Jump to content
_women_

Sta Mislite?

Recommended Posts

nakon rata ni ona drzava nije bila bolja, ne branim ja ni ovu, i ova je jadna, moze li covjek biti neutralan ? da ne bude ni zelen ni crven ? ja sam pricao samo o prednostima i manama izmedju komunizma i demokratije. meni iskreno nit je pasao onaj sistem, nit mi pase ovaj, ja sam naucio da ako nesto zelis, onda to moras sam za sebe ostvariti, svojim rukama!

p.s.snake, nemoj umanjivati cazinsku bunu! ono je nesto sto se ne treba zaboraviti!

nakon rata ni ona drzava nije bila bolja, ne branim ja ni ovu, i ova je jadna, moze li covjek biti neutralan ? da ne bude ni zelen ni crven ? ja sam pricao samo o  prednostima i manama izmedju komunizma i demokratije. meni iskreno nit je pasao onaj sistem, nit mi pase ovaj, ja sam naucio da ako nesto zelis, onda to moras sam za sebe ostvariti, svojim rukama!

p.s.snake, nemoj umanjivati cazinsku bunu! ono je nesto sto se ne treba zaboraviti!

<{POST_SNAPBACK}>

Ovo je vec normalna diskusija...Normalno da ne zelim umanjiti cazinsku bunu al ne zelim je ni prihvatiti kao isklju

Ma idealan sistem ne postoji... mozda ce ljudi jednog dana evoluirati do stadija u kojem cemo svi moci zivjeti kao "jednaki", ali taj dan se u blizoj, pa i daljoj buducnosti ne nazire...
prosli sistem je imao problema, kao sto ih ima i ovaj, ali ovdje nije prica o komunizmu i kapitalizmu... jer svaki sistem se prilagodjava sredini... tako ni u jugoslaviji nije bio cisti komunizam, a slozicete se svi ovo danas kod nas definitivno nije pravi kapitalizam...
prosli je bio malo "socijalniji", ovaj je okrutan...
ali niti treba zaliti za proslim, niti ga treba osudjivati, a isto tako ne treba ni ovaj dizati u nebesa nego treba raditi na stalnom poboljsanju ... uvijek postoji nesto sto se moze ispraviti...

Ovo je vec normalna diskusija...Normalno da ne zelim umanjiti cazinsku bunu al ne zelim je ni prihvatiti kao isklju

Dragi moji pioniri. Koliko je vama godina kad bajke mame i babe slusate? Prihvati se knjige a bajke o snjezanu i sedam patuljaka za lahku nocu ostavi.

Ja sam pionir bio, i dozivio sam najzesce razdoblje komunizma. Nije sve bilo tako crno i dobro. Komunizam je samo u BiH postojao dok su nasi susjedi poredi svih prava koje su u Jugoslaviji imali za razliku od nas muslimana, gajili u svojim kucama nesto drugo.

Bosni su se nudile dvije solucije: ili izaci iz Jugoslavije, koja je sve vise postajala jedna prosirena Srbija, ili, pak, ostati u njoj i cekati na razrjesenje na liniji opceg pozitivnog evropskog kretanja koje se moralo da odrazi i na BiH, odnosno i na Jugoslaviju. Tada je vec bilo jasno da komunizam pada i da ce posljednji, pa i balkanski, bastioni komunizma pasti i da ce se ovdje dogoditi ili da će biti iznuden jedan demokratski razvoj.

Iz istih razloga su Slovenija i Hrvatska izasle. Nece biti velike Srbije, a ni Jugoslavije, gdje bi cetnici imali jak uticaj na svim drzavnim nivoima.

Jugoslavija nije valjala za Muslimane, au danasnjoj Hrvatskoj stvarno zive sretno. Pitaj nekoga kako se osjeca danas Musliman ili Bosnjak u ovoj tzv.demokratskoj drzavi. I kad mu je bilo bolje, danas ili za vrijeme Jugoslavije.

nigdje nisam rekao da mi pase ovaj sistem,ja sam samo branio neke druge stavove, nego, nisi mi odgovorio na pitanje, mora li uvijek biti ili crven ili zelen ?

p.s.Isak, pravo zboris :)

<{POST_SNAPBACK}>

opet ti kazem, ti tvrdi

jedina prava solucija bila mi je Sda na celu sa rahmetli predsjednikom, nje nema vise, danasnja Sda nije ni u kojem slucaju nije moja solucija, koliko sam ja zelen govori cinjenica da nisam ni izasao na izbore, samo, ne mogu da shvatim da se mogu praviti mitovi od nekog kicosa, boske buhe i da svi cuju za njega a da za naseg predsjdenika, kad kazem naseg, mislim i na tebe, da ga ovako omalovazavamo i blatimo, do rata je moralo doci, ako pogledas sloveniju, hrvatsku, to ti je jasno, a danas njega krive za sve, ne zeleci sagledati sve cinjenice! svi mi imamo gresaka, ali danasnja vlast, pocev od tihica, nermina ogresevicas, zlatke lagumdzije pa svih ostalih, gledaju samo svoj interes, ne sumnjam da si svejstan toga, nadam se da se u komsicca necu razocarat, no, vidjecemo.. ja svoje stavove ne mjenjam i onakvi su kakvi su bili oduvijek..

pozdrav crljeni :D

jedina prava solucija bila mi je Sda na celu sa rahmetli predsjednikom, nje nema vise, danasnja Sda nije ni u kojem slucaju moja solucija, koliko sam ja zelen govori cinjenica da nisam ni izasao na izbore, samo, ne mogu da shvatim da se mogu praviti mitovi od nekog  kicosa, boske buhe i da svi cuju za njega a da za naseg, kad kazem naseg, mislim i na tebe, da ga ovako omalovazavamo, do rata je moralo doci, ako pogledas sloveniju, hrvatsku, to ti je jasno, a danas njega krive za sve, ne zeleci sagledati sve cinjenice! svi mi imamo gresaka, ali danasnja vlast, pocev od tihica, nermina ogresevicas, zlatke lagumdzije pa svih ostalih, gledaju samo svoj interes, ne sumnjam da si svejstan toga, nadam se da se u komsicca necu razocarat, no, vidjecemo.. ja svoje stavove ne mjenjam i onakvi su kakvi su bili oduvijek..
pozdrav crljeni  :D

<{POST_SNAPBACK}>

Je l' pod kicosem mislis na Tita, a pod "nasim" na Aliju???
Da se prave mitovi... hmmm... ok... prave... ali ja nisam na zalost zivio u tom vremenu da mogu konkretno reci tito je bio ovakav ili onakav, ali ako svaki mit se zasniva na realnosti... Mislim kome je bilo teze napraviti nesto... ondasnjoj vladi 1945. nakon svjetskog rata i nakon sto je drzava po prvi put izisla iz FEUDALIZMA, ili ovoj vladi 1996. ??? pa vidimo koliko i sta je ko napravio...

ne ne, mislio sam na boska buhu! nijedan sistem ne moze odmah zazivjeti, tako ni titin nije, koliko je samo ljudi streljao.. vidis, to sto nisu napravili nista govori koliko su nesposobni, ali svi, kolektivno, ne samo SDA!!!

ne ne, mislio sam na boska buhu!  nijedan sistem ne moze odmah zazivjeti, tako ni titin nije, koliko je samo ljudi streljao.. vidis, to sto nisu napravili nista govori koliko su nesposobni, ali svi, kolektivno, ne samo SDA!!!

<{POST_SNAPBACK}>

pa streljao je ili poslao na goli otok zato sto je morao... naravno da je i tu bilo onih koji su to koristili za vlastite interese pa slali iz osobnih razloga ljude tamo... ali to su greske koje su gledane u globalu male... medjutim ... sa bagrom se moralo obracunati... koliko je njih te te '45. gledalo da unisti sve za sto su se partizani borili... a eto uspjelo im je '90. ... a treb'o je streljati jos par ljudi kod kojih je pogrijesio, ali eto ... nije ni on savrsen

e vidis, danas ne mozes strijeljati nekog zato sto ima drugacije misljenje ili sto zeli osnovati svoju stranku, moras se s njim boriti na fer osnovi! lako je titi bilo da zazivi taj sistem kad je mogao upotrijebiti sva raspoloziva sredstva. ovdje nije slucaj, volim fer borbu i neka bolji pobijedi!!!

ne ne, mislio sam na boska buhu!

e vidis, danas ne mozes strijeljati nekog zato sto ima drugacije misljenje ili sto zeli osnovati svoju stranku, moras se s njim boriti na fer osnovi! lako je titi bilo da zazivi taj sistem kad je mogao upotrijebiti sva raspoloziva sredstva. ovdje nije slucaj, volim fer borbu i neka bolji pobijedi!!!

<{POST_SNAPBACK}>

ajoj ... hoces reci da kod nas poslije rata nije bilo "obracuna" sa napodobnima

<{POST_SNAPBACK}>

jel fer borba kad ti nave

imam samo jedno pitanje... :) jel zna mozda neko koliko je bilo direktora skoli bilo osnovnih il srednjih a da su bili muslimani? na nasem kraju.

<{POST_SNAPBACK}>

pa ja znam jednog koji je direktor gimnazije u cazinu vec duze vrijeme (doduse to nije odgovor na tvoje pitanje), ali nije bas nesto unaprijedio tu skolu

imam samo jedno pitanje... :) jel zna mozda neko koliko je bilo direktora skoli bilo osnovnih il srednjih a da su bili muslimani? na nasem kraju.

<{POST_SNAPBACK}>

bilo ih je puno na tvoje iznenadjenje...sad se ne mogu sjetiti imena, al uglavnom bilo je vi

dakako, bilo ih je, ali su bili clanovi partije :lol: ma bilo ih je, uzevsi u obzir da je ovdje nekolicina srba bila, ali druga mjesta su vec kriticnija,npr. sarajevo itd..

zasto na moje iznenadjenje...ko pita ne skita ;) znam jednog srbina koji je bio pa me cisto informativno zanimalo jel ih bilo jos :P

<{POST_SNAPBACK}>

a reci konkretno koje skole....
j*** ti taj "nacionalni" kljuc ili nesto slicno...
jedini okvir u kojeg ja zelim smjestati ljude koji su na nekim pozicijama je njihov RAD... dakle reci ko je bio srbin i kako je radio....
ako neko radi izvrstan posao j*** se meni ako ce biti i kinez

p.s. oprostite na psovanju ali nisam se mogao suzdrzati

isak,

sto ti napises sve sto sam ja mislila :D

nse drustvo boluje od raka tkiva. naime, vecina omladine (nazalost) gleda kroz crvenu, plavu ili zelenu prizmu. to je pogubno za ovako malu zemlju kao sto je bosna. no, zahvaljujuci upravo takvima, bosna je u buducnosti biti samo prostor za odlaganje nuklearnog otpada (kao i za vrijeme rata), prostor za testiranje raznih eksperimenata i sl.

jer, dok se dvojica svadjaju, treci se raduje.

ja sam odgojena u jednoj jako tolerantoj porodici. mi nismo dijelili ljude (niti sad to cinimo) na ove i one. mi smo dijelili ljude na dobre i lose. uvijek sam znala koje sam vjere i nisam se toga stidjela, a i u vrijeme komunizma sam isla u dzamiju i nije mi smetalo. ja nisam nikad imala problem identiteta, svoje sam voljela, tudje postovala.

smatram da jedino ljudi bez kompleksa i ljudi koji su spremni da pomognu drugom bio on japanac, nigerijac ili filipinac mogu nesto uraditi za ovu zemlju.

ali, ako ces ti, auslanderka ZAUVIJEK (tako se pise) bosanka nama iz inostranstva bacati kost i raspirivati mrznju kojom se hrane kompleksasi, ljudi koji ne mogu naci svoj identitet i oni koji (tipicno balkanski) hoce da budu "glavni u selu", onda od nas nema nista. postat cemo veliki poligon na kojem ce se izivljavati industrije velikih sila, a vi cete iz dijaspore i dalje govoriti kako nema bolje zemlje i boljeg sistema.

ne zelim da se svadjam i ne zelim da ista vise pisem na ovu temu.

Ako smijem reci da se slazem u potpunosti sa Loli ;) skroz, skroz jer nama oni iz dijaspore dodju i tuve kako je u Bosni super kako pate kako ovo, a niko se nebi vratio i ne zna kakvo je zaista stanje ovdje!

i

ali, ako ces ti, auslanderka ZAUVIJEK (tako se pise) bosanka nama iz inostranstva bacati kost i raspirivati mrznju kojom se hrane kompleksasi, ljudi koji ne mogu naci svoj identitet i oni koji (tipicno balkanski) hoce da budu "glavni u selu", onda od nas nema nista. postat cemo veliki poligon na kojem ce se izivljavati industrije velikih sila, a vi cete iz dijaspore i dalje govoriti kako nema bolje zemlje i boljeg sistema.

ne zelim da se svadjam i ne zelim da ista vise pisem na ovu temu.

<{POST_SNAPBACK}>

kad smo vec kod pravopisa ni ausladerka se ne pise tako :P

prvo ne mrzim nikog
drugo nit bacam kost
trece nemam potrebe da budem glavna u selu nit zelim
cetvrto nikad nisam rekla da je dobro u Bosni ;)

svi su drugacije zivjeli u kumunizmu i svi ce na njega drugacije da gledaju,ima onih kojima je bio dobar i kojima nije ;)