Jump to content
FaRuK

Sta je to lijepo/ljepota

Recommended Posts

Kako biste defininisali pojam ljepote?

fizicki lijepo,pa ugodno za oci, vjerovatno, sta bi drugo moglo biti (ne mislim samo na zene, opcenito, lijepo auto, lijepa kuca, lijep radni stol ili..)

psihicki lijepo, metafora samo, opisuje stanje onih osobina koje mi odgovaraju ..

[b]Obuci klip bice lip[/b] :D

Ljepota je relativna :P za svakog roditelja je npr njegovo djete najlijepse, najbolje najsve...Mislim ako nekoga volis nije bitno jeli drugima lijep, ti je jednostavno volis takvu kakva je ta osoba i svaki dan ti je sve lijepsa i lijepsa :D tako je bar kod mene. Svako nekog voli i svako je od bar jedne osobe voljen tako da smo svi lipi ;)

Gledala sam ne davno neku reportazu o ljepoti i mislim da je ljepota ne bitna, kad tad ona prodje, bore se po licu ocrtaju tamo vamo a jedino sto ostaje je karakter. :D

dobro, to je tako kad si nekome pristran..

a sta je ustvari ljepota, kako to definisati, vjerovatno svi imamo razlicite poglede na to, sto je i dobro, znaci, raspravljati o tome je nebulozno ili nije, o ukusima se ne raspravlja ili raspravlja ?

zapetlja se ja :D

za mene je ljepota neko okruzenje gdje je meni ugodno sto mi oci vide i nakon toga mi lijep osjecaj to za mene predstavlja neki dio ljepote ... a sad da obajsnim pravu definiciju, mislim da nebi mogo jer nisam ja clark_gable :D

Fizicka ljepota je nesto sto ti odvlaci pozornost od ostalih stvari, nesto sto te ostavi bez daha ....
Vjerujem da svi imamo takav pogled na ljepotu dok su ukusi vec neka druga prica.

ljepota...hmmm...zeznuta tema...

ono sto prija svim culima...

Guest
[quote name='divlji_andjeo' date='04 April 2007 - 14:32 ' timestamp='1175689945' post='154313']
ljepota...hmmm...zeznuta tema...

ono sto prija svim culima...
[/quote]

bas tako...

[quote name='K®ãJî§kî-VîTêZ' date='12 November 2009 - 22:03 ' timestamp='1258059790' post='347993']
Ako ti je zelja da vidis lijepo. I ruzno ce u tvojim ocima biti lijepo. ;)
[/quote]

pa mislim da je to potiskivanje stvarnog osjecaja za lijepo.mislim da oci stvarno primjete biometriju ljepote,sad dali je to do psihicke ili umne moci ili nametanja kroz vrijeme i godine da je to lijepo ili nam je to usadjeno jednostavno u UM. Edited by x-men

[quote name='ljubičica' date='17 May 2010 - 08:38 ' timestamp='1274078322' post='374534']
Lijepo je kad jede

[quote name='sanel87' date='18 May 2010 - 08:41 ' timestamp='1274168513' post='374716']
To je nougat krema haha [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]

[img]http://www.merkur.ch/eshop/frischschokolade/big/Schokolade_haselnuss_milch.jpg[/img]
[/quote]
njami :P

Meni je lijepo moje carobno mjesto,to je mjesto na kojem sam okruzena najdrazim ljudima i radimo nama najdraze stvari...

Lijepo je vidjeti mamu kako se brine za svoju malu bebu...

Lijepa je moja mala seka kad dodje iz skole i sa osmijehom mi kaze kako je dobila 5.

Lijepa je moja prijateljica kad prica o svom momku pa sva blista...

Lijepo je jutro kad ne moram na fax,ili bilo sta drugo...

Meni je dosta toga lijepo....Ja volim zivot. :)
  • Upvote 1

Ljepota je ono zbog čega stoji
  • Upvote 2

Razlicitim ljudima mogu se svidjeti razlicite stvari, nema dvoumljenja da ista stvar moze biti istodobno i lijepa i ruzna, ovisno o onom ko gleda. ljepota se i nalazi tamo, u oku posmatraca...
  • Upvote 1

Lijepo je kad ujutru ustanes i beba pokloni najljepsi osmijeh na svijetu, i tako svako jutro i cijeli dan mi je super ... uzivam :D :love: :love: :love:
  • Upvote 1

[quote name='Vento' date='20 May 2010 - 17:30 ' timestamp='1274369406' post='375162']
Ljepota je ono zbog čega stoji

[quote name='lucky' date='21 May 2010 - 16:26 ' timestamp='1274452006' post='375351']slazem se s tobom ... ja sam zadnji put uzivo u ljepoti ruze ...[/quote]

I

[quote name='Vento' date='21 May 2010 - 16:09 ' timestamp='1274454592' post='375372']
I

ako je ljepota skladnost onda se moze definisati

mislim da su arapi imali cak i metricke mjere za ljepotu

recimo skladno lice ili tijelo podlijezu onoj slici  leonarda da vincija (covjek rasirenih ruku)

gdje su dane osnovne proporce skladnosti i ljepote

mada se slazem da je sve u oku psmatraca

• Upvote 1

Svakako je u oku posmatraca, ja kad nekoga gotivim/volim cak i ako je cijelom svijetu ruzan meni ne moze biti jer gledam "drugacijim ocima".

Fizicka ljepota, kako hojla fino pojasni, jeste definisana proporcijama, simetricnoscu... Zato i govorimo o "klasicnoj ljepoti", ljudima koji su po svim navedenim parametrima neosporivo "lijepi".  

Meni licno se ljepota usko veze uz auru koju osoba zraci.  Neko lijep ali sa negativnom aurom mi automatski postaje ruzan i obrnuto. Naravno postoje i oni ruzni koji jos ruznije zrace pa mi sami pogled prema njima izaziva nelagodnost.  

• Upvote 1

Svakako je u oku posmatraca, ja kad nekoga gotivim/volim cak i ako je cijelom svijetu ruzan meni ne moze biti jer gledam "drugacijim ocima".

Fizicka ljepota, kako hojla fino pojasni, jeste definisana proporcijama, simetricnoscu... Zato i govorimo o "klasicnoj ljepoti", ljudima koji su po svim navedenim parametrima neosporivo "lijepi".  

Meni licno se ljepota usko veze uz auru koju osoba zraci.  Neko lijep ali sa negativnom aurom mi automatski postaje ruzan i obrnuto. Naravno postoje i oni ruzni koji jos ruznije zrace pa mi sami pogled prema njima izaziva nelagodnost.  

pa sad to neko zove aura neko simpaticnost neko zracenje neko mot neko kuve neko slif 

meni je uvijek nekako prvi dojam bio dovoljan da mi je neko simpatican (onda mi je i lijep)

a svaka ljepota kao i sve (na zapadu) se moze definirati....samo sto postoji i ono nesto sto tu ljepotu ili potvrdi ili je izbrise

e to nesto je kod ljepote najvaznije...a zavisi od onog ko gleda