Autonomija - Stranica 62 - Politika - Cazin.NET Forum

Skok do sadržaja

Slika
* * * * - 8 Glasovi

Autonomija

• Zaključana Tema Ova tema je zaključana
2027 odgovora na ovoj temi

#1221 Punisher

Punisher

Stari Akademik

• Članovi
  • 1489 Poruke
  • Spol:Muško
  • Ljubavni status:Vjenčani

Objavljeno 16 June 2008 - 15:52

Vecina ljudi koji su napustili Bosnu ( iz onih ili ovih razloga ) je u medjuvremenu uzeo drzavljanstvo doticne zemlje. Jedan odredjeni broj drzava zabranjuje dvostruko drzavljanstvo i cak kao uslov za dobivanje drzavljanstva zahtjeva ispis iz drzavljanstva zemlje porijekla. Ako ovome dodamo i zabranu politicke aktivnosti (sto vecina zapadnih zemalja striktno zabranjuje ) te izuzeto kompliciranu proceduru provjere birackih spiskova kao i same registracije i glasanja putem poste - onda i nije tesko zakljuciti da sve ovo ( na duze staze) vodi ka osipanju birackog tijela.

GAGO 2 SILA NEBESKA NIJE IMALA VREMENA DA KLANJA 5 NAMAZA KAO STO NAS VI PREDSTAVLJATE NEKIM MUDZAMA I BALIJAMA.ratni poklik ako je strasio i vas i cetnike to je strategija borbe a ne odma balija,hajd ti meni nesto reci sad kad si tako pametan,zasto se fudbaleri kad ulaze u igru krste?hocemol i njih nazvat nekim nacionalistima?vi zbog naseg poklika nas nazivate balijama a spominjete nekog ALLAHA DZS!za grgu,jesil ti vidio koja si mi pitanja postavio de protumaci ih ti pa onda postavi onakva pitanja,jeste mislli ste prosirit teren cetnicima a vi bi dobili po par topsova za to sve,vama dzabe i onakvi snimci koje je srbska ruka snimala i pravila dokumentarce i stavljala na youtube da se vidi kako je srbija bila odgovorna za autonomiju a vi bili POGODAN TEREN ZA ZAVESTI,ovo se odnosi i na cazinljane koji su zavedeni ne samo na narod iz kladuse dole ima jako dobri ljudi koji nisu bili za to al zbog vas izdajnika morali su i oni jadni patit,,,,meni je vas zao nebi ja vas pokokao al ste pokazali i jos pokazivate kako ste vi bili u pravu za onakva ponasanja sa cetnicima u rovovima i vasim poklikom,al hajd ja nisam sudac da sudim ja samo kazem onako svoje misljenje,nisam za autonomiju,za saradnju sa srbima i hrvatima jesam al za izdaju neeeee...

Citiram jednog od prezivjelih, cije su svjedocenje neke domace novine nedavno objavile: "Pripadnici 5. korpusa, sudeći prema drugim svjedocima, nemilosrdno su se obračunavali sa vojnicima NO. Jedan od njih, koji nije
  • 0
... sve je moguce, sve je na dohvat ruke, samo se covjek ne smije predati. Tesko je dok se ne odlucis, tada sve prepreke izgledaju neprelazne, sve teskoce nesavladive. Ali kad se otkines od sebe neodlucnog, kad pobijedis svoju malodusnost,otvore se pred tobom nesluceni putevi, i svijet vise nije skucen ni pun prijetnji....

#1222 jedancoek

jedancoek

Siva eminencija

• +VIP MEMBER
  • 5808 Poruke

Objavljeno 16 June 2008 - 16:09

Imam ja jedan prijedlog, hajmo mi zločince u zatvor i pričati malo o pomirenju :D
  • 0

Spasimo cazinski SDP!

#1223 lucky

lucky

majstor za sve, od igle do lokomotive

• root admin
  • 10954 Poruke
  • Interests:Prazno

Objavljeno 16 June 2008 - 16:17

[quote name='Punisher' post='241221' date='Jun 16 2008, 15:52']Vecina ljudi koji su napustili Bosnu ( iz onih ili ovih razloga ) je u medjuvremenu uzeo drzavljanstvo doticne zemlje. Jedan odredjeni broj drzava zabranjuje dvostruko drzavljanstvo i cak kao uslov za dobivanje drzavljanstva zahtjeva ispis iz drzavljanstva zemlje porijekla. Ako ovome dodamo i zabranu politicke aktivnosti (sto vecina zapadnih zemalja striktno zabranjuje ) te izuzeto kompliciranu proceduru provjere birackih spiskova kao i same registracije i glasanja putem poste - onda i nije tesko zakljuciti da sve ovo ( na duze staze) vodi ka osipanju birackog tijela.

Citiram jednog od prezivjelih, cije su svjedocenje neke domace novine nedavno objavile: "Pripadnici 5. korpusa, sudeći prema drugim svjedocima, nemilosrdno su se obračunavali sa vojnicima NO. Jedan od njih, koji nije
  • 0

"Vrijedis samo onoliko koliko vrijedi tvoja rijec"

John M. Templeton

#1224 Clark Kent

Clark Kent

Srednja Legenda

• Članovi
  • 558 Poruke
  • Interests:Religija, Naucna Fanatastika, Istorija, Politika,

Objavljeno 16 June 2008 - 20:26

Lucky, malo ko ce ti reci da je Autonomija najvece zlo muslimanskom narodu. Da li je osnivanje Autonomije odgovorno za medjumuslimaski sukob? Odgovor je da. Ali u svadji uvijek imaju dvije strane zato dok vi ne prihvatite svoje odgovornosti i svoje greske nece niko ni od "autonomasa." Ako vec dajes svu krivicu Fikretu Abdicu, zasto onda ne dajes krivicu rahmetli Aliji Izetbegovicu, Atifu Dudakovicu i ostalom rukovdostvu petog korpusa. Ako zelis da ides prema pomirenju onda obe strane trebaju da priznaju svoje greske i sto jedancoek kaze sve zlocince u zatvor. Fikret Abdic je vec u zatvoru i traje proces protiv Zlatke i Ibrahima Jusica koji su bili celnici AP ZB. Pored Sulje Karajica jos niko nije uhapsen od strane Petog korpusa da odgovara za zlocine nad muslimanskim narodom Krajine iako ima hiljade dokaza i svjedoka od Skokova do Kladuse. Mene licno to ne brine jer zlocinci mogu pobjeci od pravde na ovom zivotu, i mogu se skrivati i biti zasticeni od vlasti ali Od Allaha Dz.S. ne mogu pobjeci. Kad tad ce ih smrt naci pa ako im nije oprosteno i ako se nisu pokajali onda na Sudnjem Danu ih ceka kazna.

Ja sam uvije za pomirenje. Hajde da pokusamo da se pomirimo.

Ovaj post je samo za autonomase.

Pogledajte attached file. Prikupio sam nekoliko amblema NO ZB. Mozda je i amblem vase jedinice tu.

Postavljeni file(ovi)

• Ubačeni file  NO_ZB.pdf   570.11K   22 Broj preuzimanja

• 0

#1225 x-men

x-men

odabi bolan

• +VIP MEMBER
  • 9377 Poruke
  • Interests:radoznal brete
  • Ljubavni status:Neću da kažem

Objavljeno 16 June 2008 - 23:39

clarku vidis da se opet gubis,kakve dvije strane kad je jedna strana bila istina a druga izdaja vi ste prihvatili izdaju,ja se nesjecam bas da je koji autonomas poginuo od snajpera a vasi snajepristi su tukli i ubijali nase vojnike,mi smo vama vjerovali vi ste nas izdali kako sad opet da vam vjerujemo/lijepo ce te vi snama i zelite lijepo al netrazite pvjerenje vi ste na distanci dok godpise u istoriji o vama,sami ste krivi mi smo zelili zivjet sa svima nas su napali ubijali u logore trpali sta smo mi to skrivili kome ha clarku,ti se udruzio stim sto su nas ugnjetavali?zasto?sta si osjeao u srcu kad si pucao po nama?kako si gledao na 5 korpus?staje svama,autonomija se morala ugasit,vi niste branili svoje kuce nego ste se borili za ciljeve velike srbije,,nezamijerite sta al mogu se ja druzit svama samo kad se pogledamo u oci drugi sjaj sjaji u nasim ocima...
  • 0
zivot se zivi zivot se ne uci

#1226 Punisher

Punisher

Stari Akademik

• Članovi
  • 1489 Poruke

Objavljeno 17 June 2008 - 08:46

koliko sam iz citanja po politici svatio da DNZ ima najkonstantnije biracko tijelo ... neznam onda kome se osip birackog tijela desava sa tim gore nabrojanim ...

vezano za ovo svjedocenje , evo ti nekoliko primjera ne iz novina vec licnih iskustava :
autonomas puca u zenu koja drzi dijete u narucju od dvije godine , metak prolazi kroz dijete i zeni ostaje u grudnom kosu ...
autonomaski snajperista ranjenog vojnika petog korpusa svako malo kada pogleda i vidi da se mice puca u njega ranjenog i neda da mu iko pridje ,navece kada smo ga izvukli preko deset metaka je imao u sebi ... neznam sta je bilo sa covjekom ...
stojim ja i kolega cucne ... autonomaski snajperista nevidi nas od grana dobro ali vidi kolegu koji je cucno i njega gadje ne u glavu ili prsa vec u jaja i k.... ga pogadja ... samo pertpostavi kakvu je smrt imao ...

prilikom napada autonomasa jedan autonomas ostaje ranjen ispod nasih linija i autonomaski snajperista neda da se izvuce ... jednog naseg covjeka ranjava u prsa srecom covjek prezivio i sada je u cikagu u americi ...

mislim da netreba sada da se "takmicimo" u pisanju ratnih stradanja ... cilj je pomirenje izmedju ljudi ... neko kome je neko poginuo nece moci olako preci i prihvatiti pomirenje ... ali treba se truditi ...

a prvi pravi korak ka pomirenju je prihvatanje sa vase strane da je autonomija najvece moguce zlo koje se je moglo desiti muslimanskom narodu na ovom prostoru ... i da je glavni uzrok tom zlu osudjeni ratni zlocinac fikret avdic ...

[b]Prekid političkog braka Fikreta Abdića i Alije Izetbegovića smrću je platilo oko 2.000 ljudi: tolika je, naime, procjena ukupnog broja mrtvih na jednoj i drugoj strani linije fronte između Petog korpusa Armije BiH i Autonomne pokrajine Zapadna Bosna. Unutarbo

Ova tema je uređena od Punisher: 17 June 2008 - 09:52

• 0
... sve je moguce, sve je na dohvat ruke, samo se covjek ne smije predati. Tesko je dok se ne odlucis, tada sve prepreke izgledaju neprelazne, sve teskoce nesavladive. Ali kad se otkines od sebe neodlucnog, kad pobijedis svoju malodusnost,otvore se pred tobom nesluceni putevi, i svijet vise nije skucen ni pun prijetnji....

#1227 Punisher

Punisher

Stari Akademik

• Članovi
  • 1489 Poruke

Objavljeno 17 June 2008 - 10:08

Slika

Ibrahim Djedovic (predsjednik glavnog odbora DNZ-a - danas)
Na ovoj slici (zaokruzen crvenom bojom) predstavljao je autonomase na "svecanoj i duhovnoj"
pripremi u Slunju u ljeto 1995.godine.

S njgove lijeve strane (iznad) je Bozo Rajovic - KOBAC
a sa desne strane (iznad) je Milorad Ulemek - LEGIJA

"U pripremljenoj vojnoj operaciji "SPRZENA ZEMLJA" snage Marticevih srba i Karadzicevih srba
udruzene sa snagama Fikreta Abdica imale su za cilj unistenje 5. korpusa ABiH i okupaciju
Bihackog okruga uz likvidaciju (ubistvo) 40.000 vojno sposobnih muskaraca po unaprijed
napravljenom spisku."

Ovo je izjavio americki ambasador u RH Piter Galbrajt (Peter Galbraith) na svjedocenju
protiv Milosevica u Haagu.

original transskript svjedocenja ambasadora, sa sudjenja Milosevicu na engleskom jeziku:

http://www.un.org/icty/transe54/030626IT.htm
Page 23127

A evo malo na na razumljivim jezicima:

http://www.hlc.org.yu/srpski/Haski_tribuna...p?file=830.html

• 0

#1228 jedancoek

jedancoek

Siva eminencija

• +VIP MEMBER
  • 5808 Poruke

Objavljeno 17 June 2008 - 10:10

Ja mislim da se ovakvih primjera mo
  • 0

Spasimo cazinski SDP!

#1229 Punisher

Punisher

Stari Akademik

• Članovi
  • 1489 Poruke

Objavljeno 17 June 2008 - 10:14

Osnivacka skupstina SDS-a 1990 godine u Sarajevu: Tada sam vidio vecinu ljudi koji su u rukovodstvo stranke. Sjedjeli su u suprotnom kraju sale u prvim redovima, zajedno sa gostima. Za mene su bili svi nepoznati, neka nova lica, nisu Sarajlije. Medju gostima je i Alija Izetbegovic -predsjednik SDA, dosao da pozdravi, kako je rekao, konacno osnivanje jedne srpske nacionalne stranke. Sjecam se da je rekao da se ranije, prije uspostavljanja muslimanske nacije, uvijek deklarisao kao Srbin i zahvaljuje srpskim intelektualcima - demokratima, narocito Dobrici Cosicu koji su ustali protiv suda njemu i njegovim drugovima 1984. Osim toga govorio je i o Jugoslaviji kao najboljem rijesenju za muslimane koji su prisutni na skoro cijelo njenoj teritoriji,...............

Alija Izetbegovic i Radovan Karadzic
  • 0

#1230 black_lady

black_lady

Sultanija

• +PREMIUM MEMBER
  • 1044 Poruke
  • Spol:Žensko
  • Interests:Zivot moj...

Objavljeno 17 June 2008 - 10:20

Punisher mene interesuje samo imas ti kakvih licnih iskustava... A ne samo copy/paste... Tako bi mogli do zore ;) Nego da cujemo kako ti zboris... Tvoje vlastite rijeci ;)
Sve ovo ostalo je samo suho gradivo.... Ti lucky-u na licni dozivljaj odgovoras sa copy/paste... Nigdje veze... Licis mi na naseg ne sad vise tako aktivnog clana sondu :)
  • 0
Kad nesto jako zelis ,cijeli svijet se uroti da ti se zelja ispuni...
Covjek koji ima svoje principe i jasan cilj pred sobom i pridrzava ih se, ne moze izgubiti bitku na bilo kom polju...

Postenje je moj stil!

#1231 x-men

x-men

odabi bolan

• +VIP MEMBER
  • 9377 Poruke

Objavljeno 17 June 2008 - 10:32

ovako jarane ja znam slucajeva gdje su ti civili vasi izdavali nekim pokretima koliko ima nasih ljudi u zemunicama i zene sterale vesove da bi vasi vojnici zali koliko nas ima,pa kad neko nastrada onda je bilo eno pucaju po civilima,vala iskreno mi je zao nekih ljudi jer su nastradali nevini i bez ikakve krivice nema veze na kojoj strani..
  • 0

#1232 Punisher

Punisher

Stari Akademik

• Članovi
  • 1489 Poruke

Objavljeno 17 June 2008 - 10:35

Punisher mene interesuje samo imas ti kakvih licnih iskustava... A ne samo copy/paste... Tako bi mogli do zore ;) Nego da cujemo kako ti zboris... Tvoje vlastite rijeci ;)
Sve ovo ostalo je samo suho gradivo.... Ti lucky-u na licni dozivljaj odgovoras sa copy/paste... Nigdje veze... Licis mi na naseg ne sad vise tako aktivnog clana sondu :)

Draga Black lady. Drago mi je da me pitas o mojim vlastitim iskustvima. Prije nego sto predjem na njih zelio bih napomenuti da (usprkos cinjenici da se nalazim na ovoj temi) nisam clan DNZ-a niti bilo koje stranke, niti sebe mogu svrstati u tzv. "autonomase". Sve ovo navodim iz razloga da bih lakse mogli svatiti moju polaznu poziciju.
A sto se tice licnih iskustava- da, naravno da ih imam i neka cu ovom prilikom i iznijeti!. Recimo moje prvo iskustvo vezano za nasu nesretnu podjelu i medjubratski sukob pocinje 1993 godine. Negdje krajem te godine odlazim tadasnjem nacelniku opstine Cazin gosp. Cazimu Budimlic u namjeri da razgovaram sa njim i pokusam dati svoj doprinos smirivanju situacije. Povod su bili prvi medjubratski sukobi u rejonu Johovice. Naime, cuo sam da je nekoliko vojnika i civila izgubilo zivote (sto me je strasno pogodilo kao pripadnika 5. korpusa i dobrovoljca u odbrani RBiH) i da prijeti opasnost prosirenju sukoba.
Gosp. Budimlic me je, dakle na moj licni zahtjev i primio. Kada sam mu iznio svoje strahovanje i bojazan o daljnjem prosirenju sukoba- zahtjevajuci od njega da i on da maksimalne napore u cilju daljnjeg zaustavljanja prolijevanja bratske krvi. Njegov odgovor je bio da je doslo vrijeme da se izabere jedna od strana. Ovaj odgovor me je "skamenio" i tada sam se uplasio za svoju sudbinu jer sam vidio da sam zakucao na potpuno pogresna vrata.
Koliko se sjecam, gosp. Budimlic je po drugi put stavljen za povjerenika SDA-Cazin, i to u jeku slicnih previranja pred nadolazece izbore.

Imenuje se Povjereni

Ova tema je uređena od lucky: 17 June 2008 - 11:55

• 0

#1233 jedancoek

jedancoek

Siva eminencija

• +VIP MEMBER
  • 5808 Poruke

Objavljeno 17 June 2008 - 11:09

[quote name='Punisher' post='241369' date='Jun 17 2008, 11:52']Imenuje se Povjereni
  • 0

Spasimo cazinski SDP!

#1234 Punisher

Punisher

Stari Akademik

• Članovi
  • 1489 Poruke

Objavljeno 17 June 2008 - 11:13

[quote name='jedancoek' post='241373' date='Jun 17 2008, 12:09']A u tom grmu le
  • 0

#1235 x-men

x-men

odabi bolan

• +VIP MEMBER
  • 9377 Poruke

Objavljeno 17 June 2008 - 11:24

Recimo moje prvo iskustvo vezano za nasu nesretnu podjelu i medjubratski sukob pocinje 1993 godine. Negdje krajem te godine odlazim tadasnjem nacelniku opstine Cazin gosp. Cazimu Budimlic u namjeri da razgovaram sa njim i pokusam dati svoj doprinos smirivanju situacije. Povod su bili prvi medjubratski sukobi u rejonu Johovice. Naime, cuo sam da je nekoliko vojnika i civila izgubilo zivote (sto me je strasno pogodilo kao pripadnika 5. korpusa i dobrovoljca u odbrani RBiH) i da prijeti opasnost prosirenju sukoba.
Pa kazes da nisi bio nigdje i da si neopredjeljen cini mi se a po tvojim rijecima imao si neko dobro mejsto dok si mogao ici na smirivanje sukoba,bil malo o tome napisao,svoji smo,,
  • 0

#1236 Punisher

Punisher

Stari Akademik

• Članovi
  • 1489 Poruke

Objavljeno 17 June 2008 - 11:41

Pa kazes da nisi bio nigdje i da si neopredjeljen cini mi se a po tvojim rijecima imao si neko dobro mejsto dok si mogao ici na smirivanje sukoba,bil malo o tome napisao,svoji smo,,

Dragi x-men, molim vas (ili molim te- ako mi dopustis, s obzirom da mi se obracas sa "ti" a da prije toga nisi dobio moju suglasnost ) da me ne citirate potpuno pogresno. Naravno da sam bio "negdje", sto sam i sam naveo-citiram "sto me je strasno pogodilo kao pripadnika 5. korpusa i dobrovoljca u odbrani RBiH"-. A da bi o drugima nesto saznali moramo prije toga nesto reci o sebi. U svakom slucaju, slazem se s tobom da smo "svoji"... Krajisnici smo obojica i time se ponosimo, zar ne!?

Ova tema je uređena od Punisher: 17 June 2008 - 11:44

• 0

#1237 x-men

x-men

odabi bolan

• +VIP MEMBER
  • 9377 Poruke

Objavljeno 17 June 2008 - 12:03

pa citirao si iti moje neke tekstove bez moje suglasnosti :) i zar ti se treba govorit sa VI?
  • 0

#1238 Punisher

Punisher

Stari Akademik

• Članovi
  • 1489 Poruke

Objavljeno 17 June 2008 - 13:03

pa citirao si iti moje neke tekstove bez moje suglasnosti :) i zar ti se treba govorit sa VI?

Mislim da mozemo jedno drugog u eventualno daljoj diskusiji oslovljavati sa "ti". Nije /niti to tvrdim/ da me ne mozes citirati - naravno da mozes. Ali citiraj me tacno a ne pogresno. U tome je stvar. I to vec nekoliko puta ponavljam; ali koliko vidim nema efekta. U svakom slucaju se nadam da slijedeci put (ako ga uopste i bude) necemo ispravljati jedni druge nego vrednovati tudje misljenje, a povrh svega biti u stanju iznijeti istinu - bez obzira s koje strane ona dolazi i koliko bila bolna.
  • 0

#1239 x-men

x-men

odabi bolan

• +VIP MEMBER
  • 9377 Poruke

Objavljeno 17 June 2008 - 15:16

ma moze sve se moze i uvazavam tvoje misljenje,samo netreba mi filozofiranja,nezanimaju me stranke bas niti ijedna,znam da treba opsirnije pocet temu pa da se dodje do zakljucka kako i zasto,kad bi se vratio malo po ovoj temi i procitao mnogo toga mozda bi drugacije pristupio, http://nl.youtube.com/watch?v=UUXPCKCbVIY&...eature=related# eto i tebi pa gledaj....
  • 0

#1240 imola

imola

alomi

• +PREMIUM MEMBER
  • 2104 Poruke
  • Interests:dva sina,lopta i

Objavljeno 17 June 2008 - 17:41

Slazem se sa vama. Upravo sam namjeravao da vas obavijestim da prelazim na tu temu.

U svakom slučaju dobro nam došli i na ostalim temama, ali jedno me smeta kod vaših opservacija na neki od postova...
Naime ,radi se o tome da je skoro svaki drugi Vaš post "uređen"., i složio bih se sa black_lady i njenom sugestijom jer nije moguće da ste u svakom od njih nešto "zaboravili"...Dajte Vi i dokumenta ali ipak bi volio malo autohtonosti kada su u pitanju Vaša mišljenja...
  • 0
KO ĆE OVAKO DO PENZIJE...UZ OVAKAV KAPITALIZAM

0 Korisnik(a) pregleda ovu Temu

0 Gosti i 0 Anonimnih korisnika