Jump to content
Sign in to follow this  
imola

sigurnost na cesti...

Recommended Posts

Obzirom da je slaba kupovna mo

[quote name='imola' post='164645' date='Jun 6 2007, 09:49']Obzirom da je slaba kupovna mo

auto nije bitno kakvo je bitno je da ima dobre gume i kocnice.Ja nemam naviku davati 60-70 km za jednu gumu jer je to previse za moj dzep a ionako za mjesec dana su za baciti :D ako naleti polovna onda se kupi. Za zimu obavezno imam dobre gume jer snjeg je ipak snjeg

[quote name='imola' post='164645' date='Jun 6 2007, 09:49']Obzirom da je slaba kupovna mo

malo je i do svijesti ljudi u bosni. haj nek moje dijete polozi vozacki sto jeftinije, ako treba i komisiju platiti samo neka prodje. plus to sto su nam skole voznje beraonice para, svi mole boga da sto prije zavrse, i instruktor i onaj sto polaze. i sta na kraju imas, masu mladih vozaca, zeljnih dokazivanja sa poluispravnim autima (koja tehnicki prolaze bez problema) i eto belaja..

@Imola

Sta ce tvoja firma da uradi po tom pitanju, kakve kampanje i rekalme ce napraviti, tipa besplatne montaze, da se malo pojaca prodaja guma, a samim tim i sigurnost na cestama.

Medjutim sve je to do tehnickih pregleda, i onih koji im daju tehnicki, ja kad sam neki dan vidio jedan auto, kako izgleda, stanicu tehnickog pregleda koja mu je dala ispravnost treba odmah zatvoriti a odgovorne osobe krivicno odgovarati, zbog ugrozavanja drugih osoba u saobracaju.

Vidio si passata, kod nas bi mu produzavali tehnici jos 20 godina ali u .at nema pikele, samo na otpad.

U americi kad vozite u pijanom stanju, prvo vas optuze za pokusaj ubistva suputnika, pa onda za izazivanje opce opasnosti,i ugrozavanje zivota za ostale u saobracaju, tako da ako prodjete sa 10 hiljada $ kazne, dobro ste prosli, ali to je samo ako ste bili sami u autu.

[quote name='BeLaY' post='164649' date='Jun 6 2007, 10:59']auto nije bitno kakvo je bitno je da ima dobre gume i kocnice.Ja nemam naviku davati 60-70 km za jednu gumu jer je to previse za moj dzep a ionako za mjesec dana su za baciti :D ako naleti polovna onda se kupi. Za zimu obavezno imam dobre gume jer snjeg je ipak snjeg[/quote]

Bogami navika ti je ba

[quote name='profac' post='164933' date='Jun 7 2007, 21:14']malo je i do svijesti ljudi u bosni. haj nek moje dijete polozi vozacki sto jeftinije, ako treba i komisiju platiti samo neka prodje. plus to sto su nam skole voznje beraonice para, svi mole boga da sto prije zavrse, i instruktor i onaj sto polaze. i sta na kraju imas, masu mladih vozaca, zeljnih dokazivanja sa poluispravnim autima (koja tehnicki prolaze bez problema) i eto belaja..[/quote]

Eh kad bi ovo "znali" oni koji trebaju da znaju, pa da reaguju i rije

[quote name='pa3um' post='164940' date='Jun 7 2007, 21:53']@Imola

Sta ce tvoja firma da uradi po tom pitanju, kakve kampanje i rekalme ce napraviti, tipa besplatne montaze, da se malo pojaca prodaja guma, a samim tim i sigurnost na cestama.

Medjutim sve je to do tehnickih pregleda, i onih koji im daju tehnicki, ja kad sam neki dan vidio jedan auto, kako izgleda, stanicu tehnickog pregleda koja mu je dala ispravnost treba odmah zatvoriti a odgovorne osobe krivicno odgovarati, zbog ugrozavanja drugih osoba u saobracaju.

Vidio si passata, kod nas bi mu produzavali tehnici jos 20 godina ali u .at nema pikele, samo na otpad.

U americi kad vozite u pijanom stanju, prvo vas optuze za pokusaj ubistva suputnika, pa onda za izazivanje opce opasnosti,i ugrozavanje zivota za ostale u saobracaju, tako da ako prodjete sa 10 hiljada $ kazne, dobro ste prosli, ali to je samo ako ste bili sami u autu.[/quote]

Mislio sam op

hmmmmmmmmmmmm
gume gume
pa ja bi r ekao da to nije jedinii problem kod nas sti se tice nezgoda i gubitaka zivota na na sim cestama
vise bi rekao da je to neopreznost
na znanje za volanoim i tako to
vecina nasi mladi vozaca kad dobiju vozacku ne razmisljajuci uopste o stanju njegovog vozila nabije gas do poda i onda belaj
zeli dokazati kako je on vozac samim tim sto moze brzo voziti a ustvari samim tim dokazuje da nije vozac vec jos balavac
imao sam dosta prilika voziti se sa profesionalnom vozacima koji su soferi i u policiji i domu zdravlja ali ti ne prelaze puno ogranicenje

hocu samo reci da vozaci moraju znati kakvo im je uopste auto i prema tome da odrede neku brziku kretanja
a ne po to me da li smije ili ne brzo vozitti
  • Upvote 1

[quote name='ober_snake' post='165026' date='Jun 8 2007, 11:03']Odli

[img]http://24ur.com/media/images///extra/Jun2007//60024003.jpg[/img]
Gume SUPER
Auto SUPER
Al nije imo pameti nikad, i sad je i on mrtav a i jos dvojica, fakat mi ih je

[quote name='#DOCTORE#' post='165138' date='Jun 8 2007, 20:30'][img]http://24ur.com/media/images///extra/Jun2007//60024003.jpg[/img]
Gume SUPER
Auto SUPER
Al nije imo pameti nikad, i sad je i on mrtav a i jos dvojica, fakat mi ih je

sigurno 60% od sigurnosti moraju biti gume ostalo motor i te cake vozac neznam kako da je dobar mala neka sitnica ga zezne i tu nema price on je van ceste i amin .. al fakat zalosno et vidis sta je ti nesreca ako je ovaj sa ovim Bmw-om bilo ovdje blizo austrije onda sma cito u novinama bilo je i na Tv-u nek im je vjecan rahmet

[quote name='imola' post='164645' date='Jun 6 2007, 07:49']Obzirom da je slaba kupovna mo

slazem se da je tehnicki ispravno vozilo, ukljucujuci i gume , bitan faktor prezivljavanja na cesti,al isto tako navike, kultura vozaca i zelja drzave kroz policijske organe da zaustave taj trend bezveznog gubljenja zivota spresanih izmedju tone lima i zeljeza, su isto tako bitni..

svjedok sam svake subote, trke i preticanja na relaciji Amfora- bolnicka krivina ...kad pogledas ko se pretice, uglavnom vozaci vozila koja kostaju cca 500 KM, golfovi dvojke, askone i sl...

nigdje policije ni za lijeka, uglavnom su stacionirani na totalno nebitnim mjestima, a ona bitna gdje su pjesaci direktno ugrozeni su redovito "nepokrivena"...

ma nema tu gume koja moze budalu spasiti tako da gume donekle igra ulogu na cesti ali ni deseti dio od onoga koliko vozac igra ulogu u saobracaju

NEMOJTE REĆI DA VAM NISAM REKAO!

Četvrtak je 15-ti, a policija sebi nabavila dvije gume i ujutro rano izlaze na ceste i bom da nazore ko je metnuo a ko nije...

ja sam stavio prije 10-ak dana da ne bi koji hajvan od policajca se zajebo za dane posto oni ne znaju na kalendar....... a ja sam neki dan vidio cojk sletio nekoj zeni na kuci haha kaze zena cek da zovnem policiju da vidis kako se cupaju tablice i dokumenti iz auta i trkis niz nekakvu stranu hahahaha...... u pitanju nisi bile gume nemo jaka krivina a mjenjac ostao u 5-oj brzini

ja nestavljam do zadnje minute ... da mi se gume trose pa da ovi sto ih prodaju na meni zaradjuju ... :D sala mala ... uvijek stavljam dobre zimske gume ... jer nebi mogao do kuce izaci autom ...

danas sam bas razmisljao o sigurnosti na saobracaju... na putu na fax i nazad sam svjedocio cak trima saobracajnim nesrecama ( u jednoj su cak trojica ucestovala) pa sam bome i usporio malo :unsure:

ma care vidi ovoga snijega sutra se isplati do bihaca i nazad otici koji put da se vidi udesa malo