Poucne Price - Religija - Cazin.NET Forum

Skok do sadržaja

Slika

Poucne Price

• Please log in to reply
89 odgovora na ovoj temi

#1 auslanderka zauvjek bosanka

auslanderka zauvjek bosanka

♥ღღMeZimiCa FoRuMaღღ♥

• +PREMIUM MEMBER
  • 4037 Poruke
  • Spol:Žensko
  • Interests::) ja i on..i nasa djecica u sreci <3
  • Ljubavni status:Neću da kažem

Objavljeno 07 November 2006 - 22:39

Par prici koje su jako zanimljive a na to sve i poucne... Slika

U nekom seli zivelo na stotine zaba i jednog dana se odlucise za trku da vide ko je u cemu bolji. Vise drugarski. Uglavnom cilj je bio da stignu na vrh jedne veeeelikeeee zgrade. I sad oni koji su samo navijali, a nisu i sami ucestvovali u takmicenju misli li su da je to nemoguce da postigne neko od njih. I umesto da navijaju za zabe govorili su "o vi jadnici" ili "pa to je nemoguce" iiiliii "vi se uspeti ne mozete".. tako stvarno jedna po jedna zaba padala.. i vecina njih nije imala snage... neki nisu ni do pola puta stigli.. neki malo vise.. ali sve osim jedne zabe su pale. Svi zacudjeni kako to ona da uspije, prisli joj da upitaju sta je njena tajna. Kad vidose: ta zaba je bila gluha. Slika

Davno davno bio jedan kralj u indiji. Uzeo je jednu spagu zategnuo je i postavio kao zadatak njegovim ministrima da je "skrate" ali ne smiju da je sjecu, prelamaju, ili cvorove u nju da stavljaju.. razmisljali su razmisljali. I nikom nije naumpao odgovor. Dok se jedan nije sjetio neceg.

Uzeo je jos mnogo duzu spagu i zategnuo je pored ove. Tako da je spaga koju je kralj postavio izgledala puno manja, znaci skracena. Kralj je bio zadovoljan...

tako trebamo i mi da postupimo.. da tudje misljenje ni ne povijamo, niti "sjecemo".. vec nasu "spagu"(argumente) pored spage drugoga da postavimo(ponudimo), a svako za sebe nek odluci koja je kraca-duza/bolja-losija..

Pouke iz jednog brodoloma

Jedini pre
  • 0

I want to die with my forehead on the ground Slika
The sunnah in my Slika
Slika on my mind,
Qur'an on my tongue
Tears in my eyes Slika Slika

Slika

Slika

Slika

#2 Zlatousti

Zlatousti

Svjezi forumaš

• Članovi
  • 34 Poruke

Objavljeno 15 November 2006 - 21:57

"Dakle, ti bi
  • 0
Sermija je mog

#3 auslanderka zauvjek bosanka

♥ღღMeZimiCa FoRuMaღღ♥

• +PREMIUM MEMBER
  • 4037 Poruke

Objavljeno 09 February 2007 - 20:51

[color="green"]Upitao je unuk svoga dedu:
  • 0

The sunnah in my Slika
Slika on my mind,
Qur'an on my tongue

Slika

Slika

Slika

#4 auslanderka zauvjek bosanka

♥ღღMeZimiCa FoRuMaღღ♥

• +PREMIUM MEMBER
  • 4037 Poruke

Objavljeno 15 February 2007 - 22:25

jedan jako zanimljiv tekst,za koji nadam se da cete naci malo vise vremena :) da procitate..radi se o jednom dijalogu izmedju profesora i ucenika..

Razlog za
  • 0

The sunnah in my Slika
Slika on my mind,
Qur'an on my tongue

Slika

Slika

Slika

#5 auslanderka zauvjek bosanka

♥ღღMeZimiCa FoRuMaღღ♥

• +PREMIUM MEMBER
  • 4037 Poruke

Objavljeno 20 February 2007 - 01:34

[color="green"]Kesa bombona

Jedne noci sjedila je jedna zena na aerodromu nekoliko sati cekajuci svoj let. Otisla je kupiti sebi knjigu i kesu bombona kako bi joj vrijeme brze prolazilo.
Iznenada dok je ona citala svoju interesantnu knjigu skontala je da je jedna djevojka sjela pored nje i ukrala jednu bombonu iz njene kese koja je bila izmedju njih.
Odlucila je da se pravi kao da nije nista primjetila, ali kad je uzela bombonu i pogledala na sat vidjela je da ta djevojka jos uvijek jede bombone iz njene kese. Tada se naljutila i pomislila u sebi: "Da nisam obrazovana i lijepog ahlaka pokazala bi ja ovoj bezobraznici istog trena kako da se ponasa!''
I tako se nastavilo, kad god bi ova zena uzela bombonu, uzela bi i djevojka jednu, dok su njihove oci cudno gledale jedna drugu, i kad je u kesi ostala samo jedna bombona brzo ju je uzela djevojka sa kratkim osmjehom, prepolovila je, dala je ovoj zeni jednu polovinu a drugu pojela. Uzela je zena ponudjenu polovinu bombone pomislivsi:"Kako je samo bezobrazna i neodgojena, pa cak ni da mi se zahvali"!
Poslije nekoliko trenutaka cula je zena poziv za njen let, uzela svoje stvari i otisla do ulaza u avion bez da se okrene tamo gdje je sjedila ta neodgojena kradljivica.
Tako dok je udobno sjedila u avionu i vec zavrsila zadnju stranicu svoje knjige odlucila ju je staviti u torbu, vrisnula je iznenadjeno ugledavsi u svojoj torbi kesu bombona koju je kupila na aerodromu. Pomislila je:"Ona kesa bombona je pripadala onoj djevojci i ona ju je podijelila sa mnom"!Tada je tuzno i bolno skontala da je ona ta koja je ispala neodgojena kradljivica bez imalo ahlaka.
Tako i svi mi, ponekad smo ubjedjeni da smo u pravu, a tek poslije kada mozda bude kasno skontamo suprotno, i koliko puta izgubismo povjerenje u druge samo zbog naseg ponosa ili misljenja koje je suprotno, pa maker i sami bili u krivu. Ovo je razlog da dvaput razmislimo prije nego presudimo drugima, prije nego nekog optuzimo
  • 0

The sunnah in my Slika
Slika on my mind,
Qur'an on my tongue

Slika

Slika

Slika

#6 auslanderka zauvjek bosanka

♥ღღMeZimiCa FoRuMaღღ♥

• +PREMIUM MEMBER
  • 4037 Poruke

Objavljeno 20 April 2007 - 17:27

da sad ne otvaram ekstra temu jer je stvarno vrijedan za procitati, nadam se da cete procitat ovo predavanje koje sam nasla na jednom forumu,tekst je poucan i nadsve isprican je vakat u kojem zivimo..

UKRASI KOJE CE DzIBRIL SA ZEMLJE PODICI

U smrtnoj bolesti, dolazi melek Dzibril, melek koji je bio zaduzen za dostavljanje objave Poslaniku a.s., pa Muhammed s.a.v.s. ga pita: "O, Dzibrilu, hoces li silaziti na Zemlju poslije moje smrti?" Znaci, Muhammed a.s. pita meleka koji je zaduzen za dostavljanje objave, da li se njegova misija na Zemlji zavrsava zavrsetkom objave, odnosno smrcu Poslanika s.a.w.s.. "Da", odgovori Dzibril. "Sici cu na Zemlju deset puta kako bi sa Zemlje podigao deset ukrasa.""Sta ces podici, Dzibrilu!"
-"Prvo sto cu podici sa Zemlje je ljubav iz ljudskih srca." Ljudi se medjusobno nece voljeti niti ce se uvazavati i svoje odnose ce uredjivati samo na razini medjusobnih interesa.
-"Drugo, podici cu bereket sa Zemlje." Ljudi ce imati razlicita meterijalna, dunjalucka dobra, ali u tome nece imati bereketa. I mi danas imamo mnogo vise materijalnih dobara nego sto su imali nasi ocevi ili nasi djedovi, nase majke i nene. Ali, u isto vrijeme, u tome sto imamo nemamo bereketa. Isto kao sto nemamo bereketa u vremenu, jer mi danasnji muslimani nemamo vremena jedni za druge. Svi negdje zurimo,a nemamo vremena jedni drugima da pomognemo, odnosno jedni drugima da priteknemo u pomoc.
-"Trece: podici cu samilost od rodbine." Rodbina se nece medjusobno paziti, nece se voljeti, nece se uvazavati, nece se obilaziti, pa cak se nece ni poznavati. Stalno cemo se iznova upoznavati onda kada dodjemo na dzenazu jedni drugima. I onda cemo obecavati kako nam se to vise nece desavati, kako cemo mi koji ostajemo u zivotu jedni druge posjecivati i ta obecanja ostaju do sljedece dzenaze.
-"Cetvrto: podici cu stid od zena." Zene se nece plasiti Allaha dz.s. niti ce se plasiti bilo koga od ljudi. Jer kroz mnoga mjesta u BiH, kada prodjete, kada ne bi videli munaru i dzamiju, ne bi bili sigurni kroz koje mjesto prolazite. I po zvanicnim podacima, mi Bosnjaci smo prvaci u jednoj stvari, a to je gledanje televizije, u gledanju razvratnih serija. U prosjeku, svaki Bosnjak i Bosnjakinja dnevno pred TV ekranom provedu od cetiri do sest sati. Mnoge Bosnjakinje, nase zene i nase sestre, vise se sekiraju sta ce se desiti u nekoj od razvratnih serija nego sta se desava u vlastitoj kuci, sta se desava sa djecom. U vrijeme kada se odredjene razvratne serije prikazuju, mogli bi lopovi da dodju da nam opljackaju sav stan i kucu, a da se porodica ne osvijesti. Jer, to je takva koncentracija koju, kada bi imali u namazu, vecina nas bi vjerovatno bili evlije. Mnoge zene, kao rezultat gledanja tih serija, vec se pomalo znaju sporazumijevati na spanskom i portugalskom jeziku.
Vecina vas znate za slucaj koji se desio u vrijeme Poslanika a.s., kada se jedan od hrabrih ashaba po imenu Akrama tesko razbolio i nije dolazio u dzemat. Dugo vremena mu je trajala bolest. Niti je bilo smrti, niti je bilo zivota. Akrama je dugo vremena lezao nepomican na postelji. I onda Poslanik s.a.w.s. pita ashabe: "Sta je sa Akramom? Gdje je Akrama? Ne vidjam ga u dzamiji?" Jer Poslanik s.a.w.s. i njegovi ashabi, kada bi neko izostao iz dzemata, pitali bi sta se s njim desilo?Za razliku od nas koji, kad nam dodje novi dzematlija, postavljamo pitanje sto li je dosao, jer bi najradije da ga se rijesimo. Pa kazu ashabi Poslaniku s.a.w.s.: "Akrama se razbolio. Niti moze da umre, niti ima ozdravljenja." pa pita Poslanik a.s. ashabe: "A s kim zivi Akrama?" Pa kazu ashabi: "Zivi sa zenom i djecom, Allahov Poslanice." Pa Muhammed s.a.w.s. upita:"Sta je sa Akraminim roditeljima?" "O, Allahov Poslanice, njegov babo je umro, a Akramina majka zivi kao podstanar u drugom dijelu Medine." Kaze Poslanik s.a.w.s. dvojici ashaba, Aliji i Zubejru radijallahu anhuma: "Iditi Akraminoj majci i prenesite selam od Poslanika i recite joj da, ako joj godine i zdravlje dozvoljavaju, da dodje kod Poslanika s.a.w.s. Ako je toliko stara i bolesna da ne moze doci kod mene, ja cu doci kod nje da se raspitam o slucaju njenog sina." Kada ovi ashabi dolaze, onda Akramina majka kaze:"Bez obzira sto sam stara i bolesna, prece mi je da dodjem kod Poslanika s.a.w.s.,nego on kod mene." Kada je dosla, on je pita: "Kakav je tvoj sin Akrama?" "O, Allahov Poslanice, on je bio vrlo odgojeno dijete i bio mi je poslusan sve dok se nije ozenio, a onda sam osjetila kako mu smetam u svojoj vlastitoj kuci, pa sam odlucila da mu ne remetim njegov zivot, da odem i da zivim kao podstanar, sama. i taj njegov postupak ne mogu mu nikad halaliti." Boziji Poslanik s.a.w.s. rece ashabima: "Neka jedna grupa od vas donese dosta suvih drva i neka zapale vatru, a neka druga grupa ode i donese Akramu da ga zapalimo na toj vatri." Kaze Akramina majka: "O, Allahov Poslanice, neces valjda zapaliti moje dijete na dunjaluku da izgori?" "Tvoj sin je prema tebi ucinio takav grijeh da je njegov svrsetak svakako u dzehennemskoj vatri, pa neka Akrama bude primjer svim muslimanima do Sudnjeg dana da onom ko bude dao prednost zeni nad majkom, svrsetak ce biti u dzehennemskoj vatri." A onda Akramina majka rece: "O Boziji Poslanice, ja to ne mogu izdrzati. Ja mu halalim jer je on moje dijete." Nakon toga, kada su ashabi prilazili Akraminoj kuci, culi su ga kako izgovara sehadet i nakon toga je preselio.
Kada imamo u vidu slucaj iz zivota Allahovog Poslanika a.s. i jednog od njegovih ashaba, trebali bi vecina nas da postavimo sebi pitanje: kako vecina nas mozemo uopste da ispustimo nase duse zbog loseg odnosa prema nasim roditeljima -prema nasim majkama i prema nasim ocevima.
-"Peto: podici cu darezljivost od bogatasa." Oni koji budu imali imetak, taj imetak nece trositi na Allahovom putu. U mnogim akcijama koje smo mi vodili i vodimo, nisu ucestvovali bogati Bosnjaci, pojedinci i firme. Ne zele da ucestvuju i misle kako taj imetak, kojim ih je Allah iskusao, pripada samo njima i kako samo oni za to imaju zaslugu. Zaboravljaju da ce jednoga dana sve to morati ostaviti. Jer Poslanik s.a.w.s. u hadisu kaze: -"Ti od dunjaluka imas samo ono sto pojedes i prodje kroz tebe." Jer ono sto ne pojedes, sto imas od hrane u zamrzivacima, friziderima, u spajzima, u podrumima, to ne pripada tebi, to pripada drugom... "Ili ono sto obuces pa poderes." To pripada tebi. Ono cak sto oblacis, pa ne poderes, ne pripada tebi, jer ce to opet neko drugi koristiti, -"...ili das trajnu sadaku. To vjecno ostaje."
U Kuvajtu ima jedna stamparija koja je vakuf jednog bogatog Kuvajcanina. Tu su pricali kako je iz jedne humanitarne organizacije po imenu Rahmet izvjesni mladic otisao kod jednog od najbogatijih Kuvajcana, koji se nije odazivao na neke humanitarne akcije koje su oni vodili, da ga pozove da nesto da od svog imetka. A on ima milione dolara kapitala. Kad mu je dosao i kazao zbog cega je kod njega , ovaj bogatas se naljutio i rekao mu : "Sto si dosao da me prekidas, jer ja se bavim biznisom?" U toj ljutnji ga je pljunuo. Ovaj mladic izvadi maramicu i obrisa se, a zatim kaza: "Molim Allaha da ti oprosti za ovo sto si mi uradio. Ovo si mi dao, a ja za sebe nista nisam trazio. I ovo neka stoji, ja ti halalim. A sada od tebe trazim sta ces dati za Allaha." Covjek je potpuno preblijedio, presabro se i izvadio cek i kazao: "Upisi cifru koja vam treba za akciju, a ja cu potpisati."
Znaci, u mnogim akcijama, nazalost, kod nas ne ucestvuju bogati ljudi i misle da ce to njihovo bogatstvo trajati vjecno. Zaboravljaju da onda kada se odvoji dusa od tijela, da sa sobom nista covjek nece moci da ponese osim svojih dobrih djela, ono sto je dao kao sadaku. Cak gassali, oni koji gasule umrlog, ne dozvoljavaju da na sebi odnese i one haljine u kojima je bio kad je umro. I njih mora ostaviti na dunjaluku, osim sehida koji sa sobom nose odjecu u kojoj su postigli sehadet.
-"Sesto: podici cu strpljivost od fukare, strpljivost od siromaha", pa ce pribjegavati onome sto je Allah dz.s. zabranio.
-"Sedmo: podici cu pravednost od vladara", oni koji ce u predizbornim kampanjama imati silna obecanja, a nakon toga zaboraviti sve sto su obecali.
-"Osmo: podici cu skrusenost i poboznost od uleme." Od onih koji tumace islam. Mi zivimo u vremenu u kojem mnogi pojedinci tumace islam na razlicite nacine. Ali, vecina njih nisu ubedljivi u svom tumacenju. Zbog toga sto postoji kontradikcija izmedju nasih rijeci i nasih djela. Rahmetli Dervis Spahic, za kojeg nam je govorio prof. hfz. Spahic, nije vazio dzumom osim sto bi proucio hutbu na arapskom jeziku, preveo ajet i hadis i time bi sav njegov vaz bio zavrsen. Nista ne bi tumacio od islamskih propisa, osim sto bi za dva bajrama malo duze govorio, jer su i zene i djeca dolazili na bajram-namaz. Rahmetli Dervis Spahic i njemu slicna ulema, nasa dobra stara bosnjacka ulema, u mnogim situacijama nisu imali potrebe da vaze, da pricaju, zbog toga sto su oni prakticno zivjeli islam, jer su oni svojim zivotom, svojim prakticnim djelovanjem i ponasanjem svjedocili islam gdeje god su se nasli i nisu imali potrebe da objasnjavaju, da pricaju, za razliku od nas, od mene i od mnogih koji tumace islam, zbog toga sto nedostatak naseg prakticnog djelovanja moramo kompanzirati nasim jezicima, nasim vazovima, predavanjima i tome slicno.
-"Deveto: podici cu Kur'an iz Mushafa." Kako se Kur'an moze podci iz Mushafa? zar nas ulema ne uci da nema sumnje niti u jedan harf, niti u jedan hareket (vokal). Pa kako ce onda Kur'an biti podignut? Ostat ce Kur'an, odnosno Mushaf napisan i nece biti sumnje niti u jedan harf, ali ce sadrzina Kur'ana biti podignuta, jer ce se mnogi Bosnjaci danas hvaliti koliko razlicitih stampi, izdanja Mushafa imaju u svojim regalima i kako su boje Mushafa prilagodili svojim regalima i vitrinama. A u isto vrijeme, na Mushafe je pala prasina i Bosnjaci i Bosnjakinje ih i ne doticu. Mnoge Bosnjakinje danas, koje nakon nekoliko mjeseci odluce da generalno ociste svoj stan ili kucu, za razliku od nasih majki i nena koje su to svakodnevno cinile, i nikada nisu legle da spavaju da kuca nije bila pometena, da nije cista i nikada nase majke i nene nisu bile iznenadjene, kazu: "Iznenadio me gost, pa mi je nepometeno i nemam hljeba i hrane da pocastim musafira." Kada dodje to vrijeme periodicnog ciscenja i pomijeranja trosjeda iza kojih su kontejneri smeca, onda dolazi problem kada se dodje do Mushafa, jer mnoge Bosnjakinje nikad u zivotu nisu dohvatile Mushaf. I onda, kad dodju do Mushafa, kad treba ocistiti prasinu, umotavaju mushaf u peskire i salvete da im se, ne daj Boze, ne bi sta desilo. A ne boje se da ce im se nesto desiti to sto su naredale sahane do plafona u kuhinji i sto se ne moze od prljavstine uci u mnoge nase kuce, nazalost. znaci, bit ce podignuta sadrzina Kur'ana, jer ljudi nece zivjeti po Kur'anu , po kur'anskim propisima,
-"...i deseto: podici cu iman iz ljudskih srca",] odnosno, ljudska srca ce ostati prazna.

Kraj

(predavanje odrzano u Novom Pazaru; Nezim ef. Halilovic-Muderris)
  • 0

The sunnah in my Slika
Slika on my mind,
Qur'an on my tongue

Slika

Slika

Slika

#7 FaRuK

FaRuK

-- == xXx == --

• +PREMIUM MEMBER
  • 2443 Poruke
  • Spol:Muško
  • Interests:sPiriT oF deSigN

Objavljeno 20 April 2007 - 17:42

nevjerujem da ima iko da je ovo dosad procito ... previse je veliko mozda bi bilo bolje neke malehne " pricice" da stavimo Jemde bi neko cito :D poZz
  • 0

----=== ] Ja ona i mala LariSsA [ ===----
Slika

#8 auslanderka zauvjek bosanka

♥ღღMeZimiCa FoRuMaღღ♥

• +PREMIUM MEMBER
  • 4037 Poruke

Objavljeno 20 April 2007 - 18:04

ako gledas ispocetka vidjet ces da su male pricice i da se ne postavljaju svaki dan.

osim toga na forumu nekad jednostavno nema nikog i teme se ne obnavljaju pa se nema sta i za pisati pa sjedes i procitas koju pricu ako ti je puno preleti pa ako ti koja zapne za oko procitaj :)

danas skrecem paznju na zadnju dodanu pricu tacnije predavanje...valjda ti nije previse :)
  • 0

The sunnah in my Slika
Slika on my mind,
Qur'an on my tongue

Slika

Slika

Slika

#9 black_lady

black_lady

Sultanija

• +PREMIUM MEMBER
  • 1044 Poruke
  • Interests:Zivot moj...

Objavljeno 03 June 2007 - 13:37

Jedan od prija
  • 0
Kad nesto jako zelis ,cijeli svijet se uroti da ti se zelja ispuni...
Covjek koji ima svoje principe i jasan cilj pred sobom i pridrzava ih se, ne moze izgubiti bitku na bilo kom polju...

Postenje je moj stil!

#10 bUDO_hodza

bUDO_hodza

Njegov prijatelj

• +PREMIUM MEMBER
  • 3537 Poruke
  • Interests:Nista

Objavljeno 03 June 2007 - 14:22

jako lijep tekst,poucan i fin za ispricati na nekom sjelu..

lejdi da te On nagradi s njime :)

daj jos koji txt...
  • 0

#11 black_lady

black_lady

Sultanija

• +PREMIUM MEMBER
  • 1044 Poruke
  • Interests:Zivot moj...

Objavljeno 03 June 2007 - 14:40

D
  • 0
Kad nesto jako zelis ,cijeli svijet se uroti da ti se zelja ispuni...
Covjek koji ima svoje principe i jasan cilj pred sobom i pridrzava ih se, ne moze izgubiti bitku na bilo kom polju...

Postenje je moj stil!

#12 Hugolina

Hugolina

unique

• Članovi
  • 1182 Poruke
  • Interests:Sve sto ne vole mladi :)

Objavljeno 03 June 2007 - 15:09

[center][b]Pro
  • 0
Dead Poets Society

#13 _women_

_women_

_SUPERwomen_

• +VIP MEMBER
  • 2436 Poruke
  • Interests:U slobodno vrijeme heklam. Volim sve sto vole penzioneri. Slaba sam na baje u grahu i male leteće medvjediće.
  • Ljubavni status:U vezi

Objavljeno 03 June 2007 - 15:18

Stari arap vec duze od 40 godina zivi u Chicagu u Americi. Ostario je i onemocao. Nesto mu se, jadniku prohtjelo da u basci i ove kao i predhodnih godina zasioje krompir, ali vec je puno star i nema snage za takav posao. Ima sina koji studira u parizu tako da mu je poslao e mail:"Dragi Ahmede, jako sam zalostan sto ne mogu zasaditi krompir u svome vrtu. Siguran sam, da si ovdje, ti bi mi pomogao, ali ti si tako daleko. Puno te voli tvoj babo." Ubrzo je starac dobio e mail od sina slijedeceg sadrzaja:"Dragi babo, ni u kom slucaju ne kopaj po vrtu. Tamo sam, naime, "ono" sakrio. Puno te voli tvoj Ahmed."
Nije proslo niti 10 sekundi, sjatila se americka vojska, marinci, FBI i CIA u kucu starog Arapa. Prekopali su cijeli vrt, svaki milimetar, no nisu nista nasli. Istog dana dobije starac jos jedan mail od sina:"Dragi babo, sigurno je tvoj vrt vec temeljito prekopan, tako da sad mozes zasaditi krompir. Nazalost, vise od toga nisam odavdje mogao uciniti. Voli te tvoj Ahmed"
  • 0
[font="Comic Sans MS"][size="4"][color="#0000ff"][color="#ff0000"]Pri izboru prijatelja budi spor,pri promjeni jo

#14 auslanderka zauvjek bosanka

♥ღღMeZimiCa FoRuMaღღ♥

• +PREMIUM MEMBER
  • 4037 Poruke

Objavljeno 05 June 2007 - 11:36

Sabahski ezan

Nemoj spavati dok ne klanja
  • 0

The sunnah in my Slika
Slika on my mind,
Qur'an on my tongue

Slika

Slika

Slika

#15 hamzas

hamzas

Član

• Članovi
  • 78 Poruke

Objavljeno 05 June 2007 - 14:06

Prvi nemiri

• 0
Behind every succsessfull man, there's a woman, which made him that way!

#16 Hugolina

Hugolina

unique

• Članovi
  • 1182 Poruke
  • Interests:Sve sto ne vole mladi :)

Objavljeno 07 June 2007 - 18:19

Vrije

Ova tema je uređena od auslanderka zauvjek bosanka: 08 June 2007 - 21:25

• 0
Dead Poets Society

#17 auslanderka zauvjek bosanka

♥ღღMeZimiCa FoRuMaღღ♥

• +PREMIUM MEMBER
  • 4037 Poruke

Objavljeno 08 June 2007 - 21:21

bas nako nasa pricica :D

Muz i zena doselili u novu kucu. Preko puta njih, komsinica svako juto kacila ves da se susi. Svako jutro zena muzu ponavlja kako je kod komsinice prljav ves i kako je neko treba nauciti kako se pravilno pere.

Jedno jutro se zena probudila i pocela cuditi kako je neko komsinicu naucio da pere ves, jer je to jutro izuzetno cist.

Na to ce muz: Nije je niko ucio kako se pere ves, nego ja jutros ranije ustao i opr
  • 0

The sunnah in my Slika
Slika on my mind,
Qur'an on my tongue

Slika

Slika

Slika

#18 Hugolina

Hugolina

unique