Sign in to follow this  
Followers 0

Marama

Dali je po vama marama neka vrsta zastita zene tj.da je stiti?   41 votes

1. 1. Dali je po vama marama neka vrsta zastita zene tj.da je stiti?

• 1.DA
      26
    • 2.NE
      15

Please sign in or register to vote in this poll.

53 posts in this topic

Napisano · Report post

Sta da kazem, zivim u zemlji koja nije muslimanska..
al ipak se ne stidim svoje vjere.. :)

Da se vratim na temu, sto se tice marame, nemam nista protiv!
Sad uz ramazan kad krenem u dzamiju isto imam maremu na glavi, a idem pjesce i mnogo me naroda vidi, cega da ste stidim?
Al fakat sto jes jes, kad se neko pokrije, treba se i znati tako ponasat.. kao sto _Sany_ kaze ima mualima po cazinu, sto rade ono sto nebi trebali! To je nesto sto mi nikako mi ne ide u glavu, zasto se je onda ikako pokrila? hmm..

Nestidim se biti u drustvu u kojoj ima mualima imam stricevku koja ide u medresu, i ona se je pokrila. Ista je osoba kao sto je i prije bila. I nikad joj niko nista nije ruzno rekao, sto nosi maramu.

Poznajem par muslimanki bosanki, sto se smiju kad cuju da se neko hoce pokrije a mlad je..
Pa hallo? To nema nista stim..sto je cura mlada cCc
Vazno je da to cura zeli..

:D
0

Napisano · Report post

[quote name='Kemal_S' post='174067' date='Aug 24 2007, 21:38']Neki termini koji se kod nas koriste a poprilicno nisu ispravni kod nas...

Nije lijepo reci "Zavijena zena"... ljepse zvuci "pokrivena zena". Ljepse je reci "mualima" nego "bula"... a jednostavno reci "pokrivena zena" je prirodnije nego "zavijena", "bula" i sl...

"Bula" najvise koriste u rijecniku Srbi, a cujem da ta rijec nema lijep prevod, nesto kao magarac.[/quote]

Bula na turskom znaci "pisha" :) hehe..

A ja sve kontam kako mi imamo slobodu vjeroispovijesti ovdje u At, a nama HIDER hoce da zabrani maramu u K
0

Napisano · Report post

politika..kako dobit glasove samo se okomis na teroriste "muslimane" zene u maramam i da dzamije s minaretima ;)
0