Jump to content
[I-B-R-O]

Brdska autotrka na Ostrožcu

Recommended Posts

moze li da se ovdje prestave ucesnici na utrci iz Cazina ... Olderman mozes ti to odraditi ... a poslije i ostale ucesnike ili barem klubove koji ce ucestvovati u utrci ...

Pa 'vako. Kad se tice nasih ucesnika (mislim na domace klubove) nastupice vjerovatno isti kao i prosle godine, a koji su to, moze se vidjeti na web stranici amk-extrasport (dolje kliknes na to sto miga extra sport, pa te "baci" direkt na stranicu).
U rezultatima se mogu vidjeti cazinjani.
Sto se tice drugih klubova/gradova/ a sad Boga mi i Evrope, to ide ovako: telefonom ili pismom klubovi najave svoje ucesce, onda dan uoci treninga (petak) ili ujutro u subotu dolaze vozila, kamioni, prikolice i sta ti ja znam (avioni, vozovi, brodovi...) i dovlace oprane, usminkane i nabrijane bolide.
Prije treninga bolidi se pregledaju od strane strucnog zirija, moraju ispunjavati ekstremne sigurnosne uslove, a vozaci se tek tada prijavljuju komisiji za verifikaciju.

Zato niko ne zna još ko ce nastupati...prijave mogu biti i uoci samog treninga, ali je postupak za sviju isti:
Komisija za verifikaciju ima i lijecnika u svom sastavu koji pregleda ljekarsko uvjerenje (vazece) i vozača, drugi clanovi komisije pregledaju licence (vazeće naravno), klupske dozvole za takmicenje...i blablaju malo sa vozacima i ide trening.
(prije treninga, safetova kola :lol: , direktor, sudije, radio-veza, sve mora biti k'o da je trka...na treningu se zauzimaju startne pozicije) :mellow:
Onda se bolidi zakljucaju i cuvaju pod strazom da ne bi ko sta nedo Bog dir'o, namudav'o, nabrijav'o i to. A moze uz dozvolu direktora trke popraviti bolid ako ga je ostetio na treningu, pa opet Komisija pregleda i potvrdi da je samo poppravio da nije dodo kojeg konja ili koji kubik.
E onda ide dan trke, ali o tome cu poslije ako bude koga interesovalo. Samo znam da se turira, turira i turira, toliko da "gori Ostrožačka strana". (turira=pritisce gas do daske da lipo zuji)
MA IMA TO SVE U PRAVILNIKU TRKE...bas sam...a ja sve ovo bez reda pricam, a u pravilniku sve u minutu poredano...e brete de gore malo procitaj sto je @I.B.R.O. metno s nase strane pravilnik...pa'nda pitajte sta godic scednete.

Eto zna @olderman biti i saljiv. Ne mogu mu godine ni pera odbiti.

@olderman ko vino sto stariji to bolji ... :D

hvala i na ovim informacijama i uputama ... ja sam mislio na vozace bolida iz Cazina koji ce nastupiti ... dali se to zna sada ili i to nije jos odluceno ...

[quote name='lucky' post='248086' date='Jul 18 2008, 21:12']@olderman ko vino sto stariji to bolji ... :D

hvala i na ovim informacijama i uputama ... ja sam mislio na vozace bolida iz Cazina koji ce nastupiti ... dali se to zna sada ili i to nije jos odluceno ...[/quote]

Pa ocekuje se nastup cazinskih klubova sa vozacima: Hasan Ljubijankić, Remzo Kržalić, Ekrem Ikić, Nermin Muhamedagić, Sead Kržalić, Šemso Kapić, Suad Selimović, Samir Kržalić, znaci svi koji su bili 2007. + ko bude htio zaraditi bnodove za CEZ, pa za Crnu Goru pa za Coppa del Adriatico.

A mislim da sigurno neće nastupati Ramić Fadil koji je lani "obisio volan o klin", ali zato ima sina za kojeg je rekao da je "luđi" od njega i da će "mali" nastaviti gdje je on stao...

[url="http://www.amk-extrasport.com/Konacni%20redoslijed2007.pdf"]Lanjski rezultati po vozacima i klubovima.[/url]

[quote name='olderman' post='248088' date='Jul 18 2008, 21:29']Pa ocekuje se nastup cazinskih klubova sa vozacima: Hasan Ljubijankić, Remzo Kr

[quote name='olderman' post='248088' date='Jul 18 2008, 20:29']Pa ocekuje se nastup cazinskih klubova sa vozacima: Hasan Ljubijankić, Remzo Kr

Mislim da su ljudima koji to slabo prate najzanimljivije fotografije trkaćih automobila. Još ako su pravljene na divnim krajolicima Ostrožačke strane, e onda...

[quote name='lucky' post='248090' date='Jul 18 2008, 21:36']ja znam da ti meni neces zamjeriti ... ali ja pratim formulu 1 ... znas nije mi tesko ustati u 3 ujutro da gledam trening ... to samo da svatis koliko volim utrke gledati ...

ja sam milislio da ces napisati malo vise o ucesnicima ... ono nastupo u tim i tim klubovima ... najbolji rezultat karijere ... mislim znas sta mislim ... piso si da ti fali zainteresirani ... a ja kada se zainteresiram sve me zivo interesuje ... :D[/quote]
U klubu sam tek treća godina, i to još uvijek kao "brodski mali". Ali zato ima dosta informacija na [url="http://www.amk-extrasport.com/"]extrasport[/url]web stranici pa ako ti nije teško da malo tamo pogledas da ne prepisujem ovdje ono što ima tamo. (Zamoliću i Samira Kržalića (naš predsjednik kluba i jedan od vozača) da se uključi na forum i da i on šta napiše.) Isto tako na stranici [url="http://www.google.com/custom?domains=pungas.com&q=cazin&sitesearch=pungas.com&sa=Pretraga&client=pub-8383677621341725&forid=1&ie=windows-1250&oe=windows-1250&cof=GALT%3A%23008000%3BGL%3A1%3BDIV%3A%23336699%3BVLC%3A663399%3BAH%3Acenter%3BBGC%3AFFFFFF%3BLBGC%3A336699%3BALC%3A0000FF%3BLC%3A0000FF%3BT%3A000000%3BGFNT%3A0000FF%3BGIMP%3A0000FF%3BLH%3A60%3BLW%3A750%3BL%3Ahttp%3A%2F%2Fwww.pungas.com%2Fheader_anima.gif%3BS%3Ahttp%3A%2F%2F%3BFORID%3A1%3B&hl=hr"]"PUNGAS"[/url]ima dosta informacija, pa ne zamjeri, odi malo tamo, nećeš se pokajati. Nije samo formula 1 ima svega.

[quote name='olderman' post='248105' date='Jul 19 2008, 00:43']A za @maza:

[url="http://www.amk-extrasport.com/vozaci_trke.htm"]

[quote name='[_maza_]od ' post='248107' date='Jul 19 2008, 00:03']
To je moj rodjo :D :D :D hahahha :D[/quote]

znaci ponovo ga prihvatas u rod ... :D

@olderman hvala na uputama i informacijama ... nije meni tesko citati ... i otici i na koju drugu stranicu osim foruma ... :D

[quote name='olderman' post='248105' date='Jul 19 2008, 00:43']Za @Jedancoek: Mogu samo reći ( a to vidim mo

[quote name='jedancoek' post='248146' date='Jul 19 2008, 09:43']Nije fazon u tim ljudima koji vole ili ne vole :D, fazon je privući nove ljubitelje, propagirati taj sport i obezbjediti veću posjećenost na jedinoj trci koja se odr

dok sam bio dole cak sam i radio na startu kad su trke i stvarno je to dozivljaj gdje osjetis adrenalin u pravom smislu.

[quote name='lucky' post='248119' date='Jul 19 2008, 08:26']znaci ponovo ga prihvatas u rod ... :D[/quote]

Ma,uvijek je on bio moj rodjo :D De,sta pricas :D

Olderman,je li se on natjece opet s istim autom ili...? Nisam bila kod njega ne pamtim,pa ne znam :)

Prosle godine BeLaY isao sa mnom na trke,a ja puna "adrenalina" :D Odvalio mi podove u fordu kočeći :D :D

[quote name='[_maza_]' post='248171' date='Jul 19 2008, 14:07']

Prosle godine BeLaY isao sa mnom na trke,a ja puna "adrenalina" :D Odvalio mi podove u fordu kočeći :D :D[/quote]
Sjesces ti sa mnom ove godine ti ces meni siceve sve pomokriti :lol: hahahahahaha hej vidjali smo neki dan kad si imala bum ko je vozac :D

[quote name='BeLaY' post='248173' date='Jul 19 2008, 14:09']Sjesces ti sa mnom ove godine ti ces meni siceve sve pomokriti :lol: hahahahahaha hej vidjali smo neki dan kad si imala bum ko je vozac :D[/quote]

De shutiiii,ti kao nikad nisi imao BUM :D nemoj da ja pocnem pricati sta se radi svaku noc od trice :D
Siceve ti mogu POMOKRITI jedino ako budem pila sokić kakav,pa naglo zakocis,i prospem ga :D

haj

[quote name='[I-B-R-O]' post='248154' date='Jul 19 2008, 11:11']
Vidiš, ovaj dio sam i ja propustio, a to je inače sastavni dio kad su trke u pitanju, auta, motori i slicno.
Oneman je dao dobru ideju, npr da svaki bolid prati jedna do dvije koke, u onim hlacicama, namudane, da poziraju na bolidima, privlace raju i slicno.

joj, dobra ideja :D[/quote]

Ideeja je prava samo što će bojim se manjkati "komada" Ibro, ali i kad bi na svakom drugom autu pozirala po jedna dama., mi bi bili zadovoljni...

Zna li neko koliko košta jedna ovakva trka i može li se šta u dogledno vrijeme marketinški gledano, kompenzirati šta od tih troškova???

[quote name='imola' post='248205' date='Jul 19 2008, 18:42']Ideeja je prava samo

[quote name='[I-B-R-O]' post='248213' date='Jul 19 2008, 19:34']
Iz nekih razgovora s ljudima, i praćenja popularnosti trke po automobilističkim forumima, mi moramo biti ponosni

Mediji prate događanja na brdskim utrkama, i o tome izvještavaju na Federalnoj i BH televiziji.

Evo na stranici "extra-sport" je postavljena prijava za trku :[url="http://amk-extrasport.com/Brdska%20trka%202008/PRIJAVNILISTPDF.pdf"]PRIJAVA[/url]

Ako ima interesenata koji ispunjavaju uslove za trku, prijave se !

Kao veliku novost najavljujem prvaka Evrope u brdskim trkama za 2007. (Slovački vozač Juranj) na trci u Cazinu 2008.

Očekujemo dolazak (iz telefonskih razgovora) i druge velemajstore ovog sporta (sve vrhunski vozači brdskih trka) iz Hrvatske, Srbije, Crne Gore, Mađarske, Slovačke, Italije, Austrije...mnogo ih je zvalo telefonom, raspitivali, pitali za pogodnosti dolaska... Nadam se da će doći, jer i njima je to prilika za osvajanje potrebnih takmičarskih bodova.

Promovisanje ove trke "Cazin 2008" je u funkciji promocije našeg grada i naše općine, jer se ovom manifestacijom za naš Cazin daleko čuje, pa pozivam sve građane, a naročito članove "Cazinskog foruma" da rade na promociji trke, jer ćemo tako pomoći u promociji Cazina.

Za jos više informacija, uopšte o ovom sportu, kod naših "susjeda" posjetite i Edited by driverman

[quote name='CAZINJANIN' post='249267' date='Jul 23 2008, 22:06']mazo nek si ti reklamirala kad neće niko od nas mu