Jump to content
Hugolina

Neka vaša razmišljanja...

Recommended Posts

sat vremena s voljenom osobom,cini se kao pet minuta.pet minuta na vrucem plehu,kao sat vremena...einstein

jedini nacin da troje sacuvaju tajnu,je da dvoje od njih umre...franklin

najveci je poticaj kad se sve okrene protiv tebe...

ako nesto volis,daj mu slobodu..ako ti se vrati,tvoje je..ako se ne vrati,nije nikad ni bilo...

suze mi teku od smijeha,ako prestanem da se smijem,ostace mi samo suze..mesa selimovic

da opstanes u drustvu,moras ubiti savjest...

[quote name='Clark_Gable' post='147088' date='Feb 27 2007, 10:28 PM'][b]"Prihvati ljude onakve kakvi jesu" ka

Kad god slusam Balasevica naviru sjecanja, misli... Svaki stih me nosi... Osjecam njeznu razdraganost, pomalo sjetnu, a ujedno lijepu... Moc... Inspiracija...
Vjera u ljude, svijest o prolaznosti... istine zivota, i one gorke, izgledaju jednostavne i prihvatljive... Covjek je samo covjek, a opet toliko toga zavisi od covjeka...
No sve je to maleno,kada pogledamo velicinu Boga... Sta je covjek tad? Nista! Jedna mrva, tek malo zrno prasine u pustinji zivota... Tako malo, a tako komplikovano... Uvijek se dizala buka samo oko covjeka... Ko je isao na sud zbog pogazenog mrava? Niko! Zasto? Nije vazan! A covjek jest? Po cemu?! Po cemu je bolji od mrava?! Mrav radi i nikome ne ucini zlo, a covjek danas pogazi mali milion mrava koje i ne primjecuje.... Covjece, obrati paznju na male stvari!...
Covjece, zamisli se i zapitaj, kuda ides, gdje zelis stici??? ....

[b]Covjece, pazi da ne ides malen ispod zvijezda... Antun Branko Simic...[/b]

Ne daj da budes malen, ne daj da ostnes cijelog zivota prah, ako se vec u njega moras pretvoriti, budi za svoga zivota stijena, cvrsta i jaka... Tesko je, znam... No, pokusati nije nikad uzaludno... Covjece, pazi da ne ides malen ispod zvijezda...

[quote name='Hugolina' post='147002' date='Feb 27 2007, 07:00 PM']Razmi

zasto se truditi ikako da sebe objasnite drugima?vi ste sebi najljespi(to za one sa samopouzdanjem:) )i ne mozete sebe vidjeti ocima druge osobe...sto je lijepo,jer svi razlicito sve vidimo i nije monotono...
zasto sebe ikako objasnjavati drugima i svoje stavove,jer ih oni mozda nikad prihvatiti nece...a interesantnije da sebi glavu razbijaju kako ti mozes postupiti tako,a oni ne...
ja sam vec prije nekoliko dana dozivjela takvo sikaniranje odo osoba od kojih stvarno nisam to ocekivala...gdje su one ustvari trazile da im objasnim neki svoj postupak,koji je jednostavno jednostavan al one nisu to mogle shvatiti,jer su konatale da sam im zabila noz u ledja,a ja jednostavno razlog tog suceljavanja nisam vidjela njihovim ocima...
e sad ne znam ni sta sam napisala :D

[quote name='Hugolina' post='151227' date='Mar 18 2007, 11:40 AM'][b]Covjece, pazi da ne ides malen ispod zvijezda... Antun Branko Simic...[/b][/quote]
[b]Pazim..[/b]

[quote name='divlji_andjeo' post='151913' date='Mar 22 2007, 01:03 AM']zasto se truditi ikako da sebe objasnite drugima?vi ste sebi najljespi(to za one sa samopouzdanjem:) )i ne mozete sebe vidjeti ocima druge osobe...sto je lijepo,jer svi razlicito sve vidimo i nije monotono...
zasto sebe ikako objasnjavati drugima i svoje stavove,jer ih oni mozda nikad prihvatiti nece...a interesantnije da sebi glavu razbijaju kako ti mozes postupiti tako,a oni ne...
ja sam vec prije nekoliko dana dozivjela takvo sikaniranje odo osoba od kojih stvarno nisam to ocekivala...gdje su one ustvari trazile da im objasnim neki svoj postupak,koji je jednostavno jednostavan al one nisu to mogle shvatiti,jer su konatale da sam im zabila noz u ledja,a ja jednostavno razlog tog suceljavanja nisam vidjela njihovim ocima...
e sad ne znam ni sta sam napisala :D[/quote]
Ja znam ....

Ja sam razmi

Sto vise covjek zna, na neki nacin mu je "teze", jer dolazi do Sokratovog zakljucka "Sad znam da nista ne znam!!
Tesko je oteti se tome da ne razmisljas ako imas imalo pameti, jer takav covjek nece nikad prihvatiti nesto jer mu to neko namece ili zato sto svi tako rade, on ce prvo dobro razmisliti, ali ne samo to, ici ce jos dublje i dalje u svijet igre rijecima i mislima...

Bla bla... :D

O tome kako je zivot prekratak da bi se ispunile sve one mastarije iz djetinjstva ...
Kako najvise grijesim prema voljenim osobama, dok one osobe koje su zasluzile da se izderem na njih, prodju loss.

Mislim, o cemu razmisljam ...
o svemu.
ne bolujem od nikih kompleksa, debljine, bogatstva, nize vrijednosti, slabog muslimana i slicnog.
Ali, ...

ova tema mi lici na ono sve sto zelite reci, a iako ne moram na nju odgovoriti, imam ipak potrebu ...

Tetak mi je operisan ...
Zuc ili nesto tako slicno, ali nije to sve ima nekih komplikacija, pa sanse su ....
nikakve

I danas gledam kak tetka leta oko njega.
Ceska, sprrema, sredjiva, brise, suzne oci.
jednostavno, necemo to nazvati nikako drugacije, nego ljubav.
Svejedno, nismo joj ni rekli ishod operacije, nada se najboljem ...
One suze u ocima, diskretno brisanje i pokusavanje nasmijavanja njene voljene osobe.
Sa strane sve to gledah, i prokontam koliko mi u zivotu zivimo neki gubav zivot.
koliko samo vremena potrosimo na ona sranja da bismo izmucili voljenju osobu.
da bismo sebe uvjerili da nas voli.

Neznam, ali volio bih dozivjet tu neku cudnu ljubav, tu toplinu, vidjeti iskrenu suzu u oku, taj drhtaj, ono da znam da je nekom toliko stalo do mene, pa makar i bio na smrtnoj postelji.

a, ode ja daleko...

ja realnost ne mogu gledati realnom.......

svijet je bas cudan heh
ako se svijet uroti protiv tebe onda si bas nadrljo,misli svijet i par njih sto su se umislili.....na kraju i oni imaju pravo da misle :D

ljubav je sajze,volis,sizis i na kraju patis,lecis se i ponovo sa starta.....

o cemu razmisljam? pa uglavnom o slijedecim stvarima:

sta bih uradio da sam predsjednik drzave...

da li smo sami u nebeskoj beskonacnosti...

odakle od jednom (ko iz vedra neba) ovoliko materijaliziranost drustva...

da li cu docekati "dzadzment dej"...

sta to ima u ljudima ruzno, pa ulaze u tudje zivote, tko to zivi u proslosti mojoj, a jos nije umro od sramote...
(da se posluzim ovim stihom, jer objasnjava moja razmisljanja u tom pravcu)

sta je to sto nas pokrece, sto nas tjera da zelimo da se i naredni dan probudimo...

....

ima ih jos, to su najcesca...

razmisljanje dodje u nedogled al najcesce razmisljam o svojoj buducnosti kako trebam sutra i o razmisljanju da nepravim neke greske sto sam pravio u proslosti, razmisljam kako svoj fax da zavrsim da nesto bude od mene u nekom buducem zivotu to su inace ona neka dubisnka razmisljnaja a vako svakodnevna razmisljna ih ima ih puno da sad nenabrajam :D

Ahammm sto manje znamo bolje za nas manje sikirancije ne tresirate se nekih banalni stvari i onda ste cool...najzad danas netrebas ni razmisljati ima ko ce da razmislja za tebe :D

Hmmmm... Ja se upravo pitam, kako izgleda ova Hugolina??? :D

Ja razmisljam o djeci..Razmisljam o zacecu bebe ( ne o sexu :lol: ) nego o tome kako beba nastane, kako raste u maminom stomaku, kako se hrani preko pupcane vrpce. Pa prvo bude ugrusak mali pa se kasnije razvijaju rukice, nogice glava pa onda kako je mami kad osjete otkucaje srca svoje bebice. Il kad se na majcinom stomaku ocrta bebina ruka ili nogica :rolleyes: ...Meni je eto to fascinantno. Divim se Stvoriteljevoj moci divim se majci koja nosi bebicu u sebi.Ja mislim da je to najposebniji osjecaj na svijetu i najveca odgovornost. :rolleyes:

[img]http://www.dushkin.com/connectext/psy/ch03/plate3.jpg[/img]

Ja ev bas trenutno razmisljam kako neko moze da misli da zena trudnica moze da osjeti otkucaj srca svoje bebe bez nekih aparata :huh: ... Divim se ljudima kako nam fino po forumu zbore :D ovih dana razmisljam fakat o smak svijeta :mellow: hocel to brzo necel ko ce ga znati

[quote name='PlaYeR' post='164381' date='Jun 4 2007, 14:35']Ja ev bas trenutno razmisljam kako neko moze da misli da zena trudnica moze da osjeti otkucaj srca svoje bebe bez nekih aparata :huh: ... Divim se ljudima kako nam fino po forumu zbore :D ovih dana razmisljam fakat o smak svijeta :mellow: hocel to brzo necel ko ce ga znati[/quote]

Razmisljam kako neko moze nesto bezveze da pise i da se ruga nekom kad ni on sam nema pojma ili nece da se informise prije nego sto napise ovako nesto.
Cak druge osobe koje naslone uho na stomak trudnice mogu da cuju otkucaje srca bebe (zadnja dva mjeseca i [b]bez aparata[/b] ) Zamisli??? Pa mi svoje srce najbolje osjetimo kad stavimo ruku pa tako isto i od bebe kad se stavi na stomak, cak se i ruka ne treba stavljati jer se na stomaku primjeti ritam otkucaja, dovoljno je gledati, ali izgleda da rijec "osjetiti" za mnoge ima neko razlicito znacenje!!!
Jel znas playeru da beba ponekad stuca u stomaku i da to majka osjeti?

Sto mene dovodi do velikog razmisljanja u zadnje vrijeme je bas ovo sto je vila napisala, ta Allahova moc da covjeku udahne zivot, stvaranje ljudskog bica, i onda se pitam kako samo neko moze reci da Bog ne postoji.

Ja ne razmisljam previse, jer najgori je psihicki umor....joke ^_^ ....
Pokusavam da shvatim svoje postojanje, smisao u tome, zasto postojimo i zasto smo "inteligentna" bica.
Razmisljam o svemiru i njegovoj beskonacnosti, zasto nema granica :D i zasto ja nisam iduci Einstein i mnogo sta drugo, pokusavam sa shvatim pravi smisao zivota.Razmisljam o Bosni i svemu sto se poslije rata desava kako nas pojedicni kradu i rade samo lose stvari.
A sada razmisljamo svojoj curi i zasto sam se dovraga ovoliko nahladio, kisem nenormalno i da prostite svakih 20 min idem u weseli centar :wacko:

razmisljam o svemu pomalo.. Razmisljam o ljepotama ovog dunjajluka !!! Hmmm... razmisljam o tome kako bi to bilo kada bi smo svaki dan jeli samo cokoladu?! :D

razmisljam o pecanju, o mesu na raznju, o "larinoj" guzici..

razmisljam i o tome kako sam se pozelio poigrati cod-a, cuti buraza kako galami, bem mu, garant nisam sebi htio priznati koliko sam se pozelio krajine..

Bas nesto kontam kako covjeku prija odmor, radila sam puno cijeli maj, dogruha insanu, ne mozes vise, uzela sam malo relaksacije sad, ali ipak ima puno uciti... Pa koja je milina kad pijes onu kafu i cejfis po dva sata, merachish... Brzine mi je na vrh glave...uh kad smo kod brzine, gibam, moram na posao...

:D

Back to life, back to reality...

razmisljam o tome kako je sunce ustvari iblis [znam, sad cete odmah svi pohrliti da ovo kritikujete, braneci se tezom da je ono izvor zivota]. ne znam. znamo [?] da sunce, kao i svaka planeta prolazi kroz stadij od patuljka do giganta. pa onda na to ovako gledam:

kad je stvoren covijek nije bilo nevjerovanja u ovolikoj mjeri koliko je sad. znaci sejtan nije bio veliki, jer nije imao puno pristalica. s vremenom se to sve vise i vise povecava, a svjedoci smo toga [by the way, svjedoci smo i da se sunce povecava]. kad sunce naraste u tolikoj mjeri [citaj kad sejtan dostigne svoj vrhunac] da sve spepeli na zemlji to je kraj.

malo bizarno, ali zanimljivo... [bar meni]

[quote name='black tattoo' post='178506' date='Sep 13 2007, 03:14']razmisljam o tome kako je sunce ustvari iblis [znam, sad cete odmah svi pohrliti da ovo kritikujete, braneci se tezom da je ono izvor zivota]. ne znam. znamo [?] da sunce, kao i svaka planeta prolazi kroz stadij od patuljka do giganta. pa onda na to ovako gledam:

kad je stvoren covijek nije bilo nevjerovanja u ovolikoj mjeri koliko je sad. znaci sejtan nije bio veliki, jer nije imao puno pristalica. s vremenom se to sve vise i vise povecava, a svjedoci smo toga [by the way, svjedoci smo i da se sunce povecava]. kad sunce naraste u tolikoj mjeri [citaj kad sejtan dostigne svoj vrhunac] da sve spepeli na zemlji to je kraj.

malo bizarno, ali zanimljivo... [bar meni][/quote]

Sad ce i na mene galamiti, ko i na tebe... :D

Pa zanimljiva ti je ta teza.. Ono sunce se povecava, przi.. Glavni izvor energije neke, sto asocira na vatru od koje su stvoreni sejtani.. Povecava se sunce, povecava se i grijeh na svijetu.. Sve je vise izopacenosti, znaci tu je neka veza...

Ali ima jedna kontradiktornost, sunce daje i svjetlost.. A ona je osobina meleka, oni su stvoreni od svjetlosti, mozda je sunce samo asocijacija za zivot, da on ima dobru i losu stranu..

[quote name='Hugolina' post='178909' date='Sep 14 2007, 15:31']Sad ce i na mene galamiti, ko i na tebe... :D

Pa zanimljiva ti je ta teza.. Ono sunce se povecava, przi.. Glavni izvor energije neke, sto asocira na vatru od koje su stvoreni sejtani.. Povecava se sunce, povecava se i grijeh na svijetu.. Sve je vise izopacenosti, znaci tu je neka veza...

Ali ima jedna kontradiktornost, sunce daje i svjetlost.. A ona je osobina meleka, oni su stvoreni od svjetlosti, mozda je sunce samo asocijacija za zivot, da on ima dobru i losu stranu..[/quote]

cesto ja pustim mozak u sedmakinju :lol:

nije ti los zakljucak da je sunce asocijacija zivota, jer zivot je sam po sebi paradoks - radjas se da umres...