Jump to content
Sign in to follow this  
[LoLLipop]

Privatni Univerzitet Na Incelu?

Recommended Posts

1933.je bio kancelar (dosao za kancelara, bio kancelar), a vec godinu dana kasnije je bio diktator jer parlament nikakve uloge vise nije imao.

[quote name='[LoLLipop]' post='331513' date='27.06.2009, 10:31']
ja jedva cekam dan kada ce skolstvo u bih biti oslobodjeno svih tezgi za diplome.

kada se bolje sagledaju stvari, [b]diplome koje dolaze iz RSa sa privatnih fakulteta su nova agresija na bih: dobijamo nestrucan kadar koji nas nece moci voditi u svim procesima koje tranzicija i globalizacija od nas zahtijevaju.[/b][/quote]

[quote name='grga' post='331661' date='27.06.2009, 19:11']Ba

Pa bio bih zahvalan kada bi pročitao i potpuno tačnu interpretaciju...

u jednom od ranijih postova sam navela da jedan dio onih koji studiraju u RS sigurno ce uloziti u sebe i da ce im taj studij/skola biti samo dio onoga sto ce oni u sebe uloziti. dakle, nece biti steta.

problem je sa radnicima organaa uprave koji zacas zavrse fax, magistriraju, a u biti ne poznaju oblast iz koje diplomu imaju.

ako je to pokusaj da me izbacis iz takta, to ne ide tako lako.

to su tvoje rijeci, a onaj ko zeli i moze da shvati, shvatit ce.

ako bude usvajanja lisabonskog ugovora te ako se zavrsi ratifikacija SSP-a, bit cemo na velikim mukama kada bude trebalo izvrsiti institucionalnu reorganizaciju i harmonizaciju propisa, zakona i sl.

[quote name='[LoLLipop]' post='331669' date='27.06.2009, 19:29']
ako je to pokusaj da me izbacis iz takta, to ne ide tako lako.

[b]to su tvoje rijeci[/b], a onaj ko zeli i moze da shvati, shvatit ce.

ako bude usvajanja lisabonskog ugovora te ako se zavrsi ratifikacija SSP-a, bit cemo na velikim mukama kada bude trebalo izvrsiti institucionalnu reorganizaciju i harmonizaciju propisa, zakona i sl.[/quote]

Mislim da se drugi neće slo

Problema bi sigurno bilo i bez ovih "kadrova" iz manjeg bh entiteta...

Čestitke za kom

[quote name='Incubus' post='331578' date='27.06.2009, 14:00']pa to sto se dogadjalo na prometnom i ekonomskom fakultetu u zagrebu je ogromna ogromna sramota i trebace im godine i godine i godine da opet povrate izgubljeni ugled
ali kad se ocita kupovina diploma pokriva pod maskom "privatni fakultet" je neuporedivo veca sramota

a p.s. kako ti ionako uvijek ides s osobnim napadama ja studiram na fakultetu koji je jedini medjunarodno priznati u hrvatskoj ... [url="http://www.fer.hr/ASIIN"]http://www.fer.hr/ASIIN[/url][/quote]

..sto zelis reci ako je medjunarodno priznat nema kupovine ispita ili nedaj boze diploma hm...ja mislim da si se prevario i na najvecim svijetskim fakultetima poznate licnosti ili pak njihova djeca imaju privilegije i zavrsavaju fakultete,a ni oni nemaju pojma kako!!! A da ne govorim u HR...ili opcenito na Balkanu!!!

pozz

[quote name='rockstar' post='331708' date='27.06.2009, 22:14']..sto zelis reci ako je medjunarodno priznat nema kupovine ispita ili nedaj boze diploma hm...ja mislim da si se prevario i na najvecim svijetskim fakultetima poznate licnosti ili pak njihova djeca imaju privilegije i zavrsavaju fakultete,a ni oni nemaju pojma kako!!! A da ne govorim u HR...ili opcenito na Balkanu!!!

pozz[/quote]

[font="Georgia"]Uvijek bilo i uvijek ce biti![/font]

[font="Georgia"]Para vrti gdje burgija neće :rolleyes: [/font]

[quote name='rockstar' post='331708' date='27.06.2009, 23:14']..sto zelis reci ako je medjunarodno priznat nema kupovine ispita ili nedaj boze diploma hm...ja mislim da si se prevario i na najvecim svijetskim fakultetima poznate licnosti ili pak njihova djeca imaju privilegije i zavrsavaju fakultete,a ni oni nemaju pojma kako!!! A da ne govorim u HR...ili opcenito na Balkanu!!!

pozz[/quote]

Pa naravno da nisam rekao da je tome tako.
I G. W. Bush je zavrsio Yale, a gledajuci njegovu inteligenciju, to je skoro nemoguce bez pomoci :P
Medjutim, jedna je stvar kada u jednoj generaciji na nekom priznatom fakultetu 10ak ljudi kupi diplomu, a nesto sasvim drugo kada dolazi do hiperinflacije kupljenih diploma, kao sto se dogadja na tim nasim privatnim "fakultetima", jer kako ce onda iko imati povjerenja u nas obrazovni sistem?

Ako pak neko ima lično iskustvo s kupovinom ispita ili diploma bilo na dr

[quote name='Incubus' post='331717' date='28.06.2009, 00:03']Pa naravno da nisam rekao da je tome tako.
I G. W. Bush je zavrsio Yale, a gledajuci njegovu inteligenciju, to je skoro nemoguce bez pomoci :P
Medjutim, jedna je stvar kada u jednoj generaciji na nekom priznatom fakultetu 10ak ljudi kupi diplomu, a nesto sasvim drugo kada dolazi do hiperinflacije kupljenih diploma, kao sto se dogadja na tim nasim privatnim "fakultetima", jer kako ce onda iko imati povjerenja u nas obrazovni sistem?[/quote]

...s ovim bi se vec slozio,naravno da nece niko u evropi imati povjerenja u nas obrazovni sustav, daleko od toga da sam ja da bude na svakom cosku privatnih fax-ova, ali ovi neki sto su otvoreni u SA tipa americko/bosanski fax(mislim nije privatni),ali tu im skidam kapu...

pozz

[quote name='Vento' post='331707' date='27.06.2009, 23:13']

[quote name='grga' post='331734' date='28.06.2009, 07:12']Ako pak neko ima lično iskustvo s kupovinom ispita ili diploma bilo na dr

pa koja bi budala uplatila 1650 KM ili sad 1950 KM i zezala se, te ga jos pola toliko kostao put i neki troskovi sad da ne pametujem, i onda ne isao i ne radio sta se trazi od njega, dakako da je lakse i veca je prolaznost al niko ti ne garantuje da ce zavrsiti godinu, ti nemoj ici pa da vidimo, bacices tu uplatu, da se malo raspitas vidio bi koliko ljudi upise i odustane bas zbog tog ubjedjenja da je ici samo formalnost, brale ja sam propusati par kolokvija u prvom semestru i nisam mogo izaci na glavni ispit, u Bihacu niko te ne pita hoces na kolokvije il glavni ispit, ovdje moras imati boodove i prisustvo zbog potpisa, mislim da sad ne branim nikog i nista al samo kazem onako kako jest, ako vi imate takva ubjedjenja niko vas ne moze natjerati da drugacije mislite a nebi ni zelio nikog niusta uvjeravati, al znam jedno da sam imao bolji program predavanja i uslove nego u bihacu, i da sam uradio u jednoj godini vise seminarski nego neko za cijelo svoje skolovanje, opet svak ima svoje, peace

[quote name='[-A-D-E-M-]' post='331778' date='28.06.2009, 17:41']
Ti na tim fakultetima cim se upi

[quote name='PC_DoctorE ' date='27 June 2009 - 17:23 ' timestamp='1246116197' post='331626']
kemo fkt me iznenadjujes, znas da smo isli na Bihacki fax i da smo mogli svakako, i ne doci na predavanja a da kolokvijima i ne pricam, ovdje je druga prica, to sto pricas dokazuje samo jedno, neusudjujem se ni reci, al logicno da ako ti moze nesto koristiti u zivotu a bez znoja da ces to lako prihvatiti, niko nije reko da ces sta ukrasti, al to sto pricas nema smisla, znaci ljudi koji su imali predavanja sa redovnima, 4 puta sedmicno, 4 puta po najmanje 20 KM za gorivo a dje hrana i pice su budale, znaci odu ti pare, ode ti vrijeme, a mozes kupiti to sve ko na pijaci, de provjerite nesto pa onda napisite...
[/quote]

skolski :)

Da znas, ja sam bio los student :)

i potrosio sam puno para dok sam bio student, - al na provodenja.

Kao sto znas, i kod nas se moglo svakako to rijesiti.

Medjutim, kad je Janjos u pitanju, trebas doci do mene, upoznam te sa nekim ljudima i prica zavrsena. Ne uzimaju ljudi pare, pase im i materijal u kompenzaciju.

[quote name='PC_DoctorE ' date='28 June 2009 - 19:04 ' timestamp='1246212278' post='331808']
pa koja bi budala uplatila 1650 KM ili sad 1950 KM i zezala se, te ga jos pola toliko kostao put i neki troskovi sad da ne pametujem, i onda ne isao i ne radio sta se trazi od njega, [b]dakako da je lakse i veca je prolaznost al niko ti ne garantuje da ce zavrsiti godinu, ti nemoj ici pa da vidimo,[/b] bacices tu uplatu, da se malo raspitas vidio bi koliko ljudi upise i odustane bas zbog tog ubjedjenja da je ici samo formalnost, brale ja sam propusati par kolokvija u prvom semestru i nisam mogo izaci na glavni ispit, u Bihacu niko te ne pita hoces na kolokvije il glavni ispit, ovdje moras imati boodove i prisustvo zbog potpisa, mislim da sad ne branim nikog i nista al samo kazem onako kako jest, ako vi imate takva ubjedjenja niko vas ne moze natjerati da drugacije mislite a nebi ni zelio nikog niusta uvjeravati, al znam jedno da sam imao bolji program predavanja i uslove nego u bihacu,[b] i da sam uradio u jednoj godini vise seminarski nego neko za cijelo svoje skolovanje[/b], opet svak ima svoje, peace
[/quote]

Ja govorim po činjenicama,imam puno drugova koji su tamo upisali,nisu mogli polo

E sad,pojedinci koji su samo čuli za Janjo

Nije ovo tema "Privatni Univerzitet Na Incelu?", a janjos dominira...

Sto se tice usporedbe privatnih i drzavnih fakulteta, jedan moj kolega, koji je studirao na oba, veli da se ovako kaze:

[i]Na drzavnom faksu profesor trazi sta ne znas, a na privatnom sta znas[/i]; to je valjda poenta citave price, pa sta ko voli, neka tamo ide studirati.

da ovo je sad oslo na skroz drugu temu, stanimo na loptu ovdje, hos da ti kazem ademe kod koga i za koliko mozes srediti u bihacu, i kome da se obratis, bezze mi je baljazgati dalje ovdje na ovu temu jer nema smisla, drzavni fax je jaci jer vas cijede da odete traziti stelu i na kraju platite, ne svi al dosta ih, kamo srece da imaju i 50 % uslova da vas nauce sta kad to sutra zavrsite, zalosno je sto ce sutra neko biti dipl ecc a nezna se sluziti racunarom koji je danas osnova biznisa, ako idemo koliko se gdje i sta moze nauciti, eto mi smo na Janjosu naucili da dobro vozimo tamo i amo, jos da pojedemo koji kolac il sad sladoled posto je toplije, heheh, samo vi se patite ako je to vas izbor...netrebamo se bar oko toga zamarati