Jump to content
_Gost1

Alija Izetbegovic

Recommended Posts

Pa ja koliko znam Kemale Partizani pod komandom TITA nisu smjeli da uberu jabuku iz necijeg dvorista mada su vise bili gladni nego siti.Da je ta Alijina armija bila kao Partizani onda bi se njoj prikljucili ne samo Muslimani vec i Srbi I Hrvati.
Nazalost ta vojska kojoj je Alija bio zapovjednik nije bila ni slicna Titovim Partizanima sto se pokazuje po paljevinama i razaranjima i progonu civila i masakriranju zarobljenika.Taj isti Alija je dovodeci mudzahedine u Bosnu ukaljao obraz nase vojske jer su ti mudzahedini pravili zlocine u ime vjere a u Bosni je bio specifican rat i nije to bio rat kakvim su ga zamisljali ti mudzahedini.Mi Bosanci smo drugaciji mentalitet i oni nisu imali sta da traze u nasoj zemlji a mi smo se mogli sami boriti za svoju slobodu.Cetnicke i ustaske horde su napravile toliko zla u nasoj zemlji u ovome ratu a vjeruj mi da ni armija BiH nije daleko iza njih jer progoniti stanovnistvo ili tuci zene i djecu sa takvim se cinom nestvara Narodna vojska.Alija je svojom politikom napravio ono sto je napravio odnosno od Armije BiH napravio je privatnu vojsku koja je sluzila za ciljeve SDA stranke kao sto je i SDS provodio politiku praveci od vojske republike srpske cetnicku vojsku.Nemoze
armija BiH biti Bosanska ako se u njoj nalaze samo Muslimani sa vjerskim obiljezjima i tekbirima jer kako ce onda u tu vojsku da pristupe drugi narodi????Bil ti Kemale stavio kokardu i borio se pod njihovom zastavom????Normalno da nebi a Alija je svojom politiko m odvratio mnoge Srbe i Hrvate od nase vojske kojima je domovina BiH bila u srcu.Uostalom nije to nista cudno jer koliko je on od te armije napravio vjersku instituciju dokaz je i sam napad te vojske na vlastiti narod u Cazinskoj Krajini a jedini razlog je bio sto taj narod nije zelio prihvatiti politiku SDA partije.E pa nije Alija i SDA drzava vec je Bosna i Hercegovina zemlja svih njenih naroda.

Pa ja koliko znam Kemale Partizani pod komandom TITA nisu smjeli da uberu jabuku iz necijeg dvorista mada su vise bili gladni nego siti.Da je ta Alijina armija bila kao Partizani onda bi se njoj prikljucili ne samo Muslimani vec i Srbi I Hrvati.
Nazalost ta vojska kojoj je Alija bio zapovjednik nije bila ni slicna Titovim Partizanima sto se pokazuje po paljevinama i razaranjima i progonu civila i masakriranju zarobljenika.Taj isti Alija je dovodeci mudzahedine u Bosnu ukaljao obraz nase vojske jer su ti mudzahedini pravili zlocine u ime vjere a u Bosni je bio specifican rat i nije to bio rat kakvim su ga zamisljali ti mudzahedini.Mi Bosanci smo drugaciji mentalitet i oni nisu imali sta da traze u nasoj zemlji a mi smo se mogli sami boriti za svoju slobodu.Cetnicke i ustaske horde su napravile toliko zla u nasoj zemlji u ovome ratu a vjeruj mi da ni armija BiH nije daleko iza njih jer progoniti stanovnistvo ili tuci zene i djecu sa takvim se cinom nestvara Narodna vojska.Alija je svojom politikom napravio ono sto je napravio odnosno od Armije BiH napravio je privatnu vojsku koja je sluzila za ciljeve SDA stranke kao sto je i SDS provodio politiku praveci od vojske republike srpske cetnicku vojsku.Nemoze
armija BiH biti Bosanska  ako se u njoj nalaze samo Muslimani sa vjerskim obiljezjima i tekbirima jer kako ce onda u tu vojsku da pristupe drugi narodi????Bil ti Kemale stavio kokardu i borio se pod njihovom zastavom????Normalno da nebi a Alija je svojom politiko m odvratio mnoge Srbe i Hrvate od nase vojske kojima je domovina BiH bila u srcu.Uostalom nije to nista cudno jer koliko je on od te armije napravio vjersku instituciju dokaz je i sam napad te vojske na vlastiti narod u Cazinskoj Krajini a jedini razlog je bio sto taj narod nije zelio prihvatiti politiku SDA partije.E pa nije Alija i SDA drzava vec je Bosna i Hercegovina zemlja svih njenih naroda.

<{POST_SNAPBACK}>

u svakom sepetu ima trulih jabuka!! bitna je ideologija i ono cemu je moras priznati tezila ta ideja, a u globalu kad pogledas i bila je u skladu ideje, i oni koji su odstupali od toga zavrsili su sa metkom, jer Allah vidi!!! otac mog prijatelja, srbin, poginuo je na nasoj strani braneci Bosnu, prema tome nemoj popovati o tome!! ti se uhvatis svoga i ne znas dalje, opet autonomiju spominjes i gulis ovuda o tim vasim davno izgubljenim ali vidim nikad prezeljenim ciljevima i nadanjima!!!

Nazalost ta vojska kojoj je Alija bio zapovjednik nije bila ni slicna Titovim Partizanima sto se pokazuje po paljevinama i razaranjima i progonu civila i masakriranju zarobljenika.Taj isti Alija je dovodeci mudzahedine u Bosnu ukaljao obraz nase vojske jer su ti mudzahedini pravili zlocine u ime vjere a u Bosni je bio specifican rat i nije to bio rat kakvim su ga zamisljali ti mudzahedini.Mi Bosanci smo drugaciji mentalitet i oni nisu imali sta da traze u nasoj zemlji a mi smo se mogli sami boriti za svoju slobodu.Cetnicke i ustaske horde su napravile toliko zla u nasoj zemlji u ovome ratu a vjeruj mi da ni armija BiH nije daleko iza njih jer progoniti stanovnistvo ili tuci zene i djecu sa takvim se cinom nestvara Narodna vojska.Alija je svojom politikom napravio ono sto je napravio odnosno od Armije BiH napravio je privatnu vojsku koja je sluzila za ciljeve SDA stranke kao sto je i SDS provodio politiku praveci od vojske republike srpske cetnicku vojsku.
Ovdje se ne mogu Gago sloziti s tobom,Bosna je onih koji je hoce.a tvoje aludiranje na ova dva druga naroda je neispravno.ova dva druga naroda jednostavno nece Bosnu i oni su i umno i dusevno krenuti svojim maticnim drzavama i narodima,

Jedna je velika zabluda kod tebe i takvih koji misle isto kao i ti,da nema Bosne bez Srba i Hrvata,ima Gago vjeruj da ima.evo ti dokaza u ovom zadnjem ratu;ko je branio Bosnu - ARBiH. Srbi je nisu branili,nisu ni Hrvati,ispocetka nam se prividjalo da je brane ali se ubrzo pokazala sva njihova jad i bijeda i jos veca podmuklost.

Gago,svidjalo se to tebi ili ne,Bosna i Bosnjaci mogu i bez Hrvata i Srba,zasto mogu i moraju,moraju zbog toga sto oni nemaju rezervne domovine i Bosnjaci - muslimani su nikli iz ove zemlje,nisu i nije ih niko dotjerao na ove prostore stapom.

Onako iskreno govoreci u necem se slazem s tobom ali mi previse patis za Srbima i Hrvatima.

Shvati jednom da oni nece Bosnu !!!

I sta da mi sad radimo zbog toga da stojimo i cekamo kad ce se oni predomisliti i prihvatiti Bosnu s istom ljubavlju kao i Bosnjaci.

Gago mi smo samo,kako narod tako i zemlja zrtva velikosrpske i velikohrvatske politike koja se ostvaruje preko ovih naroda na racun Bosne i Bosnjaka.

Gago,citas li ti da Bosnu ucjenjuju sa hvatanjem Radovana Karadzica i tako joj prijete da nece u Evropu i Euroatlantske asocijacije,nije li paradoks prijetiti Bosni a republika srpska ga stiti svim silama i s tom svojom politikom sprecava priblizavanje Bosne Evropskim institucijama.nije to bas slucajna politika RS,to je sve namjerno,jer bosanski Srbi rade po direktivi i uputama iz Beograda.

Imas li ti Gago ideju kako da se mi otrgnemo iz ovog smrtonosnog zagrljaja srpske politike i krenemo kao narod naprijed ne obaziruci se na ostala dva naroda,jer nam ocito politicki i ekonomski interesi nisu isti.

Ja se slazem sa mnogima da mi ovo nemozemo izvesti ni pokrenuti sa ovom strankom za koju glasa najveci broj Bosnjaka.
----------------------------------------------------------------
.
Ogromnom broju Srba i Hrvata Bosna nije bila u srcu,potvrdjeno u ratnim zbivanjima.

Mogli su oni osnovati i samostalne brigade i boriti se protiv unutarnjih i vanjskih napadaca ali nisu.

a zasto nisu to bi ti trebao znati.
-----------------------------------------------

Uostalom nije to nista cudno jer koliko je on od te armije napravio vjersku instituciju dokaz je i sam napad te vojske na vlastiti narod u Cazinskoj Krajini a jedini razlog je bio sto taj narod nije zelio prihvatiti politiku SDA partije.E pa nije Alija i SDA drzava vec je Bosna i Hercegovina zemlja svih njenih naroda.

<{POST_SNAPBACK}>

armija BiH biti Bosanska  ako se u njoj nalaze samo Muslimani sa vjerskim obiljezjima i tekbirima jer kako ce onda u tu vojsku da pristupe drugi narodi????Bil ti Kemale stavio kokardu i borio se pod njihovom zastavom????Normalno da nebi a Alija je svojom politiko m odvratio mnoge Srbe i Hrvate od nase vojske kojima je domovina BiH bila u srcu.Uostalom nije to nista cudno jer koliko je on od te armije napravio vjersku instituciju dokaz je i sam napad te vojske na vlastiti narod u Cazinskoj Krajini a jedini razlog je bio sto taj narod nije zelio prihvatiti politiku SDA partije.E pa nije Alija i SDA drzava vec je Bosna i Hercegovina zemlja svih njenih naroda.

<{POST_SNAPBACK}>

i ja sam cuo Gago da su partizani streljali covjeka ako ukrade jabuku, al isto sam cuo da su i streljali i izdajnike!

Koliko ja znam, moj nastavnik matematike Sveto je bio prvi koji je stao u obranu Cazina i Bihaca. Sredinom

nikad oni to shvatiti nece, nastoje samo da nam okaljaju i ono sto imamo, cime se mozemo ponositi!!! kemo je lijepo istakao za ono o strijeljanju :)

Koliko sam ja izdajnik vidi se po mom izlaganju a to sto je vasa stranka SDA tokom rata govorila jedno a radila narodu iza ledja drugo to nije moj problem.Ja sam u ovoj replici naveo da se Bosna kao drzava nemoze graditi u interesu samo jednog naroda jer nasa zemlja je vjekovima bila onakva kakva je bila prije ovoga nesretnog rata.Znaci da se u ratu Armija BiH trebala boriti za sve narode a ne za politiku AliJE Izebegovica i SDA partije.Po njima svatko je bio izdajnik ko nije bio clan SDA i ko se nije slozio sa njihovom politikom.Sto se tice poredjenja Partizana i Alijine vojske to je toliko smjesno da covjek nemoze ni da pomisli a kamoli poredi ove dvje formacije.Partizani su streljali Kemale ljude koji su pocinili zlocine nad neduznim narodom a vojnici 5.korpusa su streljali iz politickih i osvetnickih razloga.Nemoze covjek biti izdajnik ako se nije slozio sa politikom SDA jer nije SDA drzava vec politicka stranka.Koliko je ko izdajnik danas se vidi po koaliranju te iste SDA sa fasistickim SDS.Da je bilo ko drugi koalirao sa SDS odmah bi ga proglasili izdajnikom ali kad su oni u pitanju onda se o tome nesmje govoriti.

Koliko sam ja izdajnik vidi se po mom izlaganju a to sto je vasa stranka SDA tokom rata govorila jedno a radila narodu iza ledja drugo to nije moj problem.Ja sam u ovoj replici naveo da se Bosna kao drzava nemoze graditi u interesu samo jednog naroda jer nasa zemlja je vjekovima bila onakva kakva je bila prije ovoga nesretnog rata.Znaci da se u ratu Armija BiH trebala boriti za sve narode a ne za politiku AliJE Izebegovica i SDA partije.Po njima svatko je bio izdajnik ko nije bio clan SDA i ko se nije slozio sa njihovom politikom.Sto se tice poredjenja Partizana i Alijine vojske to je toliko smjesno da covjek nemoze ni da pomisli a kamoli poredi ove dvje formacije.Partizani su streljali Kemale ljude koji su pocinili zlocine nad neduznim  narodom a vojnici 5.korpusa su streljali iz politickih i osvetnickih razloga.Nemoze covjek biti izdajnik ako se nije slozio sa politikom SDA jer nije SDA drzava vec politicka stranka.Koliko je ko izdajnik danas se vidi po koaliranju te iste SDA sa fasistickim SDS.Da je bilo ko drugi koalirao sa SDS odmah bi ga proglasili izdajnikom ali kad su oni u pitanju onda se o tome nesmje govoriti.

<{POST_SNAPBACK}>

ti covjece vise ne znas ni sta pricas!!!! Armija BiH je formirana da se bori protiv agresora i da nas ne pokolju kao telad!!! kako bi se s njima trebalo postupati ??? ja u ratu nisam imao sta jesti a da se zatvorenicima postupa jos kao s kraljevima, ma daj ne lupaj!!!

i ja sam cuo Gago da su partizani streljali covjeka ako ukrade jabuku, al isto sam cuo da su i streljali i izdajnike!

<{POST_SNAPBACK}>

ono i ovo vrijeme se nemoze nikako porediti,to je cista glupost

Samo sto je Kemal zaboravio da je Alija Izetbegovic bio u Handzar Diviziji a ne u Prtizanima.Provjeri malo sta ti je precjednik radio u drugom svjetskom ratu pa onda pisi koje streljo koga za vrjeme drugog svjetskog rata.

Samo sto je Kemal zaboravio da je Alija Izetbegovic bio u Handzar Diviziji a ne u Prtizanima.Provjeri malo sta ti je precjednik radio u drugom svjetskom ratu pa onda pisi koje streljo koga za vrjeme drugog svjetskog rata.

<{POST_SNAPBACK}>

pa sta ako je bio u Handzar Diviziji Gago, i sin Draze Mihajlovica Vojislav Mihajlovic je bio gradonacelnik Beograda a cetnicki sin.

Koliko ja znam, moj nastavnik matematike Sveto je bio prvi koji je stao u obranu Cazina i Bihaca. Sredinom

Koliko sam ja izdajnik vidi se po mom izlaganju a to sto je vasa stranka SDA tokom rata govorila jedno a radila narodu iza ledja drugo to nije moj problem.

Gago,ti si jarane izgubio sve navigacijske instrumente,pocnes neku recenicu dobro pa onda sve to pokvaris

Ovo ti je stvarno biser,ma kakav biser,dragulj medju draguljima razmisljanja jednog hajd da te nazovemo intelektualca kakvog takvog.

da li je neko branio i izricito naredio ili donio neku deklaraciju da Srbi i Hrvati ne smiju pristupiti u redove ARBiH- ne -Gago,nemoj nas ovdje izapirati molim te,pa svi znamo da ogromna vecina Srba nije bila za Bosnu i Hercegovinu,da su bili za Bosnu nebi masovno podrzali Radovana KARADZICA,a sto se tice Hrvata i njihove ljubavi prema BiH,ona je pocela blijediti poslije referenduma o nezavisnosti Bosne i hercegovine,dalje zanamo kako se ta ljubav zavrsila prema Bosni i Bosnjacima i drugim gradjanima koji su osjecali Bosnu kao svoju zemlju.

Ovo je istina koju niko normalan ne moze zanijekati,razlicito misljenje nemora znaciti i izdaju,ali kad je rat a budi iskren pa kazi;da li je Bosni rat nametnut ili nije? - onda nije bas bilo pametno to sto je uradjeno.

.
Gago bilo je i kod nih svasta,ti si slusao samo one fine price o Partizanima a ja sam se od tih istih Partizana naslusao i drugih prica koje naravno nisu nikad smjele biti pricane,tako da netreba nikoga idealizovati.ono je vrijeme svjetskog rata i borba za sasvim drugu ideologiju - a ovo je bila agresija nasih dojucerasnjih komsija + sto su se nasi "domaci"Srbi i Hrvati stavil u sluzbenu - nacional-sovinisticku politiku njihovih maticnih politickig vodja o velikim projektima kao sto je bio Tudjmanov san Hrvatska do Drine,Srbija do Virovitice,Karlovca i Karlobaga.

.

I ovo ti je istina,i ovo je ona tamna i ruzna strana koja ce pratiti 5-ti Korpus dok god mu se za ime bude znalo.to nije trebalo dozvoliti,a pljackanje bilo cijih kuca drasticno kaznjavati i to strijeljanjem.ovdje je najsramniju ulogu odigrala Ulema koja je tvrdila da se te kuce mogu opljackati,jer su to nevjernici.I Njemacki vojnici su prolazili kroz razne krajeve za vrijeme II-svjetskog rata pa nisu nista pljackali.

ali izgleda da su Ulema i Komanda Petog korpusa tako odrzavali borbeni naboj kod boraca,jer zna se kakvi smo mi kad je u pitanju tudja imovina.

I,ovdje se slazem donekle s tobom,ali teba realno sagledati stvari i posteno priznati da su oni tad dobili Izbore i imali u Bosnjackom narodu apsolutnu vlast.

da smo mi tadasnji Muslimani znali za demokratska pravila mozda i nebi doslo do sukoba,jer Gago a ti to dobro znas da se u zapadoj demokratiji vladajuca stranka moze pobijediti samo na redovnim ili vanrednim izborima,sve druge radnje su vanzakonske koje vode u anarhiju pa i u ratni sukob.ali Balkanci su cudan soj,Gago...krv im sadrzi vise oktana nego benzin-super.zato je trebalo cekati zavrsetak rata pa u partijske pobjede nad SDA strankom.

ne moj misliti da ja branim SDA stranku,ne - ja bih bio najsretniji kad bi je zakonskim dekretom zabranili,ne samo SDA nego i HDZ i SDS.

.

Vjeruj mi i zapamti ove rijeci,sto nisu cetnici i ustase uspjele dovrsiti to ce dovrsiti SDA na celu sa Tihicem,Bosnjaci ce sutra-prekosutra aminovati usvajanje ustavnih amandmana i tako svjesno ili nesvjesno priznati republiku srpsku kao ustavnu kategoriju,i s tim cinom je osloboditi svake odgovornosti za pocinjene zlocine nad bosnjackim narodom.

<{POST_SNAPBACK}>

<{POST_SNAPBACK}>

sto ti je to sda toliki trn u oku..
heheh vi autonomasi ste kukavice bili i ostali..
pa sta bi ti uradio da te pritiscu sa svih strana, da ti vojska nema sta obuti i obuci a kamo li sta jesti.. jos ne znas sta ti je sa familijom koju si ostavio kod kuce..a sa strane ti neko nudi pomoc.. kakvu takvu siguran sam da bi je prihvatio..
ti pricas nesto o vjerskoj instituciji koja je napravljena od armije.. pa da su autonomasi imali imalo vjere nebi od sebe napravili izdajnicku instituciju..
za koga su se borili, s kim su ratovali, s kim su partijali, ko ih je obucavao, odakle su oni koji su ih obucavali i davali opremu i oruzje..
to poredi sa onim zasto se borila armija republike bih, u kojoj su bile razne nacije i vjere, i borili se svi zajedno za jednu drzavu, ali ko i uvijek muslimane je najlakse zavaditi i razdvojiti i njima vladati..
da ste bili u pravu vjerujem da bi uspjeli u svojoj namjeri..sretni ste sto vas i cetnici nisu poklali.. jer za njih ste i tad i sad bili i ostali balije, poturice i sl.
samo sto vi to niste vidjeli niti sad vidite..
treba da vas je stid i sramota.. treba vas izbaciti u egzil iz ove drzave.. sutra da se zarati opet bi isto uradili i rodjaci bi ubili rodjake nekom djetetu kao sto su
meni..
ali, Allah sve vidi, i nikom nepravda nece biti ucinjena, i svako ce okusiti okus smrti..

Pa Vanco koje sta radio u ratu to se vidjelo a i danas se vidi.Koje koga izdao i prvi napao vrjeme ce pokazati a vec i pokaziva.Ti pises o onome sto si i u ratnom vremenu slusao od ratno-huskaske propagande i masinerije koja je posijala mrznju medju narodom.Ja opet ponavljam da se treba osvrnuti kako je to sve pocelo i koje sta naredio,koje prvi zapucao,koje pljackao,tukao,streljao i na kraju koje dva puta protjerao taj narod iz njihovih kuca?????Znaci treba istini sagledati u oci i reci ono sto covjek zna da jue istina a ne ponavljati kao papagaj recenice vi ste izdajnici,cetnici i tako neke gluposti.Ja ponavljam da sve i jedan covjek koji je pocinio zlocin mora da odgovara ma o kome se radilo bilo to o ljudima iz korpusa ili autonomije.Nemoze netko pociniti zlocin i pozivati se na izdaju,drzavu,vjeru i sta sve ne.Znaci po tvome ako je SDA rekla da smo mi atuonomasi izdajnici jer smo izdali tu istu SDA i nismo htjeli podrzati njenu politiku koju danas mnogi nepodrzavaju onda znaci ako to izjavi SDA to je znaci istina.Ako ta ista SDA izjavi da smo mi nevjernici znaci narod treba da je sljedi i da radi ono sto ona kaze????Pa covjece nije SDA drzava a niti vjerska institucija da nekoga optuziva za nesto samo zato sto se politicki nije slagao sa njima.Ako je Muslimanski i vjerski pljackati tudje kuce i tuci neduzan narod ili streljati zarobljenike i tekbirati pijan ili sa rancom na ledjima punim tucim stvarima ja takav Musliman nezelim da budem.Mi autonomasi fala dragom Allahu znamo kosmo tj. mi smo ponosni Muslimani,Bosanci i Krajisnici koji u ratu nismo progonili ljude u izbjeglistvo,nismo pljackali tudje,nismo tukli neduzan narod ili streljali ranjenike i zarobljenike a fala dragom Bogu neklanjamo na tudjoj postekiji vec na svojoj i negledamo na tudji televizor ili kroz tudji prozor.Ja sam takav Musliman i ostacu do kraja zivota a ti ako si bio u tme drustvu 5.korpusa koja je sve to radila neduznim Muslimanima onda kolega ti ispastaj za svoje grjehe a ja cu za svoje.

Pa Vanco koje sta radio u ratu to se vidjelo a i danas se vidi.Koje koga izdao i prvi napao vrjeme ce pokazati a vec i pokaziva.Ti pises o onome sto si i u ratnom vremenu slusao od ratno-huskaske propagande i masinerije koja je posijala mrznju medju narodom.Ja opet ponavljam da se treba osvrnuti kako je to sve pocelo i koje sta naredio,koje prvi zapucao,koje pljackao,tukao,streljao i na kraju koje dva puta protjerao taj narod iz njihovih kuca?????Znaci treba istini sagledati u oci i reci ono sto covjek zna da jue istina a ne ponavljati kao papagaj recenice vi ste izdajnici,cetnici i tako neke gluposti.Ja

Eh GAGO, zamisli sta bi se desilo kad bi svako ko nije zadovoljan nekom vlascu vojno ustajao protiv te vlasti. Zavladala bi totalna anarhija i haos. Tebi su nesto puna usta SDA. Ja se ne slazem sa mnogim radnjama te stranke, ali to svoje nezadovoljstvo ispoljavam na izborima, gdje dam glas nekom drugom. To je demokratija. Ne organizujem ja vojne ustanke, i rusenje svoje drzave ako mi nesto nije po volji. A pogotovu ne onda, kada je ta drzava bila najslabija. J sam ponosan na 5. korpus, koji je izrastao iz naroda a ne iz jedne stranke i koji je pored svih problema i poteskoca, sto od cetnika sto od domacih izdajnika uspio da odbrani taj dio a bogami i ostale dijelove BiH. Ne zelim ni da pomislim sta bi se desilo da je 5. porazen i da su cetnici premjestili tih hiljade i hiljade artiljerije i vojnika sto su drzali u krajini u druge dijelove BiH. Bosne onda nebi ni bilo, a onda bi vi idioti dosli na red za klanje na samom kraju kao slag na tortu.
I nemoj molim te da pokusavas da opravdas postupke autonomasa. Kako opravdati napad na spostvenu drzavu, vojno saveznistvo sa cetnicima koji su jedva cekali da je izbrisu.
A to sto su vas tukli i kuce vam pljacali, sta se moze, rat je rat. Ne opravdavam ja te postupke, ali to je puno lakse od onoga sto ste vi uradili, a to je drzavni udar. A ne sikiraj se, ti ces opet kupiti sebi sporet, TV i stado ovaca, ali BiH se samo jednom branila. Ne znam sta ste samo ocekivali. Je li da dodju ljudi i potapsu vas po ramenu i kazu: "E nek ste se malo igrali rata i rusenja drzave. Evo vam fino vase kuce i nemojte se vise igrati rata." Na kraju, opet ste svi i pored svega dobili amnestiju, pa sad imate pravo da serete po toj drzavi i dodjete na godisnji. Srecom, to samo mozete da radite iz Amerike.
I za kraj, uvijek su nekome puna usta toga da BiH nema bez Srba i Hrvata. U tome ste vi idioti nesto najvise srbofilni, kao da patite od kompleksa nize vrijednosti pa se stalno dodvoravate njima. Ima Bosne bez njih, oni ako je ne zele, to je njihov problem, mogu da idu gdje hoce, ali ni komad te zemlje nece ponijeti nigdje. A ako zele da zive sa nama, bujrum, mi nemamo nista protiv. I ovakva mala Bosna nam nije tijesna. Mi rezervne domovine nemamo ko oni pa da se poigravamo. I to oni znaju.

Eh GAGO, zamisli sta bi se desilo kad bi svako ko nije zadovoljan nekom vlascu vojno ustajao protiv te vlasti. Zavladala bi totalna anarhija i haos. Tebi su nesto puna usta SDA. Ja se ne slazem sa mnogim radnjama te stranke, ali to svoje nezadovoljstvo ispoljavam na izborima, gdje dam glas nekom drugom. To je demokratija. Ne organizujem ja vojne ustanke, i rusenje svoje drzave ako mi nesto nije po volji. A pogotovu ne onda, kada je ta drzava bila najslabija. J sam ponosan na 5. korpus, koji je izrastao iz naroda a ne iz jedne stranke i koji je pored svih problema i poteskoca, sto od cetnika sto od domacih izdajnika uspio da odbrani taj dio a bogami i ostale dijelove BiH. Ne zelim ni da pomislim sta bi se desilo da je 5. porazen i da su cetnici premjestili tih hiljade i hiljade artiljerije i vojnika sto su drzali u krajini u druge dijelove BiH. Bosne onda nebi ni bilo, a onda bi vi idioti dosli na red za klanje na samom kraju kao slag na tortu.
I nemoj molim te da pokusavas da opravdas postupke autonomasa. Kako opravdati napad na spostvenu drzavu, vojno saveznistvo sa cetnicima koji su jedva cekali da je izbrisu.
A to sto su vas tukli i kuce vam pljacali, sta se moze, rat je rat. Ne opravdavam ja te postupke, ali to je puno lakse od onoga sto ste vi uradili, a to je drzavni udar. A ne sikiraj se, ti ces opet kupiti sebi sporet, TV i stado ovaca, ali BiH se samo jednom branila. Ne znam sta ste samo ocekivali. Je li da dodju ljudi i potapsu  vas po ramenu i kazu: "E nek ste se malo igrali rata i rusenja drzave. Evo vam fino vase kuce i nemojte se vise igrati rata." Na kraju, opet ste svi i pored svega dobili amnestiju, pa sad imate pravo da serete po toj drzavi i dodjete na godisnji. Srecom, to samo mozete da radite iz Amerike.
I za kraj, uvijek su nekome puna usta toga da BiH nema bez Srba i Hrvata. U tome ste vi idioti nesto najvise srbofilni, kao da patite od kompleksa nize vrijednosti pa se stalno dodvoravate njima. Ima Bosne bez njih, oni ako je ne zele, to je njihov problem, mogu da idu gdje hoce, ali ni komad te zemlje nece ponijeti nigdje. A ako zele da zive sa nama, bujrum, mi nemamo nista protiv. I ovakva mala Bosna nam nije tijesna. Mi rezervne domovine nemamo ko oni pa da se poigravamo. I to oni znaju.

<{POST_SNAPBACK}>

e svaka cast..
nek si mu reko..hehehe

Pa Vanco koje sta radio u ratu to se vidjelo a i danas se vidi.Koje koga izdao i prvi napao vrjeme ce pokazati a vec i pokaziva.Ti pises o onome sto si i u ratnom vremenu slusao od ratno-huskaske propagande i masinerije koja je posijala mrznju medju narodom.Ja opet ponavljam da se treba osvrnuti kako je to sve pocelo i koje sta naredio,koje prvi zapucao,koje pljackao,tukao,streljao i na kraju koje dva puta protjerao taj narod iz njihovih kuca?????Znaci treba istini sagledati u oci i reci ono sto covjek zna da jue istina a ne ponavljati kao papagaj recenice vi ste izdajnici,cetnici i tako neke gluposti.Ja  ponavljam da sve i jedan covjek koji je pocinio zlocin mora da odgovara ma o kome se radilo bilo to o ljudima iz korpusa ili autonomije.Nemoze netko pociniti zlocin  i pozivati se na izdaju,drzavu,vjeru i sta sve ne.Znaci po tvome ako je SDA rekla da smo mi atuonomasi izdajnici jer smo izdali tu istu SDA i nismo htjeli podrzati njenu politiku koju danas mnogi nepodrzavaju onda znaci ako to izjavi SDA to je znaci istina.Ako ta ista SDA izjavi da smo mi nevjernici znaci narod treba da je sljedi i da radi ono sto ona kaze????Pa covjece nije SDA drzava a niti vjerska institucija da nekoga optuziva za nesto samo zato sto se politicki nije slagao sa njima.Ako je Muslimanski i vjerski pljackati tudje kuce i tuci neduzan narod ili streljati zarobljenike i tekbirati pijan ili sa rancom na ledjima punim tucim stvarima  ja takav Musliman nezelim da budem.Mi autonomasi fala dragom Allahu znamo kosmo tj. mi smo ponosni Muslimani,Bosanci i Krajisnici koji u ratu nismo progonili ljude u izbjeglistvo,nismo pljackali tudje,nismo tukli neduzan narod ili streljali ranjenike i zarobljenike a fala dragom Bogu neklanjamo na tudjoj postekiji vec na svojoj i negledamo na tudji televizor ili kroz tudji prozor.Ja sam takav Musliman i ostacu do kraja zivota a ti ako si bio u tme drustvu 5.korpusa koja je sve to radila neduznim Muslimanima onda kolega ti ispastaj za svoje grjehe a ja cu za svoje.

<{POST_SNAPBACK}>

ja ne znam ko je onda pretukao mog rodjaka koji je bio u drmaljevu, kojem su izbijeni svi zubi, i kojeg vlastita zena nije mogla prepoznati kad je dosao u onoj masi ljudi, a kmo li dijete..
pa treba da vas je stid..i pusti tu pricu, protjerivali, pijani tekbirali i sl.sta bi to vi uradili da ste samo mogli.. jer izdali ste jedan narod.. svoj narod..ne srpski niti hrvatski..nego svoj narod s kojim trebas danas zivjeti..
tog srbina nikad vise vidjeti neces.. i s njim se nisi htio svaditi ali si se svadio sa onim s kojima si trebao bratsku kahvu piti..
nemoj traziti opravdanje niti traziti mane armiji bih.. jer opravdanja nema, a mana ima kao i u svakom ratu.. pa eto i u ratu izmedju nas samih.. nekom je zapaljeno, nekom je sruseno, nekom pokradeno.. to je rat, i drugacije ne moze biti tamo gdje se puca , i gine..
i dobro je i zavrsilo s obzirom da su ratovali braca, sinovi i ocevi..

Pa nemoze Vancho patriotizam ili ratno stanje biti izgovor da se komsiji,bratu muslimanu nanosi steta.Ja negovorim niti trazim mane Armiji BiH jer svakom covjeku ili borcu te Armije kome je u srcu bila Domovina i koji je bio kojim slucajem pravi vjernik nije palo na pamet da pljacka tudje,pali,strelja,maltretira a narucito da to sve radi svojoj braci Muslimanima.Pa meni licno nemoze nitko narediti da ja udarim svoga kosiju ili bilo kojega covjeka a narucito Muslimana svoga brata.Meni nitko nemoze da naredi da tucem zarobljenika ili djecu i zene ili da nedaj boze streljam nekoga u ime neke ideologije ili politike.Nije to Vancho bio pojedinacan slucaj vec se to masovno radilo od strane 5.korpusa.Pa covjece V.Kladusa je dva puta do temelja opljackana a narod protjeran.Vjeruj mi da ce doci vrjeme kada se saznaju zlocini u Cazinskoj Krajini da nigdje u Bosni neces smjeti reci da si bio u 5.korpusu od sramote.Istina je spora ali ipak dostizna i kad narod BiH sazna cjelu istinu svi borci Armije BiH IZ DRUGIH KRAJEVA NASE ZEMLJE CE SA GADJENJEM GLEDATI NA TAJ TVOJ 5.KORPUS.
Taj tvoj takozvani rodjak koji je bio u Drmaljevu neka ode u sud i ako zna ko ga je tukao neka imenuje pa nek se sudi tome sto ga je tukao.Ja sam za to jer treba svakoga koje u ratu okrvavio ruke suditi i osuditi za djelo koje je pocinio pa kad bi se radilo o mom rodjenom caci.A sad te pitam trebali sudditi i drugoj strani za pocinjene zlocine ili to treba gurnuti pod ponjavu i zaboraviti?????????Molim odgovor.

Najveca Licnost Bosne i Hercegovine. Ala Reahmetelje

<{POST_SNAPBACK}>

prije njega Kulin Ban

pa kapetan Husein Gradascevic

pa onda Kraljevi Bosne

pa onda Dzemal Bijedic

pa onda braca Pozderci

pa onda,pa onda neznam

koga ispred a koga iza

izmedju njih dvojice

Fikreta i Alije....

samo nemoj o ratnim zaslugama

pocnimo od onog od cega se zivi

uh,zaboravi i mog jarana Nijaza Durakovica

trenutno najboljeg politicara u nezavisnoj,cjelovitoj i demokratskoj

Bosni i hercegovini !!!!!!

jel' vako dobro???

Pa nemoze Vancho patriotizam ili ratno stanje biti izgovor da se komsiji,bratu muslimanu nanosi steta.Ja negovorim niti trazim mane Armiji BiH  jer  svakom covjeku ili borcu te Armije kome je u srcu bila Domovina i koji je bio kojim slucajem pravi vjernik nije palo na pamet da pljacka tudje,pali,strelja,maltretira a narucito da to sve radi  svojoj braci Muslimanima.Pa meni licno nemoze nitko narediti da ja udarim svoga kosiju ili bilo kojega covjeka a narucito Muslimana svoga brata.Meni nitko nemoze da naredi da tucem zarobljenika ili djecu i zene ili da nedaj boze streljam nekoga u ime neke ideologije ili politike.Nije to Vancho bio pojedinacan slucaj vec se to masovno radilo od strane 5.korpusa.Pa covjece V.Kladusa je dva puta do temelja opljackana a  narod protjeran.Vjeruj mi da ce doci vrjeme kada se saznaju zlocini u Cazinskoj Krajini da nigdje u Bosni neces smjeti reci da si bio u 5.korpusu od sramote.Istina je spora ali ipak dostizna i kad narod BiH sazna cjelu istinu svi borci Armije BiH IZ DRUGIH KRAJEVA NASE ZEMLJE CE SA GADJENJEM GLEDATI NA TAJ TVOJ 5.KORPUS.
Taj tvoj takozvani rodjak koji je bio u Drmaljevu neka ode u sud i ako zna ko ga je tukao neka imenuje pa nek se sudi tome sto ga je tukao.Ja sam za to jer treba svakoga koje u ratu okrvavio ruke suditi i osuditi za djelo koje je pocinio pa kad bi se radilo o mom rodjenom caci.A sad te pitam trebali sudditi i drugoj strani za pocinjene zlocine ili to treba gurnuti pod ponjavu i zaboraviti?????????Molim odgovor.

<{POST_SNAPBACK}>

mozda tebi nije mogao niko narediti da cinis nedjela.. mozda ti nije trebalo ni naredjivati ali nedjela su uradjena.. i da je 5 korpus uradio to sto kazes nebi sad bilo dnz-a
i cekam i ja taj dan kad ce ljudi odgovarati za zlocine kao sto je onaj kad su cetnici u trzcu ubili covjeka koji nije bio vojnik a sakrio se u cumesu..poslije su ga nasli tu gdje je i poginuo..sto se tice mog rodjaka i njegovih izbijenih zuba vjeruj da bi kuci otisao tome sto ga je lemezo ali stvar je u tome sto su ga lemezali cetnici, i ne samo njega...lemezali su ga cetnici iz kninskog korpusa..
pa kako te nije sramota da tako govoris..ja sam isto za to da svi koji su zasluzili da ima se sudi pa i smrtnu kaznu da se prema njima izvrsi ako tako zakon i pravda nalazu bez obziro iz koje je vojske..
a ti meni sad daj odgovor, otkud kod zarobljenih autonomasa oruzje bivse jna..
nemoj samo reci da su zalihe od prije rata jer da je teko moj caca ne bi isao lovackom puskom i pistoljem kao i mnogi..na kraju krajeva zolja, minobacaca, haubica nije bilo u zalihama u citavoj nasoj regiji..
sto se tice 5 korpusa.. nikad na njega nece gledati s gadjenjem kao sto kazes..na tvoju nesrecu.. jer ne gledaju na 7 korpus na 4 korpus u kojem su bili evidentni zlocini zbog kojih su sad nekiu hagu pa sto bi onda gledali na 5 korpus u kojem jos nema evidentnih zlocina..na kraju krajeva da je bilo atif dudakovic nikad nebi bio armijski general vec bi bio u hagu.. a ako ne znas stranci su mnogo upetljali prste u nasu vojsku bih kad se tice provjeravanja osoba iz rata koje se imenuju na odgovorne funkcije i kad im se izricu unapredjenja..
a ti ako znas za zlocine u cazinskoj krajini i imas dokaze za to , bujrum..imas pravo da ih prijavis anonimno ako vec neces javno..