Jump to content
Sign in to follow this  
denoM

Gradska Biblioteka

Recommended Posts

Jel iznajmljujete/dizete knjige iz biblioteke ?
Koja bi bila realna ocjena za ovu nasu, Cazinsku, biblioteku ?
Nisam stavio anketu jer bi biljo ljepse cuti/procitati vasa misljenja.
Koliko cesto posjecujete biblioteku ?

,Jan 26 2007, 23:46]Jel iznajmljujete/dizete knjige iz biblioteke ?
Koja bi bila realna ocjena za ovu nasu, Cazinsku, biblioteku ?
Nisam stavio anketu jer bi biljo ljepse cuti/procitati vasa misljenja.
Koliko cesto posjecujete biblioteku ?

<{POST_SNAPBACK}>

Ja sam prethonih 5godina dizala knjige u cazinskoj bibl., vise ne. sad sam u bihackoj biblioteci, jer mi blize.
aaa cijena je bila 10km godisnje, pa realna cijena, ne mogu oni dati 5km bezeze je onda, 10km okej.
Posjecujem kad imam vremena, aaa u zadnje vrijeme nemam ga nikako, jedino ev otkad imam winttime uzela sam jednu knjigu onako cisto da imam sta procitat prije kreveta. i najvise kad je summtime jer kad je skola nemam vremena, jedva lektire stignem.
Edited by Clark_Gable

Nekad sam ja sve one stolaze prelistavala :D Dok nisam imala vise sta :lol:
Ma ok je, jest da nije velika, ali meni je tako ugodno unutra, volim onaj miris starih knjiga, skripa poda, onaj stol u sredini sa atlasima svijeta, ma pravo je lijepo, merak mi uci tamo...

Dok sam isao u srednju skolu u Cazin nisam bas redovito posjecivao biblioteku, iz razloga sto najvise ima knjiga za djecu skolskog ( i ja bio ali me nisu zanimale te knjige :) )uzrasta posto oni i najvise citaju knjige (cast izuzetcima), a bio sam uclanjen sve cetiri godine, jer sam morao poneke knjige da procitam. Ipak to je Cazin i nemozemo ocekivati da ce biti neki pretjeran izbor knjiga. Sada sve knjige nalazim na internetu (ali nema na bosanskim).

ja cesto posijecujem biblioteku u sloveniji jer punooo citam knjige...ali ja nisam ni znala da u cazinu ima gradska biblioteka :D

[quote name='Barby' post='137776' date='Jan 31 2007, 01:42 PM']ja cesto posijecujem biblioteku u sloveniji jer punooo citam knjige...ali ja nisam ni znala da u cazinu ima gradska biblioteka :D[/quote]

a ebo kamen sta reci na ovo...? pa nije Cazin na Mont Everestu neg u BiH...ccc sad da se vratim na temu ;) ja mislim da oni svake godine nabavljaju nova djela tako da ima dosta zanimljivih knjiga u biblioteci...

prije sam cito punooo... asada samo internet i drusto,fucanje... ali zna to nekad dobro doci sve one knjige sto sam procitako sve su mi dobro dosle....
jer uvijek u zivotu dodje ti neko pitanje koje nisi nikad u skoli cuo .... pa tako da ti dobro doslo ono sto si procito...
cazinska biblioteka je straha ima dobrih knjiga... nije los izbor u kakvom je stanju bih....

E sada, gdje se nalazi ta knjizara u Cazinu? I kakav izbor imaju?
Setajuci ulicama Cazina, priupitah par osoba da mi kazu put do knjizare, na moju prepast dobih odgovore tipa: "...ovdje niko ne cita".... :o

Ps. Vidjela sam neku malu kucicu sa religioznim knjigama....nadam se da to nije to... <_<

[quote name='Apollonia' post='222737' date='Mar 17 2008, 15:37']E sada, gdje se nalazi ta knjizara u Cazinu? I kakav izbor imaju?
Setajuci ulicama Cazina, priupitah par osoba da mi kazu put do knjizare, na moju prepast dobih odgovore tipa: "...ovdje niko ne cita".... :o

Ps. Vidjela sam neku malu kucicu sa religioznim knjigama....nadam se da to nije to... <_<[/quote]

[img]http://img187.imageshack.us/img187/5012/dsc02681xt5.jpg[/img]

Kod Vatrogasne Stanice, ne mozes promasiti

A evo i jedna vijest koja ce ti negirati ta neka razmisljanja naseg naroda....

30.10.2006.- Period od 15. oktobra do 15. novembra u na

[quote name='[I-B-R-O]' post='222795' date='Mar 17 2008, 19:20'][/quote]

Hvala Ibro.

Nadam se da ce gradjani napokon shvatiti da je znanje buducnost...

[quote name='Apollonia' post='222912' date='Mar 18 2008, 09:25']Hvala Ibro.

Nadam se da ce gradjani napokon shvatiti da je znanje buducnost...[/quote]

Gradjani Cazina odavno znaju da je znanje budućnost kolegice, a tome svjedoči i veliki broj članova i čitaoca pri biblioteci, kao i to da se svake godine vec duze vrijeme nagradjuju nasi "knjiski crvi" koji znaju procitati i preko 50 knjiga godisnje, i pored onog sto citaju kao ucenici, studenti, zaposleni ljudi...

sad ispade da su cazinjani zaostali, da ne znaju sta je buducnost, da ne citaju..

oo,

prosvijetlite naS!!

:rolleyes:

Dok sam bila u Cazinu redovno sam isla u Gradsku biblioteku, a i imali smo malu biblioteku i u Gimnaziji... Tu sam uglavnom iznajmljivalja obavezne lektire... Kuci imam isto dosta knjiga, pogotovu nasih bosanskih pisaca, tako da sam i to procitala... Sad vecinom kupujem knjige jer zelim napraviti svoju malu biblioteku za neke nove narastaje... :) U moje vrijeme je clanarina u Gradskoj biblioteci bila 10KM sasvim solidna cijena, s obzirom sta dobijes zauzvrat, a opet je i dosta pristupacna za nase uslove... Jedina mana je sto je malo van centra i nije bas usput kud god da krenes... Dok je bila u centru, gdje je nekad bila HVB Central banka bila je po mom misljenju dosta posjecenija... Trebalo bi je preseliti u Gimnaziju kada za to dodje vrijeme... Bolje da je u centru nego u zavlacku nekom....

P.S. Knjizara i knjiznica nisu dvije iste stvari... (samo mali "tip" nekim clanovima) ;)

A ima li u Cazinu knjizara u kojoj se mogu kupiti knjige? Domaca kao i svijetska literatura prevedena na nash jezik?

[quote name='Apollonia' post='223046' date='Mar 18 2008, 16:24']A ima li u Cazinu knjizara u kojoj se mogu kupiti knjige? Domaca kao i svijetska literatura prevedena na nash jezik?[/quote]

Za početak posjeti Islamsku biblioteku ispod kestena gore prema vrhu čar

[quote name='[I-B-R-O]' post='223090' date='Mar 18 2008, 18:04']Za početak posjeti Islamsku biblioteku ispod kestena gore prema vrhu čar

Nasa biblioteka po mom misljenju ipak ima dobre naslove s obzirom na sve okolnosti.. Dosta ljudi i donira knjige, sto je plemenit cin, a znaci mnogo onima kojima ce zatrebati kad tad nesto od toga.. U gradskoj biblioteci se mogu naci od knjiga za razonodu, preko lektira do atlasa svijeta, antologija i kritika knjizevnosti, znam da nisam imala nikakvih problema sa pisanjem maturskog ili dolazenja do knjiga koje sam htjela procitat. Danas se knjige mogu i jako povoljno kupiti, sjecam se uz [i]Dane [/i] su objavljivane knjige koje smo mi trebali za lektiru i noviji naslovi, pa ko je iskoristio tu priliku, super.
Moze se narucit preko neta, kupti na rasprodajama, na sajmovima knjiga.. Jedan plus je sto danas imamo dostupne knjige on line, mada je meni uvijek draze drzati knjigu u ruci i citati onako lijepo, gledati kako stranice odmicu :)

Fali mi nasa biblioteka :(
Ali zato imam veliku biblioteku na faxu :yes:

[quote name='Apollonia' post='223046' date='Mar 18 2008, 16:24']A ima li u Cazinu knjizara u kojoj se mogu kupiti knjige? Domaca kao i svijetska literatura prevedena na nash jezik?[/quote]

www.knjizara.ba

nekad sam bila clan gradske biblioteke, stvarno imaju dobrih stvari i redovito sam "visila" gore. Al sad je manje vremena i manje se cita,al kad se nadje vremena obavezno se procita neka dobra knjiga, a i u skoli imam dobro opremljenu biblioteku pa sta me zanima tu nadjem.

Samo ova djeca (osnovna) sve manje se interesuju za knjige,nemaju interesa za to. A i kad im treba koja knjiga nadju sazeto na netu i to je to( mada i to nekad dobro posluzi),ali ne treba da nam to zamijeni knjige. Zalosno!

[quote name='veritas' post='223794' date='Mar 21 2008, 22:55']nekad sam bila clan gradske biblioteke, stvarno imaju dobrih stvari i redovito sam "visila" gore. Al sad je manje vremena i manje se cita,al kad se nadje vremena obavezno se procita neka dobra knjiga, a i u skoli imam dobro opremljenu biblioteku pa sta me zanima tu nadjem.

Samo ova djeca (osnovna) sve manje se interesuju za knjige,nemaju interesa za to. A i kad im treba koja knjiga nadju sazeto na netu i to je to( mada i to nekad dobro posluzi),ali ne treba da nam to zamijeni knjige. Zalosno![/quote]
Nema svako volju za citanjem.
Ja sam pretprosle godine procitao oko 60 knjiga, prosle godine oko 20 :( .... a ove godine se nisam ni uclanio u biblioteku.
Nemam vise vremena kao nekad, i kad imam vremena, radije sam na net-u .... nego da pocinjem citati neku knjigu koju necu stici procitati za mjesec dana.
Uglavnom, procitam samo neke kratke SF i kolumne na www.gamer.hr ako imaju neke nove.

Ja sam bio clan Cazinske biblioteke prije 13 godina, a tada sam znao citati svasta. Sada ne stignem od posla...

hehe :S i ja sam bio clan Gradske biblioteke :S i bom doso u srednju i poco se snalazit preko neta i uradjene lektire i tako da sam presto, mada nije loshe procitat knjigu ko je ucovan :P