Jump to content
Sign in to follow this  
[I-B-R-O]

Perut

Recommended Posts

Loha.

Kako se nosite s problemom peruti.
Svjedoci smo prevelikog reklamiranja raznih sampona, svaki valjda ima nesto u sebi sto otklanja perut, ali to bas u stvarnosti i nije tako.
Oblanjas se, nasapunas kose s njim, prilagodis vodu da nije ni topla ni hladana (valjda vruca voda i izaziva perut), ali opet nista.
Prodjes rukom po glavi a ono snjezi.

Sta vi preporucujete? Da li ima nesto sto je 100% uspjelo u vasem primjeru.

molio bih odgovore tipa
Nemam perut i slicne da zaobidju ovu temu.

garnier fructis (zeleni onaj) protiv peruti naravno

[quote name='pa3um' post='151942' date='Mar 22 2007, 11:12 AM']Head and Sholders 100% ucinkovit....[/quote]
Istina ziva u mene je stari imao belaj sa peruti sve je probao ali kako je poceo da koristi head and sholders peruti je bilo sve manje i na kreju je nestala.

to ti je od tople vode 100%, ne znam koji sampon imaju ali odi u coralice, poreko puta "kule", u onaj frizerski ( :D ), meni su oprali kosu jednom i ni traga vise peruti.. zatim samo nemoj prati vrucom vodom i sve je ok..

p.s.nemoj koristiti gelove, predji na vosak, cuda cini vjeruj :D i perut ce ti biti davna proslost!

hajd sad znj! :P Edited by Clark_Gable
puk'o sam ..

Najbolji sampon protiv peruti je Crisan (Wella) ili Sulfrin. Head&Shoulders nekom samo pogorsa jer je zaista jak. No, svako ima razlicit tip koze i kose pa ne odg svakom isti proizvod, no cesto mjenjanje sampona izaziva takodjer perut.
Inace za korijen kose je dobar sampon od koprive i zdravo je masirati tjeme glave limunovim sokom, to bi sve trebalo doprinijeti uklanjanju peruti i jacanju kose.

Za stalnu upotrebu head & shoulders je najbolji... A da se rijesis peruti u 2 navrata max, onda u apotekama imas Recept sampon protiv peruti... Kao sto svi kazu pranje sa pretoplom vodom izaziva perut... Najbolje poslije pranja saprati glavu jos jednom sa potpuno hladnom vodom jer poboljsava cirkulaciju i daje sjaj kosi... ;)

Ja mislim da je to definitivno od mjenjaja sampona i od prejakih sampona. Svi ti neki samponi sa "formulom za ovo za ono" vjerovatno sadrze neke jake supstance sto nadrazuje tjeme i dolazi do peruti. Trebalo bi blagim kakvim samponom prati kosu i mlakom vodom kao sto su svi gore rekli. Neki kazu da je dobar dove sapun :o , neki ovo neki ono. Mada ja mislim da svako ima neki period kad ima masnu kosu ili kad ima perut, to valjda vremena ko ce ga znati. :) :)

A mislim perut je dosta genetski uvjetovana tako da ce neko imati problema sa peruti sta god radio, a neko nece imati problema pa da je ne pere 7 dana...
ali hej ako ti SVAKI dan operes kosu i ako to radis konstantno sa bilo kojim samponom ja sam 100 % siguran da ce perut nestati i nece se pojavljivati ako nastavis sa tom navikom

Ljudi, nije valjda da ja jedini perem kosu sa sapunom od jabuke...

[quote name='Incubus' post='152054' date='Mar 22 2007, 10:45 PM']A mislim perut je dosta genetski uvjetovana tako da ce neko imati problema sa peruti sta god radio, a neko nece imati problema pa da je ne pere 7 dana...
ali hej ako ti SVAKI dan operes kosu i ako to radis konstantno sa bilo kojim samponom ja sam 100 % siguran da ce perut nestati i nece se pojavljivati ako nastavis sa tom navikom[/quote]

Ajzak isto tako mislim da nije zdravo prati kosu svaki dan???a slazem sa ovim da je to genetski uslovljeno pa gurao glavu u zemlju ili prao kosu razlicitim preparatima jednostavno ne pomaze :)

Ma moze se perut unistiti kazem vam kada je moj stari se toga rijesio onda moze svak. Edited by [I-B-R-O]

E pa ja mislim da je do tipa koze
meni nije pomogao ni jedan iz trgovina i drogerija
Nego odem ti ja u apoteku i objasnim sta mi treba,
kupim sampon: RAUSCH i stvarno jednom oprala i nema vise...
PROBAJ IBRO...meni je samo taj pomogao.

[size=-1][b]Prhut je[/b] reakcia na jako susenje koze.[/size]
Suha prhut
Prhut je izrazioto

E ovako ja sam skoro citao da je protiv peruti najbolje prati kosu samo vodom (bez sampona)...

[quote name='_MORRISON_' post='164995' date='Jun 8 2007, 06:24']E ovako ja sam skoro citao da je protiv peruti najbolje prati kosu samo vodom (bez sampona)...[/quote]
I sta ces dobiti koza ce se isusiti i jos gore ja sam cuo od neke stare zene da je dobro bjelance od jajeta nanijeti na kosu par puta i isprati mada je malo fuj al porobati :D

[quote name='Efendija' post='165031' date='Jun 8 2007, 09:28']I sta ces dobiti koza ce se isusiti i jos gore ja sam cuo od neke stare zene da je dobro bjelance od jajeta nanijeti na kosu par puta i isprati mada je malo fuj al porobati :D[/quote]

Drug nisam ja to rekao vec australski znanstvenici koji su vrsili pokuse na 100 ljudi koji su imali perut i prali su kosu mjesec dana samo vodom i na kraju su imali manje peruti nego kad su koristili sampone i druga sredstva...

[quote name='pa3um' post='151942' date='Mar 22 2007, 13:38']Head and Sholders 100% ucinkovit....[/quote]

U bla

Rece mi jedna frizerka da perut moze i od stresa doci!
Ja koristim Fructis vec duze vrijeme i nemjenjam, dosta pomaze!

Ljudi kao sto vidite iz naziva teme imam problem sa peruti.. Pokusavao sam prije i sisam se i dalje skrzo kratko tako da kada operem kosu-ona nestane, ali danas sam zakljucio da moram taj problem nekako da rijesim, jer ovo postaje nepodnosljivo..
Koristio sam sve moguce sampone ali ipak neide.

Ako neko ima neki koristan savjet ili je imao slicnih iskustava-tako da zna neki lijek ili nesto da se ovoga rijesim bio bih vam zahvalan...
Unaprijed hvala svima