Jump to content
_Gost1

Holokaust, Mit Ili Najrealnija Prica

Recommended Posts

Cifra od 6 mil. je tacna.
Jevreji su mirno uvodjeni kroz vrata a izlazili kroz dimnjak u konc-logorima.
Kad su to prezivjeli vidjeli sta se desavalo , preplaseni su na silu napravili svoju drzavu Izrael. Arapi sada trpe nesto sa cim nemaju nikakve veze.
Jevreje su iz Palestine protjetali Rimljani prije 2000 godina. Oni imaju pravo na tu teritoriju isto koliko i mi na juznu Rusiju i Ukrainu odakle smo dosli sa Velikom seobom naroda
posle pada Rimskog carstva.
------------------------------------------------------------------
korisnicko ime,imas li nekih jacih i cvrscih argumenata za ovu svoju tvrdnju.

sa kojim smo mi to narodima dosli iz Rusije i Ukrajine i kada i pod kojim imenom ?

[url="http://ragnar.motpol.nu/?p=15"]http://ragnar.motpol.nu/?p=15[/url]

mali prijevod:

evo ovdje na svedskom jeziku pise nesto o

[quote name='siroko' post='268547' date='21.09.2008, 15:14']korisnicko ime,imas li nekih jacih i cvrscih argumenata za ovu svoju tvrdnju.

sa kojim smo mi to narodima dosli iz Rusije i Ukrajine i kada i pod kojim imenom ?[/quote]
Neznam bas sve detalje pomjeranja naroda na zapad ali znam da su zapadno od Slovena bili izmedju ostalih i Germani.
Taj proces je trajao vjekovima . To je opsirno da bi stalo u jedan post .

Bitno podrucje su tzv. Vrata Naroda. (Prostor izmedju planine Ural na sjeveru i Crnog Mora na jugu.)
To je ravnica lako prohodna za ljude i posebno konje.. Sjeverno i juzno su tesko prohodna podrucja.

Jedan argument da smo Sloveni je slicnost u jeziku izmedju Rusa , Poljaka , Ceha, Slovaka , Slovenaca, Hrvata, Bosnjaka , Srba, Crnogoraca, Makedonaca , Bugara ...
Madjari i Finci spadaju u jednu jezicku grupu. Albanci su jedini u Ilirskoj grupi.
Primjer zajednickog korjena Hrvatskog i Srpskog:
dom = kuća
kućanica = domaćica
Ja mislim da su Hrvatski, Bosnjacki, Srpski i Crkogorski jedan jezik.

Drugi je istorija rimskog carstva i ranog srednjeg vijeka.
Bilo je seoba i prije i poslije ali je period od drugog do osmog vijeka najintezivniji.
375 godina i napad naroda Huna i njihovih saveznika su jedan od uzroka.

Morate ko prvo znati, da ne postoji ni jedan, razuman, opravdan, neopravdan, razlog da pod bilo kojim okolnostima stanete na Hitlerovu stranu. Ni pod kojim okolnostima stoga, ne mozete umanjivati na bilo koji nacin velicinu njegovih zlocina. To je opce poznat sindrom, nenacitanih ljudi koji imaju previse slobodnog vremena. Posebno aktuelan kod tema, koje su se desile davno, koje su poprilicno skakljive, i koje kao takve povecavaju interes javnosti, sto vise udaljavajuci ga od stvarne istine. Jednostavno se koristi ne znanje ljudi, da se sa njima manipulise, i na taj nacin nastoji ubijediti da je nesto drugacije od onoga kako je bilo. Nitko od nas ne zna koliko je ljudi tad ubijeno. Imaju istrazivanja sa svojim rezultatima naravno. Zbog cega netko mora izvlaciti svoje zakljucke iz toga, koristiti nasu neupucenost u to sto se desavalo, i stvarati svoje bolesne teorije koje su izvan svake logike i stvarnosti?

Hitler je supak. Pobio je po istrazivanjima preko 6 miliona jevreja. Covjek je zlocinac, covjek je imao svoje razloge, problem nije bio u njegovim razlozima, koji se nebi ni osjetili da je on bio obucar u nekoj kolibi. Problem je kad covjek dodje na vlast, i kad te ideje pod svojim autoritetom moze provoditi.

Kad vidim od vas doktorat iz Historije, mogu reci da ste kompetentni iznostiti svoje teorije i zakljucke. Sve ostale teorije tipa "omg on je ubio 30000 jevreja" "to je zataskala CIA, Roswell, Matrix", su prazno mlacenje slame, i ja ne vidim nijednog razumnog razloga zasto bi ih itko postavljao, osim da se napravi pametnim.

Isto tako gospodin koji je postavio ovu temu, znao bi da Staljin nije ubio 20 miliona rusa (fakat dje si ti to nasao, i opet kad bi naveo izvore ne mozes biti siguran jesu li tacni), nego je 20 miliona rusa poginulo u njemackim ofanzivama na Rusiju, (po mojem skromnom znanju iz srednje skole) gdje su poginuli braneci svoju zemlju. Odma se vidi razlika izmedju Hitlerovog masovnog ubijanja jevreja u logorima, i pogibije 20 miliona rusa na frontu braneci svoju zemlju. Znam ja da si ti uhvatio ti "20 miliona", i rijec "rusija" uz njih, pa jos ako je bio i "Staljin", bez imalo truda da procitas sta je tu pisalo, donio takav zakljucak.(Naravno nebi ulazio u to da li je Staljin prisilno slao ljude u rat da brane zemlju, ili ne, nije relevantno za ovu diskusiju). Također ako je Staljin i svojim rukom ubio 20 miliona rusa, to moze samo biti tokom citave njegove vladavine, a ne tokom 2 svj. Bog zna koje bi brojke dobili, kad bi napravili trend Hitlerovih ubijanja, i dali mu Staljinove godine da vlada.

Hmm... inace postoje historicki dokazi koji dokazuju tezu da je Staljin za vrijeme svoje cijele vladavine imao oko 20 miliona zrtava. Sad da li su to bili rusi ne znam (mozda se podrazumjevaju svi nepravedno/nasilno osudjeni). Neki cak misle da je ta cifra veca, ali za 20 milja se zna iz dokumenata. I da, potpuno se slazem sa ovim gore: "Bog zna koje bi brojke dobili, kad bi napravili trend Hitlerovih ubijanja, i dali mu Staljinove godine da vlada."

Neovisno od toga, Hitlerov holokaust nije obuhvatao samo jevreje, nego i brojne druge narode (komunisti, politicki protivnici, otpor, homoseksualci, hendikepirani i mentalno zaostali, zarobljenici, luđaci... itd), te kad sumiramo takodjer dobijemo cifru od cirka 11-14 miliona ubijenih ljudi. Dakle, to je period holokausta, period od '39. - '45. godine, dok je Staljin 20 godina ubijao...

Mislim, ovo nije takmicenje ko je ubio vise, ko je veci zlocinac, obojca su krivci svoje generacije.

[quote name='Korisničko ime' post='268633' date='21.09.2008, 20:20']Neznam bas sve detalje pomjeranja naroda na zapad ali znam da su zapadno od Slovena bili izmedju ostalih i Germani. Taj proces je trajao vjekovima . To je opsirno da bi stalo u jedan post . Bitno podrucje su tzv. Vrata Naroda. (Prostor izmedju planine Ural na sjeveru i Crnog Mora na jugu.) To je ravnica lako prohodna za ljude i posebno konje.. Sjeverno i juzno su tesko prohodna podrucja. Jedan argument da smo Sloveni je slicnost u jeziku izmedju Rusa , Poljaka , Ceha, Slovaka , Slovenaca, Hrvata, Bosnjaka , Srba, Crnogoraca, Makedonaca , Bugara ... Madjari i Finci spadaju u jednu jezicku grupu. Albanci su jedini u Ilirskoj grupi. Primjer zajednickog korjena Hrvatskog i Srpskog: dom = kuća kućanica = domaćica Ja mislim da su Hrvatski, Bosnjacki, Srpski i Crkogorski jedan jezik. Drugi je istorija rimskog carstva i ranog srednjeg vijeka. Bilo je seoba i prije i poslije ali je period od drugog do osmog vijeka najintezivniji. 375 godina i napad naroda Huna i njihovih saveznika su jedan od uzroka.[/quote]

nemoj se drzati uvijek nekih sumnjivih historijskih dokumenata kao pijanac za plot. procitaj dobro sta ovaj covjek kaze. da te ispravim,ne postoji bosnjacki jezik,nego bosanski.
=============================================================================

MORAMO DOBRO DA SAGLEDAMO GDE SE DANAS NALAZIMO

- Umesto da se mi odvojimo od Crne Gore, desilo se da se jedna ni

[quote name='[TaKe_dOwN' post='268715' date='22.09.2008, 02:49']Hmm... inace postoje historicki dokazi koji dokazuju tezu da je Staljin za vrijeme svoje cijele vladavine imao oko 20 miliona zrtava. Sad da li su to bili rusi ne znam (mozda se podrazumjevaju svi nepravedno/nasilno osudjeni). Neki cak misle da je ta cifra veca, ali za 20 milja se zna iz dokumenata. I da, potpuno se slazem sa ovim gore: "Bog zna koje bi brojke dobili, kad bi napravili trend Hitlerovih ubijanja, i dali mu Staljinove godine da vlada."

Neovisno od toga, Hitlerov holokaust nije obuhvatao samo jevreje, nego i brojne druge narode (komunisti, politicki protivnici, otpor, homoseksualci, hendikepirani i mentalno zaostali, zarobljenici, luđaci... itd), te kad sumiramo takodjer dobijemo cifru od cirka 11-14 miliona ubijenih ljudi. Dakle, to je period holokausta, period od '39. - '45. godine, dok je Staljin 20 godina ubijao...

Mislim, ovo nije takmicenje ko je ubio vise, ko je veci zlocinac, obojca su krivci svoje generacije.[/quote]

sla

[quote name='siroko' post='268718' date='22.09.2008, 03:14']uzrok je poraz Njemacke u prvom svjetskom ratu a Hitler je posljedica toga poraza.zna li neko sta se sve desavalo sa Njemackom i u Njemackoj poslije poraza u ratu.nevezano za holokaust koji je pocinjen,ali Hitler je povratio ponos i dostojanstvo njemacke nacije.[/quote]

čak je naredio dovlačenje vagona u kojem je Njemačka 1918 potpisala kapitulaciju, da u njemu Francuska potpi

[quote name='farko_Legenda' post='268721' date='22.09.2008, 01:24']čak je naredio dovlačenje vagona u kojem je Njemačka 1918 potpisala kapitulaciju, da u njemu Francuska potpi

Dje mi je "vENTO",ja bez njega nemogu dati svoje skromno misljenje.

p.s Tesko mu je sto je komunjara pobio preko 20 miliona :D,morate to da svatite :)

[quote name='bosnjaknp' post='271406' date='28.09.2008, 15:15']Dje mi je "vENTO",ja bez njega nemogu dati svoje skromno misljenje.

p.s Tesko mu je sto je komunjara pobio preko 20 miliona :D,morate to da svatite :)[/quote]
ni tvoje ideolosko opredjeljenje nije jasno,tako da se i od takvih moze ocekivati ako ne ovoliki broj onda priblizno.

[quote name='siroko' post='268726' date='22.09.2008, 03:54']to su sve razne price i razna nagadjanja o familijarnim problemima,medjutim treba procitati njegovu knjigu Mein Kampf i u toku citanja a i poslije poceti razmisljati sta je on napisao i sta je htjeo da uradi kad je u pitanju Njemacka i njemacka nacija. u to vrijeme sav kapital su drzali njemacki Jevreji,njemacke banke su bile u Jevrejskim rukama a financijska i ekonomska kriza je bila na pomolu u Njemackoj,tako da je doslo tridesetih godina do teske ekonomske krize u njemackoj i velike gladi.nekako mi danas ova americka kriza dosta nalikuje na njemacku krizu a i u Americi su najveci bankari bas Jevreji.

najbolju scenu je snimio Borat u svom filmu,iako je i on sam Jevrej..nije se nimalo libio da kaze istinu.[/quote]

Borat uopće nije parodirao Jevreje nego one koji mrze Jevreje. Scena u jevrejskoj kući i jest najbolji primjer - obični Jevrej se percipira kao saučesnik u nekakvoj worldwide-zavjeri protiv _____________ (ubaci

[quote name='Vento' post='272924' date='03.10.2008, 23:31']Eh, kad god pomislim kako je jadno bh. obrazovanje vidim nesretnike koji to prolaze u Srbiji i bude mi malo lak Edited by bosnjaknp