Jump to content
Floresita

Moj Prvi Zaraden Novac?

Recommended Posts

hmmm...moj prvi zaradjen novac sam zaradila u 1 il 2 razredu srednje, radila sam 1 mjesec i potrosila - uzela mobitel ( ericson onu prvu ciglu sto je bila :) ) i naravno novu sobu :icon_cheesygrin: :rolleyes:

najvise sam dobila za hatmu 1000 dolara :angel: ....a ovih dana subatom pisem platu za vozace sa babom...hehe za svaki izvjestaj imam samo jedan dolar :lol:

Prva moja zarada je isto bila kad sam davao hatmu, 5. razred, dobio sam 4.000 KM :icon_cheesygrin:

U 8. razredu bilo neko takmicenje iz nekih cudo predmeta (mat, fizika, historija, geografija...jos nesto nemam pojma) srednjih skola na onom turskom koledzu u bihacu... ubro za 2. mjesto 50 km... ne sjecam se da sam otada ista vise zaradio, makar ne u posljednjih 3 godine <_< (samo trosim)

Mohe prve zaradjene pare isto na takmicenju, ali iz islamske historije, na opcini trece mjesto, na kantonu prvo i na federaciji cetvrto :D
Zatim hatme, bilo je tu finih para, uuu :D

U srednjoj sam cuvala djecu isto bilo parica :)

A sad radim bome normalno uz studij, tako da od roditelja necu nista, sram me uzeti :unsure:

vala u moje vrijeme cijepanje drva i nastijavanje basci,hehehe ,

u toku skolovanja,u srednjoj,ono haj dodji izmjeri tlak ovoj ili onoj majkici,dedi,i tako...markica po markica,solida,za prezivjeti :lol:

[quote name='_Ne_VoLiM_jAnUaR_' post='191290' date='Nov 5 2007, 21:44']i ja sam prvu veliku lovu zaradioo na hatmama...heh,,,,,,a prvu lovuu za koju sam se namucioo je cijepanje i unosenje drva po seluu,,,jestt da je teskooo all slatkee su pare bileee,,,[/quote]

Za hatmu prve 4 hiljadarke sletio i glavni :icon_cheesygrin: :icon_cheesygrin: Uvijek sam se ja vecinom snalazio sam za sebe,a jedino ako bas moram trazim od roditelja.

prvu vecu lovu lovu zaradio na hadzinu potoku hehe ratni profiter stas

Prvu lovu sam zaradila kod buraza peglajuci mu i spremajuci krevet svaku noc,ispaltilo se 50KM :D poslije on vidio da se njemu to ne isplati pa prestao :( heheh

igrajuci poker :icon_cheesygrin: cudo para ,cura na astalu :icon_biggrin: bom,kako doslo tako i oslo...

Na sportskoj kladionici, prvi srednje, mislim da je bilo oko 100-njak maraka hehe :D,

moj prvi zaradjeni novac bio je radeci na bazenu kao spasioc hehehe..
gledalo se na sta ce se trositi a ipak se potrosio hehehe--- :) :)

Kada sam bio 2 razred osnovne svi isli uvijek u kladionicu i tako jedan dobio oko 70 KM, ne mogu se sad sjetiti u sta sam ih potrosio :P

Ako se izuzme ono hajde mi nesto donesi dam ti petaka kako kod mene funkcionise :icon_cheesygrin: Moj prvi zaradjen novac je; lijepa svota novca u trecem Gimnazije za rad na kampanji SBiH za izbore, a moja prva plata na drugoj godini fakulteta je moja prva plata, dok je sluzbena prva plata bila hB prosli mjesec :icon_cheesygrin: Ja sam oduvijek bio pravi mali kapitalista, na prvoj godini masne pare zaradjivao prodajuci zadace iz par predmeta, radeci Power Point prezentacije, i opet kao dobra kapitalista masovno, kvalitetno i brzo (copy/paste)... Dobra stara vremena :icon_cheesygrin:

Kad sam bila manja : operem auto-dobijem pare,dobijem peticu-dobijem pare,na kraju godine pohvaljena od strane direktora-puno para :D , u prvom srednje najbolja ucenica na skoli iz engl. jezika-masu para :D ,
operem sudje-dobijem pare,.. itd :D
Kako god,prije se lako dobijale pare.. Sad mi nedaju tako lako . Sram da ih bude! :D

hmmm prve pare hehehhe e sjecam se kad sam zaradio kad sam iskljucio sklopku za struju i nisam htio spustiti auto sa dizalice dok mi nije covjek platio mjenjanje ulja heheheheheheh

digo sistem za 20 maraka :D

ja sam svoj pravi prvi novac zaradila tekar kad sam pocela zanat.. to znaci augusta 07 u svojoj firmi..
a pre toga sam vazda neke male sitnice radila, sto sam dobivala pare.. bilo to pripaziti pola sahta na dijecu, ili za komsinicu nesto otici vidjet itd.