Autonomija

2032 posts in this topic

Napisano

[quote name='pa3um' post='148741' date='Mar 6 2007, 06:31 PM']Ja sam bio na pravcu automomije, i niko nije bacao oruje i otisao kucama, ja sam usao u Kladusu sa svojim sluzbeni autom na koje su bile tablice AR BiH, ako ne znas sta to znaci, to je Armija Bosne i Hercegovine, i moj komad me je cekao u Pecigradu, dok su njeni svi otisli, [b][b]a ona je rekla cekati.[/b][/b][/quote]

Ja sam čuo da je rekla : " Pa3ume , povezi me!!"
0

Napisano

[quote name='lucky' post='148783' date='Mar 6 2007, 09:05 PM']Rahmetli Alija je imao vojsku i drzavu zar razliku od fikreta koji nije imao ni vosjku ni autonomiju ...[/quote]i onda ti je to sad ostavio u amanet ... pa sam moras pronaci svjetlost koja ce te izvesti iz mraka...
0

Napisano

[quote name='lucky' post='148772' date='Mar 6 2007, 08:37 PM']ja nisam progonio nikoga ... samo sam vojnicki dva puta pobjedio pobunjenike protiv drzave i Alije Izetbegovića ...[/quote]nisam znao da je ostalo jos huski u carsiji....

[quote name='lucky' post='148773' date='Mar 6 2007, 08:39 PM']neznam koje osobe podrazumijevas pod "jedan" ... ili je to sve jedna osoba ... ja sam spominjao fikreta pa sigurno mislisna njega... odnjega su imali koristi samo cetnici ...[/quote]i domaci izdajnici su imali koristi od njega ...

[quote name='pa3um' post='148788' date='Mar 6 2007, 09:13 PM']Jesmo ratoborni veceras...

Samo zelimo vidjeti razmisljanje danas, na dogadjaje i ljude u vrijeme ratno, kako je bilo moguce da se jedan dio naroda (nije bitno kolika grupa) odmetne i pridruzi neprijateljskom narodu koji se vec pokazao i dokazao na unistavanju vlastitog naroda, i opet se priklonis njemu bez obtira sto je s druge strane brat, otac, rodbina, ne to nista neznaci.
Zanemarimo na momenat ideju autonomije, da li je ona dila dobra ili nije, nema te cijene nema te ideje da se okrene puska u brata.

Jednom sam cuo i ovakvo razmisljanje, Cetnici (mrzim tu rijec, ali moram je uptrijebiti u ovome kontekstu) su uvije racunali sa Fikretom, da ce im Cazinsku krajinu plasirati na pladnju, pa stoga nisu u startu navalili, jer u aprilu 1992. mogli su se usetati tenkovima, ali nisu smjeli jer nisu imali muda i mislili su da smo naoruzani do zuba, koja zabluda, a kasnije je bilo kasno.
Tad se povlaci joker (zvani babo), i u tom uvjerenju predugo otezu sa opercijom PAUK, i na kraju moram priznati kad smo svi bili na izmaku sanga ( i mi i oni) Tudjman uvidjevsi da bi se RSK mogla prosiriti, i dobiti oko 200 000 novih "vojnika" koje smo mi drzali oko nas, se odluci za deblokadu Cazinske krajine, zabode noz uledja babi.[/quote]zato izglasajte da mu se digne spomenik u cazinu ....svakako vec imate domovnice...
0

Napisano

[quote name='ober_snake' post='148820' date='Mar 6 2007, 11:13 PM']Ja sam
0

Napisano

[quote name='pa3um' post='148776' date='Mar 6 2007, 08:43 PM']To je jednistven primjerak, ja stvarno nisam cuo za takvo nesto, ali eto...
[size=5]Ja samo znam da kad sam usao u Kladusu, da ste vi nam ostavili arsenal artiljerijskog oruzja, cak i ono sto ste nam zarobili u toku bori, sve ostavili, a ne viste bili pjestadija, cetnici su nam ostavili tu artiljriju.

Pogledajte na Jedinici (DVD o crevin beretkama u autonimiji), onaj govor Manojla Milovanovica, prica nesto o borcima NO.[/quote][/size][font="Garamond"][/font]onda se zahvali njima na tom poklonu....nismo mi bili samo pjesadia ... de ti meni reci to me kopka plaho... vidim sve pada a vikret dovlaci tesku artiljeriju u kladusu ... sta ti mislis o tom?
0

Napisano

[quote name='apolo' post='148834' date='Mar 7 2007, 01:07 AM'][/size][font="Garamond"][/font]onda se zahvali njima na tom poklonu....nismo mi bili samo pjesadia ... de ti meni reci to me kopka plaho... vidim sve pada a vikret dovlaci tesku artiljeriju u kladusu ... sta ti mislis o tom?[/quote]

hajd da se kladimo da nece skontat ?????
0

Napisano

[quote name='krajzler' post='148837' date='Mar 7 2007, 01:30 AM']hajd da se kladimo da nece skontat ?????[/quote]kao sto sam napisao to me kopka ... nemogu skontat to pa bog... valjda neko zna...
0

Napisano

[quote name='apolo' post='148826' date='Mar 6 2007, 11:37 PM']i onda ti je to sad ostavio u amanet ... pa sam moras pronaci svjetlost koja ce te izvesti iz mraka...[/quote]
ne samom meni već je ostavio u amanet za cetiri miliona bosanaca i hercegovaca ... sto se tice svjetlosti izvedeni smo mi na svjetlost za razliku od autonomasa koje je njihov "babo" OSTAVIO U KUPLENJSKOM I OSTALIM BRDIMA OKO KRALOVCA ...

[quote name='apolo' post='148827' date='Mar 6 2007, 11:44 PM']i domaci izdajnici su imali koristi od njega ...[/quote]

domaci izdajnici=autonomasi=cetnici ...

[quote name='krajzler' post='148837' date='Mar 7 2007, 01:30 AM']hajd da se kladimo da nece skontat ?????[/quote]
pa to su sigurno neke globalne stvari ... mozda da gago napise (kopira i pastira) jedan svoj post ... mozda bi razumjeli ... ali mi razumijemo lokalno ... a to je da ste se udruzili sa cetnicima,kada ste polazili u pohode blagosiljo vas je pravoslavni pop-siguno ste zato i imali "uspjeha" ...

[quote name='apolo' post='148838' date='Mar 7 2007, 01:35 AM']kao sto sam napisao to me kopka ... nemogu skontat to pa bog... valjda neko zna...[/quote]
pa siguran sam da te vise stvari kopka a i siguran sam da to nije jedina stvar koju ne mozes skontat ...
0

Napisano

[quote name='sonda' post='148790' date='Mar 6 2007, 09:27 PM']drzali su oni sve to negdje u ladici,samo su cekali da se sto vise pomlatimo.[/quote]

konacno i ti gangsteru sonda :D dodje tobe...
0

Napisano

Tema se brzo razvija tako da malo i skrene.

Mo
0

Napisano

[quote name='ober_snake' post='148872' date='Mar 7 2007, 10:02 AM']Tema se brzo razvija tako da malo i skrene.

Možel kratak rezime:
1. Fotografija Đedovića na bini sa pravoslavnim službenikom i bjelosvjetskim kriminalcima i zločincima je

a) čin pristojnosti i u duhu brastva i jedinstva sa hiperfašističkom elitom
b ) sramota muslimanskog naroda ( imajući u vidu da je bivši musliman)
c) ... ako ima još neko mišljenje

2. Izjava američkog ambasadora o spisku za likvidaciju 40.000 ljudi bihaćkog okruga u operaciji sprzena zemlja:

a) čista izmišljotina osoba koje zavide geniju fikreta abdića
b ) jedan od užasa iz tog perioda koji srećom nije realiziran
c) ima vremena , mi ćemo se već razračunati
d) .. nešto treće
3. Osobe koje su akteri medjumuslimanskog sukoba danas trebaju biti u politici :

a) Nipišto - dovoljno su zla učinili u ratu
b ) Obavezno - oni su jedina uzdanica da će naša ideja biti sačuvana i bez njih život se ne može ni zamisliti
c) Mogu se kandidirati al niko iole normalan za njih neće glasati
d) .. nešto četvrto[/quote]

Odgovori ( sa ove strane ) :

Pod 1. - a i b,

Pod 2. - b, c,

Pod 3. - a

Odgovori ( sa one strane :D ) :

Pod 1. - samo pod a :D

Pod 2. - ovo sa genijem

Pod 3. - naravno b :D ...
0

Napisano

[quote name='snake' post='148859' date='Mar 7 2007, 08:04 AM']konacno i ti gangsteru sonda :D dodje tobe...[/quote]
ehhh!!!

ja dodje tobe,znao sam ja prije nego ti neke stvari,

al' mi smo takvi Krajisnici,

ko god hoce i kad god hoce,moze nas zelenom divljakinjom zavaditi.

mi vucemo u jevropu,

a vi nas htjeli odvuci u Aziju.

odosmo mi a Azija dodje i zavlada,pusti korijenje i korov.
[url="http://www.youtube.com/watch?v=8HCcyH6inZo"]http://www.youtube.com/watch?v=8HCcyH6inZo[/url]

samo im fale tablice Armije BiH.
0

Napisano

[quote name='snake' post='148882' date='Mar 7 2007, 11:20 AM']Odgovori ( sa ove strane ) :

Pod 1. - a i b,

Pod 2. - b, c,

Pod 3. - a
Odgovori ( sa one strane :D ) :

Pod 1. - samo pod a :D

Pod 2. - ovo sa genijem

Pod 3. - naravno b :D ...[/quote]

Dovoljno je da odgovoris zasebe , a nemisli ni sa te strane svak tako ko ti a tako ni sa ove kao sto ti razmisljas.

Znaci odgovaras samo zasebe.
0

Napisano

[quote name='ober_snake' post='148872' date='Mar 7 2007, 10:02 AM']Tema se brzo razvija tako da malo i skrene.

Možel kratak rezime:
1. Fotografija Đedovića na bini sa pravoslavnim službenikom i bjelosvjetskim kriminalcima i zločincima je

a ) čin pristojnosti i u duhu brastva i jedinstva sa hiperfašističkom elitom
b ) sramota muslimanskog naroda ( imajući u vidu da je bivši musliman)

2. Izjava američkog ambasadora o spisku za likvidaciju 40.000 ljudi bihaćkog okruga u operaciji sprzena zemlja:

b ) jedan od užasa iz tog perioda koji srećom nije realiziran
c ) ima vremena , mi ćemo se već razračunati

3. Osobe koje su akteri medjumuslimanskog sukoba danas trebaju biti u politici :

a ) Nipišto - dovoljno su zla učinili u ratu[/quote]
Evo ja sam ostavio svoje odgovore u citatu...
I daj da se malo vratimo upravo ovome sto ober_snake rezimira.
I dali je vrijedana neka ideja ili neki covjek, da se udrzuzis sa neprijateljem od koga su te do jucer branili prijatelji, da se udruzis s njima, dovuces tenkove, helikoptere i gomilu art. orudja sa ciljem da u najmanju ruku pobijes 40000 ljudi...
0

Napisano

[quote name='pa3um' post='148919' date='Mar 7 2007, 02:02 PM']Evo ja sam ostavio svoje odgovore u citatu...
I daj da se malo vratimo upravo ovome sto ober_snake rezimira.[/quote]

Ti si bar realan i iznosis svoje misjenje.
0

Napisano

[quote name='krajzler' post='148921' date='Mar 7 2007, 02:06 PM']Ti si bar realan i iznosis svoje misjenje.[/quote]
Ja nesmatram odgovornim narod koji se zatekao na tom teritoriju, zamjeram vodjma poput Djedovica i slicnih glavesina, kada se vidjelo da to vodi oruzanom sukobu, zasto su nastavili dalje, zasto kad se vidjelo da se nastradati uglavnom neduzni ljudi, po svaku cijenu se htjela realizirati ta ideja, uopce me ne zanima kakva je njena namjera bila, spasiti nas od cetnika, a unda u medju sukobu pogine nekoliko hiljada ljudi na obje strane. Moze li ikakav razlog to opravdati sobzirom da se radi o jednom/istom narodu.
0

Napisano

[quote name='sonda' post='148903' date='Mar 7 2007, 01:31 PM']ehhh!!!

ja dodje tobe,znao sam ja prije nego ti neke stvari,

al' mi smo takvi Krajisnici,

ko god hoce i kad god hoce,moze nas zelenom divljakinjom zavaditi.

mi vucemo u jevropu,

a vi nas htjeli odvuci u Aziju.

odosmo mi a Azija dodje i zavlada,pusti korijenje i korov.
[url="http://www.youtube.com/watch?v=8HCcyH6inZo"]http://www.youtube.com/watch?v=8HCcyH6inZo[/url]

samo im fale tablice Armije BiH.[/quote]

necemo se sad prepirati ko je sta znao prije koga, nema tu kraja...nego otkud si ti zakljucio da sam te ja zelio odperlati u Aziju ?? jel ti ti mene smatras Alijinim samo zbog toga sto se suprotstavljam vasoj ideji ??
0

Napisano

[quote name='pa3um' post='148924' date='Mar 7 2007, 02:15 PM']Ja nesmatram odgovornim narod koji se zatekao na tom teritoriju, zamjeram vodjma poput Djedovica i slicnih glavesina, kada se vidjelo da to vodi oruzanom sukobu, zasto su nastavili dalje, zasto kad se vidjelo da se nastradati uglavnom neduzni ljudi, po svaku cijenu se htjela realizirati ta ideja, uopce me ne zanima kakva je njena namjera bila, spasiti nas od cetnika, a unda u medju sukobu pogine nekoliko hiljada ljudi na obje strane. Moze li ikakav razlog to opravdati sobzirom da se radi o jednom/istom narodu.[/quote]

Pa taj isti narod je prije zivio u bratstvu i jedinstvu i nije razlikovo nikog do ovog ebenog rata, tebi je to sad cudno ali prije 17-18 godina to ti je bilo isto, ne bas isto al niko nikog nije mrzijo dok nisu dosli zatvorenici i poceli osnivati stranke i djeli ti nas. A znas na koje zatvorenike mislim, jer ima ih alarahmetelje pa nije fino da im se imena pominju.

To je sto ti mozda nisi dozivio pa ti sad nije jasno zasto nas ima i takvih. Trebalo je zivjeti u titinom vremenu pa bi sad lakse skonto.
0

Napisano

[quote name='pa3um' post='148924' date='Mar 7 2007, 02:15 PM']Ja [b]ne smatram odgovornim narod[/b] koji se zatekao na tom teritoriju, [b]zamjeram vodjma poput Djedovica[/b] i slicnih glavesina, kada se vidjelo da to vodi oruzanom sukobu, [b]zasto su nastavili dalje[/b], zasto kad se vidjelo da se nastradati uglavnom neduzni ljudi, po svaku cijenu se htjela realizirati ta ideja, uopce me ne zanima kakva je njena namjera bila, spasiti nas od cetnika, a unda u medju sukobu pogine nekoliko hiljada ljudi na obje strane. Moze li ikakav razlog to opravdati sobzirom da se radi o jednom/istom narodu.[/quote]

Nikakvog smisla nema osuđivati narod ili nekoga ko je podrzavao neku ideju nadaju ći se najboljem.

Griješiš sto se tiče đedovića - nije on bio glavešina ( po slici moguće da je glavonja) on je bio sluga - imao je posao koji je morao završiti a ne stati prije nego što je počeo.
0

Napisano

[quote name='ober_snake' post='148989' date='Mar 7 2007, 08:10 PM']Nikakvog smisla nema osuđivati narod ili nekoga ko je podrzavao neku ideju nadaju ći se najboljem.

Grije
0

Napisano

[quote name='krajzler' post='148977' date='Mar 7 2007, 07:32 PM']Pa taj isti narod je prije zivio u bratstvu i jedinstvu i nije razlikovo nikog do ovog ebenog rata, tebi je to sad cudno ali prije 17-18 godina to ti je bilo isto, ne bas isto al niko nikog nije mrzijo dok nisu dosli zatvorenici i poceli osnivati stranke i djeli ti nas. A znas na koje zatvorenike mislim, jer ima ih alarahmetelje pa nije fino da im se imena pominju.

To je sto ti mozda nisi dozivio pa ti sad nije jasno zasto nas ima i takvih. Trebalo je zivjeti u titinom vremenu pa bi sad lakse skonto.[/quote]

Prvi je u zatvoru bio Alija I.
pa onda Franjo T.
pa onda Fikret A.
pa Radovan K. i Momčilo K.
zadnji nažalost Slobodan M.

Alija i Franjo su bili u zatvoru zbog ideja, Fikret, Momčilo i Radovan zbog privrednog kriminala.
Slobodan zbog ratnih zločina.

Primjetićeš kod nekih sklonost ka tuđim parama...

Ovi ostali nisu tako nisko pali.....
0

Napisano

[quote name='jedancoek' post='149058' date='Mar 7 2007, 11:39 PM']Prvi je u zatvoru bio Alija I.
pa onda Franjo T.
pa onda Fikret A.
pa Radovan K. i Momčilo K.
zadnji nažalost Slobodan M.

Alija i Franjo su bili u zatvoru zbog ideja, Fikret, Momčilo i Radovan zbog privrednog kriminala.
Slobodan zbog ratnih zločina.

Primjetićeš kod nekih sklonost ka tuđim parama...

Ovi ostali nisu tako nisko pali.....[/quote]

Kako nisu kome su dolazile pare u ratu didu ili meni i tebi, vidis kako mu se sin sad izgradio i kompanija okonjega sto je bila, Ganic se cak povuko iz politike jer ima para dosta.

Svi su oni tu iz interesa
0

Napisano

Sve ja to znam, al nisu ni Fikretova djeca neka sirotinja, jel da??
0

Napisano

[quote name='jedancoek' post='149067' date='Mar 7 2007, 11:49 PM']Sve ja to znam, al nisu ni Fikretova djeca neka sirotinja, jel da??[/quote]

Nisu i nisam to nigdje reko, Al sam ti samo htio skrenuti paznju i na drugu stranu jer znam da znas ali si namjerno to ispustio.

Big pozz
0

Napisano

Kako kažu, nekom rat, nekom brat...
0

This topic is now closed to further replies.

• Trenutno Pregleda   0 članova

No registered users viewing this page.