a ni kriv ni dužan????. Edited by imola
bila replika na neprimjeren komentar

[quote name='racing/7005/' date='01 February 2010 - 22:07 ' timestamp='1265058475' post='357242']
jel to znači da je policija u sloveniji kao i ova naša ovdje, znači mog rođu uhvatili na livoj i naplatili mu kaznu za retrovizor a ni kriv ni dužan????.

[/quote]

Dostu ja sam u tom krugu ljudi sto se bave sa svim mogucim modifikacijama, i mogu ti reci, da je taj tvoj rodjo dobio kaznu iz toga razloga što je kupio to isto ogledalo u HOFERU ili SPARU za 25 eura i nema nikakvog certifikata ( koji potvrdjuje da je sigurno za promet ) i zato je dobio kaznu od xyz eura.

Druga stvar sto si se prosuo je saobracajna ... U saobracajnu se ne upisiva absulutno ništa što je na novo stavljano na autmobil, nego se upisiva na homoligacijski list :icon_cheesygrin:

I da dodam da je taj tvoj RODJO KRIV, jer se ne drži zakona :icon_cheesygrin: u kojem je fino propisano što se tiče TUV-a:icon_cheesygrin:

[img]http://lh6.ggpht.com/krneki000/Rs1O_OzwtlI/AAAAAAAAADg/wenapMcDwhs/s576/123-2385_IMG.JPG[/img]

E ovdje su ti upisane vece feluge od propisani :icon_cheesygrin:

Imaš li još kakav info od rodje :icon_cheesygrin: Edited by imola
hajte malo da ljudujemo, nismo na politici

[quote name='VIZIOS' date='01 February 2010 - 22:14 ' timestamp='1265058882' post='357246']
Dostu ja sam u tom krugu ljudi sto se bave sa svim mogucim modifikacijama, i mogu ti reci, da je taj tvoj rodjo dobio kaznu iz toga razloga što je kupio to isto ogledalo u HOFERU ili SPARU za 25 eura i nema nikakvog certifikata ( koji potvrdjuje da je sigurno za promet ) i zato je dobio kaznu od xyz eura.

Druga stvar sto si se prosuo je saobracajna ... U saobracajnu se ne upisiva absulutno ništa što je na novo stavljano na autmobil, nego se upisiva na homoligacijski list :icon_cheesygrin:

I da dodam da je taj tvoj RODJO KRIV, jer se ne drži zakona :icon_cheesygrin: u kojem je fino propisano što se tiče TUV-a:icon_cheesygrin:

[img]http://lh6.ggpht.com/krneki000/Rs1O_OzwtlI/AAAAAAAAADg/wenapMcDwhs/s576/123-2385_IMG.JPG[/img]

E ovdje su ti upisane vece feluge od propisani :icon_cheesygrin:

Imaš li još kakav info od rodje :icon_cheesygrin:
[/quote]
znači ipak ne valjam , zar tuv nije neka vrsta dozvole, ipak ti to nešto dozvoljava?. a to što sam napisao u saobraćajnu a ne tuv manje više, meni svejedno. ko je rekao da rođo nije kriv? kad budem imao još šta novo javim ti se :)

[quote name='racing/7005/' date='01 February 2010 - 23:05 ' timestamp='1265061953' post='357255']
znači ipak ne valjam gluposti, zar tuv nije neka vrsta dozvole, ipak ti to nešto dozvoljava?. a to što sam napisao u saobraćajnu a ne tuv manje više, meni svejedno. ko je rekao da rođo nije kriv? kad budem imao još šta novo javim ti se :)
[/quote]

Valjaš xxxxxxxi, govorim ti, da se smije sve imati na automobilu, sto je provjerene kvalitete :icon_cheesygrin: i nitko te nece kaznati, a sto je rodjo imo špigle made in vijetnam to je njegov problem :icon_cheesygrin:

[quote name='VIZIOS' date='01 February 2010 - 23:29 ' timestamp='1265063384' post='357259']
Valjaš xxxxxxxi, govorim ti, da se smije sve imati na automobilu, sto je provjerene kvalitete :icon_cheesygrin: i nitko te nece kaznati, a sto je rodjo imo špigle made in vijetnam to je njegov problem :icon_cheesygrin:
[/quote]
i ti isto valjaš :P , pročitaj šta sam napisao u prethodnim postovima, samo nisi shvatio šta je pisac hšćio kazat. :) ,

225/45 R17 SPORTIVA W-130,00 KM
225/45 R17 UNIROYAL W-190,00 KM

đe ovo ima, ba

[quote name='imola' date='17 April 2010 - 19:46 ' timestamp='1271529980' post='370452']
225/45 R17 SPORTIVA W-130,00 KM
225/45 R17 UNIROYAL W-190,00 KM

đe ovo ima, baš jeptino :D
[/quote]

ma ima dostu svugdje, pare nisu problem-para nema :D...ko više mari za sigurnost na cesti :D