Sign in to follow this  
Followers 0

Uhapsen Hamdija Abdic - "Tigar"

43 posts in this topic

Napisano

Imaces priliku da vidis jeli porazen ili nije a nece puno vremena proci.Sto Hamdo i kompanija nisu rekli koliko su tih dana strpali Biscana u zatvor i prebili ih jer su ljudi mislili da je Hamdo presao u Autonomiju pa bili krenuli da  im se prikljuce.Koliko je Hamdo zasluzan za ratna herojstva vidi se danas kako on zivi u ogromnom bogastvu a borci nemaju sta da jedu.Vidjecemo kada ga optuze zajedno za Duceom hocel se sada izvuci prjeteci sudijama i policiji.Sada ce mu doci specijalci da ga hapse pa kad ima muda neka pruzi otpor.

<{POST_SNAPBACK}>

Pa čovječe o čemu ti priča
0

Napisano

Ti x-men sada si stvarno otkrio koliko znas o tim desavanjima odnosno da te ispravim da Hamdija Abdic Tigar nije imao brata u Autonomiji vec je u Autonomiji
bio rahmetli Irfan Saracevic
0

Napisano

Ako je Hamdo imao brata onda on do pocetka te akcije Tigar 94' nije bio u Autonomiji.Mozda je sa Hamdom isao u Kladusu u to vrjeme i dobio taj neki spisak ali da je on bio pripadnik Narodne Odbrane to nije tacno.Kao drugo za vrjeme prve Autonomije bilo je ministarstvo unutrasnjih poslova koje nije bilo niti je moglo biti zajedno sa ministarstvom odbrane jer vojska i policija nemogu imati jednog ministra.I sto se tice te akcije Tigar 94' imam videokasetu na kojoj se sve jasno vidi i sve je snimljeno.Mogu ti samo reci da peti korpus nije trebao ubiti
rahmetli Rasima Basica i Muju Behrica ako su ih vec zarobili.

0

Napisano

[quote=GAGO1 :)

0

Napisano

Ako je Hamdo imao brata onda on do pocetka te akcije Tigar 94' nije bio u Autonomiji.Mozda je sa Hamdom isao u Kladusu u to vrjeme i dobio taj neki spisak ali da je on bio pripadnik Narodne Odbrane to nije tacno.Kao drugo za vrjeme prve Autonomije bilo je ministarstvo unutrasnjih poslova koje nije bilo niti je moglo biti zajedno sa ministarstvom odbrane jer vojska i policija nemogu imati jednog ministra.I sto se tice te akcije Tigar 94' imam videokasetu na kojoj se sve jasno vidi i sve je snimljeno.Mogu ti samo reci da peti korpus nije trebao ubiti
rahmetli Rasima Basica i Muju Behrica ako su ih vec zarobili.

<{POST_SNAPBACK}>

E, jeste GAGO Hamdo imao brata u autonomiji koji je zajedno sa Rasimom Ba
0

Napisano

Dobro vidjecemo kada se i to bude istrazivalo kako je bilo pa da se sada nebi natezali oko toga jer i zato ce doci vrjeme da se ispita.Problem je sto su na obje strane bili ubaceni ljudi koji su radili jedi za duge.Koje bio u komandi korpusa Fikretov igrac ja nebi o tome sada ali vremenom ce se ito saznati.Pitanje kako su ubijeni Rasim Basic i Mujo Behric ce morati odgovoriti isti oni koji su ih ubili taj dan a kaseta postoji a i svjedoci koji su bili u korpusu u to vrjeme ali ce ljudi sigurno posvjedociti kako je to bilo.

0

Napisano

Dobro vidjecemo kada se i to bude istrazivalo kako je bilo pa da se sada nebi natezali oko toga jer i zato ce doci vrjeme da se ispita.Problem je sto su na obje strane bili ubaceni ljudi koji su radili jedi za duge.Koje bio u komandi korpusa Fikretov igrac ja nebi o tome sada ali vremenom ce se ito saznati.Pitanje kako su ubijeni Rasim Basic i Mujo Behric ce morati odgovoriti isti oni koji su ih ubili taj dan a kaseta postoji a i svjedoci koji su bili u korpusu u to vrjeme ali ce ljudi sigurno posvjedociti kako je to bilo.

<{POST_SNAPBACK}>

eto kolega zasto da ti govorim da je imao brata kad nisi dobro upucen u dogadzaje u komandi NO--mogu ti reci i na kojoj relaciji je presao dole,al neces opet vjerovat,znaju ljudi i vise nego sto mislis,,ipak zivio..

0

Napisano

:)

0

Napisano

<{POST_SNAPBACK}>

A
0

Napisano

Danas je Nova TV prikazala film na kojem se vide zlocini petog korpusa nad stanovnicima Cazina. Stvarno nemogu vjerovati da netko moze braniti zlocine nad starcima i djecom. Po meni bila ili ne politika Fikreta Abdica ispravna ono sto je napravljeno nakon rata nad ranjenicima i civilima je ratni zlocin ma sto god vi mislili o tome.

0

Napisano

Danas je Nova TV prikazala film na kojem se vide zlocini petog korpusa nad stanovnicima Cazina. Stvarno nemogu vjerovati da netko moze braniti zlocine nad starcima i djecom. Po meni bila ili ne politika Fikreta Abdica ispravna ono sto je napravljeno nakon rata nad ranjenicima i civilima je ratni zlocin ma sto god vi mislili o tome.

<{POST_SNAPBACK}>

Apsolutno ne
0

Napisano

Ja sam svojim ocima gledao kada jedan ranjenik umire u hangarima u Bihacu.
Nitko mu nije htio pruziti pmoc a kada smo pitali strazare dali bi upravnik zatvora
moga da dodje i da se taj ranjenik odnese u bolnicu strazar je rekao da je upravnik dobio naredjenje da se nikome nesmije pruziti medicinska pomoc.Jedan momak koji je bio u vojnoj policiji a cini mi se da je bio iz Baksaisa je uspio da nekako proturi zavoje i gazu u hangar gdje smo ga previjali ali krvarenje je bilo jako tako da je podlegao do jutra.Takodjer je nakon nekoliko noci podlegao jedan momak iz Coralica koji je imao epilepsiju i kada je dobio napad niko ga nije htio evakuisati i nakon toga je umro.Taj momak uopste nije bio u vojci vec je kao civil
zarobljen u Pecigradu i sa vojskom prebacen u hangare.Takodjer jedan momak iz Liskovca je toliko bio tucen da smo ga nosili u deki jer nije mogao da hoda a jedini razlog sto su ga tukli je bio sto se preziva Abdic.Sin Dzevada Pandzica iz Pecigrada koji je u to vrjeme imao samo 14 ili 15 godina doveden je zajedno sa Dzevadom u hangare i djete su drzali i izgladnjivali ga kao i sve druge.Bilo je slucajeva da su nasima ranjenicima koji su se zadesili u Pecigradu a koji su ranije imali fiksatore u rukama i nogama cupali im fiksatore i tukli ih.I meni ce netko ovdje pisati i mene ubjedjivati sta je ""KLASICNI ZLOCIN"""

0

Napisano

gago tebe ljudi kad sjebu u odgovirima o nekim pitanjima ti odma nadzes price kkao je neko bio tucen i maltretiran,jao kako ste napaceni bili,.. :)

0

Napisano

0

Napisano

Hamdo se je smirio, ne pije u svom lokalu, ako pije ode van grad, zadnji lokal koji je polupao je rb prije par godina, okrenuo se biznisu koji je dobio (zbog svojih ratnih zasluga, hm..), i postao uzoran gradjanin... To je slika koju vidi sada prosjecan gradjanin Bihaca...

0

Napisano

GAGO!
Znači i ti si bio u hangaru kad je zarobljena 4.brigada u pećigradu...
A to

0

Napisano

Pa nemogu ja znati imena svih cetiri stotine ljudi covjece.A ko laze a ko govori istinu vidjecemo.Meni se nije zapelo ovdje izmisljati jer to nisam dosada radio nikada u zivotu a ni na ovom forumu a posto nisam u BiH onda nemogu da se nadjem sa tobom pa da ti uz kahvu sve lijepo ispricam.Ima tu ljudi koji su bili zarobljeni pa ako poznajes nekoga od njih otidji pa posjedi sa njima pa se raspitaj.Da nebi mislio da ti lazem ja sam registrovan od strane crvenog krsta kao logoras i ne samo kja vec i svi oni koje je crveni krst registrovao ali tek nakon tri sedmice provedenih u logoru jer im je prvo trebalo dovoljno vremena da urade ono sto su naumili pa tek onda da puste crvenom krstu da dodje u logor.Uostalom bice vremena kada se i o tome bude vise pricaloi pisalo jer nisam ja jedini koji je sbve to prozivio.Nazalost mnogi nisu medju zivima jer neki su odvedeni i nisu se vratili a neki su kao zarobljenici kopajuci rovove prema Srbima ubijeni sa ledja ili natjerani u minsko polje a mnogi su kasnije ubijeni sa ledja posto su bili rasporedjeni po brigadama u korpusu.Najvise ubistava je bilo u 501.i 502.biohackoj brigadi dok recimo u 505.brigadi nije zabiljezen nijedan takav slucaj i prema nasim ljudima Buzimljani su se odnosili korektno nakon sto su prekomandovani u 505.iz hangara.

0

Napisano

Ba

0

Registriraj se ili logiraj da bi komentarisao

Trebate biti član kako bi mogli ostaviti komentar

Registriraj se

Prijavite se za novi račun na Cazinski forum. To je lako!

Registruj se

Logiraj se

Već imate račun? Prijavite se ovdje.

Logiraj se sada
Sign in to follow this  
Followers 0

• Trenutno Pregleda   0 članova

No registered users viewing this page.