Jump to content
auslanderka zauvjek bosanka

Poucne Price

Recommended Posts

Kazu da je Dzunup osoba koja je imala seksualni odnos.
odnosno da je prljava

nakon seksualnog odnosa, insan je duzan se okupati da bi bio cist ..

e sada, moja poucna prica je vise karaktera starogradskog hodze

Pitase jednom hodzu.

Efendija, kad ja njega na brzaka umocim, da li sam se ja duzan okupat.

Efendija zamisljen, dade mu sljedeci odgovor:

Kada nosis korpu krastavaca, i ispadne ti jedan.
Da li ces ti sve krastavce prati?

:D

sjedili debeli i mrsavi sejtan
pita debeli mrsavog sto je mrsav tako,kaze njemu mrsavi ja cu tebi ispricat ako ces ti meni ispricat zasto si ti tako debeo.

kaze debeli:

ja ti pratim jednog muslimana koji nikad Allaha ne spominje ne ulazi desnom nogom u kucu ne naziva selam,ne jede bismilletom ne leze bismilletom tako da mi je super ja jedem s njim,spavam s njim pravo mi.

kaze mrsavi:

e ja ti pratim jednog poboznog musliamna,ulazi ukucu naziva selam jos kaze djeci da prouce bismillu i euzu jedu bismilletom, kad jedu prouce bismillu,kad legnu uce razne sure eto kako necu biti mrsav!

[b]e sad zapitajmo se kakav je sejtan uz svakog od nas[/b] :)

Govoriti istinu jako je dobra navika. Ako bismo uvijek govorili istinu, sacuvali bismo sebe od mnogih neugodnosti. Evo jedne price o covjeku koji je cinio mnoge ruzne stvari. ali ga je njegovo obecanje da ce govoriti istinu sacuvalo.

Jedan covjek je dosao poslaniku Muhammedu, a.s. i rekao:
O Allahov Poslanice, ja imam mnogo losih navika. Koju od njih najprije da ostavim?"
Poslanik rece: "Prvo ostavi laz, i uvijek govori istinu."
Covjek je obecao da ce tako uciniti i otisao kuci.

Kada je pala noc, covjek se spremao da podje u kradju. Ali prije nego sto je izasao iz kuce, na trenutak se sjetio obecanja koje je dao Poslaniku: "Ako me sutra Poslanik upita gdje sam bio, sta cu reci? Hocu li reci da sam isao krasti? Ne, ja to ne mogu. Ali ne mogu ni lagati.Ako kazem istinu, svako ce me mrziti i zvat ce me lopovom, a jos cu biti i kaznjen za kradju."
Tako je covjek odlucio da ne krade te noci, i ostavio je ovu losu naviku.

Sljedeceg dana pozelio je da pije vino, ali ka se spremao da to ucnini,pomisli: "Sta cu kazati Poslaniku ako me upita sta sma radio tokom dana? Ne mogu slagati, a ako kazem istinu, ljudi ce me mrziti zato sto muslimanu nije dozvoljeno da pije vino."
I on je tako odustao od namjere da pije vino.
I tako, kad god bi ovom covjeku naumpalo da ucini nesto lose, on bio se sjetio svoga obecanja da c uvijek govoriti istinu. Jednu po jednu, on je napustio sve svoje lose navike i postao dobar musliman i jako dobar covjek.

Ako budemo uvijek govorili istinu, bit cemo dobri ljudi i dobri muslimani, koje Allah voli i pomaze. Ako Allah - nas Stvoritelj - bude zadovoljan nama, On ce nas nagraditi DZENNETOM, a to je mjesto srece i uzivanja na buducem svijetu.

OBECAJ, UVIJEK CU GOVORITI ISTINU!

[b]Gospodaru moj, uvedi Salima u okrilje Svoje milosti!!![/b]

[b][i]Spomenuta priča preuzeta je s predavanja "Iskreno pokajanje" brata Hajruddina Tahira Ahmetovića.[/i]
[/b]
Nisam ... Nisam imao ni trideset godina kada mi je supruga rodila prvo dijete. Nikada neću prestati sjećati se te večeri. To veče provodio sam, kao i obično, sa svojim lo

[size=3][b]Kad meleci placu[/b][/size]

Bijase jedna djevojka koja je studirala vjerske znanosti na jednom od univerziteta zemalja u Zaljevu. Imala je umilan glas i Kur'an bi ucila svako vece, tako da je bio pravi ugodjaj za mumina da je slusa. Njena majka bi, svako vece, stala pred vrata sobe svoje kceri, slusala je dok uci Kur'an i uzivala u njenom milozvucnom glasu. Dani su tako prolazili, sve dok se, Allahovom odredbom, djevojka ne razbolje. Porodica je...

smjesti u bolnicu i tu je je, nakon nekoliko dana, zedesila smrt. Vijest iz bolnice tesko je pogodila porodicu. Posebno tesko bijase njenoj majci. Prvi dan zalosti bio joj je kao godina. Tuga je parala njeno srce. Kad su se, na kraju dana, razisli svi koji su dosli na zalost, majka je ustala i krenula prema sobi svoje kcerke. Bijase jedan sat po ponoci. Dok se priblizavala vratima njene sobe cula je glas koji ju je asocirao na tihi plac. Culi su se mnogi glasovi.

Ona se uplasila i nije smjela uci u sobu. U sabah je izvjestila porodicu o tome sto je te noci cula iz sobe svoje kcerke. Ukucani su se uputili u tom pravcu, usli u sobu, ali u sobi nista ne nadjose. Slijedecu noc, u isto doba, majka je otisla do kcerkine sobe i cula iste zvukove. Obavjestila je muza o onome sto joj se ponovilo, a on joj je kazao: "[i]Pred sabah cemo otici i uvjeriti se! Mozda ti se ti glasovi pricinjavaju!?[/i]" Ujutro su otisli i uvjerili se da se tamo nista ne desava.

No, majka je bila cvrsto uvjerena u ono sto je cula, pa je to ispricala jedenoj svojoj prijateljici. Ona joj je predlozila da ode jednom od sejhova (alima, ucenjaka u vjeri, op. red.) i izvjesti ga o onome sto se dogodilo. Majka je poslusala savjet svoje prijateljice te izvjestila jednog sejha o onome sto se dogodilo. Sejh se tome iznenadio i kazao: "[i]Zelim da dodjem do vas i budem prisutan u to vrijeme u vasoj kuci."[/i]

Sejh je dosao do njih i svi se uputise prema sobi umrle djevojke. Vec su ga bili obavijestili o tome da je djevojka ucila Kur'an svako vece. Kada se sejh priblizio sobi, cuo je glas koji je cula i djevojcina majka i zaplakao. Clanovi porodice su ga upitali: "[i]Sta te je rasplakalo?[/i]" Sejh je, glasom punim tuge, odgovorio: "[i]Allahu ekber! Ovaj glas je plac meleka. Doista su meleci svaku noc silazili i slusali ucenje Kur'ana vase kcerke, a sada su izgubili glas koji su slusali i u kojem su uzivali. Allah je najveci, Allah je naveci! Neka joj je sretno zbog deredze koju je stekla kod Allaha swt."[/i]

[i][b]Sa arapskog preveo: hfz. Mustafa ef. Efendic - casopis "Novi Horizonti"[/b][/i]

Poslije ovog teksta mnogi se od nas trebaju zapitati sta mi radimo u kasnim satima noci, da li ucimo Kur'an u svojim kucama i na taj nacin imamo meleke kao drustvo ili su nam sejtani prisni prijatelji, tako sto slusamo muziku ili satima gledamo televizijski program, na kojem cesto ima ono sto oci jednog muslimana ne smiju i ne trebaju gledati.

I tako iz noci u noc, a Allah swt bdije nad tobom i gleda kako si nemaran prema Njegovoj knjizi, plemenitom Kur'anu u kojem je lijek i milost za tebe, dok ti ovo drugo samo povecava nespokoj i nemir u tvom zivotu.

U ovom tekstu se navodi da je ova djevojka mlada umrla, mozda ce neko pomisliti da je to pretjerivanje, ali zar? Najvjerovatnije svako od nas je poznavao nekog mladica ili neku djevojku, koji su mladi umrli i otisli sa ovog svijeta, sto zbog bolesti, neke nesrece ili neceg treceg.

Pa dragi moj brate i postovana sestro, ko tebi garantuje da ces dozivjeti starost ili cak dozivjeti sljedecu godinu, a razmisli u sta vrijeme provodis i sta spremas za susret sa svojim Gospodarom. Mozda ce Melek smrti uskoro doci da ti uzme dusu, pa, Allah ti bio milostiv, gledaj da se, sto prije, probudis iz nemara, da popravis svoje stanje i da trosis svoje slobodno vrijeme u onome sto je drago tvom Stvoritelju i od cega ces imati koristi i na ovom i na buducem svijetu.

[quote name='auslanderka zauvjek bosanka' post='201917' date='Dec 18 2007, 15:13']sjedili debeli i mrsavi sejtan
pita debeli mrsavog sto je mrsav tako,kaze njemu mrsavi ja cu tebi ispricat ako ces ti meni ispricat zasto si ti tako debeo.

kaze debeli:

ja ti pratim jednog muslimana koji nikad Allaha ne spominje ne ulazi desnom nogom u kucu ne naziva selam,ne jede bismilletom ne leze bismilletom tako da mi je super ja jedem s njim,spavam s njim pravo mi.

kaze mrsavi:

e ja ti pratim jednog poboznog musliamna,ulazi ukucu naziva selam jos kaze djeci da prouce bismillu i euzu jedu bismilletom, kad jedu prouce bismillu,kad legnu uce razne sure eto kako necu biti mrsav!

[b][b]e sad zapitajmo se kakav je sejtan uz svakog od nas[/b][/b] :)[/quote]

Moj je na dijeti...

1) Bogati misle da je sreća u imetku. Vladari misle da je u vlasti, ali je sreća u pokornosti Allahu.

2) Zar nisi vidjela da je poslije noćnih
tmina

hajd nije bas prica bez pouke,al vise je ono zamisli se makar malo :)

Cudno, zar ne?!

Zar nije cudno kako 20 eura (bilo koja valuta) izgleda mnogo kada ih treba da damo u dzamiju, a kako izgledaju malo kad ih potrosimo negdje u trgovini ili kupovini?

Zar nije cudno koliko dugo izgleda kada zikrimo jedan sahat vremena, a kako kratko traje kad ga tim ili grupa izigra utakmicu za 60 minuta?

Zar nije cudno kako dugo ti se cini kada provedes par sati u dzamiji, a kako ti se kratko cini film ili neka serija koja traje 2 ili 3 sata?

Zar nije cudno kako malo ili skoro nista nemamo da kazemo dok se molimo ili dove upucujemo Allahu dz.s., a kako mnogo imamo reci kada tracamo ili pricamo o nekoj drugoj osobi ?

Zar nije cudno kako se neke osobe vesele kada neka od utakmica sporta ode u produzenje, a kako nam je krivo i kako se uzbudimo kada teravija namaz potraje duze nego inace za vrijeme Ramazana?

Zar nije cudno kako je tesko i koliko vremena treba da procitas jedan ajet ili jednu stranicu Kur'ana, a kako ti malo vremena treba da procitas 100 stranica neke popularne knjige, magazine ili romana?

Zar nije cudno kako se guramo da dobijemo najbolja mjesta ili sto sto blizi bini kad je neki koncert, a kako se guramo u najzadnje redove u dzamiji samo da bi prvi uspjeli pobjeci kad se sve zavrsi?

Zar nije cudno kako kad ima neki dogadjaj ili neki program u dzamiji treba 2-3 sedmice da se najavi da bi narod mogao da obezbjedi slobodno vrijeme za to, a kako kad je neki koncert ili neki drugi dogadjaj negdje drugdje za izlazak, mozemo to da uguramo u svoj raspored dana i svoj zivot i u zadnjoj minuti, uvjek nadjemo vremena za to?

Zar nije cudno kako dugo nam treba vremena da naucimo neki ders ili neko predavanje dovoljno dobro da bi mogli da druge poducimo tome, a kako brzo naucimo i pokupimo neki trac da bi ga prenijeli sto prije nekom drugom?

Zar nije cudno kako povjerujemo sve sto vidimo u novinama i na televiziji, a kako se preupitavamo i zapitkujemo uvijek o onome sto je u nasem Casnom Kur'anu napisano?

Zar nije cudno kako sve i jedna osoba zeli da udje u dzennet a malo radi na tome da to zaradi?

Zar nije cudno kako se neki vic ili neka sala prenese po hiljadu puta od osobe do osobe putem maila, ali kad je u pitanju nesto uvezi Islama i Allaha dz.s. osobe moraju dva puta da razmisle da li da to kome posalju ili ne?

Cudno, zar ne?!

U davna vremena ladje nisu bile ovako velike, snazne i udobne kao danas. Bile su mnogo manje i nesigurnije. kad bi plovile po moru putnici bi osjecali njihovu nestabilnost i zajedno sa njom se naginjali desno i lijevo. Tako je svaka plovidba bila izazov, pa su mnogi na taj put kretali sa strahom. Mnogi se vise nikada nisu vratili: zauvijek su ostali u moru vode i postali hrana ribama.
Tako se pripovijeda da se neki car vozio u ladji, a s njim u pratnji bio i jedan djecak. Kako se nikada ranije nije vozio u ladji, djecak je osjetio veliki strah, te poceo plakati i cviliti da se sav tresao. Svi prisutni su ga tjesili, hrabrili i nastojali mu odbiti strah. ali sve je bilo uzalud djecak se nije smirivao.
Nakon nekog vremena caru dojadi njegov plac i smuci mu se, no niko nije znao kako da umiri djecaka.
Srecom tu bijase i jedan mudrac, te on pridje caru i predlozi:"Ako dozvoljavate, visosti, ja cu ga usutkati i umiriti!"
" Bila bi to od tebe velika usluga!" - rece mu car.
Mudrac naredi i djecaka bacise u more. Djecak nekoliko puta potonu, a oni ga izvadise i opet zagnjurise u vodu. Potom ga uhvatise za kosu i povukose prema ladji.
Djecak se uhvati rukama za zadnji dio ladje i kada se ispe na ladju, sjede u jedan ugao i umiri se sasvim. Skupi se sto je vise mogao i vise ne izusti ni rijeci.
Ljude vise nije mucio njegov plac.

Caru se dopade dosjetljivost onoga mudraca, pa ga upita:"kako si znao da ces uspjeti? kakva je u tome mudrost?"
"On, vasa visosti, nije nikad osjetio patnju utapanja, nije iskusio teskoce necega takvog i nije spoznao spasonosnu vrijednost ladje." - rece mu mudrac.
"Isto tako, cijeniti zdravlje umije samo onaj ko bude pogodjen kakvom bijedom i bolescu!"

Jednom je jedan maldic iz Horasana otisao u Bagdad na skolovanje. Nakon velikog stecenog znanja, u trenutku kada se pripremao za povratak u svoj zavicaj, jedan od poboznih ljudi ga srete i upita:
- Dijete moje, ima li sejtana u Horasanu?
Mladic mu odgovori:
- Da, ima!
Sa namerom da ga proveri, poboznjak ovako rece:
- Kako se tamo ratuje sa sejtanom?
Mladi ucenjak odgovori:
- Suprostavljanjem njemu samome!
- A ako ponovo dodje?
- Opet mu se suprostavis

[b]Avantura kroz galaksije[/b]

Autor: [b]Edin Tule[/b]

Tarik je jedne tople ljetne noci zaspao uspavan pjesmom cvrcaka i usnio kako nakratko napusta svoje tijelo sa tajanstvenim vodicem boje svjetlosti. Sa onim istim vodicem koji mu je u snu prethodne veceri pokazao osebujan zivot unutrasnjosti njegovog tijela, gdje je imao priliku da vidi silovite rijeke kako zadovoljno huce tijelom dok se crvena i bijela zrnca veselo brckaju u podnozju zivota vrijednih vodopada.

Vodic mu je rekao da njegovo srce svakodnevno ispumpa oko 8000 litara krvi te da je njegovo srce u stanju ispuniti cijelo morsko korito dovoljnom kolicinom tecnosti ako pozivi prosjecan zivotni vijek.

Osjetio se malenim pred tako mocnim aparatom koji ga je ocaravao svojom neprekidnom pjesmom snaznoga ritma od koje je ovisio njegov zivot. Vodic mu je skrenuo paznju na jabuku koju je pojeo pred spavanje i sihronizovano djelovanje cijelog tima zlijezda koje su pomagale nestrpljivim vitaminima, kao i drugim korisnim clanovima jabuke, da usele u novi dom. Nekorisne stanovnike jabuke domacin je bez poteskoca prepoznao i pokazao im put niz veliki hodnik napolje. Tarik se ushiceno divio tom redu i sa osmjehom posmatrao kako se eliminisana lica gundjajuci kotrljaju na prvo smetljiste.

U tom momentu velika kolicina svjezeg vazduha sa mirisom zvjezdanog neba ga je omamila i vodic mu je predlozio novo putovanje. Posmatrao je kako se njegov nematerijalni dio izdize nad njegovim usnulim tijelom gledajuci na njega kao na odijelo koje covjek odlaze pred svaki pocinak. Uzdizuci se sve vise njegov vidokrug je bivao siri, znatizelja veca, intelekt gladniji. Sada je s vanjske strane prozora vidio stan u kojem je ostalo njegovo tijelo na udobnom lezaju, zatim cijelu zgradu sa prozorskim oknima iza kojih se odvijalo mnostvo zivotnih prica slicnih Tarikovoj, pa cijelo naselje, blok ulica, panoramu grada u kojem je odrastao.

Uzdizuci se iz utrobe jednog od velikih svjetskih gradova, lebdeci iznad njegovih nebodera postajao je sve svjesniji da je vec predugo zarobljenik, iza zidina i celicnih konstrukcija, arhitekata nase buducnosti. Saobracaj ljudi i kola iz te perspektive je podjsecao na nemirni mravinjak u kojem su minijaturne prilike hodale, radile, smijale se, patile i opet se smijale. Odsustvo gravitacione sile ga je odvelo u ogromna nebeska prostranstva, dok je njegov vodic bio nestrpljiv da mu pokaze djevicanske predjele univerzuma. Sada je vidio cijele gradove i gradice koji su se sirili oko svojih jezgri-dzamija, crkava; obradjena polja koja su podsjecala sa svojim oblicima na racunarsku teku sa neproporcionlnim kvadraticima, rijeke i potoke nalik na vene i arterije covjecijeg organizma. Ostre planinske vrhove sa jezercima u svojim podnozjima podsjetile su ga na bistar, ostar pogled plavookog starca gustih naboranih obrva.

Crvenilo magme koja je kuljala iz pokojeg aktivnog vulkana mu se ucini bolnom, nezacjeljenom ranom jednog bica. Ubrzo je vidio obrise granica drzave u kojoj je zivio, susjedne drzave, velike vodene povrsine, evropski kontinent. Nazirao je druge kontinente, ogromne okeanske povrsine, cija ga je dominatna plava boja potpuno smirivala. Sjetio se simbolike plave boje, znanje, zdravlje i odlucnost, te mu je bivalo jasnijim zasto je Gospodar odredio da takva boja zauzima veci dio prostora nase planete. Odmah zatim je opazio zaobljenu liniju planete na kojoj boravi zadnjih osamnaest godina, sve dok se ta linija nije spojila u veliku loptu i u tom momentu je osjetio kako prolazi kroz atmosferski omotac i ulazi u jedan siri svijet bas kao sto je izlaskom iz majcine utrobe upoznao sirinu novog prostora. Malo kasnije ta lopta je postala poput klikera pa poput malenog zrna koje plovi, sa svojim biljnim, zivotinjskim i ljudskim sadrzajem, u svemirskom plavetnilu.

Poslije je vidio taj maleni kliker u odnosu spram Suncem koje je - po objasnjenju vodica - vece od njega 333 000 puta i sve druge planete, cak i planetu poslije Sedne, u nasem Suncevom sistemu koje se kruzenjem oko Sunca napajaju njegovom toplotom.

Vidio je najblizi kliker Suncu - planetu Merkur - pa mu je upalo u oci njeno sporo kretanje oko svoje ose, a sto je cinilo njenu polutku izlozenu Suncu uzarenom (700 stepeni C), a njenu muziku laganijom. Zatim mu je u oci upao ogromni Jupiter koji se cinio dva puta vecim od svih prisutnih planeta zajedno, a koji je imao gravitacionu silu 5000 puta jacu od Zemljine. Sa tegobom je pomislio na pokusaj kretanja pod takvom silom. Saturn mu je, sa svojih 48 000 prstenova, izmamio uzdah, podsjetivsi ga na zivahan curetak u novoj haljini sa volanima ispunjenim bombonama. Posebice sto je svaki prsten bio sacinjen od malih komada stijena (najveca stijena je bila velicine kola) koje su kruzile uz gromoglasnu buku brzinom od 45 000 km/h i trebalo im je oko pet i pol sati da naprave cio krug oko Saturna

[b]Najslabije kuće - priča iz jedne arapske mahale[/b]

-Zelim divnu djevojku, odgovarajucu mome sinu Salimu, nastavila je Salimova majka razgovarati sa mnom ozarenog lica: Salim, kao sto znas, je primjeran momak, zavrsio je Građevinski fakultet i poceo raditi i graditi svoju buducnost. Pridrzava se svoje vjere i finog je ponasanja. Svi iz naseg naselja, a i svako ko ga poznaje posvjedocice mu da je on objedinio vjeru i dunjaluk. Istina, on sada ne posjeduje neko bogatstvo, međutim njegova je buducnost svijetla, a zelje velike.

-Sada sam posebno sretna posto mu trazim odgovarajucu djevojku, koja ce mu biti zivotna saputnica, nakon čega Salimova majka kratko zacuta kako bi se smirila i obrisala suze radosnice koje su se otisnule iz njenih ociju.

Rekoh i sama ganuta njenim osjecanjima: Sretno ti bilo, majko. Raduj se zbog tvoga dobrog i nadarenog djeteta na Dunjaluku, a ako Bog da i na Ahiretu. Molim Allaha, d

Jednog dana, profesor je zatrazio od svojih ucenika da svaki od njih donese sa sobom po jednu cistu plasticnu kesu. Zatim je zatrazio da svaki u svoju kesu stavi krompir koji ce oznacavati jednu tuznu ili losu uspomenu iz svog zivota koju ne zeli zaboraviti.
Rekao je da svako stavi o

Vjernica

Niko, i nikad, ne dotace vrele usne tvoje,
niti rijec ti njeznu zacu.
samo, ko dvije sestre u bezglasnom placu,
dvije se duse nase u milosti srele.

O kada je tako dragi Bog htio,
da ja izabranik budem, ja jedini,
i da, uvijek uz nju, vijek provedem cio
ocaran, i bacen u carobne cini.

Podignucu glavu svoju ponosito,
i kao mujezin s tankog minareta,
dok poda mnom susti nepregledno zito
i na mjesecini plavi kukolj cvijeta,

Uzviknucu gromko kroz predjele njeme,
da obuzme svakog nevjernika strava:
"jest, ona je vjernica prava,
a ja njezin izabranik za vječito vrijeme

Jedne veceri u nekom mesdzidu zanocio je jedan covjek. On je usao u ovaj mesdzid kako bi cijelu noc proveo u namazu. Kada svi odose svojim kucama, covjek poce klanjati... Kako je noc prolazila, u jednom trenutku zacu se nesto. Bas kao da je neko usao u mesdzid. Ovaj sto je klanjao pomisli da je dosla neka cijenjena osoba, u dusi mu pocese puhati vjetrovi licemjerja.

Rece samom sebi:
- Na ovako uzviseno mjesto covjek dolazi samo radi ibadeta Allahu. Ovaj dobri covjek ce obratiti paznju na mene, vidjet ce moj namaz, cut ce moj ibadet, shvatit ce moju vrijednost

podavno procitah tekst,sinoc opet naleti na njega,predavanje poslusah skoro..radi se o istim rijecima,temi s predavanja.. vise nego poucno ;)

Zamislite ovakvu situaciju: dolazite kod jednog svog prijatelja na sijelo, tako sijedite i pricate i ti onda predlozis svom domacinu- De ba, reci svojoj zeni da se skine i da sjedi s nama u donjem vesu !!?? Pitanje bili covjek zivu glavu odatle izvukao, a najmanje sto bi se desilo, zavrsio bi napolju, direkt.

Ali pazite sad, nevjernici nadjose mjesta gdje je tako nesto sasvim "normalno" pa se i mnogi muslimani povedose za njima. A to su javna kupalista : plaze, bazeni, u zimskim danima zatvoreni bazeni itd. E sad tamo, ne samo da ce taj vas prijatelj skinuti svoju zenu, nego i svoje kcerke i sinove, i sve to smatrati normalim.

Na takvim mjestima kceri se skidaju pred svojim ocevima, ocevi pred svojim kcerkama, sinovi pred svojim majkama, majke pred svojim sinovima, i svi tako obuceni tj. ne obuceni izlaze na plaze na kojima su na stotine, mozda na hiljade ljudi. Svi ti ljudi su, u tim trenucima, u mogucnosti da gledaju u ta skoro gola tijela, a Allah zna, koliko i kakvih ljudi, sa svojim bolesnim srcima, dolaze na takva mjesta.

Sestro, zar se mozes skidati po takvim mjestima, tako da na sebi ostavis samo par krpica? Zar mozes ici do te granice i biti toliko nepokorna svom Gospodaru? On ti naredio da se pokrijes, a ti se skidas skoro potpuno pred drugim ljudima. Zar ne znas da Uzviseni Allah prijeti strahovitom kaznom zenama koje se pokriju, ali to ne rade ispravno, nego im je odjeca providna ili zategnuta? Pa sta onda mislis, kakva si kod Gospodara svoga, kad u kupacem kostimu izlazis pred masu stranaca?

Brate,sigurno znas za slucaj kada je jedna zena u prisustvu Allahovog Poslanika saws dobila napad padavice, a Poslanik saws okrenu glavu na drugu stranu u strahu da se toj zeni nebi ukazala stidna mjesta prilikom pada. A ti brate, ides tamo tamo gdje su zene skoro gole, na mjesta gdje sejtani kolo vode, na mjesta nad kojima je ,zasigurno, Allahova srdzba. Pa zar brate ici na mjesta koja su mrska tvom Stvoritelju, od Kojeg ti svake sekunde zavisis, Koji te je neizmjernim blagodatima obasuo, i napokon pred Kojim ces stajati, i za najmanju trunku pitan biti.