Jump to content
_Gost1

Zasto muskarac nebi smio ozeniti recimo... dvije zene?

Recommended Posts

imaju, koji nema posla i neradi. poso mu je stampati djecu!
Razllog, pa nemoze primiti radno mjesto gdje mu sef nedozvoljava 5 puta da klanja..

[quote name='EcI PeCi PeC' post='239201' date='Jun 8 2008, 13:15']imaju, koji nema posla i neradi. poso mu je stampati djecu!
Razllog, pa nemoze primiti radno mjesto gdje mu sef nedozvoljava 5 puta da klanja..[/quote]
koliko taj radi sati kad klanja 5 puta :)bolje mu je stampat dijecu da zeni da obavezu nego da sjedi i da gleda serije :)i kod bracee te sto ih ti spominjes su oni ti koji se brinu o porodici..

pa ja neznam edo zasto si ti jos uvijek neozenjen, kao ovako lijepa misljenja siris... Ozeni se pa pocni i ti stampati...

PS. Neradi nidje.. majka socijala :(

[quote name='EcI PeCi PeC' date='Jun 9 2008, 09:18' post='239445']
pa ja neznam edo zasto si ti jos uvijek neozenjen, kao ovako lijepa misljenja siris... Ozeni se pa pocni i ti stampati...

PS. Neradi nidje.. majka socijala :( ja neznam zasto ti nisi otisla za onog sto te pitao da se zavijes :) ja nemam brade i nisam brat a sad dijecu pravit zenama koje nemaju pojma kako sa dijecom i koje posvecuju paznju samo sebi nezelim,ovdjepreko puta mene ima tursko naselje i zavijenih zena koliko hoces pa nemaju po 5 dijece,i ako imaju dosli su an pravo mjesto gdje ce pravit dijecu jer im drzava dala bas mnogo za toliko dijece,

Hmmm, nemas svoje djete da bi znao koje su to obaveze i pogotovo koliko jedno djete kosta..

Malo mi ovi tvoji postovi podsjecaju na postove od jedne osobe na forumu.. Napisali ih jeste, al sad dali stvarno tako razmisljate....

Kraj diskusije....Iskljucujem se...

Hmmm, nemas svoje djete da bi znao koje su to obaveze i pogotovo koliko jedno djete kost ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, obaveze pa eci draga bas je kraj diskusije ,neznam bas kako bi onaj muskarac sa tri ili vise zena mogao podnijet isto ocinsku obavezu oko te dijece snjima a vjerovatno bi njegove zene mogle obavezirat oko svoje dijece,,ja necu govorit na nekog me podsjecas jer nebi trebali mi ovdje licno jedne druge prozivat al hajd mora postojat neka odbrana,,

Ja cu samo pomenuti neke cinjenice iz prakse.
Naime, poznajem pozamasan broj imucnih ljudi( a i nekih manje imucnih), koji porek "legalne" zene imaju i ljubavnicu, s kojom tajno zive i koju finansijski potpomazu itd.. To je opcepoznato i to se smatra da je ok.
Nadalje, znamo puno razvedenih zena ili udovica koje su u vezi(ili su bile u avanturi) sa ozenjenim muskarcima, i tome se nesto plaho ne zamjera.
I sad kad neko hoce to legalno da ucini, to je onda nedopustivo za neke.
Zalosno je da je vjencanje pedera "normalno" i dozvoljeno, a neke prirodne stvari nisu.

Nemam dalji komentara na temu.

P.S. Opskrbu daje Allah i svakom bicu je odredjena nafaka,opskrba je na nebu i to je istina kao sto je istina da govorimo.

jos nesto.
U jednoj drzavi, ozenio covjek drugu zenu i neko prijavio to poliiciji, i dosla murija a on ima kaze: ovo je moja ljubavnica, a oni kazu ok, onda nije problem :wacko: :frusty:

Brate Maqdisi, a gdje je to legalno imati ljubavnicu?
I za koju zenu je to normalno, i lako za podnijeti, bilo ilegalna ili legalna druga zena!
Kako god da okrenes zene su zrtve!

Mene je samo razocaralo sa strane vjernika jedna stvar. i to ono nasilje i po svaku cijenu progurati svoja prava.
Nacin nastupanja pojedini vjernika na ovoj temi me krv u venama zamrzlo!
Jer takvi nastupi samo tjeraju od sebe a ne da priblizavaju..
Takvi stavovi stvaraju inat!

DA DAO MU JE PRAVO DA SE MOZE OZENITI DVA PUTA, AL MU JE I DAO MOZAK ZA NEKU SVRHU VALJDA!!

[quote name='Maqdisi' post='239861' date='Jun 10 2008, 22:40']Ja cu samo pomenuti neke cinjenice iz prakse.
Naime, poznajem pozamasan broj imucnih ljudi( a i nekih manje imucnih), koji porek "legalne" zene imaju i ljubavnicu, s kojom tajno zive i koju finansijski potpomazu itd.. To je opcepoznato i to se smatra da je ok.
Nadalje, znamo puno razvedenih zena ili udovica koje su u vezi(ili su bile u avanturi) sa ozenjenim muskarcima, i tome se nesto plaho ne zamjera.
Zalosno je da je vjencanje pedera "normalno" i dozvoljeno, a neke prirodne stvari nisu.

P.S. Opskrbu daje Allah i svakom bicu je odredjena nafaka,opskrba je na nebu i to je istina kao sto je istina da govorimo.

jos nesto.
U jednoj drzavi, ozenio covjek drugu zenu i neko prijavio to poliiciji, i dosla murija a on ima kaze: ovo je moja ljubavnica, a oni kazu ok, onda nije problem :wacko: :frusty:[/quote]

aaa dober brete..i vele zabranjena poligamija... :lol:

mah poznato je da vecina ima ljubavnice tako..to sve prolazi i moze :P

nego gledam neki dan u novinama svaka druga zena u njemackoj prevarila cojka... uuu vala na nekih 70-80mil ljudstva tamo puno je to :lol:

[quote name='auslanderka zauvjek bosanka' post='240022' date='Jun 11 2008, 14:03']nego gledam neki dan u novinama svaka druga zena u njemackoj prevarila cojka... uuu vala na nekih 70-80mil ljudstva tamo puno je to :lol:[/quote]

Pa sad onda po tom tvom treba dozvoliti i zenama da se udaju za vise muskaraca da se ne siri nemoral :P
Ili koja je poenta uopste ove recenice?

Nego teme radi cujte i pocujte :D

[quote]Pitanje visezenstva je bolna tacka zenama, a i muskarcima i ako je u osnovi dozvoljena. Ibn Kajjim El-Dzevzije ucenik sejhul-islama Ibn Tejmije tumaci ajet o visezestvu "...zenite se sa po dvije, tri, cetiri, a ako ne mozete biti pravedni sa jednom..." a onda u nastavku Kur'anskih rijeci Allah kaze "A covjek je doista nepravedan" Sta ovaj zadnji ajet treba da znaci? Kako kaze ovaj ucenjak ovim ajetom Allah podstice na jednu zenu govoreci kako je covjek doista nepravedan. Allah dz.s. je nas stvorio, i valjda nas On najbolje poznaje.

Imamo primjer Alije r.a. kad je zarucio kcerku Ebu Dzehla a vec bi ozenjen Fatimom Poslanikovom cerkom. Dolazi Fatima svom ocu i kaze:" Oce, ljudi govore da ti ne volis svoju cerku" a Poslanik a.s. je upita zasto, a ona mu odgovori:" Jer si dozvolio mom muzu Aliji da zaruci kcerku Ebu Dzehla. Poslanik s.a.w.s. je tada u dzamiji odrzao hutbu gde je rekao Aliji:"O Alija ti se neces zeniti dok je moja kcerka Fatima ziva"
[b]Takodje u jednom hadisu kaze Poslanik a.s. da ce covjek biti prozivljen kriv na jednu stranu ako bude imao vise zena i ne bude pravedan.[/b][/quote]

[quote name='Maqdisi' post='239861' date='Jun 10 2008, 23:40']Ja cu samo pomenuti neke cinjenice iz prakse.

jos nesto.
U jednoj drzavi, ozenio covjek drugu zenu i neko prijavio to poliiciji, i dosla murija a on ima kaze: ovo je moja ljubavnica, a oni kazu ok, onda nije problem :wacko: :frusty:[/quote]
neda u men zena zenti drugu kaze da vrijedi za vise njih

pito sam da ozenim jednog njemca da dobijem njemacko drzavljanstvo neda ni to

ljubavnica ima na svakom koraku i javno se hvale sa njima nije ni to dobro

[quote name='auslanderka zauvjek bosanka' post='240022' date='Jun 11 2008, 14:03']aaa dober brete..i vele zabranjena poligamija... :lol:

mah poznato je da vecina ima ljubavnice tako..to sve prolazi i moze :P

nego gledam neki dan u novinama svaka druga zena u njemackoj prevarila cojka... uuu vala na nekih 70-80mil ljudstva tamo puno je to :lol:[/quote]

Nije problem poligamija... problem je sto vi u svojim diskusijama dajete samo pravo muskarcu da ozeni vise zena dok zenama ne date pravo da ima recimo 3 dobra ... ovaj.. muza.. :lol:

uglavnom sad citas u novinama da je svaka druga zena prevarila cojka, a ne citas da je isto tako vjerovatno svaki drugi cojk prevario zenu ? to nije vazno?

Tesko je nama zenama, zena ima toliko vise na Zemlji, treba to sve podmiriti, cc :lol: To je Bog znao, zato je podario muskarcima da se zene sa 4 zene, a sta je sa onima koji to ne mogu predeverati, sto finansijki, sto fizicki :lol:

Ja sam za verziju, SAMO MOJE, ne barci iskopa ja ochi :D

ej ljudi moji, de gledajte stvari malo realno, prije nego sto ovu temu floodate. Imali igde jos u nasim krajevma slucaj dje covjek ozeni dvi ili vise zena ... pa onda ako nadjete sad vise od 5 slucajeva u cazinu, nastavite dalje floodati.

a ko je to reko da nebi smio ozeniti...pare danas sve rade...ako se slazu obje...jbg

ozeni se tih s 100zena ako imas mogucnost za njih... :)
ali nemozes... nije danas malo ko da je u mogucnosti imati 1 zenu s 2djece npr. da ih financira... kamoli 2zene a jos +djeca... :)
a kao drugo on mora podjednako kako daje ovoj financijska sredstva mora i ovoj drugoj :D a tako i fizicka i drustvena zadovoljavanja... :)
problem je to.. nije ni to jednostavno :D

bogami ko sto kaze eci pojedine su lake na jeziku tesko da bi u praksi to izdrzale.Neznaju one nit se zele sjetiti neznam kolko koja ima godina al sjetice se ako se potrude kako je bilo njima kad su naprimjel ih momci varali il neke druge stvari kolko ih je bolilo. Il su mozda kamene pa nista ne osjecaju... bogami ja bi svom igracku otkinla kad bi mi jos jednu dovo il izrazio zelju da je dovede taman da sam neznam kolko grisna .. abom vi koje hocete dovedite sebi kolegicu hahaha

ma sto se zalite sad je tesko sa jednom koliko su uzele furseta :lol: jedna al vrijedna ako dosadi jedna odes negdje promijenis pa ce ti biti sladja tvoja zenica :)

pa mozda bi bilo bolje imati zakonski dvije nego jednu i pored tih jos koju ljubavnicu, ovako pare odose a kad su zakonski tu onda sve ide u kucu i svima fino, fakat bezze, sala mala, po Islamu je dozvoljeno al samo uz pristanak zene, znaci nista od toga, a ima i ona stara prica kad se momak nije zenio i reko ako hoces babo da ti dovedem snahu moras mi dvije isprositi i on njemu okay al prvo jedna pa druga, bom kad ga je ozenio tom jednom nevstom i dodje ona u kucu i on njoj nama kaze, snaho on je reko da ce jos jednu dovesti a ti bom znas sta ti je posao, i dosla noc a ona na posao, a kako se cure naprednije od muskih a i znala posao obradi ga da nije mogo meda, bom ujutru veli sin raskidaj sve prosnje neznam ni kako cu ovu namiriti, znaci da nije sve u finansijama, ima i prirodnih stvari koje ne mozes promijeniti Edited by H-A-R-I-S

Dvi zene su zakon jedna u kuci druga na njivi. A mi kao muslimani imamo pravo i na vise zena. Ja sam za ako se moze.Jer treba totoliko hraniti.

Zato sto se ne zna ispravno ponasati i odnositi ni prema jednoj, a kamo li dvije!

nekad nije vrijedna ni da se prema jednoj lijepo ponasa :)

Uvijek postoji ona koja je vrijedna! Samo se treba prava naci! Ne volim soviniste..

[quote name='_keksy_' post='311505' date='12.02.2009, 19:05']Uvijek postoji ona koja je vrijedna! Samo se treba prava naci! Ne volim soviniste..[/quote]
nekazem da nepostoji ali i u tvojim rijecima se osjetilo ono muskarci krkani :)